Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Kurs gry na gitarze
Autor Wiadomość
Zbysiur 


Wiek: 32
Dołączył: 29 Sie 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-04, 22:33   Kurs gry na gitarze

Witam !

Mam takie pytanie chcę nauczyć się grać na gitarze.. i szukam jakiegoś instruktora.. ( kurs )...


Ale nie szkoła muzyczna !!
Ostatnio zmieniony przez Zbysiur 2007-12-04, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-04, 23:06   

Zbysiur napisał/a:
Mam takie pytanie chcę nauczyć się grać na gitarze.. i szukam jakiegoś instruktora.. ( kurs )...


A jakim chcesz być docelowo gitarzystą ?
Klasycznym? Rockowym ? Jazzowym ? Bluesowym itp. itd. :wink:
A tak poważnie to myślę, że jak w wielu przypadkach dobrym startem będzie jakiś samodzielny wstępniak.. nauka jakichś podstawowych chwytów ..tudzież jakichś podstaw teoretycznych jeśli Ciebie interesują ! .. potem będziesz już miał wstępnie bardziej sprecyzowane wymagania co do Twojego instruktora !
0 UP 0 DOWN
 
tomekr 


Wiek: 29
Dołączył: 12 Paź 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-12-05, 07:37   

jak cos to dzwon pood nr. 502 070 972 albo gg 7025692 moj starty swietnie powtarzam swietnie gra na gitarze gral w kilku zespolach... niestety niezdobyly one duzej slawy........



Pozdrawiam i zapraszam.
0 UP 0 DOWN
 
Manuela 
Amor omnibus idem...



Wiek: 37
Dołączyła: 20 Paź 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-05, 15:08   

nie musi być przecież szkoła muzyczna... może być ognisko... nie ma teorii, a uczysz się grać czego dusza zapragnie :)
0 UP 0 DOWN
 
tomekr 


Wiek: 29
Dołączył: 12 Paź 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-12-05, 15:15   

Manuela napisał/a:
nie musi być przecież szkoła muzyczna... może być ognisko... nie ma teorii, a uczysz się grać czego dusza zapragnie :)


No ale na ognisku to nauczysz sie grac spokoje (harcerskie) piosenki a jezeli chcesz sie nauczyc grac w stylu niewiem jak to sie pisze ale chyba Heavy Metal to wiesz albo wroclaw tam jest super studio gdzie odbywaja sie wlasnie takie lekcje albo u osub (prywatnie) ktore umieja grac w takim stylu jaki cie interesuje...
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-05, 15:53   

tomekr napisał/a:
odbywaja sie wlasnie takie lekcje albo u osub (prywatnie) ktore umieja grac w takim stylu jaki cie interesuje...


heh.. ...myślę, że lepiej najpierw zdobyć podstawy melodyjne.. chociażby grając hi hi harcerskie utwory ..potem brać się za heavy metalową wersję "płonie ognisko" :-P
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-12-05, 15:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2007-12-05, 16:07   

tomekr napisał/a:


No ale na ognisku to nauczysz sie grac spokoje (harcerskie) piosenki...


nie harcerskich...
nauczy się grać podstawowe piosenki i podstawowe chwyty...
ja chodziłem na ognisko ale na keyboard i nie było nic z harcerstwa
więc na ognisko lub do osoby prywatnej :)
0 UP 0 DOWN
 
Manuela 
Amor omnibus idem...



Wiek: 37
Dołączyła: 20 Paź 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-07, 01:16   

Ja tam chodziłam do szkoły muzycznej... czy u nas czy na ognisku można było zawsze nakierować się na jakiś nurt... na ognisku jest o tyle lepiej (patrząc na "wymagania" innych), że nie uczysz się wszystkiego, tylko tego, co Cię interesuje. Jeśli określisz się, to nie ma sprawy... Po prostu trzeba powiedzieć czego się oczekuje :)
0 UP 0 DOWN
 
bezimienny90 
Breed Room



Wiek: 34
Dołączył: 25 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: miejscowy

Wysłany: 2007-12-17, 16:21   

ja sądzę ze ognisko w szkole muzycznej to super rozwiązanie, bo nauczysz się w niewielkim czasie <oczywiście jak będziesz sie przykładał> wielu rzeczy, utworów, gatunków muzyki, sam dojdziesz do tego jaki styl grania i rodzaj muzyki Ci pasuje ,wyćwiczysz się technicznie i rytmicznie i to z minimum wiedzy o teorii, w Twoim przypadku akordów dźwięków itp. Ja chodzę na ognisko do szkoły muzycznej na gitarę basową i porównując moje wcześniejsze umiejętności, ok 2 lata temu <przed pójściem do szkoły muzycznej> to graniczy to wielka przepaść... dla mnie uzasadnienie niechęci pójścia na ognisko mogą być tylko sprawy finansowe lub brak miejsca w grafiku nauczyciela :P dobrze przemyśl zanim zdecydujesz :) :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Qbass 
bass player



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 35
Dołączył: 04 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-18, 08:36   

Jest kilka osob, ktore ucza indywidualnie w Brzegu. Zalezy co Cie interesuje ( styl grania) to moge kogos polecic jak cos pisz na prv
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 33
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-12-18, 16:04   

ja też chcę się nauczyć gry na gitarze. i robię to w zaciszu własnego mieszkania. jak?
używam programu "Guitar Pro 5". są tam rozpisane chwyty, oraz można odsłuchać jak one brzmią.
jedyny mankament to to, że uczysz się grać konkretnej piosenki (taby można ściągnąć z internetu, odpowiednie do tego programu) ale uczy się szybko, łatwo i przyjemnie. polecam :)
0 UP 0 DOWN
 
Qbass 
bass player



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 35
Dołączył: 04 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-18, 19:39   

Lecz z GP nie nauczysz sie poprawnej techniki co w przyszlosci moze zaowocowac zlymi przyzwyczajeniami
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 33
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-12-19, 18:51   

no ok, ale jak na początek to czemu nie? można się naprawdę dużo nauczyć, a później podpatrzeć technikę od jakiegoś wprawionego gitarzysty. czyż nie?


"ooo... a najlepszy był bas :D Inwencjaa :*
Ostatnio zmieniony przez biedronka 2007-12-19, 18:52, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-19, 18:56   

robaczek napisał/a:
a później podpatrzeć technikę od jakiegoś wprawionego gitarzysty. czyż nie?


Czyż tak.
Ale nie zapominajcie o bardzo ważnym elemencie melodyjności i podstawach rytmu.
Nie ma co się z początku rzucać na jakieś zaawansowane techniki, skale, solówki i inne takie.. tylko spokojnie od prostych melodii, prostych chwytów i przy tym do nauki można wykorzystywać jak najbardziej jakieś programy typu Guitar Pro, jak również wiele materiałów internetowych. Jeśli jest to możliwie próbować jakoś łączyć granie ze śpiewem, do tego jeszcze tańczyć ;D ..a co, niech cała muzyczność dojrzewa i się kształtuje.. a kto wie może zaprocentuje :)
0 UP 0 DOWN
 
Qbass 
bass player



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 35
Dołączył: 04 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-20, 08:35   

smooth napisał/a:
granie ze śpiewem, do tego jeszcze tańczyć ;D ..a co, niech cała muzyczność dojrzewa i się kształtuje..


swieta racja... w ten sposob przekonujemy sie, ze naprawde czujemy to co gramy :) daje to dobre poczucie rytmu :) a co do tego, ze na poczatku z gp to technike trzeba od poczatku ksztaltowac poprawna, bo pozniej powstaja bledy ktore ciezko skorygowac.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: gitarze, gry, kurs, na


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu