Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Cadbury-Skarbimierz
Autor Wiadomość
alkatel 



Wiek: 44
Dołączyła: 20 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-09, 15:38   

W tej firmie wymyślili inną metodę :mrgreen: w ankiecie, którą się wypełnia w biurze prowadzącym nabór kadry, jest pozycja, w której podaje się kwotę spodziewanych zarobków brutto i minimalnych zarobków brutto. Niezła metoda :D
Załóżmy, że firma skanując nasz rynek pracy ustala sobie, że jest w stanie dać ludziom zarobić maksymalnie 2000zł brutto, a ludzie w ankietach podają, że zgodziliby się na pracę za 1500zł brutto................. co robi firma :?: oczywiście obniża stawkę wyjściową, o której nikt nie miał zielonego pojęcia i daje ludziom po te 1500zł brutto. Ludzie są zadowoleni, a firma jeszcze bardziej. I w ten oto sposób "i wilk syty i owca cała" :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Sobi 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-04-09, 17:16   

Był pan w biurze firmy MANPOWER. Ankieta, którą pan wypełniał, jest ankietą ogólnopolską, taką samą w każdej agencji MANPOWER. Pozycja oczekiwanych zarobków brutto i minimalnych zarobków brutto pomagają nam w selekcji. Niestety nie zawsze możemy spełnić wymarzonych zarobków kandydatów, dlatego pytamy również o minimalne oczekiwania kandydata. Nie ma to zupełnie związku ze "spiskową teorią dziejów" jaką pan wyżej sobie wymyślił. Dużo kandydatów nie wypełnia tej rubryki i to też w niczym nam nie przeszkadza.
Firma CADBURY jest poważną firmą i nie bawi się w takie "gierki". Stawki na danym stanowisku są ustalone dużo wcześniej i sytuacja, w której firma by obniżała sumę w kontrakcie na podstawie wpisanego minimalnego wynagrodzenia nie jest możliwa. Choćby w powodu tego jeszcze, że jak to zawsze bywa, ludzie w krótkim czasie dowiedzą się jakie stawki mają ich koledzy a firma CADBURY nie będzie psuła atmosfery w pracy takimi przekrętami. Wszyscy jesteśmy profesjonalistami i szanujemy każdego z kandydatów, nie i postępujemy w sposób o jaki nas pan podejrzewa.
Nie ma co wymyślać jakiś śmiesznych historii i oczerniać firmę i ludzi u których chce się pracować, a jeszcze ich się nawet nie zna. To nie za dobrze świadczy o panu, i to raczej pan wychodzi tu na kombinatora a nie my.
Niestety polityką firmy CADBURY jest nie ujawnianie stawek. Ale jak ktoś zna jedną z wielu już zatrudnionych i zadowolonych osób, niech ich się spyta o stawki, a oni udowodnią jaka jest prawda.
Pozdrawiam. I zapraszam serdecznie do biura firmy MANPOWER na Mlecznej 2 wszystkich którzy mają jeszcze jakieś pytania, wątpliwości.
Ostatnio zmieniony przez Sobi 2008-04-09, 17:18, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
alkatel 



Wiek: 44
Dołączyła: 20 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-10, 08:53   

Przykro mi, że w ten sposób zinterpretował pan moją wypowiedź :( Przepraszam obie firmy, ponieważ nie było moim celem ich oczernienie - jak to pan wywnioskował. Forum jest od tego, żeby każdy wypowiadał własne zdanie i ja tak właśnie uczyniłam. Takie mamy czasy, że niestety, ale do wszystkiego trzeba podchodzić nieco sceptycznie. Więc proszę się nie obrażać, bo wypowiedzi podobnych do mojej lub gorszych może być więcej. Od tego jest forum, żeby dyskutować i omawiać problemy i zagadnienia, które nas ciekawią lub nurtują.
0 UP 0 DOWN
 
milka79 

Wiek: 45
Dołączyła: 15 Kwi 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-04-15, 13:18   

Witam, jakiś czas temu złozyłam kwestionariusz do Cadbury razem z koleżanką, ona otrzymała już list. Ja niestety nie. czy radzicie jeszcze raz zapukać do nich....
0 UP 0 DOWN
 
alkatel 



Wiek: 44
Dołączyła: 20 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-15, 14:08   

Ja radzę zapukać do
Sobi napisał/a:
I zapraszam serdecznie do biura firmy MANPOWER na Mlecznej 2 wszystkich którzy mają jeszcze jakieś pytania, wątpliwości.

chyba, że starałaś się o biurową pracę to niestety, ale raczej możesz pomarzyć :wink:
Wielu moich znajomych próbowało i nawet sławnego listu nie dostało :-P
Za to firma rekrutująca na produkcję jest bardzo szybka i sprawna i nie trzeba długo czekać na kontakt.
0 UP 0 DOWN
 
MruQ 


Wiek: 31
Dołączył: 10 Kwi 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-15, 20:42   

Jedno ale :
" Był pan (...) " ...
alkatel - kobieta...
Dziękuje
0 UP 0 DOWN
 
milka79 

Wiek: 45
Dołączyła: 15 Kwi 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-04-15, 22:39   

dziekuję za odpowiedz alkatel....uderzę w takim razie na mleczną:)
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2008-04-16, 13:19   

Tutaj jest ciekawa oferta pracy w Cadbury dla osób aspirujących do działu HR

http://www.pracuj.pl/oferty/1210210.html


Link do pozostałych ofert:

http://wedel.pl/834.htm
Ostatnio zmieniony przez Rich Kramer 2008-04-16, 13:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
syanma 


Wiek: 45
Dołączyła: 15 Paź 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-04-21, 19:12   

I tylko gdzie to doświadczenie nabyć jak wszędzie chcą z doświadczeniem (nawet do stania przy taśmie) :cry:
0 UP 0 DOWN
 
syanma 


Wiek: 45
Dołączyła: 15 Paź 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-06-23, 15:54   

Dla zainteresowanych
Dn. 03.07.2008 godzina 16.00 spotkanie w ratuszu. Rekrutacja do Cadbury
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-06-24, 11:34   

Sobi napisał/a:
Pozycja oczekiwanych zarobków brutto i minimalnych zarobków brutto pomagają nam w selekcji. Niestety nie zawsze możemy spełnić wymarzonych zarobków kandydatów, dlatego pytamy również o minimalne oczekiwania kandydata. Nie ma to zupełnie związku ze "spiskową teorią dziejów" jaką pan wyżej sobie wymyślił. Dużo kandydatów nie wypełnia tej rubryki i to też w niczym nam nie przeszkadza.
Firma CADBURY jest poważną firmą i nie bawi się w takie "gierki". Stawki na danym stanowisku są ustalone dużo wcześniej i sytuacja, w której firma by obniżała sumę w kontrakcie na podstawie wpisanego minimalnego wynagrodzenia nie jest możliwa.
Mówimy chyba o maksymalnych stawkach możliwych do zaakceptowania przez pracodawcę. Każdy pracodawca zapłaci na tyle małą stawkę, na ile pozwala na to lokalny rynek. Nie stwarzajmy nowych zasad ekonomii. Te obowiązujące oparte są na maksymalnym zysku, a nie na rozdawnictwie. Gdyby wymieniona firma postępowała wg zasad przedstawionych przez Sobi raczej nie byłaby obecna na polskim rynku.
0 UP 0 DOWN
 
AniaJ 

Wiek: 47
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-07-28, 17:21   

To wiadomo wreszcie kiedy Cadbury rusza z produkcją? Bo nie słyszałam o rekrutacji osób na dział produkcyjny.I czy wreszcie wiadomo jakie tam będą zarobki na produkcji? Bo dalej nie wiem czy warto zwalniać się z obecnej pracy..
Ostatnio zmieniony przez AniaJ 2008-07-28, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-28, 18:48   

AniaJ napisał/a:
o wiadomo wreszcie kiedy Cadbury rusza z produkcją? Bo nie słyszałam o rekrutacji osób na dział produkcyjny.I czy wreszcie wiadomo jakie tam będą zarobki na produkcji? Bo dalej nie wiem czy warto zwalniać się z obecnej pracy


Aniu, to nie tak! Radzę najpierw znaleźć nowa pracę, a dopiero potem sie zwalniać ze starej. :)
Cadbury, to raczej uczciwie stawia sprawę: najpierw rekrutacja, jeśli przejdziesz, to ci pokazują umowę wstępną, na niej masz napisane jaka jest Twoja stawka, ty wówczas albo podpisujesz albo odrzucasz. Jak podpiszesz, to jeszcze badania lekarskie i dużo czasu na to, by złożyć wypowiedzenie w starej pracy.
0 UP 0 DOWN
 
smerfciamajda 

Wiek: 45
Dołączył: 15 Wrz 2008

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-09-15, 11:55   

Witam wszystkich.
sprawa pracy i płacy w Cadbury wygląda tak że w przypadku wszystkich stanowisk firma ma ustalone limity wynagrodzenia ale dla każdego na tym samym stanowisku po równo na starcie.
Tzn operatorzy, brygadziści, inżynierowie, technicy - wszyscy dostają taką samą stawkę równą dla danego stanowiska. Oczywiście można próbować negocjować stawkę wyższą lub extra dodatki tylko trzeba mieć czym (umiejętności, doświadczenie itp)
Nie znam przypadku aby ktoś dostał lepszą kasę "...bo ciocia tam pracuje" tylko za wiedzę lub doświadczenie.
Jest w tej firmie wielu ludzi z innych regionów Polski, którym opłacało się zmienić miejsce zamieszkania więc zarobki nie są złe.
Poza tym znam przypadek (odnosząc się do równości stawek), że pracownik dostał więcej niż wynosiła jego płaca minimalna w ankiecie.
Istnieje program rozwoju pracownika i oceny rocznej wg. którego otrzymywane są podwyżki - jak się starasz to zarobisz więcej.

Pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
Tygrys 

Wiek: 46
Dołączył: 15 Wrz 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-15, 16:33   

Witam pracuję w Cadbury i nie jest tak kolorowo jak wydaje się ludziom którzy tam nie pracują firma ma swoje wewnętrze regulaminy które trzeba przestrzega a są tak chore że też ktoś je wymyślił. Jak narazie jest system dwu zmianowy jest nie żle ale jak wejdzie system czterobrygadowy to za te pieniąszki które płaca to żadna rewelacja można powiedziec kicha . Przeprowadzają różnego rodzaju szkolenia np. na wózki widłowe , sównice czy żórawie nie podpisujesz przy tym żadnej " lojalki " która zatrzyma Cie w tej firmie , więc można zrobic za darmo uprawnienia i iśc do innej pracy za lepsze pieniądze. Ogólnie nie polecam tej firmy sam jestem w trakcie poszukiwania lepiej płatnej pracy a tego nie brakuje .Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez Tygrys 2008-09-15, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: cadburyskarbimierz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu