Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: yasiu
2008-06-25, 22:12
TVN 24
Autor Wiadomość
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-21, 17:00   

Cytat:
Gadanie ze ci porzadni sa ok gów.... prawda kazdy cygan to cygan i najlepiej zeby se wyp... z brzegu bo okradaja starsze kobiety moja babcie kiedys okradli to sa smiecie i tyle..... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:



nie chce być chamem ale chyba jakiś mały cygan uderzył cię łopatką w głowę... nie zgadam się z twoją opinią że to gówno prawda bo tacy są... takie podejście jak twoje kreuje nasze miasto na miejsce w którym każdy klepie cygana podobnie jak wśród Polaków są przestępcy tak samo jest wśród Romów... Współczuje że okradli twoją babcię ale równie dobrze to mógł być polak
0 UP 0 DOWN
 
Legolas 
Reggae Rlz xD



Wiek: 32
Dołączył: 06 Wrz 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-21, 20:07   

Ten cały TVN mogł przyjechać wieczorem i w ukrytej kamerze zrobić reportaż niech cała polska zobaczy co oni wyprawiaja w rynku :shock:
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-01-21, 20:16   

A tu odpowiedź w sprawie tych 900 zł
Cytat:
Cyganie utrzymują się głównie z zasiłków, znakomicie wykorzystują też przepisy o rodzinach zastępczych.
- Taka rodzina na każde dziecko poniżej siódmego roku życia dostaje ponad 900 zł - wylicza Elżbieta Czeczot, szefowa Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (Kędzierzyn Koźle).
Na starsze dzieci pieniądze są nieco mniejsze, ale też pokaźne. Dlatego nienawykli do najemnej pracy Romowie powierzają swoje pociechy kuzynom lub dziadkom tylko po to, by państwo zapłaciło za ich utrzymanie. PCPR stara się przeciwdziałać tworzeniu fikcyjnych rodzin zastępczych, lecz w środowisku romskim wciąż jest ich wiele.


Źródło (ciekawy artykuł „Miasto romskiego getta” o Kędzierzynie)
http://www.nto.pl/apps/pb...005/0/tematdnia
I inny równie interesujący http://prawy.pl/r2_index....31954&subdz=124
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2008-01-21, 20:37, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
ktoto 


Wiek: 33
Dołączył: 03 Gru 2007

UP 2 / UP 5



Wysłany: 2008-01-21, 20:19   

I tu masz rację Panie Roztropek, tak właśnie się dzieje. Podobno bardzo ciężko jest im udowodnić, że taka rodzina jest jedynie fikcyjną rodziną zastępczą.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-21, 20:46   

To ja już chyba w końcu znalazłem sposób na życie. Założę fikcyjną rodzinę zastępczą. A może do tego jeszcze wymyślę sobie jakąś unikalną tradycję kulturową - w końcu nazwisko mam tak dziwne, że naukowcy nie doszukali się, skąd ono. No to już wiem - jestem potomkiem Atlantów... hmm a może lepiej Hiperboreów. To brzmi trochę podobnie. Będę kradł, sypiał z dziećmi i powoływał się na tradycje kulturowe. <ROTFL>...

Kuźwa - ja mam nawet skrupuły, kiedy tańczę z dojrzałą fizycznie dziewczyną, która nie ma skończonych rytualnych 18 lat. Mam nadzieję, że obrzucicie mnie butelkami z benzyną - narobię szumu (o ile przeżyję) jak to w Brzegu tępi się potomka starożytnych Hiperborejów (w końcu Herodot o nich pisał). A może prędzej wyląduje w szpitalu dla hmm umysłowych ?
To też sposób na życie - dadzą jeść, jakieś tabletki...

Proszę potraktować powyższy tekst jako pewną refleksję i z dystansem.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-21, 20:55   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Założę fikcyjną rodzinę zastępczą. A może do tego jeszcze wymyślę sobie jakąś unikalną tradycję kulturową - w końcu nazwisko mam tak dziwne, że naukowcy nie doszukali się, skąd ono. No to już wiem - jestem potomkiem Atlantów... hmm a może lepiej Hiperboreów.



Wujku Franku ;) a może potomkowie majstra biedy ?? :) Można żyć w górach z poezją nic nie robić i Ci płacą :D wujek ;) Przygarniesz Pasztecika ??:D i wcale nie trzeba być niczyim potomkiem żeby nie tolerowali :) wystarczy że ma ktoś własne zdanie na każdy temat... :wink: Problem z Romami trzeba rozwiązać w cywilizowany sposób... ;)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-21, 21:00   

pasztet007 napisał/a:

Wujku Franku ;) a może potomkowie majstra biedy ?? :) Można żyć w górach z poezją nic nie robić i Ci płacą :D wujek ;) Przygarniesz Pasztecika ??:D i wcale nie trzeba być niczyim potomkiem żeby nie tolerowali :) wystarczy że ma ktoś własne zdanie na każdy temat... :wink: Problem z Romami trzeba rozwiązać w cywilizowany sposób... ;)


Oj Wujek Franek coś tam na studiach miał o Romach... ktoś mi usilnie wmawiał, że te zasiłki to bzdura i wymysły. Ale jak rozumiem ten zasiłek dla rodziny zastępczej nie jest zasiłkiem tylko dla Romów, ale przysługuje wszystkim obywatelom naszego Pańśtwa?

Co do Bieszczad - miałem takie plany - w sumie nadal mam. Nawet "se" uczelnię znalazałem w Bieszczadzie :) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-01-21, 21:00, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Przemo123 
;>


Wiek: 29
Dołączył: 04 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-21, 21:06   

Romowie maja za dobrze !! :!:
0 UP 0 DOWN
 
fudi12021988* 
HeRoS



Wiek: 42
Dołączył: 22 Sie 2007

UP 11 / UP 0



Wysłany: 2008-01-21, 22:49   

ktoto napisał/a:
kto wiedział o tym że coś takiego będzie się działo dzisiaj w Brzegu.

Włsnie Ja sie dowiedziałem dopiero na forum, Moi znajomi tez dowiedzieli sie na kilka godzin przed całym reportarzem (na rynku)
Czemu cyganie wiedzieli wczesniej ?(duzo wczesniej )
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2008-01-22, 09:31   

fudi12021988* napisał/a:
ktoto napisał/a:
kto wiedział o tym że coś takiego będzie się działo dzisiaj w Brzegu.

Włsnie Ja sie dowiedziałem dopiero na forum, Moi znajomi tez dowiedzieli sie na kilka godzin przed całym reportarzem (na rynku)
Czemu cyganie wiedzieli wczesniej ?(duzo wczesniej )


bo to oni tvn 'zaprosili' :-
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-01-22, 10:32   

A tu cytaty z artykułu w Wyborczej – sposób na życie w Kłodzku
Cytat:
W Kłodzku, 25 spośród 35 dzieci romskich w wieku szkolnym uczęszcza do szkół specjalnych. Tak wynika z danych Biura Rzecznika Praw Dziecka. Powodem jest brak znajomości języka polskiego u dzieci rozpoczynających szkołę, problemy zdrowotne i rozwojowe wynikające z zaniedbań rodziców oraz… chęć rodziców dzieci romskich wysyłania ich do takich szkół, ponieważ uprawnia to ich do otrzymywania pieniędzy na opiekę nad dzieckiem i renty wypłacanej z tego powodu!
Oficjalne większość Romów żyje wyłącznie z zasiłków. Potwierdza to MOPS. Na każde dziecko, które poślą do szkoły, pobierają 2500 zł miesięcznie, bo został stworzony specjalny fundusz na ten cel. Są to pieniądze polskich podatników. A nieoficjalnie?
I trochę o tym co może policja

Cytat:
Policja rozkłada ręce. Niemal codziennie powtarza się ten sam schemat. Przestępcy są łapani, skarżą policję o rasizm – co często jest podchwytywane przez cześć mediów – i wypuszczani sa na wolność. Co więcej, większość przyłapanych to nieletni, których policjanci nawet nie zabierają na przesłuchanie.

Jeżeli polskie organy ścigania i kontroli nadal będą bezsilne, wcześniej czy później powtórzy się to, co w Mławie lub pomijany przez centralne media „przypadek pabianicki”.
Otóż w Ksawerowie pod Pabianicami Romowie pobudowali sobie pałace za kasę z kradzieży samochodów. Jakiś czas "rządzili" Pabianicami. Czego tam nie wyprawiali: pobicia z uszkodzeniami ciała na dyskotekach, gwałty na Polkach, kontrola rynku prochami, masowy handel kradzionymi samochodami i pełna bezkarność, ponieważ gliniarze i prokuratorzy byli sowicie opłacani (cały Wydział Ruchu Drogowego komendy w Pabianicach dzisiaj siedzi).
Miejscowe gangi nie mogły sobie poradzić. Dopiero, jak zrzuciły się na zawodowego zabójcę, który "odstrzelił" miejscowego „króla Cyganów”, wszystko się uspokoiło, ponieważ Romowie bezpowrotnie się wynieśli.

Źródło http://prawy.pl/r2_index....31954&subdz=124
Pozostawię bez komentarza, aby nie być posądzanym o podgrzewanie atmosfery, czy rasizm.

Mechanizm jest taki, że dzieci w wieku kilkunastu lat są małżeństwem. Te dzieci z chwilą jak zostały małżeństwem zgodnie ze zwyczajem nie muszą chodzić do szkoły. Dzieci rodzą dzieci a wychowują je trzydziestoletnie babcie niby w rodzinie zastępczej umieszczając je dodatkowo w szkołach specjalnych. No można jeszcze udać się na poród do Anglii i z tego czerpać dodatkowe profity. Czy MOPS-y i POPR-y są tu całkowicie bezsilne? Czy obowiązek łożenia przez rodziców na utrzymanie dzieci spoczywa wyłącznie na Polakach? Dlaczego babka, czy wujek otrzymuje zasiłek jako rodzina zastępcza, przecież oni są zobowiąza ni do łożenia na te dzieci, jeśli nie czynią tego rodzice.
Ten proceder odbywa się pod naciskami wysokich komisarzy z Unii Europejskiej - patrz cytowane źródło.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2008-01-22, 10:38, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-22, 12:22   

Wielkie dzięki, Roztropku.

Ja trochę pogrzebałem w literaturze antrpologicznej, zaniedbując nadchodzący wielkimi krokami egzamin z Pozytywizmu i Młodej Polski i tak w skrócie, to aby uniknąć posądzeń o rasizm, warto wydzielić konflikt interesów od konfliktu na tle etnicznym.

Chociaż pewnikiem media zrobią wszystko, aby "dobrze nas sprzedać:.
0 UP 0 DOWN
 
ktoto 


Wiek: 33
Dołączył: 03 Gru 2007

UP 2 / UP 5



Wysłany: 2008-01-22, 12:35   

Fragment oświadczenia Stowarzyszenia Romów w Polsce:
"Zarząd Główny Stowarzyszenia Romów w Polsce w imieniu własnym oraz społeczności romskiej w Polsce wyraża ubolewanie w związku z planowaną w dniach 25 i 26 08.2007r emisją programu „Uwaga” w telewizji TVN. O emisji bulwersującego programu Stowarzyszenie Romów w Polsce dowiedziało się ze zwiastunów emitowanych na stronie internetowej programu „Uwaga”. W ramach tego programu wyemitowany zostanie reportaż „Polskie ofiary Romów w Szwecji”, ..."
Więc TVN chyba zebrał za tamten reportaż, i teraz za pomocą chłopca do bicia, czyli Brzegu chciał się zrehabilitować i podlizać Cyganom :?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-22, 12:50   

Coś z Wyborczej:

http://miasta.gazeta.pl/opole/1,35114,4843780.html

Zwracam uwagę na zakończenie:

"Z kolei Romowie mówią, że są zmęczeni sytuacją. - Nam już jest obojętne, co się z nami stanie. Boimy się tylko o dzieci. Jeśli, któremuś z nich stanie się krzywda, to... - nie kończą zdania, ale ich posępne spojrzenia zwiastują nienajlepiej. Niektórzy mówią, że lepiej jechać za granicę. "

Media tak właśnie potegują napięcia - po przeczytaniu wiadomo, że coś wisi w powietrzu i należy pilnie śledzić Gazetę Wyborczą, aby wiedzieć co dalej.

I jeszcze: http://miasta.gazeta.pl/o...008-01-22-03-06
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-01-22, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ktoto 


Wiek: 33
Dołączył: 03 Gru 2007

UP 2 / UP 5



Wysłany: 2008-01-22, 13:03   

Właśnie, a jeżeli uda im się doprowadzić do eskalacji konfliktu i poleje się krew to będą miały o czym mówić i pisać, a Wyborcza oprawi to np. tytułem:
"Przecież my to przewidzieliśmy a władze i policja nic sobie z tego nie robiły !!!"
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 24, tvn


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu