Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Nie do końca przemyślane
Autor Wiadomość
sq6acm 



Wiek: 49
Dołączył: 14 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2007-07-24, 16:55   Nie do końca przemyślane

Witam
Ostatnio przejeżdzając rowerem przez Park Nad Fosą natknąłem się na remont alejki.
Wszystko było by super ale jest pewien spory ,moim zdaniem, problem. Alejka schodzi w dół a następnie bedzie podchodzić w górę. I właśnie, same schody. A nikt nie pomyslał o ludziach starszych i niepełnosprawnych lub kobietach z wózkami z dziećmi. Ścieżka jest uczęszczana szczególnie w niedzielę gdy ludzie tłumnie idą lub wracają z kościoła.
Panowie budujący tą alejkę też zadawali takie pytanie, ale jest projekt i trzeba się tego trzymać. Ciekaw jestem kto to projektował i nie pomyślał o takim ważnym szczególe???

Ostatnio zmieniony przez sq6acm 2007-07-24, 17:59, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-24, 17:09   Re: Nie do końca przemyślane

sq6acm napisał/a:
Witam
Ostatnio przejeżdzając rowerem przez park natknąłem się na remont alejki.
Wszystko było by super ale jest pewien spory ,moim zdaniem, problem. Alejka schodzi w dół a następnie bedzie podchodzić w górę. I właśnie, same schody. A nikt nie pomyslał o ludziach starszych i niepełnosprawnych lub kobietach z wózkami z dziećmi. Ścieżka jest uczęszczana szczególnie w niedzielę gdy ludzie tłumnie idą lub wracają z kościoła.
Panowie budujący tą alejkę też zadawali takie pytanie, ale jest projekt i trzeba się tego trzymać. Ciekaw jestem kto to projektował i nie pomyślał o takim ważnym szczególe???

Obrazek


Ale jak tu rowerem zjechać ? i na dodatek jeszcze wózek z dzieckiem. Nie przemyślane to totalnie. Żeby kasa nie uciekła to szybko projekt, co zastało o ile zostało i chała jest gotowa :D
Ostatnio zmieniony przez Devon 2007-07-25, 11:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-24, 17:57   

Który to park?
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-07-24, 18:10   

To tak specjalnie zrobiono, aby zmusić tatusiów do udziału w spacerku. Sama mamusia nie da rady, chociaż jak bardzo się postara, to jak widać poboczem można. Czyli jednym słowem chodniczek prorodzinny hihi.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-07-24, 18:23   

szczerze jak wszystko w Polsce musi się coś wydarzyć żeby przebudować :( smutne ale prawdziwe
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-24, 18:47   

Sawka napisał/a:
Który to park?


Park nad fosą :) zobacz na mapie brzeg.pl :)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-24, 23:19   

Devon napisał/a:
co zastało to do kieszeni


A przepraszam bardzo - czyjej kieszeni? Bardzo mnie interesuje jej właściciel bo zapewne sa podstawy do stawiania tak poważnych zarzutów. Tak więc z niecierpliwością czekam na namiary tej nieuczciwej osobistości w UM.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-07-25, 00:11   

ja mam jednak pytanie ;) zanim chodnik nie jest dokonczony :) czy jest możliwość przebudowy?? tzn jak są już robotnicy to może jednak zrobić ten podjazd?? to niebylby chyba taki duży koszt>>??
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-25, 06:50   

No to teraz pytanie do wszystkich? Kto się czuje na siłach zejść tą alejką z elementami granitu w zimie gdyby była bez schodów?? Zapomnieliście, że alejka ma również służyć w zimie! Nie bronię nikogo, ale co do rowerów to i tak się zastanawiam czy są tam znaki pozwalające na jazdę rowerem?
Z tego, co pamiętam to jest tam dość stromo a projektanci muszą się trzymać wytycznych i jak w książce pisze, że, przy takim nachyleniu stosuje się schody to tak musi to zaprojektować.
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2007-07-25, 07:28   

odnosze wrazenie ze cokolwiek w brzegu by nie powstalo to i tak zawsze znajdzie sie jakies ale. to juz nie jest przejaw krytyki a krytykanctwa.
gdy wybudowano hale sportowa w sp nr 3 - od razu pojawily sie glosy ze za mala, za droga ze parkiet zly, klamka nie zlota, bla bla bla.
plywalnia - za krotka niecka, woda za slodka bla bla bla...
rondo za male, co za duren kazal ustawic halde ziemi na jego srodku ... etc etc. stajac na rzesach trudno tu bedzie dogodzic ultrawymagajacym mieszkancom.

w tym przypadku zapewne istnialy przeslanki ku temu aby przebudowac alejke w taki a nie inny sposob. a to ze panowie budujacy alejke dziwowali sie czemu trzeba budowac te nieszczesne schody to mnie raczej nie dziwi, przeciez to dla nich dodatkowa robota i wiekszy wysilek.
0 UP 0 DOWN
 
sq6acm 



Wiek: 49
Dołączył: 14 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2007-07-25, 09:08   

Andrzejbrzeg napisał/a:
No to teraz pytanie do wszystkich? Kto się czuje na siłach zejść tą alejką z elementami granitu w zimie gdyby była bez schodów?? Zapomnieliście, że alejka ma również służyć w zimie! Nie bronię nikogo, ale co do rowerów to i tak się zastanawiam czy są tam znaki pozwalające na jazdę rowerem?
Z tego, co pamiętam to jest tam dość stromo a projektanci muszą się trzymać wytycznych i jak w książce pisze, że, przy takim nachyleniu stosuje się schody to tak musi to zaprojektować.


Chodzi o to, aby był tam podjazd dla wózków czyli pewna szerokość alejki dostosowana była dla tego typu pojazdów (bez stopni). Tak jak jest to zrobione w bardziej przemyślanych miejscach, niestety nie w Brzegu. Wtedy ci co chcą idą po stopniach a kobiety z wózkami i ludzie niepełnosprawni jadą po pochylni (mam nadzieję, że wyraziłem się precyzyjnie).
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-25, 09:47   

Cytat:
A przepraszam bardzo - czyjej kieszeni? Bardzo mnie interesuje jej właściciel bo zapewne sa podstawy do stawiania tak poważnych zarzutów. Tak więc z niecierpliwością czekam na namiary tej nieuczciwej osobistości w UM.
_________________


Nikogo nie oskarżam, broń boże. Ale Bartku T widzisz sam jaka chała jest odwalona ! Brak ścieżki dla rowerów, wózków z dziećmi, dla niepełnosprawnych. Nie ma się czego czepiać. Po prostu za szybko ktoś podjął decyzje i widać rezultaty. Po co zrobić RAZ A DOBRZE jak można kilka razy :D
Ostatnio zmieniony przez Devon 2007-07-25, 11:37, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-07-25, 14:31   

Sawka napisał/a:
Który to park?



to chyba druga część parku centralnego... tam koło amfiteatru... chyba że sie mylę... :?:
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-07-25, 14:45   

Rich Kramer napisał/a:
odnosze wrazenie ze cokolwiek w brzegu by nie powstalo to i tak zawsze znajdzie sie jakies ale. to juz nie jest przejaw krytyki a krytykanctwa.


A przepraszam Bardzo jeżeli coś byloby wykonane prawidłowo i dokładnie to nie byłoby powodów do czepiania się....

Andrzejbrzeg napisał/a:
Kto się czuje na siłach zejść tą alejką z elementami granitu w zimie gdyby była bez schodów?? Zapomnieliście, że alejka ma również służyć w zimie! Nie bronię nikogo, ale co do rowerów to i tak się zastanawiam czy są tam znaki pozwalające na jazdę rowerem?



przepraszam ale tu już nawet nie chodzi o rowery jeżeli byłbyś niepełnosprawny to znaczy że nie możesz jeżdzić wózkiem po parku?? albo pojdziesz z dzieckiem na spacer to co?? wózek na plecy i do góry??
0 UP 0 DOWN
 
Manic 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2006

UP 103 / UP 85


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-26, 12:14   

Andrzejbrzeg napisał/a:
Kto się czuje na siłach zejść tą alejką z elementami granitu w zimie gdyby była bez schodów?? Zapomnieliście, że alejka ma również służyć w zimie!

Ale dlaczego nikt nie myśli o osobach niepełnosprawnych, powinno być tak zaprojektowane iż by były schody i jakiś podjazd dla osób niepełnosprawnych , mam z dzieckiem czy dla rowerzystów o ile jak pan wspomniał niema tam znaku zakazu jazdy na rowerze.
Ostatnio zmieniony przez Manic 2007-07-26, 12:17, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do, konca, nie, przemyslane


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu