Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Ilość taksówek w Brzegu

W Brzegu taksówej jest:
Stanowczo za dużo
5%
 5%  [ 3 ]
Raczej za dużo
16%
 16%  [ 9 ]
W sam raz
46%
 46%  [ 26 ]
Raczej za mało
17%
 17%  [ 10 ]
Stanowczo za mało
14%
 14%  [ 8 ]
Głosowań: 56
Wszystkich Głosów: 56

Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-20, 01:16   Ilość taksówek w Brzegu

Nie tak dawno, Radio Opole nadało a portal Brzeg.com.pl powtórzył wiadomość o tym, jakoby radni brzescy mieli zamiar podnieść ilość wydawanych rocznie licencji taksówkowych z 4 do 7.
Od razu prostuję: radni jeszcze nie wiedzą co zrobią bo głosować będą w piątek, a projekt przygotował Przewodniczący Rady Miejskiej (nie radni gremialnie).

Problem opisany jest tutaj: http://www.brzeg.com.pl//content/view/675/148/

Projekt uchwały przedstawiony radnym przez Przewodniczącego RM można przeczytać tutaj: http://www.sld.opole.pl/doc/taxi.pdf i tylko tutaj bo na BIP'ie nie uświadczysz.

Zapytuję wszem i wobec wszystkich Brzeżan: co sadzicie o:
1. ilości taksówek w Brzegu,
2. ilości wydawanych rocznie licencji taksówkarskich,
3. problemie przed jakim stanę za tydzień (i pozostałych 20) zwiększać, pozostawić bez zmian czy może zmniejszać?

I od razu powiem, że nie ma możliwości obostrzeń typu: emeryci lub/i renciści nie dostaną licencji. Licencja jest dla wszystkich spełniających wymagania.

Rozmawiałem jak dotąd z jednym taksówkarzem brzeskim (korporacyjnym). przyznał, że przydało by się więcej bo: "czasami nie ma komu jeździć".

P. S. Dodaję ankietę. Jeśli odpowiedzi będą racjonalnie argumentowane to będzie ona dla mnie wiążąca. A poczujcie się czasem współodpowiedzialni za miasto :)
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2007-10-20, 01:21, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-10-20, 01:53   

hmmmm ciezko powiedziec , bo sa dni letnie gdy taksowkarzom brakuje tylko lezakow i piwa bo ruchu jest 0 a taksowek multum i robia ledwo kase , natomiast dni zimowe ( zwłaszcza śnieg ) czesto nie ma wogle taksowek !

za duzo licencji mysle ze to nie bedzie dobre poniewaz brzeg jest za mały na taka liczbe taksówek ! wedlug prostego rachunku taksowkarz w sile wieku pracujacy na zycie , oplaty - swoje prywatne , musi opłacic 800 zł. ZUSU , mysle ze 4 na rok beda wystarczajace , dlatego lepiej niech kazdy zyje jak człowiek niz potem taksowkarze mowia do siebie ze " zabieraja sobie nawzajem chleb"
Ostatnio zmieniony przez Baran 2007-10-20, 01:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-10-20, 09:54   

Wydaje się, że licencje powinny być wydawane wyłącznie w celu niedopuszczenia do tego zawodu osób nie spełniających określonych warunków. Ilość taksówek zależy wyłącznie od popytu i podaży, oraz ceny za usługę. Jeśli chodzi o cenę to należy ustalić i kontrolować standard obsługi w mieście, wtedy cena ustali się sama.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-10-20, 13:04   

by się przydało IMO troszkę więcej, ale przydałby się nacisk np na taksówki większe (mieszczące powyżej 4 pasażerów), bo takich u Nas brak :|
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-20, 14:00   

A ja myślałem, że czasy komuny się skończyły... po co komu ograniczenia w ilości taksówek...

Roztropek napisał wszystko na ten temat, mogę tylko go poprzeć.

To tak samo jak z koncesjami na sprzedaż alkoholu... same koncesje potrzebne są, aby było można w razie czego zabrać je łamiącym zasady, a nie po to, by tych sprzedawców chronić przed konkurencją.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-20, 15:23   

Mnie tylko jedno denerwuje, niech sobie będą ale!

Ale niech przestrzegają przepisów ruchu drogowego :!:
A nie stają gdzie chcą, ryją się na "chamca", mało tego Przejeżdżają sobie na skróty :!: Rynek, Długa - Nie raz widziałem jak sobie z Piastowskiej przez długa śmigają.

Taxi w Brzegu jest w sam raz :)

dziękuje za uwagę
Ostatnio zmieniony przez Devon 2007-10-20, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-20, 20:16   

Devon napisał/a:
..mało tego Przejeżdżają sobie na skróty :!: Rynek, Długa - Nie raz widziałem jak sobie z Piastowskiej przez długa śmigają.


Chyba masz uraz do któregoś ;-)
ale na to im znaki drogowe pozwalają, Devon.
0 UP 0 DOWN
 
Legolas 
Reggae Rlz xD



Wiek: 33
Dołączył: 06 Wrz 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-20, 20:33   

Bartek T. napisał/a:
Ale niech przestrzegają przepisów ruchu drogowego :!:
A nie stają gdzie chcą, ryją się na "chamca", mało tego Przejeżdżają sobie na skróty :!: Rynek, Długa - Nie raz widziałem jak sobie z Piastowskiej przez długa śmigają.
Taksówkarze muszą zarobić a w Ich przypadku czas to pieniądz :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-10-20, 21:33   

Legolas napisał/a:
czas to pieniądz :wink:
kiedys na forum bardzo bronilem zdania " szybka jazda jest bezpieczna" a teraz moge powiedziec ( to nie moje doswiadczenie ) - nie sposob wziac kogos na maske i skreslic swoje i czyjes zycie
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-21, 13:31   

Legolas napisał/a:
Taksówkarze muszą zarobić a w Ich przypadku czas to pieniądz


Popieram pozwólmy jeszcze jeździć po rynku przedstawicielom handlowym i innym wykorzystującym auta do zarobku!
Oczywiście jest to żart, ponieważ jestem za całkowitym zakazem ruchu w rynku.
0 UP 0 DOWN
 
Kaczor 


Wiek: 36
Dołączył: 14 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-10-21, 15:23   

Jak mają nie jeździć po rynku skoro jest tam postój :roll: Poza tym ruch na rynku jest na tyle niewielki że nie stanowi to problem. A co np. z autobusami ?
BTW nie znam sytuacji poszczególnych taksiarzy, ale wydaje mi się że teraz jest w sam raz, chociaz oczywiście czasami trzeba czekać.
I tak daleko nam do sytuacji z Warszawy gdzie nierzadko czeka się 40 min(na telefon)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-21, 16:21   

Kaczor napisał/a:
Poza tym ruch na rynku jest na tyle niewielki że nie stanowi to problem.


Po pierwsze ruch w Rynku jest dużo dużo za duży i bardzo przeszkadza!! Proponuję zapytać mieszkańców, albo posiedzieć chwilę na ławce. Zmienisz zdanie - gwarantuję!

Po drugie pytanie jest o ilość a nie jakość. Na ilość mam jakiś tam wpływ - na jakość żadnego.

I też jestem za wyłączeniem Rynku z ruchu pojazdów :evil:
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-21, 17:09   

Ja jestem zdania że taxówek jest 'raczej za dużo' - coś około 40-50 licząc wszytskie już korporacje. Jest wiele sytuacji w których taxówkarze stoją sznurkiem czy to na pkp czy w Rynku. Ale owszem sa równiez takie sytuacje kiedy na txi czeka się 20minut, i to nie oznacza że jeździ ich za mało, to sa sytuacje kiedy sa np ulewne deszcze i wówczas potrzeba wielu lubiom przewozu, czy też wtedy kiedy są jakieś okazjonalne dni czy święta itd. Podejrzewam , że może być wiele osób głosujących za tym że jest taxówek za mało, i moga to być ludzie którzy włascnie na swoim przykładzie moga napisac, że czekają zawsze długo na taxi, i że gdyby było więcej to problemu by nie było.. a to nie tak. Taxówkarze przecież tez pracują na zmiany :)
Brzeg nie jest wielkim miastem i nie wszyscy tez jeżdżą taxówkami ;) Są 3 korporacje, i myślę, że więcej nie trzeba a i taxówek jak na nasz Brzeg już jest wystarczająco... a nawet tak jak napisałam wyżej - za wiele.. :)
0 UP 0 DOWN
 
Legolas 
Reggae Rlz xD



Wiek: 33
Dołączył: 06 Wrz 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-21, 19:20   

Bartek T. napisał/a:
Po pierwsze ruch w Rynku jest dużo dużo za duży i bardzo przeszkadza!! Proponuję zapytać mieszkańców, albo posiedzieć chwilę na ławce. Zmienisz zdanie - gwarantuję!
Jeśli chodzi o autobusy to zgadzam sie bo one robia za dużo hałasu .

Ostatnio widziałem jak jakiś "wieśniak" jechał sobie przez rynek jak przez autostradę :roll:
nie miał żadnej tablicy ani uprzywilejowania i juz nie raz takie auta widziałem jak przejeżdżają przez rynek .
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-21, 19:53   

jest monitoring i nic tym im nie potrafią zrobić. Mandaty wysłac i po kłopocie.

A odnośnie ankietyu zagłosowałem ze za duzo .

2 sprawa dlaczego tak drogo żeby z Ofiar katynia pod Harlem o 23 godzinie płacić 18 zł to jest lekkie przegięcie i za każdym razem gdy jade inna taryfą to inne opłaty a ta sama korporacja lol
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, ilosc, taksowek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu