Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozmazane zdjęcia.
Autor Wiadomość
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-30, 08:37   Rozmazane zdjęcia.

Wczoraj byłem w Parku Nad Fosą i robiłem pstrykałem zdjęcia bluszczowi pospolitemu, który teraz przekwitał i owocostanem są owoce kuliste. Ale jednak światło było strasznie złe, same rozmazane zdjęcia mi wychodziły, bawiłem sie z lampa, czasem naświetlania. Także nie wiem czego czas otwarcia migawki zmieniał mi sie z przybliżeniem. Fotografowałem zdjęcia Canonem PowerShot S3 IS. Prosze o porady:))
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2007-09-30, 09:29   

Wrzuc jakies przyklady, bedzie latwoej dewagowac.
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-30, 11:01   




Bardzo prosze o rade :D nei wiem co robic, może coś z ISO

Jak zdjecia wyszły za duże to sorry ale wstawiam peirwszy raz na forum.
Ostatnio zmieniony przez LiscLisc 2007-09-30, 11:14, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
respectum 



Wiek: 32
Dołączył: 06 Sty 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-09-30, 19:50   Re: Rozmazane zdjęcia.

LiscLisc napisał/a:
Także nie wiem czego czas otwarcia migawki zmieniał mi sie z przybliżeniem.

Zmieniał sie dlatego gdyż razem ze zmianą ogniskowej zmieniała się przesłona. Im większa ogniskowa tym bardziej liczba przesłony się zwiększa (czyli "otworek" się przymyka). Zdjęcia rozmazane najpewniej przez za długi czas naświatlania. Następnym razem postaraj się zwiekszyć czułość (ISO), bądź bardziej stabilnie trzymać aparat. Istnieje taka zasada że czas naświetlania przy zdjęciach z ręki powinien być odwrotnością ogniskowej. Można oczywiście sporo nagiąć tą zasadę ale jednak bezpieczniej się jej trzymać. Jeżeli zależy Ci na małym szumie cyfrowym i ostrych zdjęciach to następnym razem do parku weź statyw.
POZDRAWIAM ;]
Ostatnio zmieniony przez respectum 2007-09-30, 19:52, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2007-09-30, 21:50   Re: Rozmazane zdjęcia.

respectum napisał/a:

Zmieniał sie dlatego gdyż razem ze zmianą ogniskowej zmieniała się przesłona. Im większa ogniskowa tym bardziej liczba przesłony się zwiększa (czyli "otworek" się przymyka).


A skad ty ta teorie wytrzasnoles? Od kiedy to ogniskowa ma jakikolwiek wplyw na wartosc przyslony? Jezeli tak dzieje sie przy automatycznych ustawieniach aparatu, to nalezy to gruba linia podkreslic. Wartosc przyslony nie ma nic wspolnego z ogniskowa obiektywu! To szybkosc migawki, wartosc przyslony i czulosc filmu/sensora sa od siebie uzaleznione.

Lisc. Kolejne sugestie sa bardzo trafne. Jezeli maleje Ci ilosc swiatla i czas migawki aczyna byc zbyt dlugi, najlepszym rozwiazaniem jest statyw. I to kolejne, juz tu napisana sugestia, aby uniknac szumow, staraj sie miec ustawiona najnizsza "nie naciagana" czulosc sensora.

Pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
respectum 



Wiek: 32
Dołączył: 06 Sty 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-09-30, 22:14   

Masz racje Wojtek. Wiem o tym tylko źle to opisałem. Powinienem napisać, że w obiektywach (zoomach) gorszej jakości (a tym bardziej w kompaktach) wraz ze zwiększeniem ogniskowej zazwyczaj podnosi się średnica minimalnego otworu przesłony. Nie dlatego że aparat automatycznie tak ustawia tylko wynika to z możliwości obiektywu i tak np. obiektyw 28-80 mm (3,3-4,5) przy ogniskowej 28mm ma maksymalny otwór przesłony o wartości 3,3 oraz przy ogniskowej 80mm ma ten otwór o wartości 4,5. I o to mi w zasadzie chodziło.
Ostatnio zmieniony przez respectum 2007-09-30, 22:23, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-02, 18:29   

Wow ale wy macie ogormna widze o fotografi. respect!
0 UP 0 DOWN
 
respectum 



Wiek: 32
Dołączył: 06 Sty 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-10-04, 21:19   

LiscLisc napisał/a:
Wow ale wy macie ogormna widze o fotografi. respect!


Jestem prawie w twoim wieku Lisc. Trzeba czytać książki. A moja wiedza nie jest ogromna na pewno ;] aczkolwiek dziękuje
0 UP 0 DOWN
 
Darek 
...trzeba było uważać...



Wiek: 46
Dołączył: 11 Wrz 2005

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2007-10-04, 22:19   

Mam taki sam aparat. Przy robieniu zdjęć w parku spróbuj wykorzystać manualne nastawianie ostrości (przycisk MF po lewej stronie obiektywu).
pozwoli Ci to ustawić ostrość na wybranym przez ciebie obiekcie, jeżeli tego nie robisz aparat sam ustawia ostrość do centrum kadru i może to zrobić na obiekcie , który jest dalej lub bliżej. Opcja MF nie działa w programie Auto. Ten aparat ma tez program do fotografowania liści, ustaw górne pokrętło na SCN i wybierz przyciskiem wielokierunkowym (ten duży obok wyświetlacza) odpowiedni program. Ja osobiście wybrałbym program P na pokrętle i użył opcji MF. Pozdrawiam i życzę powodzenia!!!!!
P.S. Po dokładny opis wykorzystania opcji MF odsyłam do instrukcji aparatu, str. 66.
0 UP 0 DOWN
 
respectum 



Wiek: 32
Dołączył: 06 Sty 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-10-04, 22:27   

Moge się mylić, ale myśle, że na tych zdjeciach problem nie leży tyle w złym nastawieniu ostrości, a raczej w poruszeniu aparatem.
0 UP 0 DOWN
 
Darek 
...trzeba było uważać...



Wiek: 46
Dołączył: 11 Wrz 2005

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2007-10-04, 23:03   

Zgadzam się z respectum, pierwsze zdjęcie jest na pewno poruszone. Ale drugie to według mnie może być efekt zbyt dużego powiększenia zoomem, przy zbyt małej odległości i automatyka nie mogła prawidłowo nastawić ostrości. Jeśli tak było to aparat powinien to zasygnalizować żółtym kolorem ramki AF.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: rozmazane, zdjecia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu