Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Brama Odrzańska jak nowa
Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-11, 02:31   Brama Odrzańska jak nowa

Współfinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego renowacja tego szesnastowiecznego obiektu w Brzegu zakończyła się sukcesem. "Po prawie trzech miesiącach prac restauratorskich wczoraj (06.12) specjalna komisja dokonała odbioru tej inwestycji" - mówi Artur Kotara, zastępca burmistrza.

Przypomnijmy, że gmina złożyła wniosek o dofinansowanie remontu w połowie kwietnia. Decyzja o przyznaniu dotacji miała przyjść w ciągu trzech tygodni, a przyszła dopiero 31 lipca. Opieszałość pracowników ministerstwa spowodowała, że na prace restauratorskie zostało mało czasu. Remont tego szesnastowiecznego obiektu rozpoczął się we wrześniu i został ukończony niemal na ostatnią chwilę.



Zdjęcie jest mojego autorstwa więc mogę spokojnie wkleić. Przedstawia Bramę przed remontem of course :)

Ciekaw jestem opinii czy warto było?
0 UP 0 DOWN
 
Walenty 



Wiek: 48
Dołączył: 02 Mar 2007

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-11, 08:02   

Na pewno było warto, chociaż jeszcze efektów renowacji nie widziałem.
Jestem jednak sceptyczny. Jak długo Brama będzie ładnie wyglądała...? W jakim czasie powróci do wizerunku sprzed renowacji...?
Prośba do brzeskich amatorów fotografii: zróbcie jak największą ilość zdjęć Bramy w jej obecnym stanie. Może już niedługo będą cennym materiałem dla wydawnictw.
Obym się mylił.
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2007-12-11, 08:16   

Walenty obys sie rzeczywiscie mylil, bo dbanie o takie perelki, to powinnosc nie tylko gminy ale tez i nasza. W piatek podejde i zrobie zdjecia tego obiektu.
Co do opieszalosci pracownikow MKiDN, to ich praca jest owiana juz legenda. Opieszalosc ta dotyczy zwlaszcza w przyznawaniu dotacji z programow operacyjnych.
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2007-12-11, 08:57   

Corvin napisał/a:
dbanie o takie perelki, to powinnosc nie tylko gminy ale tez i nasza
Niestety nie każdy tak rozumuje, a gmina ma niestety związane ręce odnośnie możliwości ochrony Bramy. Musieliby chyba ogrodzić wszystko, postawić strażników 24h i zabronić sprzedaży puszek z farbą w sprayu w całej okolicy. A wszystko to dlatego, że Brama jest w dosyć pechowym miejscu, o czym świadczy ilość pustych butelek, kapsli i korków po winie dookoła (szczególnie po każdym weekendzie).
Oby moje i Walentego proroctwa okazały się tylko czysto teoretyczną czarną wizją.
Co do wizerunków takich obiektów to, bardziej niż zdjęcia, zawsze podobały mi się prace rysowników. Może znalazłoby się kilku zdolnych i odważnych forumowiczów, którzy podjęliby się takiego zadania i zrobilibyśmy jakiś konkurs na forum?
:wink:
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-11, 13:45   

Walenty napisał/a:
Jestem jednak sceptyczny. Jak długo Brama będzie ładnie wyglądała...?


Myślę, że "chwilę" nacieszymy oko nowym wizerunkiem Bramy. Jak najszybciej przewidziany jest montaż monitoringu w tym miejscu :) Myślę że to wystarczy zamiast murów i zasieków ;)
0 UP 0 DOWN
 
Walenty 



Wiek: 48
Dołączył: 02 Mar 2007

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-11, 14:36   

Pomysł monitoringu jest dobry. Proponowałbym jeszcze podświetlenie Bramy. Będzie atrakcyjnie wyglądała a przy okazji w parku zrobi się jaśniej i bezpieczniej.
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2007-12-11, 14:38   

Mhm... i do tego dac jeszcze tabliczki dla turystow wskazujace gdzie jest ta brama. (one chyba pojda na pierwszy ogien dla wandali)
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-11, 20:27   

remont jak najbardziej, ale dobrze by było to jakoś nie wiem ogrodzić czy coś bo będzie to samo co widać na zdjęciu :( ale warto remontować piękny zabytek
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2007-12-11, 21:48   

Brama po remoncie (zdj. Woyytas)
0 UP 0 DOWN
 
Legolas 
Reggae Rlz xD



Wiek: 32
Dołączył: 06 Wrz 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-14, 20:49   

Brama wygląda świetnie :D tylko czy długo bedzie tak wyglądać :roll: najlepszym rozwiazaniem był by monitoring :!:
0 UP 0 DOWN
 
bandit 
Grzegorz



Wiek: 41
Dołączył: 13 Wrz 2007

UP 7 / UP 3


Skąd: Brzeg/Leeds

Wysłany: 2007-12-14, 21:13   

wow, naprawde robi wrazenie, tylko mysl o tym ze jakis patafian sprayem znow pomaze to az nic sie nie chce
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-14, 22:02   

Aż miło teraz popatrzyć na Bramę.

Pamiętam ją od łebka, gdy z kumplami z podstawówki (tj, 7-8 klasa) chodziliśmy na długiej przerwie na fajkę (większość czynni palacze, kilku biernych). Nigdy tak dobrze nie wyglądała, choć nie było pisania sprayami, bo nie był to towar dostępny w sklepach i sprzedawany ot tak łebkom.

Jak większość jestem sceptyczny co do tego jak długo się zachowa w obecnym (świetnym) stanie. Zanim monitoring ruszy kilka napisów może się już pojawić. Szkoda że monitoringu nie udało się uruchomić przed oddaniem obiektu.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-15, 00:44   

Jak napisałem w pierwszym poście całe "zajście" było swojego rodzaju partyzantką: o wniosku wszyscy zdążyli zapomnieć kiedy przyszła decyzja o dofinansowaniu. Cieszyć się trzeba, że Rada Miejska w miarę szybko przyznała środki! Biorąc pod uwagę nieruchawość wszelkich szczebli władzy i procedury mogło się nie udać!! Monitoring będzie - nie pamiętam teraz czy był wniosek o założenie go w tym czy w przyszłym roku. Wydaje mi się, że chodziło o zmianę budżetu tegorocznego więc może właśnie ruszają prace montażowe. Dowiem się. Aaa, no i koniecznie muszę się tam wybrać, zdjęcia zrobić,bo Andrzej tak kracze że aż boje się że nie zdążę :)
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-19, 11:52   

teraz tyko drut pod napięciem, kolczatka i będzie bezpiecznie :)
0 UP 0 DOWN
 
ślicznotka-e-34 
Transporter



Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2007-12-19, 12:11   

byłem tam wczoraj na spacerku i trzeba przyznać że się kozacko prezentuje :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brama, jak, nowa, odrzanska


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu