Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: yasiu
2008-06-25, 23:12
TVN 24
Autor Wiadomość
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-01-22, 13:53   

W odróżnieniu od Wyborczej kolejnych postów F Zarrazzo śledzić nie warto. Z góry wiadomo co napisze.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2008-01-23, 01:27, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Programosy 


Wiek: 36
Dołączył: 28 Lip 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-22, 14:00   

Artykuły odrobinę ambitniejsze niż materiał TVN

"Romowie boją się pokazywać swoje twarze" - a 2 dni temu w telewizji nie bali się pokazywać :D , ale wiadomo, tak brzmi dramatyczniej.
Oczywiście w mieszkaniu widać panele, panoramiczny telewizor, więc tak źle nie mają.

" .... w Brzegu trzeba przede wszystkim wyjść naprzeciw potrzebom Romów i promować ich kulturę wśród Polaków. Są na to pieniądze, są programy." - są na to pieniądze , a może oni by poznali naszą kulturę, przyjęli wzorce zachowań panujące w normalnym polskim mieście.

"Na początku to było nieco ponad 30 tys. złotych dla naszego województwa, a w minionym roku już 600 tys. Co z tego mają opolscy Romowie? .... z rządowych pieniędzy dzieci romskie mają zapewnioną wyprawkę szkolną, podręczniki, jeżdżą na kolonie."
Wiele brzeskich rodzin nie stać na wyprawki dla dzieci, ale dla cyganów, gdzie prawie nikt nie chodzi do szkoły są jak najbardziej potrzebne.
PS
Dzięki Franco za linki do ciekawych artykułów :D
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-22, 14:09   

Marcim B. napisał/a:
W odróżnieniu od Wyborczej kolejnych postów F Zarrazzo śledzić nie warto. Z góry wiadomo co napisze.



Jesteś jasnowidzem? Medium? Karty układasz? Z ręki też wróżysz?
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-22, 18:49   

ja już sam się gubię kto toleruje Romów czy też cyganów.... chcecie się ich pozbyć to kupcie mi "wozy kolorowe" jakies kampingi bmw5 czy inne pojazdy...

Po prostu brakuje mi już słów bo jak troszkę uspokoiło sie na mieście to tu nie... sam się juz staram niewyowiadac ale sie nie da... :( ubolewam nad tym i Proszę Was o to by skończyć ten drażliwy temat... słowami nic nie załatwimy... potrzebujemy czynów a nie pustych obietnic i słów...


zacytuje Wujka Franka
Cytat:
OSZOŁOMY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁACZCIE SIĘ !!!


tyle zeby nie była to akcja bicia Romów-cyganów
0 UP 0 DOWN
 
ktoto 


Wiek: 33
Dołączył: 03 Gru 2007

UP 2 / UP 5



Wysłany: 2008-01-22, 19:12   

Tak, tylko problem tkwi w tym, że to media podsycają atmosferę. Dzisiaj znowu ukazał się tekst w Wyborczej:

Romom można pomóc, ale trzeba chcieć.
Izabela Żbikowska
2008-01-21, ostatnia aktualizacja 2008-01-21 19:14

"By zapobiec kolejnym konfliktom między polską większością i romską mniejszością, w Brzegu trzeba przede wszystkim wyjść naprzeciw potrzebom Romów i promować ich kulturę wśród Polaków (...)
Dlatego władze brzeskie powinny skontaktować się z romskim przywódcą, za jego pośrednictwem dowiedzieć się, czego naprawdę Romom trzeba i wyjść naprzeciw ich potrzebom. I promować ich kulturę, by inni mieszkańcy mogli ją poznać i uszanować."

Jasne a ubogim rodzinom polskim to już pomoc się nie należy.
Więc jak przejść obok takich tekstów obojętnie. A może ich autorce na tym zależy aby podgrzewać atmosferę, może się wtedy wydarzy coś drastycznego i będzie miała super temat.
Być może tak jest, ale czy można pozwalać na to aby taka pseudo redaktorka pluła nam w twarz ? :twisted:
Mam nadzieję, że władze miasta coś w końcu zrobią i nie będą udawać, że deszcz pada.
Myślę, że właśnie jakiś obiektywny tekst uspokoiłby atmosferę.
A to czy w Brzegu się uspokoiło, to tego nikt nie wie tak naprawdę.
Jedno jest pewne, że problemu nie można zamiatać pod dywan, że jeżeli nawet teraz się uspokoi to za jakiś czas znów dojdzie do jakiegoś incydentu.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-22, 22:37   

ktoto napisał/a:


Jasne a ubogim rodzinom polskim to już pomoc się nie należy.


Osobiście uważam, że jest to jedna z kluczowych spraw napięć. Kto tutaj naprawdę jest pokrzywdzony? Tolerancja i poszanowanie kultury to jedno (szanuję dopóki nie zachodzi konflikt interesów, a nawet niektóre sprawy jak napisałem mnie interesują).
Ale z tego co pisze prasa powołując się na pracowników PCPRów i MOPSów - tak naprawdę, to pokrzywdzoną nie jest mniejszość, ale możęmy mówić o wyraźnej dyskryminacji tej części obywateli Państwa Polskiego, której ta pomoc się należy i nie dostają jej albo wcale, albo taką, że lepiej nie mówić. A do tego trzeba się naprawdę nagimnastykować (np po schodach na piętro do instytucji statutowo i z nazwy pomagającej niepełnosprawnym), aby jakiś ochłpa albo jałmużnę otrzymać.

Z całym szacunkiem dla kultury mniejszości etnicznej, ale ktoś mnie tutaj robi w jajo. I w tym wypadku nie jest to mniejszość, tylko jakby Państwo, którego jestem obywatelem i w którym prowadziłem działalność, płaciłem podatki. A gdy nie płaciłem bo coś tam coś tam, to pojawiał się od razu Egzekutor. Mniejsza...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 24, tvn


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu