Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Zmiana w Brzeskim Centrum Medycznym
Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-03, 20:30   Zmiana w Brzeskim Centrum Medycznym

W dniu dzisiejszym Zarząd Powiatu Brzeskiego podjął dwie decyzje związane z Brzeskim Centrum Medycznym: odwołał ze stanowiska dyrektora panią Alicję Cierpiał - dotychczasową Dyrektor i powołał na to stanowisko z dniem dzisiejszym pana Mariusza Grochowskiego.

Pan Grochowski był (do dziś) Naczelnikiem Wydziału Promocji i Inicjatyw Gospodarczych w Starostwie Powiatowym. Poza tym bardziej znany jest chyba z tego, że jest radnym miejskim i pełni funkcję Przewodniczącego Rady Miasta Brzeg.

Nawiasem mówiąc coś cienkie te nasze internetowe media żeby takiego newsa nie podać ;)
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-03, 20:42   Re: Zmiana w Brzeskim Centrum Medycznym

Bartek T. napisał/a:
Nawiasem mówiąc coś cienkie te nasze internetowe media żeby takiego newsa nie podać ;)


Oto link: http://brzeg24.pl/index.p...ask=view&id=338
:)
0 UP 0 DOWN
 
wojtazik 
Photography



Wiek: 34
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg/Opole/Wrocław

Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-10-03, 20:43   

ot zaskoczenie... a co było przyczyną odwołania Pani dyrektor. ?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-03, 20:46   

alfix napisał/a:
Oto link: http://brzeg24.pl/index.p...ask=view&id=338

Oj baaardzo śmieszne!!
Nie dość, że nie można tego znaleźć na pierwszej stronie to jeszcze nie po polskiemu :P

A co do przyczyn, przebiegu, nowego człowieka to może media by się tak za to zabrały? :wink:


Moderowany przez jadore:
Panowie trzymajcie się proszę tematu, Wasze posty (poniżej) są tak na granicy tematu - następnym razem będę bardziej bezwzględna ;)
Jeszcze jedna prośba - moderowanie przez użytkowników na zasadzie wstawianie tekstu o treści z tabliczki moderatorskiej, zamiast zgłaszania postów do moderacji - może mieć w przyszłości poważne konsekwencje z ostrzeżeniami włącznie - więc zaniechajcie Waćpanowie (i Waćpanie) tegoż procederu - dziękuję
Ostatnio zmieniony przez jadore 2007-10-05, 06:44, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
stowarzyszenie NB 


Wiek: 63
Dołączył: 02 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-10-04, 01:16   

Odwołanie Pani Dyrektor było od dawna planowane i zasłużone. Historia pamięta fakty przegranych procesów z lekarzami których sama wyrzucała a tu przyszedł i czas na Panią która i tak dużo na tym stanowisku wycierpiała.Czy nowy Pan dyrektor z politycznego rozdania długo się utrzyma chyba nie bo nie ma do tego przygotowania.Ludzie z PiSu znają się na wszystkim lecz już duża miotła zbliża się powoli do tych którzy myślą,że są niezatapialni. Muszę przyznać ,że nasz starosta zaczyna brać się do roboty i zaczyna od zdrowia a to dobry sygnał bo zdrowie będzie mu potrzebne.Prezes Stowarzyszenia Nasze Bezpieczeństwo Roman Zdrzewielski. PS. Szanowny Panie starosto proszę o rozważenie możliwosci udostępnienia mieszkańcom miasta dostępu do szpitala od ulicy Łokietka bowiem Pani ta która tak bardzo cierpiała temu się sprzeciwiała.
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-04, 16:19   

Bartek T. napisał/a:
alfix napisał/a:
Oto link: http://brzeg24.pl/index.p...ask=view&id=338

Oj baaardzo śmieszne!!
Nie dość, że nie można tego znaleźć na pierwszej stronie to jeszcze nie po polskiemu :P

A co do przyczyn, przebiegu, nowego człowieka to może media by się tak za to zabrały? :wink:


Ad. 1
Było dostępne w nowościach po lewej stronie, a nie można znaleźć, ponieważ zostały dodane inne, ważniejsze wydarzenia!

Ad. 2
Co Cię tak śmieszy w tym...

Ad. 3
Media mają inne sprawy, niż zajmowanie się pierdołami. Gdyby to był Pan Burmistrz, czy ktoś inny, to wtedy by się zajęły... i media wiedzą czym mają się zająć, nie trzeba podpowiadać...

P.S
Jesteś w stałej współpracy z Brzeg.com.pl też Brzeskie Media, może oni by się zajęli.. :) podpowiedz im!
Ostatnio zmieniony przez alfix 2007-10-04, 16:21, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-04, 19:30   

Rozumiem, że jesteś co najmniej adwokatem wszystkich mediów działających na terenie? Czy może zadziałała zasada "uderz w stół..."?

Jeśli zmiana na stanowisku jedynego w powiecie szpitala jest "pierdołą" to gratuluję podejścia i rozwagi. Życzę Ci, żebyś nigdy nie musiał korzystać z usług tej małej, brzeskiej "pierdoły". Rozumiem, że "gdyby to był Pan Burmistrz lub ktoś inny..." to pod "ktośiem innym kryje się np Pan Chajzer, który - chylę czoła - jest o wiele ważniejszy, podobnie jak adres ul. Długiej 27/1 jest dla brzeżan o niebo istotniejszy niż Mossora 1.

Pisząc o brzeskich mediach miałem na myśli wszystkie: i brzeg.com.pl również.

stowarzyszenie NB napisał/a:
Odwołanie Pani Dyrektor było od dawna planowane


Jakby tak było to najpewniej nie było by takiego zaskoczenia. Były jakieś mgliste plany ale ani termin, anie następca nie był znany wcale tak od dawna.

stowarzyszenie NB napisał/a:
i zasłużone.


No... to zostawiam każdemu pod rozwagę. Szpital ani nie pogrążał się w długach, ani nie miał gorszej sytuacji niż przed przyjściem Pani Cierpiał do pracy. Nie wygląda też wcale ani bardzo źle ani bardzo dobrze na tle innych placówek tego typu w kraju. Jednym słowem na dwoje babka wróżyła. Trzeba by dokładnie przejrzeć dokumenty m. in. finansowe szpitala.
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-04, 20:04   

Jest to całkowicie zmiana polityczna.. :) a ja w politykę, nie wiem jak zauważyłeś się nie bawię! A na Mossora 1 nie zamierzam sie wybierać..

Może i fakt, ale nie jestem adwokatem.. Przepraszam za stwierdzenie!
Ostatnio zmieniony przez alfix 2007-10-04, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-04, 22:03   

Ostatni :offtopic: - mam nadzieję, że będzie mi odpuszczone (choć jadore bezwzględną jest)

Oczywiście, ze polityka zagrała tu ogromną rolę, ale wydarzenia polityczne mają przeważnie ogromny wpływ na nasze życie! Nie zmieni tego i tabun mediów/dziennikarzy/obserwatorów którzy zadeklarują, że z polityką nie chcą mieć nic wspólnego. Poza tym, jak powszechnie wiadomo nie jestem politycznym zwolennikiem siły rządzącej powiatem. Więc to jeszcze gorzej niż nie zajmowanie się polityką! Nie zmienia to jednak faktu, że zmienił się szef szpitala w naszym mieście, w naszym powiecie, w najbliższej okolicy. Więc mimo wszystko, mimo politycznego tła podtrzymuję to co pisałem, że jest to informacja ważna ;)

I mimo wszystko, w interesie nas wszystkich mieszkańców powiatu i miasta życzę nowemu dyrektorowi jak najlepszego prowadzenia jednostki. Nie chce nawet myśleć co by było gdyby...

P. S. brzeg.com.pl już się nawrócił ;)
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2007-10-05, 06:29   

Bartek T. napisał/a:
Szpital ani nie pogrążał się w długach, ani nie miał gorszej sytuacji niż przed przyjściem Pani Cierpiał do pracy

Ja mam nawet bardzej pozytywną opinię o działaniach byłej (już) pani dyrektor. Mam mianowicie dostęp (taki nieoficjalny) do widomości z zebrań wojewódzkiego NFZ i wiem, że (do zeszłego roku przynajmniej) nasz szpital był bardzo chwalony za to jak sobie radzi. Pewnie, że nie było mowy o sukcesach na miarę klinik wojewódzkich, ale to tylko ze względu na niewielkie środki w porównaniu do potrzeb. Chociaż początek miała bardzo nieudany, to w ostatnim okresie była chwalona nawet przez pracowników (pewnie jak zawsze nie wszystkich). Dlatego taka zmiana jest dla mnie zaskoczeniem, a napewno jest zmianą polityczną.
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-05, 07:42   

Czy wy naprawdę nie widzicie, co się dzieje w kraju? Wszystkie ważniejsze stanowiska są obstawiane ludźmi niekoniecznie wykształconymi w danym kierunku. Liczy się to, że z jednej partii. Dyrektorka nie była rewelacyjna, ale też nie najgorsza po prostu przeciętna. Miała kilka nieudanych decyzji.
Swoją drogą zamieszanie w SZ jest spowodowane NFZ, który czuje się bezkarny tak jak i CBA.
Nasze leczenie można porównać do kierowania autem. Każdy musi posiadać plisę, OC czyli ubezpieczenie. Tylko, że kierowca może wybierać z wielu firm świadczących takie usługi a pacjent jest skazany na NFZ!!! Jest to straszne, bo jak pomyślę, że co miesiąc kradną jakąś część mojej wypłaty to zastanawiam się czy nie wyjechać daleko z stąd i nie starać się o status uchodźcy wojennego lub politycznego.
0 UP 0 DOWN
 
maaruda 



Wiek: 48
Dołączył: 23 Wrz 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-10-05, 09:26   

Widać Pan Mariusz zna się na wszystkim. Zdolny człowiek i już :)
0 UP 0 DOWN
 
Hormon 
Pierwszy z Brzegu!!!


Wiek: 41
Dołączył: 24 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław -> Brzeg

Wysłany: 2007-10-05, 11:01   

Klucz partyjny rulez!!!

Ale i p. Cierpiał się już dawno należało, za całokształt. Szkoda, że szpitalem nie zarządza ekonomista... Czyżby PiSowski zarzad planował upadłość, a może chodzi poprostu o stołek dla kolegi...
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-05, 11:11   

Hormon napisał/a:
Szkoda, że szpitalem nie zarządza ekonomista...
z tego co mi wiadomo, to pan Grochowski jest akurat ekonomistą.
0 UP 0 DOWN
 
andzia 

Wiek: 36
Dołączyła: 05 Paź 2007

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2007-10-05, 11:14   

Z tego co wiem, to Pan Mariusz jest bardzo dobrym ekonomista i inteligentnym czlowiekiem, wiec mimo tych wszystkich przeslanek politycznych uwazam, ze nadaje sie na to stanowisko dyrektora bcm-u :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeskim, centrum, medycznym, zmiana


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu