Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
List Motywacyjny a CV
Autor Wiadomość
K.B 


Wiek: 36
Dołączył: 03 Wrz 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-08, 15:43   

Mogę spytać co kryje się pod pojęciem "list motywacyjny" ? Temat mnie ciekawi, bo to już jedno z multum ogłoszeń, gdzie pracodawca życzy sobie od aspirującego do takiej posady jak: magazynier, kasjer, nalewacz paliw itp. listu motywacyjnego... Śmieszy mnie to :) Rozumiem ten zabieg w zawodach takich jak nauczyciel, menadżer, ale co przyszły magazynier ma tam napisać ? Że ma dobrze rozwiniętą wyobraźnie przestrzenną dzięki czemu osiąga wyjątkowe wyniki w układaniu paczek na paletach ?
Co ma napisać przyszły "pracownik obsługi klienta" na stacji benzynowej ? Że ma doskonale wyprowilowaną dłoń co pozwala mu "nalewać" paliwo z niewyobrażalną dotąd gracją i nie pali, co pozwoli uniknąć ewentualnego wysadzenia stacji w powietrze ? :lol:
Wszystkie niezbędne informacje w przypadu takiej pracy są, moim zdaniem, zawarte w CV. Pytam więc, teraz na poważnie, po co ten list motywacyjny ? :)
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez K.B 2008-07-08, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-07-08, 16:40   

A w zasadzie ja się podpisuję pod pytaniem K.B. Po jakiego grzyba, znając specyfikę pracy na stacji paliw, ten list motywacyjny?

Praca 12 godzin, w tym na nocne zmiany jest moim marzeniem. O takiej pracy śniłem od lat. Uważam, że rozwija ona osobość i jest znakomitym startem do kariery, np. politycznej? ;)
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-08, 18:29   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Po jakiego grzyba, znając specyfikę pracy na stacji paliw, ten list motywacyjny?



zeby osoba decyzyjna wybierająca z podań mogła sobie podnieść ego cztając jak ludzie samrują jego firmie pochwały jakie to doświadczenie zyskając pracując tam co wniosa do firmy itp pierdoły :P



:lol: :lol:
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-07-08, 21:57   

Osobiscie proponuje napisanie stawki godzinowej badz za etat / rodzaju umowy / ja np. widziałbym spora roznice gdybym miał pracowac na stacji miedzy 800 zł. a 1200 /
0 UP 0 DOWN
 
Manius84l 

Wiek: 40
Dołączył: 23 Maj 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-07-08, 23:10   

Ja nie napisalem ze kazdy ma przyniesc dokumenty tylko osoby zainteresowane i jezeli komus oferta nie odpowieda to nie musi zajmowac zdania. Niektorzy szukaja takiej pracy, np. studenci bo zawsze mozna zarobic troche kasy i nie jest to praca codzien.
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-09, 07:56   

Sądzę, że list motywacyjny jest wizytówką osoby, która go pisze. Dlatego jest to standard rekrutacji.
Co do pracy jest to taka sama praca jak i inne. Tysiące ludzi pracuje na stacjach benzynowych i pewnie kilka osób jest zadowolonych.
0 UP 0 DOWN
 
K.B 


Wiek: 36
Dołączył: 03 Wrz 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-09, 09:23   

Manius84l napisał/a:
Niektorzy szukaja takiej pracy, np. studenci bo zawsze mozna zarobic troche kasy i nie jest to praca codzien.

Jestem studentem i być może szukam takiej pracy, dlatego spytałem a propos tego listu. Pracowałem jako magazynier/wysyłkowy na poczcie i tam nie musiałem pisać o swoim niezwykłym zapale do plombowania kontenerów z paczkami ;)
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-09, 09:56   

W liście motywacyjnym piszę się o sobie a nie o podejściu do przyszłej pracy!!
Dlatego większość LM jest wywalana. Osobiście gdyby ktoś mi napisał, że super będzie układał paczki albo, że zawsze marzył o pracy w CPN to od razu LM wylądowałby w koszu.
0 UP 0 DOWN
 
kisiol 
telekomunikator-integrator



Wiek: 39
Dołączył: 17 Wrz 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-07-09, 11:55   

Andrzejbrzeg napisał/a:
W liście motywacyjnym piszę się o sobie a nie o podejściu do przyszłej pracy!!

To w takim razie o kim/czym pisze sie w CV ?
0 UP 0 DOWN
 
lg1500 

Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-07-11, 17:41   

wow 23 latek pyta się co napisać w liście motywacyjnym.

Dane personalne - wiek adres imię nazwisko

Wykształcenie - ukończone szkoły szkolenia wraz z adresami placówek

Doświadczenie zawodowe - nie mając doświadczenia piszesz np o:

-działalnościach w akcjach charytatywnych, harcerstwie,studenckich

-informacje o językach obcych (może na stacje przyjedzie autokar z obcokrajowcami :P )

Pod CV należy dopisać deklarację o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.
Ostatnio zmieniony przez lg1500 2008-07-11, 17:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-11, 18:18   

lg1500 napisał/a:
wow 23 latek pyta się co napisać w liście motywacyjnym.



buahahahha tak to jest jak się czyta ostatni post tylk oa nie cały topic i wsyztskie posty które napisał kisiol :D

ehh co za ludzie :D
0 UP 0 DOWN
 
kisiol 
telekomunikator-integrator



Wiek: 39
Dołączył: 17 Wrz 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-07-11, 20:55   

Proponuje wobec użytkownika lg1500 zastosować prewencyjną karę w postaci nauczenia się przez niego regulaminu forumbrzeg na pamięć. Potem zostanie przepytany z tego co się dowiedział.

Pomijając to, dalej czekam na eksperta Andrzejbrzeg na rozwiązanie tajemniczej zagadki na temat tego jaka jest róznica pomiędzy CV a LM ?

Poza tym LM był standardem może 10 lat temu, a na pewno nie jest dzisiaj. Mi się zdarzyło do tej pory pisac JEDEN raz LM. Standardem w dzisiejszych czasach jest samo CV bądź aplikacja wypełniona online.

Jak ktoś wcześniej zauwazył poniżające jest pisać o tym, że praca na cpn jest marzeniem Jego życia. Szczególnie jak w ofercie brakuje ELEMENTARNYCH informacji.
Ostatnio zmieniony przez kisiol 2008-07-11, 20:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
but0la 


Wiek: 61
Dołączyła: 25 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-07-12, 15:50   LM

Jest mnóstwo gotowych listów motywacyjnych w internecie
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-12, 20:05   

List Motywacyjny powinien zawierać informację o tym jakie umiejętności posiada człowiek, który stara się o pracę.


Np. pisząc podanie o pracę (LM) do stacji paliw powinno się przede wszystkim napisać o :
- komunikatywności, życzliwości i inne cechach dupowłaza , bo klient nasz pan i trzeba umieć sobie radzić w trudnymi klientami. Nikt nie zatrudni impulsywnego "karka", który sklepie maskę klientowi jak będzie miał jakieś zażalenia.
- pracy/ubsłudze kasy fiskalnej (w markecie czy gdzie indziej), przyszły pracodawca oszczędzi sobie czas na szkolenie w dziedzinie sprzedaży.
- znajomości w dziedzinie motoryzacji, dobrze oprócz nalewania paliwa umieć doradzić jak coś w aucie blondynce piszczy. Pracodawca będzie wniebowzięty, ponieważ jak blondynka będzie chciała rady następnym razem przyjedzie na stację paliw na której jej dobrze poradzono (praktycznie gratis podczas tankowania).

posiadając te 3 cechy (wiedzę) i ma się dużą przewagę nad innymi. Co więcej ma się duże szanse na wynegocjowanie wyższej stawki od pozostałych startujących na to stanowisko kandydatów.

A CV to wszelkie dane techniczne podane przez lg1500 - suche fakty z życia zgodnie ze schematami jakich wiele na necie. Tam warto by w zainteresowaniach znalazła się "motoryzacja" lub nawet bardziej szczegółowo "mechanika samochodowa".
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-12, 22:27   

K.B napisał/a:
Mogę spytać co kryje się pod pojęciem "list motywacyjny" ?


No jak widać mogłeś, ale akurat na tak sformułowane pytanie masz odpowiedź na przeogromnej ilości serwisów poświęconym zagadnieniom szukania pracy. :wink:


List motywacyjny jak sama nazwa wskazuje :-P służy do tego, aby osoba starająca się o pracę napisała co ją do niej motywuje :wink: .
Co stanowisko to inne znaczenie listu motywacyjnego i wcale się nie dziwie, że ktoś może się zastanawiać po co list motywacyjny na stanowisko, gdzie jakiś polot do niczego się nie przyda, choć szczerze mówiąc mnie tam nigdy nie zastanawiała ani nie bulwersowała :P ta sprawa.
Tak poważnie, to to poważne pytanie, należałoby zadać konkretnemu (jednemu czy drugiemu) pracodawcy.
Osobiście jako osoba odpowiedzialna za rekrutacje nie pominąłbym listu motywacyjnego niezależnie od charakteru stanowiska. Dla mnie list motywacyjny podkreśla personalia danej osoby i pozwala wstępnie określić charakter osoby (przy czym oczywiście trafność zależy od wnikliwości i potencjału poznawczego określającego).

Bardzo ważna od strony pracodawcy będzie tu wstępna selekcja polegająca na wyłonieniu (teoretycznie) grupy osób naprawdę zainteresowanych konkretną ofertą, bo przecież żadna filozofia (w przypadku mailowego aplikowaina) kliknąć parę razy i tak wysyłać tysiącpięćsetstodziewięćset CVałek na raz.... czyli pracodawca chce tutaj określić czy dana osoba jest naprawdę zainteresowana daną ofertą czy wysyła gdzie popadnie czekając, aż ktoś się odezwie.

Osobiście list motywacyjny zawsze traktuje jako próbę wyróżnienia się, jako szanse na podkreślenie pewnych cech, pokazanie, że chodzi mi o to konkretne stanowisko, że zwracam się do tego konkretnego pracodawcy. Pisałem już nie jeden list motywacyjny w tym dla wielu osób pośród których znajdowali się kandydaci na stanowiska administracyjne czy też fizyczne (fabryka) i z informacji zwrotnych wnioskuje, że również w przypadku stanowisk fizycznych list motywacyjny był ważnym elementem.

Myślę, że w przybliżeniu można zarysować sytuacje, gdzie o stanowisko stara się 5 kandydatów o bardzo podobnych kwalifikacjach i doświadczeniu, wynikającym z CV. Wówczas teoretycznie pracodawca może wybrać osobę, którą uzna za ciekawszą na podstawie listu motywacyjnego.

Reasumując, zbyt dużo o tym na sieci..żeby się jakoś szczególnie rozpisywać :-P
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: cv, list, motywacyjny


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu