Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: yasiu
2008-06-25, 22:12
TVN 24
Autor Wiadomość
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-20, 20:25   

Przeczytałem wszystkie posty, ale nie widzę ani jednego postu, który wziąłby w obronę cyganów. Po pierwsze napastników było trzech na jednego, więc mówienie jacy oni są źli trochę to dziwnie wygląda.
Nie pałam miłością do Cyganów ale w tym przypadku stoję po stronie cyganów, metody jak koktajl Mołotowa nie jest bynajmniej rozwiązaniem godnym katolika (pokolenie JPII) gdzie ta miłość do bliźniego?? specjalność Polaka katolika?? tu sie modli a ma diabła za pazuchą?
Piszecie nie pracują, czy mając firmę zatrudnilibyście cygana?? czy jednak byście sie zastanawiali, to tak samo jest jak ktoś ma w papierach napisane że był karany ciężko jest wtedy o pracę.
Jak w każdej grupie są czarne owce i sadze że i sami Romowie zdają sobie z tego sprawę ale hasła wyp... hmm
Przypominam również że to wczasach Komunizmu zmuszono romskie rodziny do zamieszkania w kamienicach, gdyż wcześniej była to społeczność typowo objazdowa, więc i tu nie mogę sie z wami zgodzić, ze dostają za darmo to powinni siedzieć cicho. Każdy człowiek ma prawo do godnego życia do bezpieczeństwa, cyganie słusznie obawiają sie o swoje bezpieczeństwo my jako Polacy również mamy do tego prawo, ale egzekwować prawo, od tego jest policja a nie samosąd.
Wychowałem sie na Szkolnej w czasach gdzie większość mieszkańców to byli Romowie, i również miałem z nimi kłopoty, ale nie wszyscy są źli, brudni czy leniwi, a jako rodowity Brzezianin czuje wstyd że coś takiego miało miejsce. Jeżeli cygan czy cyganie kogoś biją to od tego jest Policja, przypominam przemoc rodzi przemoc warto sobie to zapamiętać.
Odnośnie reportażu niema co sie obrażać na redaktora bo i widownia było beznadziejna, śmiechy chichy a kiedy reporter chciał zapytać o co chodzi wtedy cisza, zresztą zauważyłem samą gówniarzerie i parę dziadków, więc tu punkt dla Cyganów, przygotowali sie i moim skromnym zdaniem zdeklasowali nas Polaków
0 UP 0 DOWN
 
ktoto 


Wiek: 33
Dołączył: 03 Gru 2007

UP 2 / UP 5



Wysłany: 2008-01-20, 20:30   

Chyba, czułem że tak będzie. Pan redaktor swoim zachowaniem tylko doprowadził do eskalacji konfliktu. Dodatkowo cyganie będą się czuli teraz całkiem bezkarnie i pod całkowitą ochroną, bo nawet TVN mają za sobą. To może teraz my powiemy, że jesteśmy miejszością polską w zdominowanym przez Romów mieście i niech nam teraz pomogą.
0 UP 0 DOWN
 
ktoto 


Wiek: 33
Dołączył: 03 Gru 2007

UP 2 / UP 5



Wysłany: 2008-01-20, 20:32   

oczywiście mniejszością
0 UP 0 DOWN
 
Katarzyna_26 



Wiek: 44
Dołączyła: 02 Sie 2005

UP 36 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-20, 20:36   

Ja przepraszam bardzo, ale dlaczego na Rynku pojawili się Romowie tylko i wyłącznie porządni - gdzie są Ci przez których tyle złego spotkało dużą część społeczeństwa polskiego. Gdzie?? Dlaczego ich nie było, dlaczego się nie pokazali??

I tak na marginesie - pokłony dla Pana Burmistrza - i u jednych i u drugich są te czarne owce!! Bardzo ładnie wybrnął!
0 UP 0 DOWN
 
jezu880 



Wiek: 43
Dołączył: 14 Cze 2007

UP 108 / UP 84


Skąd: Ciemnogród

Wysłany: 2008-01-20, 20:36   

a czego Wy się spodziewaliście po TVN, że przyjadą i zdadzą rzetelną relacje z sytuacji. Oni tylko żerują na taniej sensacji i taką tutaj znaleźli. W obliczu wydania książki Strach Grossa taka sytuacja jest idealna do przedstawienia Polaków jako ksenofobów. A reporter z TVN nie przejmuje się że oczernia poniekąd samego siebie po dostanie za reportaż kilka groszy. Swoją drogą Cyganie nie są do końca pełnoprawnymi obywatelami(np. nie obejmuje ich zasadnicza służba wojskowa) i powinni z pokorą przyjmować polską gościnę, a jak im nie pasuje to przecież droga wolna! A nie gorzkie żale przed kamerą, a jutro zaczną swoim zwyczajem kraść i żebrać żerując na łatwowiernych emerytach.
0 UP 0 DOWN
 
Buła 
Wybryk natury?

Wiek: 33
Dołączył: 19 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-20, 20:41   

mam takie małe pytanko... ?? czy nagrał ktoś cały ten reportaż ? jak tak to byłbym wdzięczny za wrzucenie jakiegoś linku. Z góry dzieki :wink:
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-20, 20:42   

dlatego też powinno być stanowcze NIE !!

nie daję Cyganom.... ja osobiście unikam dawania na ulicy..... są inne sposoby pomocy.....
0 UP 0 DOWN
 
mmagda12


Dołączył: 07 Cze 2005

UP 14 / UP 13



Wysłany: 2008-01-20, 20:52   

krt,
Popieram rowniez to co piszesz. Znam Romow ,oczywiscie nie wszystkich.I to ich nie boje sie ,natomiast strach przejsc przez niektore ulice w Brzegu wieczorem Jabkowa ,Baraki itd i to boje sie takiej gownarzerii,ktora w grupie tylko jest mocna. I pytanie Ci co siedza sa w porzadku ,a nie czasem ,mieli juz do czynienia z prawem ?.Niestety nienawidze tego ,jak na kilkunastu Romow zbiera sie caly Brzeg .A moze by tak na solo? Oczywiscie nie namawiam do tego ,ale nie znalazl sie jeszcze taki odwazny.
Dlaczego nikt z Was nie poszedl ? nie wypowiedzial sie ?
0 UP 0 DOWN
 
ktoto 


Wiek: 33
Dołączył: 03 Gru 2007

UP 2 / UP 5



Wysłany: 2008-01-20, 20:55   

Romowie pokazali, że są cwani. Tą całą swoją hołotę pochowali w domach. Doskonale byli przygotowani do programu, zapewne redaktor wszystko z nimi ustalił wcześniej. A gdzie byli Polacy ? A no właśnie, a kto wiedział o tym że coś takiego będzie się działo dzisiaj w Brzegu. Jeszcze kilka godzin wcześniej nawet Dewon nie wiedział że przyjadą. Nie wszyscy wchodzą na forum. Wiele osób pewnie nic nie wiedziało. A poza tym może to właśnie my zostaliśmy zastraszeni przez cyganów i wiele osób bało się przyjść, bo potem cyganie mogliby brać odwet na tych, którzy odważyliby się źle o nich wypowiadać.
Ktoś wspomniał tu o mops i że nikogo nie było, a może nikt ich nie zaprosił ani nie powiadomił, pewnie też tak przez przypadek. :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
ktoto 


Wiek: 33
Dołączył: 03 Gru 2007

UP 2 / UP 5



Wysłany: 2008-01-20, 21:02   

mmagda12 napisał/a:
.Niestety nienawidze tego ,jak na kilkunastu Romow zbiera sie caly Brzeg .A moze by tak na solo?

Chyba warto byłoby przeczytać wszystkie posty a później się wypowiadać. :?

Poza tym skąd wiadomo co taki naćpany cygan ma w kieszeni ? Oni nie boją się użyć noża, z nimi policja obchodzi się bardzo łagodnie, ich tak szybko nie wsadza się za kratki, bo policja boi się nagonki medialnej, że niby rasiści itp.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-20, 21:02   

ktoto, można edytować posta - nie musisz pisać post pod postem. :)

ktoto napisał/a:
Dodatkowo cyganie będą się czuli teraz całkiem bezkarnie



A może ta część porządna zda sobie sprawę, że muszą być teraz cacy i będą czekali na złe posunięcie brzeżan. Może ta porządna część poczuję sie do obowiązku, żeby przypilnować te czarne owce...tak czy siak jak napisała wyżej KRT "przemoc rodzi przemoc".

ps.
Jutro dyskusja zostanie podpięta pod temat w dziale społecznym Problem Romów w Brzeg
0 UP 0 DOWN
 
RySzArD 
patriota



Wiek: 36
Dołączył: 28 Lis 2006

UP 20 / UP 11


Skąd: Chińska Dzielnica

Wysłany: 2008-01-20, 21:05   

paluchvip napisał/a:
Chłopie co ty tu piszesz nie gadaj takich zeczy na forum zamknij jadaczke jak wiesz co bedzie to zachowaj to dla siebie


bez takich.. bo mam prawo pisać co chce.. a popierwsze to był post do Devona, więc nie obrażaj Mnie!!!! :offtopic: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

ktoto napisał/a:
Romowie pokazali, że są cwani. Tą całą swoją hołotę pochowali w domach. Doskonale byli przygotowani do programu, zapewne redaktor wszystko z nimi ustalił wcześniej. A gdzie byli Polacy ?


ktoto to był reportaż dla cyganów nie polaków, miał pokazać ich krzywde, bo to My ich okradamy Oni tylko żyją..
0 UP 0 DOWN
 
ktoto 


Wiek: 33
Dołączył: 03 Gru 2007

UP 2 / UP 5



Wysłany: 2008-01-20, 21:09   

sorki, poprawię się.
Ale w przemianę cyganów nie wierzę. To tak jakby stwierdzić, że talibowie się zmienią i pozwolą swoim kobietom wyjść z zagrody.
Co ma piernik do wiatraka ? A no dużo - sposób wychowania, wzorce, mentalność, sposób bycia, itp.
Tak ja wcześniej pisałem, ci porządni też nie są porządni jak nie są przed kamerami (np. opis wcześniejszej stypy).
0 UP 0 DOWN
 
RySzArD 
patriota



Wiek: 36
Dołączył: 28 Lis 2006

UP 20 / UP 11


Skąd: Chińska Dzielnica

Wysłany: 2008-01-20, 21:13   

ktoto napisał/a:
Tak ja wcześniej pisałem, ci porządni też nie są porządni jak nie są przed kamerami


doskonały przykład przejść się wieczorem kiedy ich najwięcej po ul. Dzierżonia bądź bocznych rynku, tych z tv nawet znjadziecie.. pijanych wyzywających swoje żony itp..
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-20, 21:14   

ktoto napisał/a:
Co ma piernik do wiatraka ? A no dużo - sposób wychowania, wzorce, mentalność, sposób bycia, itp.


No tak i niestety póki się izolujemy od Romów na różnych płaszczyznach "chcąc nie chcąc" to nie mamy szansy wpływu na to, a pozytywne zmiany mogą działać na zasadzie poczty pantoflowej i wystarczą zmiany w relacji na poziomie jednostkowym, żeby z prędkością funkcji wykładniczej to sie rozszerzało..
Ale niestety już tak reagujemy, że za poniesioną krzywdę żądamy odwetu.... ja jako takiej krzywdy nie doznałem, dlatego bez zbędnych emocji staram sie myśleć racjonalnie!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 24, tvn


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu