Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
WSHE w Brzegu - Pytania i opinie.
Autor Wiadomość
Adyk 



Wiek: 24
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2006-06-22, 12:03   

gosiaczek212 napisał/a:
.Miałam 3 egzaminy ustne,a to juz chyba o czymś świadczy

Tak, że nie chce im sie sprawdzac prac pisemnych :D
0 UP 0 DOWN
 
Borut 


Wiek: 40
Dołączył: 28 Cze 2005

UP 4 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-06, 23:44   

To fakt uczelnia na niedzialkowskiego w opolu ma gorsza o wiele opinie niz brzeska uczelnia. Rowniez po brzeskiej uczelni latwiej znalezc prace.
0 UP 0 DOWN
 
MTM 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sie 2006

UP 3 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-10, 18:35   

gosiaczek212 napisał/a:
Jednak przyznaje że są lepsze szkoły, ale są i gorsze np.w opolu na Niedziałka
co widzisz zlego w WSZiA na Niedzialkowskiego w opolu?
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2006-09-12, 17:50   WSHE Brzeg

Ja też tam studiowałam i powiem wam, że jestem zadowolona. Byłam pierwszym rocznikiem dziennych i nie mieliśmy wcale lekko. Teraz jestem na uzupełniających na Uni w Opolu i ani razu nie odczułam, że mam jakąś gorszą wiedzę, albo o czymś w ogóle nie wiem. Za to mam znajomych (teraz na uzupełniających ), którzy są po państwowej szkole i sami przyznają, że ich licencjat to był pikuś. A co dziwniejsze, koleżanka, która dostała się na zaoczne uzupełniające do Wrocławia mówi, że Ci sami wykładowcy są tam mniej wymagający. Także mój rocznik nie ma na co narzekać. Mój mąż, który robił licencjat razem ze mną teraz jest wychowawcą w Domu Dziecka. Także nie oceniajcie tej uczelni pochopnie.
A na konie dodam - WSB w POznaniu 10 lat temu to była porażka - a teraz??
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek212 



Wiek: 39
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 13 / UP 5


Skąd: Skarbimierz osiedle

Wysłany: 2006-09-16, 12:09   

No widzicie przykład HS-R o wshe świadczy o tym że ta szkoła wcale nie jest taka najgorsza.Pozatym ja tez tam chodze i coś o tym wiem.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-20, 21:10   

niestety pojawił się artykuł w NTO, który może niekorzystnie wpłynąć na WSHE w Brzegu.

Podejrzani o łapówkarstwo

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało Andrzeja J., rektora szkoły wyższej z Brzegu oraz kanclerza uczelni Stanisława W.

Oprócz rektora i kanclerza Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali także Renatę O., do niedawna naczelniczkę Wydziału Szkolnictwa Niepaństwowego Departamentu Szkół Wyższych Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Do ich zatrzymania doszło we wtorek. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce postawiła im zarzuty. - Dotyczą one przyjmowania i wręczania łapówek - powiedział nto Tomasz Mierzejewski, rzecznik prokuratury.

Stanisławowi W.(niegdyś pułkownikowi Wojskowych Służb Informacyjnych), kanclerzowi uczelni, zarzucono, że w czerwcu i lipcu 2000 r., we Wrocławiu wręczył 20 tys. zł prof. Andrzejowi J., który był wówczas członkiem Komisji Akredytacyjnej Wyższego Szkolnictwa Zawodowego MEN.

Prof. Andrzej J. odpowie za przyjęcie tych pieniędzy. Drugi z postawionych mu zarzutów, dotyczy żądania, w październiku 2000 r., 200 tys. zł łapówki oraz korzyści osobistej. Ową korzyścią było stanowisko rektora brzeskiej uczelni, którym w efekcie został.
Dzięki tym łapówkom, komisja wydała pozytywną opinię, na mocy której możliwe było utworzenie szkoły wyższej w Brzegu.

Stanisław W. oraz prof. Andrzej J. są też podejrzani o to, że październiku 2001 r. wręczyli Renacie O., naczelniczce Wydziału Szkolnictwa Niepaństwowego Departamentu Szkół Wyższych MEN, tysiąc dolarów, tysiąc marek niemieckich oraz butelkę brandy. W zamian za to urzędniczka załatwiła pozwolenie na otwarcie trzech kolejnych specjalności na uczelni.

- Podejrzani składają obszerne wyjaśnienia. Konieczna będzie ich konfrontacja. Dopiero po niej zdecydujemy czy wystąpimy o ich aresztowanie - tłumaczy prokurator Mierzejewski.
Decyzja o tym ma zapaść w środę wieczorem. Jeśli prokuratura skieruje do sądu wniosek o aresztowanie podejrzanych, będzie on rozpatrzony przez sąd w czwartek.

Więcej > w czwartek w nto.
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-09-20, 21:49   

Ale numer. To może bardzo poważnie wpłynąć na wizerunek tej uczelni. Być może do tego stopnia - być lub nie być uczelni :x
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-09-21, 08:55   

CO DALEJ Z BRZESKĄ WSHE?

Władze Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu zatrzymane przez policję. Wczoraj Centralne Biuro Śledcze zatrzymało rektora Andrzeja J. i kanclerza Stanisława W. Policja zatrzymała także Renatę O., byłą naczelnik Wydziału Szkolnictwa Niepaństwowego Departamentu Szkół Wyższych Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Posłuchaj o stawianych zarzutach.

Czy ta sytuacja wpłynie na działalność WSHE? Niestety nikt z pracowników sekretariatu nie chciał wypowiedzieć się do mikrofonu. Jednak podkreślają oni, że praca związana z rekrutacja przebiega bez zakłóceń. Czy w październiku zaczną się tu normalne zajęcia? Może dalsze istnienie Wyższej Szkoły w Brzegu stanęło pod znakiem zapytania? Władze uczelni nie chciały lub nie mogły udzielić stuprocentowej odpowiedzi na te pytanie. Studenci z Brzegu na taką odpowiedź będą więc musieli jeszcze poczekać.

Michał Cetnarowski

Źródło: radio.opole.pl
Ostatnio zmieniony przez Inez 2006-09-21, 08:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2006-09-21, 10:03   

Niezły dym, powiem wam szczerze, że jeżeli to jet prawda to nie szkoda mi tych z góry. Szkoda mi studentów (sama robiłam tam licencjat, na szczęście ukończyłam rok temu), trochę szkoda mi też wykładowców, bo naprawdę niektórzy byli super.
Ja bardzo mile wspominam prof. Semkowa, prof. Ferenz, dr Bednarską, dr. Bednarskiego, dr. Kuziarę i wiele innych.
0 UP 0 DOWN
 
Borut 


Wiek: 40
Dołączył: 28 Cze 2005

UP 4 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-21, 16:30   

Korupcja w resorcie szkolnictwa wyższego
Urzędniczka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz oficer WSI zostali zatrzymani przez CBŚ – dowiedziało się radio RMF. Sprawa ma związek z łapówkami za udzielenie koncesji dla Wyższej Szkoły Umiejętności Pedagogicznych i Ekonomicznych w Brzegu.
< fot. Archiwum RMF FM
Fakty

Kontrwywiad RMF FM

Goście Faktów
archiwum

Fakty z kraju

Fakty ze świata

Fakty z bliska

Fakty niezwykłe

Fotoreportaże

Kronika IV RP

Pogoda

Sport

Biznes

Poczta

RMF FM:

Zarzuty, jakie może zatrzymanym osobom postawić prokuratura, oparte są na solidnym materiale dowodowym. Do wręczenia łapówek miało dojść w 2000 r. Były nie tylko wręczane korzyści majątkowe, ale były także obietnice korzyści majątkowej - mówi radiu RMF prokurator krajowy Janusz Kaczmarek.

Urzędniczka Renata O. w zamian za łapówkę zobowiązała się uzyskać zgodę ministra na powstanie WSUPiE w Brzegu. W momencie, kiedy uczelnia powstała i przyznano jej tylko jedną specjalizację zamiast czterech, urzędniczka przyjęła dalsze korzyści majątkowe, by trzy kolejne specjalizacje mogły w tej szkole powstać - podkreśla Kaczmarek.

Według niego, szczególnego zbadania wymaga fakt, że uczelnię zakładały osoby będące oficerami Wojskowych Służb Informacyjnych.
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2006-09-21, 17:33   

No to super 2 dni temu złożyłem tam papiery wpisowe 300zł poszło niby nic się nie działo, wszystko fajnie a tu taka afera. Ciekawe czy szkoła ruszy, a jak nie to czy zwrócą pieniądze, kilka znajomych wpłaciło już raty za czesne, oraz za cały semestr...
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek212 



Wiek: 39
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 13 / UP 5


Skąd: Skarbimierz osiedle

Wysłany: 2006-09-21, 19:12   

Boże ja tam chodze co z nami bedzie???????????????????????????????????????????? :cry: tyle kasy i czasu
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2006-09-21, 20:03   

Nom a ja jeszcze nie zacząłem i już coś mi się wydaje, że zakończyłem ;-(
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-21, 22:06   

o matkoooo nic nie będzie rok akademicki 2006/2007 rusza normalnie i niema to większego znaczenia ponieważ zarzuty dotycza uczelni z 200 roku ( Wyzsza Szkoła Umiejetności Pedagogicznych ) !!!!!!!!!!!!!!! zawsze ktoś musi plot narobić. Co do studentów to nic się to nieodbije na żadnym studenicie (I-II czy III roku ) ani na żadnym wykładowcy. Proste a pismaki też sobie lubia dopisywać hahaha h żadna pań z dziekanatu niechiała udzielić wywiadu buehehe zgon totalny :lol: :lol:
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2006-09-22, 11:49   

No mam nadzieję blaster, że masz rację, bowiem już mi chodziło po głowie, aby dawać papiery na studia do Wrocławskiej Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej tylko wiesz skoro mam to na miejscu to po co śmigać gdzieś dalej, tylko oby to ruszyło, a co do brukowców to sam wiesz jak jest tania sensacja, trochę tu dodam, trochę przekręcę i w sam raz wyjdzie z tego małe....
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, opinie, pytania, wshe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu