Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Mistrzostwa Europy w Koszykówke

Kto wygra mistrzostwa?
Grecja
18%
 18%  [ 2 ]
Hiszpania
54%
 54%  [ 6 ]
Niemcy
9%
 9%  [ 1 ]
Francja
18%
 18%  [ 2 ]
Głosowań: 11
Wszystkich Głosów: 11

Autor Wiadomość
Adyk 



Wiek: 24
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2007-09-03, 15:29   Mistrzostwa Europy w Koszykówke

Juz dzis zaczynają sie ME. Pierwszy raz od 10 lat wystepuja tam Polacy.

Dzisiaj o 19 graja pierwszy mecz z Farncuzami, jedym z faworytów do mistrzostwa...
zawodnicy zapowiadaja, że nie skladają broni, ale bedzie niezwykle trudno podjac chocby wyrównaną walke.

Zapraszam do dyskusji nie tylko o naszej reprezentacji ;)
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-03, 15:41   

Adyk napisał/a:
Zapraszam do dyskusji nie tylko o naszej reprezentacji ;)


No Adamie bardzo dobrze, że daleś ten temat :)

Ja tam wierze w naszych, że nie pojechali jedynie na wycieczkę i parę meczyków wygrają :)

Z Francją na pewno przegramy, ale liczę, że chyba nie polegniemy masakrycznie... Francja ma paru zawodników z NBA.. jak np. MISTRZ NBA - Tony Parker... u nas niestety brak zawodników z NBA, wszyscy jakoś kontuzja itp, brak Michala Ignerskiego, to jest duży brak!!

Jednak damy radę :)

Co do calych Mistrzostw - mój faworyt Niemcy, Hiszpania, Francja :)
0 UP 0 DOWN
 
Adyk 



Wiek: 24
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2007-09-03, 15:51   

steve napisał/a:
Ja tam wierze w naszych, że nie pojechali jedynie na wycieczkę i parę meczyków wygrają

u mnie jakos brak tego optymizmu. U każdego z naszych przecisników są ludzie z NBA i gornej półki europy, a u nas? tak na prawde nie ma nawet czlowieka ktory moglby wziasc gre na siebie.


nie zapominaj steve o grecji, nie od dzisiaj w euripie blyszczą Diamantidis, Papaloukas, Papadopoulos czy Zisis.

na Niemców osobiscie bym nie stawial, wszystko tu zalezy od Dirka on nie zagra bo zespół nie pociagnie do medalu.
Hiszpania w ostatniej chwili bardzo sie wzmocnila, jednak zagra Garbajosa, co dla nich jest sporym plusem
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-03, 18:38   

Narazie chyba nie jest żle bo nasi przegrywają tylko 32-35 z Francją (połowa meczu).

http://www.xscores.com/LiveScore.do


Wyniki zakończonych spotkań:

Serbia-Rosja 65-73

Czechy-Niemcy 78-83 po dogrywce :) (gdyby nie Nowitzki to wielkie G by było a nie zwycięstwo niemców,zresztą jak zawsze)

No niestety nie udało się pokonać Francji,ale wielkie brawa dla chłopaków za walke i poświęcenie na parkiecie,szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się tak wyrównanej walki. Jeszcze raz brawo,brawo!!!

Polska-Francja 66-74
Ostatnio zmieniony przez TC 2007-09-03, 19:34, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Łyku 

Wiek: 36
Dołączył: 17 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-03, 20:02   

Ekstra mecz,bardzo mi się podobał.Szkoda,że przegraliśmy,ale z taką grą możemy powalczyć ze Słowenią.Fajnie było popatrzeć jak Wójcik ogrywa Turiafa to potwierdza tylko,że gdyby Adam urodził się kilka lat póżniej spokojnie mógłby grać w nba.
Co do faworytów imprezy to według mnie w finale zobaczymy Grecje i Hiszpanię.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-03, 21:40   

Adyk napisał/a:
u mnie jakos brak tego optymizmu. U każdego z naszych przecisników są ludzie z NBA i gornej półki europy, a u nas? tak na prawde nie ma nawet czlowieka ktory moglby wziasc gre na siebie.


i co, i co ? :) Nasi powalczyli i jeżeli tak dalej będziemy grać to mamy szanse ze Slowenią oraz z Wlochami :) to co, że są tam zawodnicy z NBA (my też mamy, ale chyba tchórzy, którzy wolą kasę niż granie w kadrze narodowej), a tak to wedlug mnie z Wójcikiem na czele damy radę innym :)

Bravo chlopaki !!

Adyk napisał/a:
nie zapominaj steve o grecji, nie od dzisiaj w euripie blyszczą Diamantidis, Papaloukas, Papadopoulos czy Zisis.


Masz rację Grecja dobra drużyna, ale bardziej liczę na zespoly, które mają w zespole porządnych zawodników z NBA tak jak Niemcy.. :)
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-04, 00:17   

Ja licze na Niemców może dlatego,że podoba mi się gra Nowitzkiego,który sam potrafi trzymać wynik i doprowadzić do zwycięstwa i może dlatego,że aż 4 zawodników
(Okulaja,Garret,Hamann,Greene) i na dodatek trener reprezentacji Dick Bauermann są związani z drużyną Brose Basket Bamberg tego rocznego mistrza Niemiec, tak się składa że rodzinka mieszka właśnie w Bambergu i miałem okazje być na dwóch meczach Bundesligi w tym roku, sentymenty... :) W następnym roku też się wybiore zobaczyć ale tym razem Eurolige :) .

Dzisiaj też Łotwa postarała się o niespodzianke wygrywając z Chorwacją 85-77,nawet grali starzy znajomi z polskiej ligi Skele (17pkt.najwięcej),Helmanis i Jahovics.
0 UP 0 DOWN
 
Adyk 



Wiek: 24
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2007-09-04, 07:34   

steve napisał/a:
i co, i co ? Nasi powalczyli i jeżeli tak dalej będziemy grać to mamy szanse ze Slowenią oraz z Wlochami to co, że są tam zawodnicy z NBA (my też mamy, ale chyba tchórzy, którzy wolą kasę niż granie w kadrze narodowej), a tak to wedlug mnie z Wójcikiem na czele damy radę innym
i co? i nic. :D
kto u nas zagral dobry mecz? wójcik, moze szewczyk i tyle, gralismy slabo ale za to z duzym poswieceniem za co chwala im, ale prawda jest taka ze francuzi caly czas kontrolowali przebieg gry. W chwili gdy wyszlismy na 2 pkt prowadzenie, po chwili juz zrobilo sie -8. trzeba przyznac ze francuzi specjalnie nie przylozyli sie do meczu.

ciekawi mnie hiszpania, wygrala gładko z portugalia, a ich gwiazgu jak gasol, garbajosa, calderon nie graly nawet 20 minut, widac jak wyrównany to zespół, a jeszcze jak navarro wroci...

To byly pierwsze mecze, na pewno jeszzce wiele sie zmini w grach druzyn nie moge sie juz doczekac cwierc finałów 8)


A co do sloweni, niby po wczorajszym meczu mozna by sadzic ze stac nas na wiele, moze i tak jest ale prawda jest ze jestemy dla wszyskich ludzmi z nikad na tych mistrzoswach i z kazdym meczem bedzie nam caraz trudniej, szkoda ze tak malo nam ich zostalo :D
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-06, 14:43   

No i niestety nasi odpadli... ale i tak jestem dumny z ich występów :) Pokazali, że miejsce na Mistrzostwach Europy bylo warte dla nich :)

Jednak teraz trzeba pomyśleć, żeby w przyszlości bylo lepiej :)

Teraz czekamy na dalsze potyczki... stawiam na te zespoly, które wytypowalem... ale coś czuję, ze Izrael będzie czarnym koniem :p
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-06, 21:49   

ME koszykarzy: najlepsi zawodnicy pierwszej fazy

Koszykarze występujący w lidze NBA nadawali ton rozgrywkom grupowym w trwających od poniedziałku w Hiszpanii 35. mistrzostwach Europy.
Najlepszym strzelcem po pierwszej rundzie jest zawodnik Dallas Mavericks, Niemiec Dirk Nowitzki, który zdobył w trzech meczach 67 punktów, co daje średnią 29 pkt w meczu.

Trzecie miejsce na liście najlepiej podających zajął Łukasz Koszarek, który w spotkaniu przeciw Włochom miał 11 asyst, ustanawiając rekord ME w tej klasyfikacji.
Drugie miejsce na liście najskuteczniejszych zajął MVP finałów NBA w 2007 roku Francuz Tony Parker, który jednak w meczu przeciw Polakom zdobył tylko 16 punktów, będąc dobrze pilnowanym przez Łukasza Koszarka. Królem w walce pod tablicami jest Rosjanin występujący w Utah Jazz Andrej Kirilenko.

Najlepsi koszykarze ME fazy grupowej:

najskuteczniejsi:

1. Dirk Nowitzki (Niemcy) 29,0 pkt (średnia)
2. Tony Parker (Francja) 25,7 pkt
3. Pau Gasol (Hiszpania) 23,7 pkt

najlepiej zbierający:

1. Andrej Kirilenko (Rosja) 14,0 zb. (średnia)
2. Andrijs Biedrins (Łotwa) 10,0 zb.
3. Darko Milicic (Serbia) 9,3 zb.

najlepiej podający:

1. Sarunas Jasikevicius (Litwa) 7,0 as. (średnia)
2. Massimo Bulleri (Włochy) 5,3 as.
3. Łukasz Koszarek (Polska) 4,3 as.

najwyższy procent rzutów za dwa punkty:

1. Pau Gasol (Hiszpania) 23/33 69,7 procent
2. Massimo Bulleri (Włochy) 14/24 58,3 procent
3. Yaniv Green (Izrael) 13/24 54,2 procent

najwyższy procent rzutów za trzy punkty:

1. Kristaps Janicenoks (łotwa) 6/8 75 procent
2. Lukas Kraus (Czechy) 4/6 66,7 procent
3. Zachar Paszutin (Rosja) 5/8 62,5 procent

najwyższy procent rzutów wolnych:

1. Jaka Lakovic (Słowenia) 11/11 100 procent
2. Joao Gomes (Portugalia) 10/10 100 procent
3.Joao Santos (Portugalia) 15/16 93,8 procent

onet.pl
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: europy, koszykowke, mistrzostwa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu