Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Znaleziono psa
Autor Wiadomość
gabi 

Wiek: 46
Dołączyła: 07 Gru 2007

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2007-12-07, 21:32   Znaleziono psa

W dniu 6 grudnia w pobliżu obwodnicy Brzeg - Skarbimierz znaleziono psa.
Pies ma ok 5 m-cy o biszkoptowym umaszczeniu. Najprawdopodobniej jest to mieszaniec labradora. Piesek jest zadbany.



Jeżeli ktoś poznaje pieska proszę o kontakt. Tel 515 100 102
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-12-09, 00:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-08, 00:36   

A jak się nie znajdzie wlaściciel to jakie są plany wobec pieska ? ;>
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-08, 13:44   

steve napisał/a:
A jak się nie znajdzie wlaściciel to jakie są plany wobec pieska ? ;>


fajny piesek :)
0 UP 0 DOWN
 
wojtazik 
Photography



Wiek: 34
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg/Opole/Wrocław

Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-12-08, 14:24   

Mam nadzieje że własciciel sie go nie pozbył. Tzn jechał autem i wyrzucił bo za takie coś to odrazu powninni na krzesło elektryczne. Oby się znalazł właściciel odpowiedzialny i czuły do zwierzątek, bo psiak jest naprawde ładny i widać że pogodny :)
0 UP 0 DOWN
 
gabi 

Wiek: 46
Dołączyła: 07 Gru 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-12-08, 19:03   

Witam

Pozbywanie się psów w ostatnim czasie stało się nagminne, głównie z powodu wyjazdu za granicę :( Nie chce się na ten temat wypowiadać i osądzać ludzi, ale każdy właściciel ma obowiązek zapewnić nowy dom dla psa, schronisko jest ostatnim etapem, ale wyrzucanie psa z samochodu, czy też przywiązywanie psa do drzewa jest objawem zwyrodnienia i największego okrucieństwa człowieka, który powinien ponieść konsekwencje prawne. Niestety wyroki skazujące w takich sprawach są rzadkością.

Ja zakładam hipotezę, że Rufus (tak został tymczasowo ochrzczony :) ) sie zagubił. Wskazuje na to fakt, że piesek był zadbany. Poza tym jest bardzo ufny do ludzi i raczej krzywda mu się nie działa. Mam nadzieje, ze szybko znajdzie się właściciel, chociaż jeszcze nikt nie dzwonił do brzeskiego przytuliska :( W przyszłym tygodniu ukaże się ogłoszenie w prasie, rozwieszę ulotki o znalezieniu psa i może przyniesie to zamierzony skutek.
Jeżeli jednak okaże się, że Rufus został porzucony, będę szukać nowego domu, ja niestety nie mogę go zostawić u siebie. Rufus to jeszcze szczeniak o niezwykłej urodzie i bardzo przyjacielskim charakterze i powinien szybko znaleźć nowych kochających właścicieli. :)
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-08, 21:38   

gabi napisał/a:
bardzo przyjacielskim charakterze i powinien szybko znaleźć nowych kochających właścicieli. :)


i ja bym się na to pisal :)
0 UP 0 DOWN
 
basiek8 


Wiek: 56
Dołączyła: 06 Lis 2007

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2007-12-09, 00:15   

Piękny , też mam labradorkę ale czarną , wspanialy pies. Mam nadzieję że szybko znajdzie właściciela lub nowy dom.
0 UP 0 DOWN
 
gabi 

Wiek: 46
Dołączyła: 07 Gru 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-12-09, 20:41   

Rufus jeszcze ładniej wygląda w rzeczywistości :)
Im więcej go obserwuje to stwierdzam, że może to być mix labradora z amstafem. Wczoraj Rufus przeszedł pożądną kąpiel :) , robi postępy w chodzeniu na smyczy, przyzwyczaja się do jazdy w samochodzie, ale jak to bywa z młodymi psami potrafi też być psotliwy :wink:
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-09, 21:08   

gabi napisał/a:
robi postępy w chodzeniu na smyczy, przyzwyczaja się do jazdy w samochodzie, ale jak to bywa z młodymi psami potrafi też być psotliwy


jak tak będziesz bardziej pisala to go bardziej będę chcial :) pozdrawiam serdecznie i oby wlaściciel się nie znalazl :)
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-09, 21:14   

steve napisał/a:
gabi napisał/a:
bardzo przyjacielskim charakterze i powinien szybko znaleźć nowych kochających właścicieli. :)


i ja bym się na to pisal :)


Weź pod uwagę ze ktoś może za tym psem tęsknić. Bo np. uciekł, albo się zgubił... I ktoś na niego czeka... też tak może być.

Ogłoszenie do lokalnej prasy, słupy ogłoszeniowe jeśli to nie do skutku, można szukać nowego właściciela... :)

swoją drogą sympatyczny piesek :) :D :) :)
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-12-09, 23:38   

Devon napisał/a:
Weź pod uwagę ze ktoś może za tym psem tęsknić. Bo np. uciekł, albo się zgubił... I ktoś na niego czeka... też tak może być.

No to przecież bierze to pod uwagę i czeka, aż właściciel się (nie) znajdzie :wink: :-P
Śliczny piesek, ktoś naprawdę będzie miał z niego pociechę :)

Devon napisał/a:
uciekł, albo się zgubił... I ktoś na niego czeka... też tak może być

Oczywiście, że może, ale sądzę, że jeżeli ktoś naprawdę rozpaczałby za nim i czekał na powrót pieska, to sam wywiesiłby ogłoszenia, że zaginął jego pupil...
Ostatnio zmieniony przez Kathia 2007-12-09, 23:40, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
gabi 

Wiek: 46
Dołączyła: 07 Gru 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-12-10, 19:07   

Robota zrobiona (szczególne podziękowania dla pewnej osoby za pomoc w rozwieszaniu ulotek :wink: ), teraz pozostaje czekać, aż odezwie się właściciel. Coraz bardziej obawiam się, że Rufus został porzucony, a ja mogę zapewnić mu opiekę do końca tygodnia, a nie wyobrażam sobie tego pieska w schronisku :( Jeżeli nikt nie zgłosi się do środy, w czwartek Rufus będzie szukał nowego właściciela. Juz dziś założe wątek adopcyjny dla Ruffusa na ogólnopolskim forum dla psów. Jeżeli ktoś z Państwa byłby zainteresowany adopcją Rufusa to proszę o kontakt. Dla mnie najważniejsze to znalezienie dla niego kochającego i odpowiedzialnego właściciela.
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-12-10, 21:02   

gabi napisał/a:
Robota zrobiona (szczególne podziękowania dla pewnej osoby za pomoc w rozwieszaniu ulotek :wink: ), teraz pozostaje czekać, aż odezwie się właściciel. Coraz bardziej obawiam się, że Rufus został porzucony, a ja mogę zapewnić mu opiekę do końca tygodnia, a nie wyobrażam sobie tego pieska w schronisku :( Jeżeli nikt nie zgłosi się do środy, w czwartek Rufus będzie szukał nowego właściciela. Juz dziś założe wątek adopcyjny dla Ruffusa na ogólnopolskim forum dla psów. Jeżeli ktoś z Państwa byłby zainteresowany adopcją Rufusa to proszę o kontakt. Dla mnie najważniejsze to znalezienie dla niego kochającego i odpowiedzialnego właściciela.



Steve by go chciał! zamawiam mu 'kolejke' - tak brzydko mówiąc :P :evil: (bo go nie ma, a ja jestem jego zewnętrznym głosem :P )
Ostatnio zmieniony przez Agnes 2007-12-10, 21:06, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
gabi 

Wiek: 46
Dołączyła: 07 Gru 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-12-10, 21:52   

To trochę opiszę Rufusa:
Raczej ufny do ludzi, chociaż w nocy na spacerze trochę się boi napotkane osoby. Jak większość przedstawicieli labradorów bardzo żywiołowy :) , ale bardzo karny. Doskonale rozumie polecenie NIE, jest bardzo grzeczny jak jest w towarzystwie swoich właścicieli. Wybiera takie miejsce do leżenia, żeby obserwować właściciela i czeka na znak, że może podejść do pana (pani :) ), no i ten wiecznie merdający ogon :) Rufus potrafi załatwiać swoje nieczystości na zewnątrz, jak potrzebuje wyjść siada przy drzwiach. Nie bardzo potrafił chodzić na smyczy, ale po dwóch wyjściach załapał o co chodzi. Tak samo było z jazdą w samochodzie i tu też jest już lepiej. To naprawdę mądry pies,który bardzo szybko się uczy. Ma nawyk skakania na ludzi, ale więcej się teraz kontroluje. Miał kontakt tylko z jedną dwuletnią dziewczynką, był bardzo dla niej łagodny (zresztą on do wszystkich taki jest), jednak przez jego nadmiar radości trzeba uważać, żeby nie przewrócił dziecka. Rufus to typowy pożeracz jedzenia, z tym nie ma z nim problemu :) Niestety Rufus jak zostanie sam potrafi coś sobie przekąsić, niekoniecznie nadającego się do jedzenia. U nas były to skarpetki, poduszka i kawałek drzewka ;) , ale może to być związane z okresem wymiany ząbków.

Jeżeli Steve myśli poważnie o Rufusie możemy umówić się na spacer, żeby zobaczył psa :) .
Chciałaby, żeby przyszły właściciel zobowiązał się do kastracji psa.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-10, 22:18   

gabi napisał/a:
Jeżeli Steve myśli poważnie o Rufusie możemy umówić się na spacer, żeby zobaczył psa :) .
Chciałaby, żeby przyszły właściciel zobowiązał się do kastracji psa.


u mnie w domku trwa wlaśnie dyskusja na ten temat :)

Niestety na wakacjach straciliśmy kochaną suczkę, która byla z nami 12 lat i teraz tęskno do psa, który zawsze gdzieś wędrowal po domku :) Więc jak wszystko pójdzie ok, to jak już napisalem wcześniej się piszę... :)

No, ale czemu kastracja ? ;>
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: psa, znaleziono


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu