Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Najtańszy sprzęt RTV, Gdzie??
Autor Wiadomość
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-11-21, 20:30   Najtańszy sprzęt RTV, Gdzie??

Ludziska może się podzielicie swoimi uwagami, gdzie najlepiej kupować sprzęt RTV, gdzie jest duży wybór, dobra jakość, przystępne ceny i miła obsługa...??
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-21, 22:58   

Mila obsluga ul. Szkolna 2 :p
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2007-11-22, 07:24   

Ja kupuję w internecie 8) Nie ma takiego sklepu, który by przebił ceny sklepów internetowych. Zawsze najpierw wypatruję sobie model sprzętu w normalnym sklepie(lub kilka, między którymi chcę wybierać), następnie wchodzę na "skąpca" lub "ceneo" i czekam na promocje lub kupuję od razu (zależy jak pilnie sprzętu potrzebuję).
Ostatnio czaję się na TV LCD. Porównując ceny różnych modeli odkryłem, że promocje MediaMarktu to żadna łaska. Cena jednego z TV z ostatniej gazetki była niższa w sklepach internetowych, a w internecie zamawiam i mam, a nie liczę, że trafię na jedną z 3-ch sztuk w sklepie wystawionych.
Więc jeżeli ceny sprzętu tak się rozkładają w wielkich marketach to co mogą zaproponować sklepiki w Brzegu?
To oczywiście moja subiektywna opinia kierowana zasadą "jeżeli nie ma różnicy to po co przepłacać", ale wiem, że wielu ludzi jest jednak przyzwyczajonych do bezpośredniego kontaktu. Ja się przekonałem, że czego się sam nie dowiem to mi sprzedawca nie powie.
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-11-22, 08:13   

Zbychoo, No właśnie ja szukam TV LCD ale nie wiem jeszcze jaki :P musze popatrzyć w sklepach a później jak mówisz poszukać w sklepach internetowych ;)
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2007-11-22, 12:58   

Ja dotarłem do rankingów podzielonych wg zakresu cenowego.
1. Do 3000PLN: http://www.medialider.pl/aktualnosci.php?id=144
2. Do 4000PLN: http://www.medialider.pl/aktualnosci.php?id=172

Ja się zdecydowałem na lidera 1-go rankingu (na 2-gi mnie nie stać :wink: ).
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/182759
Teraz poluję na "skąpcu" na promocje. A "skąpiec" ma przydatną funkcję pokazującą na wykresie jak zmieniały się ceny dotychczasowo i widać tam jak atrakcyjne mogą być promocje. Do tego można poczytać opinie tak o sklepie jak i o produkcie.

Bardzo fajne promocje są od piątku w "Saturnie" (Wrocław - Galeria Grunwaldzka):
http://www.saturnpolska.c...erta_specjalna/
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-11-22, 21:23   

hmm ja potrzebuje dużo mniejszy coś 21-25 jeszcze dokładnie nie wiem bo musze wymiary sprawdzić, bardzo chciała bym LCD ale zobaczę jakie ceny znajdę :D
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-02, 16:38   

Zbychoo, piszesz, że nastawiałeś sie na kupna lidera czyli Samsung LE32R81B.
Moje pytanie czy już kupiłeś i jakie wrażenia - bo właśnie próbuje jakoś się rozeznać w temacie (rodzice chcą kupić) i na razie doszukałem się pozytywnych opinii na temat:
SAMSUNG LE32R82B czyli w zasadzie można powiedzieć, że ten o którym piszesz!
Z drugiej strony wśród tych pozytywnych opinii na temat samsunga zaczerpniętych z forum:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic899331.html znajdują się również, te wskazujące na minusy samsunga, jak na przykład "kiepski dźwięk" ( http://www.elektroda.pl/r...31.html#4635386 )
Obok polecanych samsungów dość ciekawą propozycją jest Panasonic TX-32LX70P).

Aha no i właśnie, gdzie według Was w Brzegu warto kupić Telewizor LCD 32, bo jednak zakup przez internet nie daję możliwości przetestowania sprzętu (organoleptycznie :wink: ) co dla moich rodziców (którzy są ciut starszej daty) jest podstawą.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2008-01-02, 16:42, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 38
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2008-01-03, 13:42   

smooth ja wczoraj złaziłem cały Brzeg w poszukiwaniu LCD 26 lub 32" . Powiem Ci że najtańsze LCD 32" to LG i najtaniej było w Beselu , tam nad biedronka która niegdyś istniała a teraz jest w plusie. Kosztował 2199zł. Ten sam w Avansie i w sklepie obok Kauflanda kosztował dobre pare setek wiecej bo 2499 i 2599zł. Wybór jako taki jest , co prawda tv 26" to rzadkośc a dobra cena takiego tv to jeszce mniejsza szansa toteż sam rozgladam sie za 32" , nie mam wielkich wymagań i myśle że ten LG jak dla mnie to dobre opcja , aha był tez w tej cenie Daweoo , niestety nie znam żadnych opinni na temat tego tv. Także wybór jest , nalezy jedynie chodzić i szukć jak najniższej ceny bo znaleźć takową można ( na szczescie ni jst to tak jak z naszymi stacjami paliw ) . Aha żeby nie być gołosłownym pisząc że w Brzegu jest wybór bylem też i w Saturnie , przepych jest ale ceny to maja z kosmosu.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-03, 14:10   

Bilu napisał/a:
Aha żeby nie być gołosłownym pisząc że w Brzegu jest wybór bylem też i w Saturnie , przepych jest ale ceny to maja z kosmosu.


No niestety z tego co się zorientowałem na stronie Saturna nie podają cen, a przyznam, że też jeśli chodzi o Wrocław to o Saturnie myślałem.

Co do Avansu to ponoć tam jest niskie oprocentowanie rat (bo rodzice chyba chcą wziąć na raty)
Jutro postaram się zrobić mały zwiad uwzględniając takie sklepy jak:

1. Kaufland (chyba coś tam jest)
2. Martyniak
3. Długa (bodajże są nawet dwa sklepy)
4. Szkolna (hmm choć chyba to jest filia tego z długiej)
5. Avans
6. Media Expert
7. Aha i ten, o którym piszesz

No i właśnie czy jakiś pominąłem ?
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 38
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2008-01-03, 14:17   

co do :
1. Były kiedyś dwa lcd 32" za 1700zł chyba , poszły odrazu :mrgreen:
2.remanent
3.remanent

(stan na wczoraj)

także jak rozeznasz sie to napisz ;P
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2008-01-03, 14:21   

jezeli chcecie porownac cene aktualnie ogladanego w sklepie telewizora (lub kazdego innego sprzetu rtv) z cenami w sklepach internetowych to wystarczy tylko wpisac w swoim telefonie komorkowym m.in. jeden z nastepujacych adresow:

http://m.ceneo.pl/
http://m.skapiec.pl/

to naprawde potezny instrument w rekach konsumenta doslownie i w przenosni, ktory pomaga w podjeciu racjonalnej decyzji zakupu takiego czy innego produktu. moze sie rowniez okazac pomocny przy negocjacjach cen. czasami roznica w cenie moze byc gigantyczna czyt. ponad 35%, zatem warto rozwazyc finalny zakup via internet. najlepszym chyba rozwiazniem jest jak wspomnial Zbychoo "przyjrzenie sie z bliska" interesujacemu nas modelowi a nastepnie kupno w najatrakcyjnieszym cenowo zrodle.


natomiast jesli ktos z Was planuje kupno telewizji nowej generacji n to istnieje bardzo wazna rzecz o ktorej sprzedawcy czesto nie wspominaja a mianowicie telewizor musi obslugiwac technologie HDCP. ogolnie rzecz biorac jest to technologia ktora ma chronic prawa autorskie i zapobiegac nielegalnemu kopiowaniu. w przypadku gdy telewizor nie zapewnia obslugi tej technologii caly czar telewizji High Definition pryska, dlatego ze nie bedzie w ogole mozna ogladac programow w wysokiej rozdzielczosci!

niektore telewizory LG (i nie tylko) nie oblsuguja HDCP.
Ostatnio zmieniony przez Rich Kramer 2008-01-03, 14:29, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-03, 16:23   

smooth napisał/a:
3. Długa (bodajże są nawet dwa sklepy)
4. Szkolna (hmm choć chyba to jest filia tego z długiej)


tu się mylisz :) ten na Szkolnej kolo Kauflanda kiedyś byl na Dlugiej gdzie teraz są za 5 zl wszystko, ale to jest oddzielna firma ;) pozdrawiam i zapraszam tam :D
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2008-01-03, 16:57   

smooth napisał/a:
Zbychoo, piszesz, że nastawiałeś sie na kupna lidera czyli Samsung LE32R81B.
Moje pytanie czy już kupiłeś i jakie wrażenia - bo właśnie próbuje jakoś się rozeznać w temacie (rodzice chcą kupić) i na razie doszukałem się pozytywnych opinii na temat:
SAMSUNG LE32R82B czyli w zasadzie można powiedzieć, że ten o którym piszesz!
Z drugiej strony wśród tych pozytywnych opinii na temat samsunga zaczerpniętych z forum:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic899331.html znajdują się również, te wskazujące na minusy samsunga, jak na przykład "kiepski dźwięk" (

Ja jestem super zadowolony. Co do dźwięku to może nie jest to rewelacja ale żaden telewizor nie sprzęgnięty z zestawem kina domowego lub chociaż wieżą (tak jest w moim przypadku) nie da Ci rewelacyjnych efektów. Różnice między dźwiękiem z poszczególnych telewizorów są niczym w porównaniu każdego z nich z zewnętrznym urządzeniem z surround.
Pewnie, że znalazłyby się lepsze LCD-ki od tego Samsunga ale ja kierowałem się stosunkiem jakości do kwoty jaką operowałem i ten wydał mi się najlepszy.
A co do zakupu przez internet, to przecież nie trzeba kupować w ciemno. Najlepiej jest sprawdzić sprzęt w dowolnym sklepie "organoleptycznie" a potem to, na co się zdecydowałeś zakupić w necie. Do tego wiele sklepów internetowych ma opcję odbioru osobistego, trzeba tylko wybrać taki w okolicy. Ja zakupu dokonałem w Neo24 z Wrocławia, ale i tak zamówiłem przesyłkę do domu. Towar był u mnie w ciągu 48 godzin.
Bilu napisał/a:
Powiem Ci że najtańsze LCD 32" to LG i najtaniej było w Beselu

Nie pamiętam dokładnie ile zaoszczędziłem kupując swojego Samsunga w necie ale było to napewno więcej niż 300zł w porównaniu ze sklepem, o którym mówisz.
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 38
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2008-01-03, 17:13   

zgodzę się z tobą bo przed świętami było tam średnio ciekawie z cenami , z wczorajszej analizy wypadło że teraz to tam było najtaniej :P jeśli ktoś się decyduje to naprawde warto chodzić bo za oszczedzne 300zł można kupić już najprostsze 5.1 ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: gdzie, najtanszy, rtv, sprzet


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu