Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: yasiu
2008-06-25, 23:12
TVN 24
Autor Wiadomość
mmagda12


Dołączył: 07 Cze 2005

UP 14 / UP 13



Wysłany: 2008-01-20, 21:17   

RySzArD,

Cos tak uczepil sie tego okradania.Polacy tez kradna itp.
Co zrobia z Romami ,to nie nam oceniac ,od tego jest Nasz burmistrz ,Nasz RZAD .
Raczej bym byla sklonna poruszyc temat " Bezpieczenstwo u Nas w miescie." Nieciekawie sie dzieje. Kto tego nie doswiadczyl to nie rozumie.
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2008-01-20, 21:21   

Ja dzisiaj widziałam Cyganów porządnie ubranych w autkach na obcych rejestracjach ( to znaczy na obcych w sensie nie z naszego powiatu a dokładnie OKL, to chyba Kluczbork, i OST to chyba Strzelce Opolskie) więc sądzę, że oni po prostu mieli ustawione kto przyjedzie i co będzie mówił, a tym zwykłym Cyganom kazali siedzieć w domach.

Czytałam sobie właśnie program na rzecz romów z 2006 (dokładniej sprawozdanie). Kupę kasy na nich poszło, wolałabym, żeby na co innego ale cóż. Polska już nie jest dla obywateli Polskich ale dla przyjezdnych. A tak w ogóle to Romowie nie są mniejszością narodową jak piszecie, ale mniejszością etniczną (według ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych i języku regionalnym).
0 UP 0 DOWN
 
paluchvip 
RemZ 07two



Wiek: 37
Dołączył: 11 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: B R Z E G

Wysłany: 2008-01-20, 21:23   

mmagda12 napisał/a:
Popieram rowniez to co piszesz. Znam Romow ,oczywiscie nie wszystkich.I to ich nie boje sie ,natomiast strach przejsc przez niektore ulice w Brzegu wieczorem Jabkowa ,Baraki itd i to boje sie takiej gownarzerii,ktora w grupie tylko jest mocna. I pytanie Ci co siedza sa w porzadku ,a nie czasem ,mieli juz do czynienia z prawem ?.Niestety nienawidze tego ,jak na kilkunastu Romow zbiera sie caly Brzeg .A moze by tak na solo? Oczywiscie nie namawiam do tego ,ale nie znalazl sie jeszcze taki odwazny.
Dlaczego nikt z Was nie poszedl ? nie wypowiedzial sie ?



Dziewczynko nie znasz sytuacji nie wypowiadaj się bo w tym momencie napisałaś coś czego nie rozumiesz nikt z was nie wie naprawdę co sie działo w ostatnich tygodniach wasze domysły i spekulacje mnie rozśmieszają a co do solówek każdego bambusa z brzegu wyjedzie chłop z jabłkowej!! po drugie dlaczego się nie wypowiedzieliśmy ponieważ wspaniały pan redaktor do nas nie podszedł a przed całą transmisją podeszliśmy do niego i prosiliśmy żeby z nami porozmawiał ale niestety nie podszedł dopiero po transmisji mogliśmy z nim porozmawiać i to tak nie chciał nas wysłuchać bo widać było ze szukał taniej sensacji


edytowane przez smooth:
poprawiłem cytowanie selektywne
Ostatnio zmieniony przez smooth 2008-01-20, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
wojtazik 
Photography



Wiek: 34
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg/Opole/Wrocław

Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-01-20, 21:24   

nie że ustawione tylko wczoraj był ślub cygański....
0 UP 0 DOWN
 
RySzArD 
patriota



Wiek: 36
Dołączył: 28 Lis 2006

UP 20 / UP 11


Skąd: Chińska Dzielnica

Wysłany: 2008-01-20, 21:25   

mmagda12 napisał/a:
Cos tak uczepil sie tego okradania.Polacy tez kradna itp.
Co zrobia z Romami ,to nie nam oceniac ,od tego jest Nasz burmistrz ,Nasz RZAD .
Raczej bym byla sklonna poruszyc temat " Bezpieczenstwo u Nas w miescie." Nieciekawie sie dzieje. Kto tego nie doswiadczyl to nie rozumie.


Piszę co boli i co uważam..
to może podaj przykłady co robi w tym kierunku burmistrz?? socjal 900zł wyremontowane mieszkania?? czujesz się bezpiecznie? Ja nie do końca, a może Ty lubisz wieczorne spacery po rynku bądź okolicach? Ja Nie.. choć mamy b. ładne miasto! a jeśli uważasz że nie doświadczyłem to się grubo mylisz.. dlatego jestem cięty na romów, bo nigdy nic dobrego Mnie nie spotkało z ich strony... wręcz przeciwnie poczytaj dokładnie tematy o romach to się dowiesz..
powodzenia
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-20, 21:29   

ktoto napisał/a:
(np. opis wcześniejszej stypy


Niestety nieznajomość kultury/tradycji Romów szkodzi.
Z tego co mi wiadomo pogrzeb/stypa/Święto Zmarłych, te wszystkie dni są wydarzeniem RADOSNYM dla Romów. Oni wtedy cieszą sie i weselą. To że przez nas Katolików te dni są przeżywane w zadumie i smutku to nie znaczy że inne kultury muszą zachowywac się tak samo.

Co do Romów w Brzegu to jakoś czarno to widzę. Nie znam zasad na jakich oni funkcjonują (starszyzna, wójt, przywódca czy rada), zatem nie wiem czy porządni brzescy Romowie mogą wpłynąć na "margines" który jest tak bardzo zauważalny przez nas brzeżan (Rynek, dworzec). Jeżeli "margines" dalej będzie się zachowywał jak do tej pory, a co więcej po sukcesie medialnym w TVN będą się czuć bardziej bezkarni, to obawiam się może dojść nawet do zamieszek na tle Romskim w Brzegu. Oczywiście to nakręci spiralę przemocy i bedą obrywać wszyscy, nawet niewinni którzy znajdą się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. :(
Ostatnio zmieniony przez alferx 2008-01-20, 21:30, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
PoCo 


Wiek: 36
Dołączył: 29 Sie 2006

UP 4 / UP 4



Wysłany: 2008-01-20, 21:30   

Jak ja czytam te wasze posty jeden z drugim filozof, to mi sie kur.. żygać chce, nie Paluch, jeden z drugim parodia ale może wkoncu zrobimy coś z tym nieważne w jaki sposób :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
RySzArD 
patriota



Wiek: 36
Dołączył: 28 Lis 2006

UP 20 / UP 11


Skąd: Chińska Dzielnica

Wysłany: 2008-01-20, 21:33   

alferx napisał/a:
Niestety nieznajomość kultury/tradycji Romów szkodzi.
Z tego co mi wiadomo pogrzeb/stypa/Święto Zmarłych, te wszystkie dni są wydarzeniem RADOSNYM dla Romów. Oni wtedy cieszą sie i weselą. To że przez nas Katolików te dni są przeżywane w zadumie i smutku to nie znaczy że inne kultury muszą zachowywac się tak samo


zgadzam sięw stu procentach.

alferx napisał/a:
zatem nie wiem czy porządni brzescy Romowie mogą wpłynąć na "margines" który jest tak bardzo zauważalny przez nas brzeżan (Rynek, dworzec). Jeżeli "margines" dalej będzie się zachowywał jak do tej pory, a co więcej po sukcesie medialnym w TVN będą się czuć bardziej bezkarni, to obawiam się może dojść nawet do zamieszek na tle Romskim w Brzegu. Oczywiście to nakręci spiralę przemocy i będą obrywać wszyscy, nawet niewinni którzy znajdą się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. :(


moim zdaniem to funkcjonuje że nie ma nikogo kto mógłby im przetłumaczyć oczywiście w swoim środowisku.. solidarność - jeden za wszystkich wszyscy za jednego :(

PoCo napisał/a:
Jak ja czytam te wasze posty jeden z drugim filozof, to mi sie kur.. żygać chce, nie Paluch, jeden z drugim parodia ale może wkoncu zrobimy coś z tym nieważne w jaki sposób :twisted:


będzie poprostu porządek jaki powinien być kiedyś..

kilka lat temu spotkać cygana to święto.. po prostu ktoś ich pilnował i tak powinno być.
Ostatnio zmieniony przez RySzArD 2008-01-20, 21:36, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
PoCo 


Wiek: 36
Dołączył: 29 Sie 2006

UP 4 / UP 4



Wysłany: 2008-01-20, 21:34   

Człowieku kto cie moderatorem zrobił jak niewiesz oco chodzi z tą stypa to sie nie wypowiadaj tradycja tradycja ale bić sie nawzajeb bić poałaży że uciekali a podrodze gazem żucali to jest coś innego daj sobie spokuj idz inny temat sobie znajdz.
Ostatnio zmieniony przez alferx 2008-01-20, 22:09, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-20, 21:35   

HS-R napisał/a:
A tak w ogóle to Romowie nie są mniejszością narodową jak piszecie, ale mniejszością etniczną (według ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych i języku regionalnym).


Potwierdzam.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-20, 21:40   

PoCo, - moderator dba o porządek... a Ty niepotrzebnie wprowadzasz emocje, do tematu..próbujemy na poziomie dyskutować, więc proponuje skupić się na temacie a nie przelewaniu emocji na lewo i na prawo..bo nam się meritum sprawy zgubi.

ps.
Jest jeszcze coś takiego jak wypowiedź nie moderatorska. Każdy moderator jest forumowiczem i ma prawo wyrazić swoje zdanie.

Reasumując - to nie jest temat na dodatkowe emocje
Ostatnio zmieniony przez smooth 2008-01-20, 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
PoCo 


Wiek: 36
Dołączył: 29 Sie 2006

UP 4 / UP 4



Wysłany: 2008-01-20, 21:43   

Jeżeli chcesz pożadek zapoznaj sie dobrze z tematem bo wychodzi to jeszcze gożej jak reportaż w TVN :oops:
Ostatnio zmieniony przez alferx 2008-01-20, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
PoCo 


Wiek: 36
Dołączył: 29 Sie 2006

UP 4 / UP 4



Wysłany: 2008-01-20, 21:45   

Wypowiadaj sie prosze po to wkońcu jest forum ale swoja niewiedza sam wprowadzasz emocje pozdro :wink:
0 UP 0 DOWN
 
ktoto 


Wiek: 33
Dołączył: 03 Gru 2007

UP 2 / UP 5



Wysłany: 2008-01-20, 21:58   

alferx, odsyłam do tego co już wcześniej napisałem, widzę że inni przeczytali, ale Ty olałeś a się wypowiadasz. Więc powtórzę dla Ciebie jeszcze raz, co by Cię oświecić.
Stypa była na ok. 50 osób w pokoju 25 m2. skoro się nie mieścili to wyleźli na klatkę schodową, pili, charkali na podłogę i rzucali kiepy gdzie popadnie, lub kiepowali do doniczki z kwiatkiem na parapecie w korytarzu. Tłukli się między sobą, a po tym jak wezwaliśmy policję, chcieli się włamać do naszego mieszkania. Nawet mój pies się bał, mimo że to był pies obronny - w tym dniu spękał. Czy to więc jest kultura narodowa (etniczna) ?
Czy kulturą narodową jest wypędzać w nocy ciężarną cygankę (żonę) po piwo z butelkami ?
Dziwne jest to twoje wyobrażenie o kulturach narodowych :?
0 UP 0 DOWN
 
paluchvip 
RemZ 07two



Wiek: 37
Dołączył: 11 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: B R Z E G

Wysłany: 2008-01-20, 22:00   

Dobra zamknij ten temat bo juz was czytac nie moge hehe piszecie w kolko to samo a moderator sie spina i chce konwersować poprostu mi was szkoda !! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 24, tvn


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 39
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu