Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Otwarty przez: sq6acm
2007-12-17, 15:05
Monitorimg Skarbimierz Osiedle
Autor Wiadomość
sq6acm 



Wiek: 49
Dołączył: 14 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2007-12-02, 00:28   Monitorimg Skarbimierz Osiedle

Od kilku dni na terenie osiedla Skarbimierz trwają prace nad budową systemu kamer monitorujacych teren osiedla. Z tego co wiem docelowo ma być 14 takich urzadzeń.
Zamonowane już są kamery na przystanku autobusowym, kolejna obserwuje teren placu zabaw inna boisko koszykówki, parking pod kościołem i spory odcinek ulicy Akacjowej wzdłuż bloków 1-8. Będzie też monitorowany teren boiska i okolice szkoły i przedszkola.
Oprócz tego każda wspólnota będzie miała możiwość instalacji kamer do obseracji parkingów przy poszczególnych blokach.
Teraz oprócz tego że mieszka się tam przyjemnie to bedzie jeszcze bardziej bezpiecznie.
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-12-02, 11:01   

w Brzegu chyba nawet tyle kamer nie ma :P teraz Skarbimirz osiedle jak Big Brother :D
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-02, 11:22   

sq6acm napisał/a:
Oprócz tego każda wspólnota będzie miała możiwość instalacji kamer do obseracji parkingów przy poszczególnych blokach.
Teraz oprócz tego że mieszka się tam przyjemnie to bedzie jeszcze bardziej bezpiecznie.


Super... Cos takiego przydało by się w Brzegu zrobić na większych osiedlach...

Necia napisał/a:
w Brzegu chyba nawet tyle kamer nie ma :P


Aj są Neciu :) Rynek, Długa :) taki mały Big Brother :)
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2007-12-02, 12:10   

sq6acm napisał/a:
spory odcinek ulicy Akacjowej wzdłuż bloków 1-8

Tą widać jak na dłoni, więc dała się już zauważyć. Widziałam też tą na plac zabaw, ale pozostałe jakoś mi umknęły. Podoba mi się to, że teren będzie lepiej strzeżony, bezpieczeństwo to podstawa ;)

Ps. Fajne ujęcie Mikołaja :oczko:
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-12-02, 13:15   

Devon napisał/a:

Super... Cos takiego przydało by się w Brzegu zrobić na większych osiedlach...

No czemu nie :P ale z drugiej strony równa sie to z brakiem prywatności...

Devon napisał/a:
Aj są Neciu :) Rynek, Długa :)

Devonku naucz się czytać ze zrozumieniem :P napisała " tyle" czyli ze sa ale mniej :P kumasz:>

takie małe pytanko a kto to finansuje??
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-02, 14:23   

W Brzegu jest jeszcze kamera na Robotniczej róg Piłsudskiego.
0 UP 0 DOWN
 
bandit 
Grzegorz



Wiek: 41
Dołączył: 13 Wrz 2007

UP 7 / UP 3


Skąd: Brzeg/Leeds

Wysłany: 2007-12-02, 14:42   

mysle ze to jest bardzo dobre rozwiazanie, ja mieszkam w Leeds w wielkiej brytani, i powiem ze gdzie nie wyjdziesz to sa kamery i to jest bardzo fajne, dlaczego ? poniewaz jezeli ktos walnal by kogos w leb to po przejrzeniu wszystkich nagran wiedza gdzie dany delikwent uciekl, i prosze jest podany policji na tacy.............wiec jak najbardzie jestem na tak zeby byly kamery w naszym Brzegu i Skarbimierzu

(a co do prywatnosci to mamy ja w domu)
Ostatnio zmieniony przez bandit 2007-12-02, 14:43, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
sq6acm 



Wiek: 49
Dołączył: 14 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2007-12-02, 20:03   

Odnośnie rzekomego braku prywatności z powodu tych kamer, pozostawię to bez komentarza.

A jeśli chodzi o finansowanie tej inwestycji to istnieje tutaj coś takiego jak rada osiedla. Wszystkie bloki to wspólnoty i na budowę monitoringu składaja się włąśnie one, czyli kazdy z mieszkańców Osiedla Skarbimierz. Jest to chyba jedyny w okolicy najlepszy przykład samorządności.
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-12-02, 21:59   

sq6acm napisał/a:
Jest to chyba jedyny w okolicy najlepszy przykład samorządności.


a także dobrym sposobem pożytkowania pieniędzy, większość osiedli (dużo starszych) nie robi nic w zwiazku z poprawa warunków mieszkalnych itd. a szkoda
0 UP 0 DOWN
 
szaba 


Wiek: 47
Dołączył: 11 Gru 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: z krainy absurdów

Wysłany: 2007-12-11, 22:55   

sq6acm napisał/a:

A jeśli chodzi o finansowanie tej inwestycji to istnieje tutaj coś takiego jak rada osiedla. Wszystkie bloki to wspólnoty i na budowę monitoringu składaja się włąśnie one, czyli kazdy z mieszkańców Osiedla Skarbimierz. Jest to chyba jedyny w okolicy najlepszy przykład samorządności.


nie jest do końca tak, monitoring finansowany jest przez wszystkich mieszkańców Osiedla Skarbimierz. Również tych, którzy nie należą do żadnych wspólnot. A dokładniej finansowanie odbywa się ze środków przyznanych przez gminę, na „utrzymanie” Osiedla i może jeszcze ze środków „wypracowanych” przez Radę Osiedla. Z tego co jest mi wiadomo, wspólnoty na razie nie dopłacały do tej inwestycji. Może zmylił Ciebie fakt, że oprócz monitorowania terenów ogólnodostępnych, monitorowany jest teren wspólnot, ale musisz zauważyć, że tam mieszkają włodarze Osiedla.
Nieporozumieniem jest również porównywanie „monitoringu” Osiedla do monitoringu Brzegu. Osiedlowy monitoring to tylko odtwarzanie zdarzeń po ich zaistnieniu tj.: jeśli mnie ktoś napadnie to będę mógł to sobie obejrzeć po jakimś czasie „w telewizji”, nikt mi nie przybędzie z odsieczą, bo obraz z kamer nie jest na bieżąco oglądany. W Brzegu, z tego co jest mi wiadomo, na bieżąco obserwowany jest obraz z kamer i w razie zagrożenia można interweniować. Tak, że z tym „czuciem się bezpiecznie” to bym nie przesadzał.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: monitorimg, osiedle, skarbimierz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu