Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
Przesunięty przez: Madziunia
2008-06-25, 21:09
Pożar magazynu w olejarni
Autor Wiadomość
Brodacz 
O_o



Wiek: 37
Dołączył: 22 Sty 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-17, 17:05   Re: Pożar Olejarni

sq6acm napisał/a:
Usunąłem wszystkie info i zdjęcia z akcji bo widzę że robi sie tu niezły galimatias.

Pozdr.



No rzeczywiście sprytne posunięcie :shock: "Jest tu zbyt wielki bałagan abym zamieścił wartościowe informacje" :lol: . No to po cholerę ten post? Chcesz żeby ludzie sie o nie prosili? Super :) Ja nie widziałem nic (chociaż mieszkam niedaleko) i chciałbym zobaczyc co tam było ale jak ludzie wala fochy to cóż bywa......

Co to samego pożaru to chyba szybko go ugasili bo około 14.20 przejeżdżałem obok olejarni i nic nie zwróciło mojej uwagi.....

Mam nadzieje że strażakom nic poważnego nie jest.
0 UP 0 DOWN
 
tomkk 



Wiek: 46
Dołączył: 21 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-17, 17:21   

Pożar w żaden sposób nie wpłynie na działalność zakładu :)

http://www.nto.pl/apps/pb...WIAT05/70717026
0 UP 0 DOWN
 
sq6acm 



Wiek: 49
Dołączył: 15 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2007-07-17, 17:31   Re: Pożar Olejarni

Brodacz napisał/a:
sq6acm napisał/a:
Usunąłem wszystkie info i zdjęcia z akcji bo widzę że robi sie tu niezły galimatias.

Pozdr.



No rzeczywiście sprytne posunięcie :shock: "Jest tu zbyt wielki bałagan abym zamieścił wartościowe informacje" :lol: . No to po cholerę ten post? Chcesz żeby ludzie sie o nie prosili? Super :) Ja nie widziałem nic (chociaż mieszkam niedaleko) i chciałbym zobaczyc co tam było ale jak ludzie wala fochy to cóż bywa......

Mam nadzieje że strażakom nic poważnego nie jest.


Brodacz z całym szacunkiem, ale naprawdę jest tu spory galimatias i szkoda wrzucać tu moje info z pewnego źródła i zdjęcia z całej akcji których mam kilkanaście. Zobaczymy jak się sytuacja uspokoi i po konsultacji z Adminem zapewne one pojawią się na forum.

POzdrawiem i proszę o wyrozumialośc
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-17, 18:08   

joanna27 napisał/a:
niestety do szpitala odwieziono 2 strazakow ktorzy brali udzial w akcji.


Na 100% odwieziono jednego strażaka który zasłabł na dachu podczas akcji...
0 UP 0 DOWN
 
manyek 


Wiek: 40
Dołączył: 14 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Lubsza

Wysłany: 2007-07-17, 18:23   

joanna27 napisał/a:
Tak dla uściślenia- zapalił sie wentylator na dachu tłoczni w dziale Olejarni.

Z pewnych źródeł doszły mnie słuchy że miał by puszczony jakiś gaz potrzebny do produkcji i całe szczęście że nie puszczono bo pół brzegu poszło by w eter.
0 UP 0 DOWN
 
Brodacz 
O_o



Wiek: 37
Dołączył: 22 Sty 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-17, 18:28   Re: Pożar Olejarni

sq6acm napisał/a:
Brodacz napisał/a:
sq6acm napisał/a:
Usunąłem wszystkie info i zdjęcia z akcji bo widzę że robi sie tu niezły galimatias.

Pozdr.



No rzeczywiście sprytne posunięcie :shock: "Jest tu zbyt wielki bałagan abym zamieścił wartościowe informacje" :lol: . No to po cholerę ten post? Chcesz żeby ludzie sie o nie prosili? Super :) Ja nie widziałem nic (chociaż mieszkam niedaleko) i chciałbym zobaczyc co tam było ale jak ludzie wala fochy to cóż bywa......

Mam nadzieje że strażakom nic poważnego nie jest.


Brodacz z całym szacunkiem, ale naprawdę jest tu spory galimatias i szkoda wrzucać tu moje info z pewnego źródła i zdjęcia z całej akcji których mam kilkanaście. Zobaczymy jak się sytuacja uspokoi i po konsultacji z Adminem zapewne one pojawią się na forum.

POzdrawiem i proszę o wyrozumialośc


Według mnie jeśli masz sprawdzone info to powinieneś to wyraźnie zaznaczyć i odpowiedzieć na nurtujące forumowiczów pytania. W ten sposób utniesz wszelkie spekulacje i dociekania. Brak reakcji w postaci podania kompetentnych informacji jest swego rodzaju przyzwoleniem i akceptacją dla-jak to określiłeś- "galimatiasu". A z treści Twojego posta wynika, że chciałbyś go uniknąć. Więc widzę tu sprzeczność.

P.S. To nie jest żadna osobista wycieczka tylko moje odczucie. Pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
manyek 


Wiek: 40
Dołączył: 14 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Lubsza

Wysłany: 2007-07-17, 19:00   

właśnie sie dowiedziałem że zapalił sie dach w jednym z hal a nie wentylator, pożar wybuch bo spawali coś przy wentylatorze i nie zwracali na nic uwagi.
Dwaj strażacy których pogotowie zabrało do szpitala wracają do zdrowia ich życiu nic nie zagraża.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-17, 19:05   

manyek napisał/a:
Dwaj strażacy których pogotowie zabrało do szpitala wracają do zdrowia ich życiu nic nie zagraża.


Na pewno dwaj ? bo już sie pogubiłem każdy mówi mi co innego :( :oops:
0 UP 0 DOWN
 
tomkk 



Wiek: 46
Dołączył: 21 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-17, 20:14   

Devon napisał/a:
manyek napisał/a:
Dwaj strażacy których pogotowie zabrało do szpitala wracają do zdrowia ich życiu nic nie zagraża.


Na pewno dwaj ? bo już sie pogubiłem każdy mówi mi co innego :( :oops:


Na pewno
0 UP 0 DOWN
 
wiola 

Wiek: 48
Dołączyła: 08 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-17, 20:34   

na sto procent dwoch strazakow zabralo pogotowie
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-17, 22:00   

Cytat:

Z pewnych źródeł doszły mnie słuchy że miał by puszczony jakiś gaz potrzebny do produkcji i całe szczęście że nie puszczono bo pół brzegu poszło by w eter.


zgadza sie o 14 miala ruszyc produkcja, nawet nie mysle co mogloby sie wtedy stac.


Ogromna smuge dymu spowodowała papa na dachu wiec w sumie to tylko groxnie wygladalo.

pozdr
Ostatnio zmieniony przez jadore 2007-07-17, 22:18, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
szymcioo 



Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-17, 22:06   

byłem tam na miejscu wyglądało to grożenie ale straż z brzegu szybko opanowała pożar i chwała za to, powinniśmy sie z tego cieszyć że mamy w brzegu naprawdę dobrych strażaków, gdyby ogień rozprzestrzenił sie na cały dach to mogło dojść do tragedii, dlatego szczególne podziękowania dla strażaków za tak szybką akcie, oby nigdy wam nie zabrakło sił i zdrowia bo to w waszej pracy jest najważniejsze, a Darkowi i Tomkowi którzy zostali zabrani przez pogotowie życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
0 UP 0 DOWN
 
sq6acm 



Wiek: 49
Dołączył: 15 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2007-07-17, 22:29   

Kilka zdjęć z akcji udostępniłem dla www.remiza.com.pl i dla www.opole24.pl
Ostatnio zmieniony przez sq6acm 2007-07-17, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
sabatina 



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-17, 23:56   

zobaczyłam ogromne kłęby czarnego dymu , wyszedłwszy z Laguny. to był straszny widok. Nprawde się bałam . Od razu pomyślałam ,że to olejarnia. a jeszcze chwilę przed tym przejeżdżałam koło niej.SZOK
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-07-18, 08:12   

Tu nasuwa się wiele pytań, na które raczej nie uzyskamy odpowiedzi.
1. Czy w zakładzie o takim stopniu zagrożenia pożarowego powinny być magazyny kryte papą??
2. Zadziałały, czy też nie urządzenia do samoczynnego gaszenia: czujki, zraszacze itp.? A są w tym magazynie takie urządzenia?
3. Czy w związku z wysoką temperaturą istnieją jakieś dodatkowe procedury zmierzające do monitorowania wydzielających się gazów i ich usuwania i czy były one przestrzegane?
Jeśli była to wina wentylatora to izolacja urządzeń zasilająca wentylator nie spełnia norm, jeśli spawaczy, to ktoś to nadzorował.
Jeśli doszło do umieszczenia dwóch strażaków w szpitalu, to miejmy nadzieję że straż dokładnie prześwietli zaistniałą sytuację i znajdzie winnych.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-07-18, 08:14, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: magazynu, olejarni, pozar


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 38
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu