Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Blues Galeria zaprasza na Zaduszki Bluesowe
Autor Wiadomość
artury2000 



Wiek: 113
Dołączył: 29 Wrz 2007

UP 5 / UP 0



  Wysłany: 2007-10-29, 18:59   Blues Galeria zaprasza na Zaduszki Bluesowe

BLUES GALERIA ZAPRASZA NA
ZADUSZKI BLUESOWE

EWA SIEMASZKO - wokal
JAN MOZOLEWSKI – harmonijka, gitara, wokal
ARTUR RADZIMOWSKI - perkusja
PIOTR ZAWADZAK – bas
JAN GRAJEWSKI – gitara
PAWEŁ LIPKA – gitara


4 listopada (niedziela), godz. 19.00 KLUB „IBIZA” Brzeg, ul. Ofiar Katynia
Bilety: 6 zł









swieca.jpg
Plik ściągnięto 9431 raz(y) 13,64 KB

0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-10-29, 19:56   

I tym razem może mi się uda! Jam otwarty, jak zwykle ?
0 UP 0 DOWN
 
artury2000 



Wiek: 113
Dołączył: 29 Wrz 2007

UP 5 / UP 0



Wysłany: 2007-10-31, 09:29   

Oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych na JAM SESSION !!!
0 UP 0 DOWN
 
tera 


Wiek: 45
Dołączyła: 23 Mar 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-11-04, 12:26   

Przypominam - Ibiza godz. 19.00 - Blus Galeria zapraszamy
0 UP 0 DOWN
 
eliasztp 


Wiek: 34
Dołączył: 05 Lis 2006

UP 4 / UP 3



Wysłany: 2007-11-04, 17:03   

ale chetni do grania na jam session to chyba mogliby wejsc za friko..prawda?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-11-05, 09:23   

piotrekbvb napisał/a:
ale chetni do grania na jam session to chyba mogliby wejsc za friko..prawda?


Popieram :) . Jam Session, to jedna z klimatyczniejszych części wczorajszego koncertu który...


... który wbrew zapowiedziom zbyt wiele z klimatem zaduszek nie miał. Pojawiły się jakieś odwołania skierowane do Tadeusza Nalepy, a na stołach i gdzie niegdzie po kątach przestronnej Ibizy "straszyły" prawdziwe dynie z charakterystycznymi uśmiechami i wyszczerz zębami. Niestety nikomu nie przyszło do głowy zbudowanie klimatu poprzez zapalenie świeczek na stołach, czy też w głowach dyniowatych straszydeł. Brakło też w zapowiedziach przywołań wielkich bluesa, a przecież tylu ich już gra bluesa razem z janielskimi orkiestrami.

Nie mniej koncert należał raczej do udanych, chociaż tym razem frekwencja jakby zakulała. Znane aranżacje "Blues Galerii", debiut gitarowo-wokalny Ewy Siemaszko do znanego "Poczekalnia PKP" Ewy Mielczarek z 1983 roku i przede wszystkim bardzo klimatyczny jam session. Pojawia się kolejne wiosło i... trąbka. Ta ostatnia nadała szczególnego tonu końcowej części koncertu. Na niemal pustej już sali - publiczność topniała w trakcie (niedzielna pora - rano do pracy i szkoły ?) rozłożyły się długie i klimatyczne przestrzenie bluesowych solówek. O ile mnie muzyczna pamięć nie zawodzi, jedną z aranżacji było "Kiedy byłem" T. Nalepy, a kolejną "A house od the rising sun" The Animals. Szkoda, że sala zaświeciła pustkami, bo artyścy wyraźnie bardzo poczuli bluesa i jakoś schodzić ze sceny nie chcieli. Podobnie jak "ostatni obrońcy bluesowego Camelotu", którzy sącząc bursztynowego uśmierzacza wszelkich bolączek do końca trwali na muzycznym posterunku.

Swoistym wydarzeniem było pojawienie się Tadusza Pabisiaka z Opola. Nie grał on co prawda, ale jego obecność nie była przypadkowa. W trakcie koncertu artyści z zespołu "Blues Galeria" byli oceniani pod kątem muzycznym i artystycznym, a na zakończenie otrzymali od Pabisiaka pozytywną weryfikację i deklaracje do Polskiego Towarzystwa Jazzowego.

Gratulujemy zespołowi i na skromnej mapie brzeskiej sceny klubowej witamy kolejnego przedsiębiorce, ambitnie stawiającego na ożywienie naszego miasta.


Franco
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2007-11-05, 09:24, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
artury2000 



Wiek: 113
Dołączył: 29 Wrz 2007

UP 5 / UP 0



  Wysłany: 2007-11-05, 13:17   

Witam.
Serdecznie dziękujemy za przybycie na Zaduszki Bluesowe, a wszystkich Jamowiczów przepraszamy za dezinformacje dotyczącą biletów. Tak jak poprzednio wszyscy chętni z instrumentami mają wstęp WOLNY !!! A co do braku świec :oops: to nie było zależne od nas.
Myślę , ze piękne Dynie zrekompensowały ich brak.
Do zobaczenia i usłyszenia ponownie W IBIZIE "Ostatni Obrońcy Bluesowego Camelotu"
BLUES GALERIA 8) 8) 8)
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-11-05, 20:07   

Było ciekawie aczkolwiek następnym razem rozważę zabranie własnego wzmacniacza :) Niemniej będę raczej na pewno. Z nieoficjalnych źródeł wiem, że może pojawi się również saksofon.

Do zobaczenia ;)
0 UP 0 DOWN
 
eliasztp 


Wiek: 34
Dołączył: 05 Lis 2006

UP 4 / UP 3



Wysłany: 2007-11-06, 13:26   

Koncert był ciekawy, ale zdecydowanie za długa była pierwsza częśc. Siedziec i słuchac przez trzy godziny to męczarnia. Lepiej pozostawic po sobie niedosty niz przesyt. Nie dziwie sie ze na jam session zostało około 10 osób. Po pierwsze była juz 22, a po drugie ludzie byli już zmęczeni po trzech godzinach siedzenia.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-11-06, 14:34   

piotrekbvb napisał/a:
Koncert był ciekawy, ale zdecydowanie za długa była pierwsza częśc. Siedziec i słuchac przez trzy godziny to męczarnia. Lepiej pozostawic po sobie niedosty niz przesyt. Nie dziwie sie ze na jam session zostało około 10 osób. Po pierwsze była juz 22, a po drugie ludzie byli już zmęczeni po trzech godzinach siedzenia.


Hmm - ja się nie zmęczyłem :) . Nie możemy imprezy typu muzyka na żywo w "knajpie" traktować jak koncert. To dość trudne dla uniesienia przez astystów granie, gdzie muzyka zderza się z tzw. "kotletem". "Granie do kotleta" - nie wszyscy to lubią.

Co do przesytu - może rzeczywiście czwarty (o ile dobrze liczę) koncert BG w odstępach dwutygodniowych, to trochę za często? Może czas na rozwinięcie skrzydeł i zaproszenie innych wykonawców? Zresztą wiem, że zespół nad tym pracuje i myśli, więc... pozostaje trzymać kciuki za rozmowy w kuluarach. Niech zagra muzyka !!!
0 UP 0 DOWN
 
eliasztp 


Wiek: 34
Dołączył: 05 Lis 2006

UP 4 / UP 3



Wysłany: 2007-11-06, 17:16   jazz

No niestety, brzeski klub Ibiza to nie nowojorski klub jazzowy Birdland, w którym ludzie siedzą, pija i sluchają jazzu do godziny 6 rano. Dlatego w poprzedniej wypowiedzi chodzilo mi o czas całego konceru. Myślę, że powinien byc krótszy. Czego skutkiem byłoby wcześniejsze rozpoczecie jam session, a widownia mialaby szanse zapoznac sie z obydwoma rodzajami grania klubowego. Ale to jest takie moje prywatne spostrzeżenie :) pozdrawiam i dzięki wielkie wszystkim jamowiczom za gre w niedzielny wieczór :)
0 UP 0 DOWN
 
artury2000 



Wiek: 113
Dołączył: 29 Wrz 2007

UP 5 / UP 0



Wysłany: 2007-11-06, 21:52   

Dzięki serdeczne za uwagi i odczucia po koncercie. Bierzemy je wszystkie mocno do serca i analizujemy. Obiecujemy POPRAWĘ, aby dla grających jak i słuchających była jednakowa przyjemność. Mamy nadzieje, że grono naszych słuchaczy się powiększy a chętnych uczestników do Bluesowego Jamowania wzrośnie zdecydowanie, co jest naszym głównym celem. Myślę, że cykliczna impreza odniesie sukces. Ktoś musi przejąć przecież pałeczkę :lol:

Bracia w Bluesie Łączmy Się

"Ostatni Obrońcy Bluesowego Camelotu" ----------- BLUES GALERIA

Tapeta pulpitu.JPG
Plik ściągnięto 277 raz(y) 26,85 KB

0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: blues, bluesowe, galeria, na, zaduszki, zaprasza


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu