Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: yasiu
2008-06-25, 22:12
TVN 24
Autor Wiadomość
PoCo 


Wiek: 36
Dołączył: 29 Sie 2006

UP 4 / UP 4



Wysłany: 2008-01-20, 22:03   

Prawda paluch zgadzam się z tobą ale pewno ten problem rozwiaże sie bez pomocy tych ktuży tak tu pisza i sie pocą :x
0 UP 0 DOWN
 
Moni 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-20, 22:06   

alferx napisał/a:


Niestety nieznajomość kultury/tradycji Romów szkodzi.
Z tego co mi wiadomo pogrzeb/stypa/Święto Zmarłych, te wszystkie dni są wydarzeniem RADOSNYM dla Romów. Oni wtedy cieszą sie i weselą. To że przez nas Katolików te dni są przeżywane w zadumie i smutku to nie znaczy że inne kultury muszą zachowywac się tak samo


A co was wogole obchodzi w jaki sposob romowie obchodza swoje swieta? Wy juz zjezdzacie na takie tematy ze to jest juz tu powoli parodia, ludzie opanujcie sie! Bo to smiechu warte!

Nie ruszaj go... bo bedzie gorzej smierdzialo!!!!
Ostatnio zmieniony przez Moni 2008-01-20, 22:19, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ktoto 


Wiek: 33
Dołączył: 03 Gru 2007

UP 2 / UP 5



Wysłany: 2008-01-20, 22:08   

Ok. ja spadam. Jest przysłowie: nie życz drugiemu co tobie niemiłe. Ale ja złożę jednak życzenia wszystkim tym, którzy starali się być rzekomo obiektywni i próbowali dostrzegać również dobą stronę w cyganach, a więc:
Życzę Wam z całego serca takich sąsiadów (cyganów) jakich ja miałem przez kilka lat.
I to niestety my musieliśmy się przez nich wyprowadzić, a oni pozostali w swoim mieszkaniu i nadal bezkarnie robią to co robili wcześniej. Więc pytam się: kto w Polsce ma większe prawa ? :?:
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-20, 22:12   

PoCo napisał/a:
Prawda paluch zgadzam się z tobą ale pewno ten problem rozwiaże sie bez pomocy tych ktuży tak tu pisza i sie pocą



No ok. Ale jakie proponujesz rozwiązanie? Przecież chyba nie chcecie sie uciekać do przemocy? Przemocą chcecie ich wypędzić? Jeśli mnie jakiś mores kiedyś topił na basenie, to też mam go iść topić? Jeśli mi ukradł coś to też mam ukraść? Przecież to nie chodzi o to, że to nas nie denerwuję, tylko zawsze są dwie strony medalu i czy to tak ciężko zrozumieć ?
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-20, 22:13   

ktoto napisał/a:
Stypa była na ok. 50 osób w pokoju 25 m2. skoro się nie mieścili to wyleźli na klatkę schodową, pili, charkali na podłogę i rzucali kiepy gdzie popadnie, lub kiepowali do doniczki z kwiatkiem na parapecie w korytarzu. Tłukli się między sobą, a po tym jak wezwaliśmy policję, chcieli się włamać do naszego mieszkania. Nawet mój pies się bał, mimo że to był pies obronny - w tym dniu spękał. Czy to więc jest kultura narodowa (etniczna) ?


Faktycznie przyznaję, że ten opis zmienia postać rzeczy ;)
No i raczej żadną tradycją w żadnej kulturze nie jest (chyba że brzeskich Romów)

P.S. i jest bardziej zrozumiałe niż opis :
PoCo napisał/a:
tradycja tradycja ale bić sie nawzajeb bić poałaży że uciekali a podrodze gazem żucali to jest coś innego
Ostatnio zmieniony przez alferx 2008-01-20, 22:22, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
RySzArD 
patriota



Wiek: 36
Dołączył: 28 Lis 2006

UP 20 / UP 11


Skąd: Chińska Dzielnica

Wysłany: 2008-01-20, 22:13   

ktoto napisał/a:
Życzę Wam z całego serca takich sąsiadów (cyganów) jakich ja miałem przez kilka lat.
I to niestety my musieliśmy się przez nich wyprowadzić, a oni pozostali w swoim mieszkaniu i nadal bezkarnie robią to co robili wcześniej. Więc pytam się: kto w Polsce ma większe prawa ? :?:


wspułczuje, Ja pewnie bym już dawno siedział za kratkami bo wytłukłbym co do jednego.. aprpopo rusz jednego przyleci 20 i co wtedy?? oni są bezkarni i zawsze będą..

sezon łowiecki rozpocząć i po sprawie :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-20, 22:19   

PoCo napisał/a:
tych ktuży
naucz się pisać :) Masz mozille ona podkreśla błędy...
PoCo napisał/a:
e pewno ten problem rozwiaże sie bez pomocy tych ktuży tak tu pisza i sie pocą :x
czy tu jest podtekst rozwiązań siłowych ??


MAM wrażenie że za bardzo się podniecasz zaistniałą sytuacją...

ktoto napisał/a:
Więc pytam się: kto w Polsce ma większe prawa ?
kaczki hodowlane


ktoto napisał/a:
Ale ja złożę jednak życzenia wszystkim tym, którzy starali się być rzekomo obiektywni i próbowali dostrzegać również dobą stronę w cyganach,

mieszkałem nie obok cyganów ale Romów... podwórko mieliśmy praktycznie wspólne i życzę tobie ktoto, takich sąsiadów głowa rodziny ciężko pracuje we Wrocławiu codziennie dojeżdza od pon do soboty i dla niego hańbą byłoby żebranie...


Romów nie bronie ale tez na nich nie najeżdżam mam swoje zdanie na tą chorą sytuację i sądzę że nie które z osób wypowiadających się tutaj powinny ochłonąć przed wypowiadaniem się na forum... albo czasem użyć głowy i pomyśleć zanim coś napiszą ... nie kieruje tych słów bezpośrednio do jakiejś osoby ale mam wrażenie że mają głowę żeby nie padało do środka... a jak nie rozumieją niech poczekają na deszcz...


z tym sezonem łowieckim to lekkie przegięcie...
Ostatnio zmieniony przez Pan_Pasztet 2008-01-20, 22:22, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
PoCo 


Wiek: 36
Dołączył: 29 Sie 2006

UP 4 / UP 4



Wysłany: 2008-01-20, 22:25   

smooth ja juz koncze na disiaj wypowiedzi bo mnie nerwy łapia rozwiazanie samo przyjdzie bo dalej tak niemoże być, PASZTET ty tylko wpadasz pokomentujesz że ktoś sie podnieca powytykasz błędy a ja sie staram mimo to że jestem dysortografikiem i to jest choroba ale nieważne jesteś kolejna osoba ktura nic niewie mieszka w swoim ciplym domku i cyganu widzi tylko ja przejdzie sie do sklepu po nowa bluzke niemoge ci zabronić pisać ale PROSZE CIE SKOńCZ Z TYM :offtopic: :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-20, 22:35   

PoCo napisał/a:
rozwiazanie samo przyjdzie bo dalej tak niemoże być, PASZTET ty tylko wpadasz pokomentujesz że ktoś sie podnieca powytykasz błędy a ja sie staram mimo to że jestem dysortografikiem i to jest choroba ale nieważne



nie wiem czy mam się śmiać czy płakać... poczytaj inne tematy o Romach i zwróć uwagę że tam też się wypowiadałem też jestem Dysortografikiem i dlatego mam Mozille by wytykała mi błędy...

PoCo napisał/a:
jesteś kolejna osoba ktura nic niewie mieszka w swoim ciplym domku i cyganu widzi tylko ja przejdzie sie do sklepu po nowa bluzke niemoge ci zabronić pisać ale PROSZE CIE SKOńCZ Z TYM


w domu nie wiem czy mam ciepłoczy zimno bo nie wiem jaka jest przeciętna temperatura pokojowa i nie mam się do czego odnieść... na chwilę obecną mieszkam w większym blokowisku i Romów widzę na co dzień... Możesz mi zabronić pisania ja to przyjmę do wiadomości ale nadal będę pisał :) i nie mów mi że nic nie wiem bo tak się dziwnie składa że mam znajomego Roma i wiem doskonale jak to wygląda z jego perspektywy... dostałeś kiedyś łomot dlatego że wracałeś z pracy i nie poczęstowałeś obywatela polskiego papierosem ??


PoCo napisał/a:
nowa bluzke
chodzę na golasa :x dlatego nie wiem jak wygląda sprawa Romów...
0 UP 0 DOWN
 
PoCo 


Wiek: 36
Dołączył: 29 Sie 2006

UP 4 / UP 4



Wysłany: 2008-01-20, 22:37   

I zadam ci pytanie na koniec PASZTET czy jakby stu kilowy cygan cie zgwalcil to dalej byś bronila romów (bo jakbyś niewiedziala ten biedny cygan któremu bron do głowy przystawili siedzial za gwał) :x
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-20, 22:43   

PoCo napisał/a:
I zadam ci pytanie na koniec PASZTET czy jakby stu kilowy cygan cie zgwalcil to dalej byś bronila romów (bo jakbyś niewiedziala ten biedny cygan któremu bron do głowy przystawili siedzial za gwał) :x



a ja ci z chęcią odpowiem ;) poczytaj inne moje posty na temat Romów ;) nie bronię wszystkich Romów ale Ty z koleżkami wrzucacie wszystkich Romów cyganów czy jak ich tam nazywacie do jednego wora...


Swoją drogą nigdy nie będę zgwałcona bo jakbyś nie zauważył nie napisałem w nicku Pasztetowa ani Pasztetówka tylko Pasztet .... Pasztet to rodzaj męski i obok awatara masz takie kółeczko ze strzałką do góry... to znaczy że jestem mężczyzną... a jeżeli chciałby mnie zgwałcic to pierwsze co musiałby być pedałem :) a drugiego nie będę pisał bo nie chcę obrazić Ciebie ani nikogo innego ;)
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-20, 23:04   

Cytat:
Ale ty pierdo..sz wpadasz ponabijać, pozjadałaś wszystkie rozumy czepiasz sie szczegółw SKORO WSZYSTKO WIESZ DAJ ROZWIAZANIE SLUCHAM I NIETYLKO JA :twisted:


WYJAŚNIENIA

nie lubię tego określenia pierd... bo tym słownictwem możesz zwracać się do kolegów z piaskownicy... nie wpadam się ponabijać tylko zabrać głos... Rozumów nie pozjadałem ale chyba w przeciwieństwie do Ciebie czasem go używam ( Ciebie piszę z wielkiej litery bo mam do Twojej osoby szacunek na forum a nie wiem jakby to było w rzeczywistości )


Mam wrażenie że miałeś do czynienia z cyganami moresami czy ciawusami... elementem społecznym... w każdej grupie społecznej są "czarne owce" wśród Brzeżan też są takowe osoby... Jednak podobnie jak wsród Brzeżan są Romowie - nie cyganie, Romowie którzy pracują i funkcjonują w naszym społeczeństwie... Piszesz ogólnikowo cyganie ale wśród nich są osoby ( które znam osobiście) które są szarymi obywatelami... pracują zawodowo
Przykład...
znajomy Rom codziennie rano dojeżdza do Wrocławia do pracy pracuje ciężko przez 6 dni w tygodniu ale wyniósł z domu Honor którego brak nawet nie którym osobom na forum... Honor ten nie ozwala mu brać od innych, Ciężko pracuje żeby godnie żyć... i podobnie jak Ty chciałby żyć w spokoju... ma dwójkę dzieci syn 11 lat córka 7 czy chciałbyś siedząc w pracy bać się czy twoje dziecko wróci do domu? Raczej nie...

Preferujesz rozwiązania siłowe... nie wygrasz a pójdziesz siedzieć... Trzeba zmienić Przepisy na górze... nie dawać im kasy z pieniedzy miasta... tylko skierować do pracy... jeżeli podejmie pracę wtedy mógłby dostać jakąś pomoc z np. MOPS-u. Jeżeli nie podjąłby pracy w takim momencie automatycznie traci przywileje takie jak mieszkanie socjalne i kasa... Musi się zmienić także mentalność ludzi... jeżeli nie dawaliby żebrającym to w jakiś sposób musieliby zarabiać... Zaraz powiesz owszem ale wtedy by kradli... to trzeba by zmienić system sprawedliwości... Jest wiele wyjść nie koniecznie siłowych z zaistniałej sytuacji

Jeśli czegoś nie rozumiesz bądź mam ci wytłumaczyć to napisz to wytłumaczę Tobie i innym mój tok myślenia
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-01-20, 23:06   

dobra, znudził mi sie bajzel, informuje, że od tego postu każdy post nie na temat będzie karany z całą surowością
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 19 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2008-01-20, 23:10   

Interesuje mnie nagranie z reportażu ,który był transmitowany w TVN 24,czy ktoś posiada?
0 UP 0 DOWN
 
PoCo 


Wiek: 36
Dołączył: 29 Sie 2006

UP 4 / UP 4



Wysłany: 2008-01-20, 23:16   

Tu mi sie podoba pasztet trzeba ich ustawić wobec prawa tak jak nas skoro są porzeadni to niech pujda do pracy a nie żebrają w mopsie po zapomoge a w użedzie o mieszkania i dodati mieszkaniowe jak ludzie zobaczą że nie są bezkarni :idea:


Uwaga
Złamany został REGULAMIN
Na forum dbamy o styl pisowni i nie robimy błędów ortograficznych.
Ostatnio zmieniony przez KtOŚ 2008-01-20, 23:20, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 24, tvn


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu