Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dwa konkursy fotograficzne
Autor Wiadomość
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-25, 08:10   Dwa konkursy fotograficzne

Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku odbywają się dwa interesujące konkursy fotograficzne.
Pisałam o nich w roku ubiegłym - informacje o nich znajdują się tutaj.
Jednak oczywiście małe zmiany są, dlatego proponuję zerknąć na odpowiednie strony, których adresy podam poniżej.
Podobnie jak wielu innych pstrykaczy zdaję sobie sprawę z tego, że małe są szanse, aby wygrać taki konkurs, ale spróbować warto :)

1. 4 edycja wielkiego konkursu National Geographic:

Cytat:
"/.../ W tej edycji nieco zmieniamy zasady uczestnictwa w Konkursie - mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna magazynu National Geographic Polska. Z uwagi na bardzo wyrównany poziom w latach ubiegłych tym razem nie będzie podziału na profesjonalistów i amatorów. W IV edycji szansę na GRAND PRIX i główną nagrodę, czyli publikację zdjęć na łamach National Geographic Polska mają, po prostu, fotografowie. Zmieniamy również nazwy niektórych kategorii i po raz kolejny, idąc z duchem czasu, dajemy szansę coraz popularniejszej fotografii telefonami komórkowymi. Mam nadzieję, że także i w tym roku nie zawiodą miłośnicy zdjęć i naszego magazynu. Z doświadczenia wiemy, że poziom prac, które nadsyłane są na nasz konkurs jest bardzo wysoki, a zatem znów przed nami ostra rywalizacja i duże emocje. Czekamy niecierpliwie i obiecuję, że obejrzymy każde zdjęcie /.../."


Kategorie to: krajobraz, zwierzęta, ludzie, fotoreportaż, adventure oraz w kategorii Playfoto: uchwyć chwilę tu i teraz oraz pocztówka z podróży.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://www.national-geogr...sfoto/index.php

2. Konkurs przyrodniczy Foto-Eko 2008

Cytat:
# Przedmiotem konkursu są zdjęcia przedstawiające przyrodę Polski (np. rośliny, zwierzęta lub ciekawe przyrodniczo miejsca).
# Można nadsyłać zarówno prace czarno-białe jak i kolorowe. Technika wykonania zdjęć dowolna. Fotomontaż jest zabroniony. (...)


Szczegółowe informacje znajdziecie pod adresem: http://www.salamandra.org.pl/news/index.php?id=161
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-07-25, 09:58   

Warto tez polecić konkurs i szkołę w Gazecie Wyborczej:

http://wyborcza.pl/0,9150...008-07-24-19-45
0 UP 0 DOWN
 
cirek 



Wiek: 43
Dołączył: 15 Maj 2008

UP 19 / UP 2654


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-25, 18:06   

A mam pytanie w jakiej rozdzielczości trzeba wysyłać zdjęcia??
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-26, 10:07   

cirek napisał/a:
A mam pytanie w jakiej rozdzielczości trzeba wysyłać zdjęcia??
a ja mam pytanie - kogo pytasz?? Jeśli chodzi o konkursy które podałam w pierwszym poście, to jeśli przeczytałbyś dokładnie, to wiedziałbyś, że zdjęcia należy wysłać wywołane w formacie min. 18x24 lub większe, w kategorii playfoto - wg mnie tyle na ile pozwala komórka - można je wysłać np. przez mms.
Jeśli Twoje zdjęcia zostaną zakwalifikowane do finału (poza kategorią playfoto), w ciągu 7 dni musisz wysłać owe zdjęcia jako pliki cyfrowe, wg takich parametrów:
- format jpg
- kolory w standardzie RGB
- rozdzielczość min. 300 dpi (18x24 cm)

Natomiast jeśli chodzi o drugi konkurs wysyłasz zdjęcia tylko i wyłącznie w postaci papierowej,
Cytat:
prace powinny mieć formę odbitek lub wysokiej jakości wydruków o rozmiarze od ok. 20x30 cm do ok. 30x40 cm.
- dokładny cytat - musisz chyba poczytać regulaminy :)
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-29, 10:58   

Ktoś wysyła zdjęcia??
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-29, 11:21   

LiscLisc napisał/a:
Ktoś wysyła zdjęcia??
ja cały czas myślę i myślałam, wczoraj ostatecznie wysłałam kilka fotek na konkurs National Geographic. Na salamandrę też coś wymyślam - ale bądźmy szczerzy, nagród żadnych to z tego nie będzie :)
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-29, 18:44   

Szczerze mówiąc D40 za wyróżnienie by wystarczył ;D
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-29, 20:20   

LiscLisc napisał/a:
Szczerze mówiąc D40 za wyróżnienie by wystarczył ;D
w sumie dla mnie jako dodatek :)od niedawna mam D80, a Ty Liściu, czy chociaż na Salamandrę się skusisz - jakbyś wykadrował te mrówki, jak Mason podpowiada, to kto wie... :)
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-30, 14:38   

Na NG to sie nie zbieram bo trudno coś zdobyć, a na foto- eko mam pare fot na oku a termin jeszcze później od NG więc bedzie problemu coś wyśle. Ale ciekawa jest ta cz. konkursu NG Playfoto, bo prawie każdy ma w komórce aparat.
Ostatnio zmieniony przez LiscLisc 2008-08-30, 14:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dwa, fotograficzne, konkursy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu