Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Nie będzie Dni Brzegu??
Autor Wiadomość
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-01-24, 22:18   Nie będzie Dni Brzegu??

Właśnie na stronie http://www.bck-brzeg.pl/ w podtemacie Imprezy Rol 2008 zdziowione me oczy ujrzały

"Maj 2008 r.

1 – 4.05.2008 r. - Dni Księstwa Brzeskiego – cykl imprez plenerowych z udziałem wykonawców profesjonalnych (m.in. koncerty Justyny Steczkowskiej, zespołu „Bracia”, „Czerwone Gitary”) oraz zespołów amatorskich. "

Mam wiec pytanie od kiedy jesteśmy Ksiestwem, czyj to pomysł żebyśmy nim byli i kto bedzie robił za księcia ???

Jeżeli już wtopimy się w historię i bedziemy udawć że jesteśmy księciuniami to chyba "Czerwone Gitary" to nie klimat dla ksieciowania....

Ale moze sie mylę....
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-24, 22:35   

Dni Księstwa brzeskiego będą właśnie Dniami Brzegu i na odwrót. Za zmianą nazwy było kilka argumentów, natomiast jakoś nikt jeszcze nie przytoczył nic sensownego przeciw. Nie jesteśmy księciunami... zawsze to jakiś argument. Nie jesteśmy Anglikami a mamy Festiwal Piosenki Angielskiej - takie argumenty to nie argumenty.

A co do repertuaru, cóż, Czerwone Gitary to jedna z wielu atrakcji. Bardzo wielu. Jak dla mnie Disco Polo nie jest klimatem księstwa, ale też będzie. Każdy ma swoje gusta i guściki a w tej imprezie (właściwie cyklu imprez w trzech miejscach miasta) chodzi o udział jak największej liczby Brzeżan.

Nie odpowiem czyj to był pomysł, kto będzie księciem bo to nie ma znaczenia.
A co do pytania w temacie: będą!! i to do potęgi trzeciej :D
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-01-24, 22:53   

O organizacji Dni Brzegu w kilku miejscach w Brzegu a nie tylko w amiteatrze mówione było juz od kilku lat wiec pomysł nie jest świeży.... dobrze że jest ale chodzi mi o nzawę Dni Brzegu to było swięto miasta a Dni Księstwa to świeto...??? czego?? Zamku??? ( z całym szacunkiem dla zamku).
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-24, 23:17   

Dni Brzegu to nazwa rozpoznawalna dla samych mieszkańców a chodziło o to żeby to była nazwa rozpoznawalna także na zewnątrz i żeby się czymś wyróżniała. Dni Brzegu, Dni Opola, Dni Praszki, Dni Ozimka jak Polska długa i szeroka tak samo sie nazywające imprezy w tych samych terminach... No można i tak i wiele lat tak było. Był brainstroming w ramach jak rozumiem pół-formalnej ekipy ws. kultury i tak ostatecznie ustalono nazwę.
Może nie jest idealna, na pewno jest inna.
0 UP 0 DOWN
 
hanka 


Wiek: 50
Dołączyła: 09 Wrz 2007

UP 15 / UP 11



Wysłany: 2008-01-24, 23:17   

Tia, tak jak do potęgi trzeciej był Jarmark Świąteczny.
Ale cóż, wszystko na miarę naszego miasteczka zapyziałego.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-24, 23:32   Re: Nie będzie Dni Brzegu??

a2r napisał/a:


Mam wiec pytanie od kiedy jesteśmy Ksiestwem, czyj to pomysł żebyśmy nim byli i kto bedzie robił za księcia ???


Ten pomysł w mojej osobistej głownie narodził się już pare lat temu - z dobre chyba 7-8.

Luknij tu: http://www.forumbrzeg.pl/...p?p=22800#22800 na przykład.

Dialog między Radosławem herbu Pietrucha i Franciszkiem herbu Trzy Kotwice.

Osobiście uważam, że jest to bardzo fajny pomysł - co z tego wyjdzie - post Hanki daje do myślenia ;) .

Czy mamy księcia - na pewno mamy tradycję księstwa - pewnikiem więcej lat obchodzono różne święta związane z księstwem brzeskim czyteż brzesko-legnickim, niż Dni Brzegu.

Mnie tam jako Księcia Brzeskiego znało w Polsce kilka setek luda :D . W tym zbrojnego.

Insygnia miejskie jak widać na załączonych obrazkach skwapliwie na swoich małych wojakach rzeźbiłem :P .

Nie wykluczam zbrojnego upomnienia się o honory w razie gdyby jakieś ktoś nie ten teges <ROTFL> ;) .

Zapewne było by ciekawie, gdyby kilka setek chłopa wtargnęło na Dziedziniec Zamkowy podczs oficjalnej ceremonii powołania Pary Książęcej ... ;) Z okrzykiem Vive le Duc De Rivage !
0 UP 0 DOWN
 
Qbass 
bass player



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 35
Dołączył: 04 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-25, 09:46   

Radek W. napisał/a:
Dni Brzegu to nazwa rozpoznawalna dla samych mieszkańców


Czyli sami te dni tak nazwali i to sie przyjelo. I nikt mi nie powie, ze ta impreza nie jest rozpoznawana, pod taka nazwa nawet poza granicami naszego miasta. Na ta impreze bardzo czesto przyjezdza moja rodzina z Lodzi. Jak juz ktos raz jest na tej imprezie to ta nazwe zapamietuje i kojarzy ja z milymi chwilami :) wiec po co zmieniac to co jest dobre??
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-01-25, 12:18   

Qbass napisał/a:
wiec po co zmieniac to co jest dobre??


Syndrom przedabrzania - im lepiej bedzie lepiej tym lepiej ze jest lepiej... Ale widocznie pomysłodawcy są małodowartosciowani i bardzo chcą być ksieciuniami ;) Dni Księstwa Brzeskiego to fajna nazwa dla np festiwalu kultury średniowiecza a nie dla święta miasta bo z tego co mi wiadmo to Księstwo brzeskie to nie tylko sam Brzeg wiec w ramach Dni Ksiestwa wypadałby po okolicznych miejscowosciach co do Księstwa należały tez coś zorganizować czyż nie ???
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-25, 12:48   

hmmm ja również mam mieszane uczucia w stosunku do "księstwa brzeskiego", ale jakiegoś tam szczególnego szoku emocjonalnego nie przeżyłem :-P
Nie wiem czy nazwać to "syndromem przedobrzenia" czy może "przerostem formy nad treścią" czy może jakoś jeszcze inaczej.
Radek W. napisał/a:
Dni Brzegu to nazwa rozpoznawalna dla samych mieszkańców a chodziło o to żeby to była nazwa rozpoznawalna także na zewnątrz i żeby się czymś wyróżniała.


No właśnie - bardziej czymś się wyróżniała i plus w tym ewentualny jeszcze taki, że z każda zmiana pociąga za sobą jakąś świeżość..jakieś ożywienie i kto wie może wśród mieszkańców nastąpi jakieś większe zainteresowanie bo coś nowego..i zamiast np. "a ..dni brzegu...standard...a amfiteatr ..jakieś kiełbaski..jakieś piwo... jakieś miejskie dożynki" nastąpi bardziej kolorowa w emocje reakcja "o coś nowego" (pomimo, iż "księstwo brzeskie" brzmi jakoś tak patetycznie, mniej cool, mniej "jazzy rockyy trendy" itp. itd."

Minusy - Brzeg jest Brzegiem w świadomości mieszkańców i "Dni Księstwa Brzeskiego" mogą być odebrane jak ubieranie się na dyskotekę do Big Stara / Ibizy/ Harlemu /..... w garnitur hehe lub w zbroje rycerską :wink:

Plusy - coś nowego / zmiany /świeżość ...a to pociąga za sobą większe zainteresowanie / ożywienie i nawet presje wewnętrzną (organizatorską) aby wnieść coś nowego, świeżego no i jak zostało wyżej wspomnie coś co może ewentualnie nas wyróżnić.. choć tu z kolei wisi groźba roztrojenia na kojarzenie Brzegu jako a) Brzeg, b) Brzeg Opolski (sorry) c) Księstwo Brzeskie..

Aha
a2r napisał/a:
zespołu „Bracia”
bo z tego co pamiętam z rozmowy z Dyrektorem BCK chodzi o Braci Cugowskich (mam nadzieję, że sie nie mylę) to ja czekam na ich występ... oj czekam!
Również z miłą chęcią "rzucę uchem" na Justynę Steczkowską oraz zaznaczę rodzicom, że zagrają "Czerwone Gitary"
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2008-01-25, 13:41   

Na razie tylko króciutka odpowiedź, skoro temat zastał wywołany. Do tej pory Dni Brzegu odbywały się w jednym miejscu (amfiteatr), z reguły wieczorem. W tym roku, aby te dni trochę urozmaicić (a będzie to aż 4 dni) jest wypracowywany program święta, właśnie, "Dni Księstwa Brzeskiego", po to, aby ta impreza mogła się odbić dużo szerszym echem niż do tej pory. Otóż program z występami artystów (Steczkowska, Bracia, Czerwone Gitary) - to 1/3 całego programu.
W planie, oprócz właśnie ww imprez na brzeskim stadionie, jest zagospodarowanie takich miejsc w Brzegu, jak dziedziniec zamkowy oraz brzeski Rynek. I to przez całe cztery dni (nie wchodząc w konflikt z programem na stadionie).
Powiem krótko, na dniach pokażemy cały program przewidywanej imprezy.
Z czasem (może za rok, za dwa) zaprosimy pewnie też do współpracy Księstwo Legnickie... :wink:
W końcu to nasza historia.... historia Brzegu.
A do współpracy w tym roku zostało zaproszone naprawdę szerokie grono osób, organizacji i instytucji.... Dlaczego mamy się ograniczać, skoro historia daje nam ogromne możliwości?
Mam nadzieję, że negatywne podejście, jeszcze przed wydarzeniem, nie odbywa się na zasadzie: i tak źle i tak niedobrze....

Co do Jarmarku Świątecznego - do komentatorki, która snuje wątki "zapyziałe miasteczko" - powiem tylko: Pierwsze koty za płoty..... i nikt nie powiedział, że początki będą łatwe... :wink:
A zapyziałość miasteczka można również mierzyć zapyziałością jego mieszkańców.... :P
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-01-25, 13:54   

Dobry pomysł. Imprezka i przy okazji promocja miasta i regionu. Przyjemne z pożytecznym.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-25, 15:16   

Hmm... Jak napisał smooth, to ma swoje plusy i minusy, dla niektórych nawet obecnie "Dni Księstwa Brzeskiego" będą nadal "Dniami Brzegu" znając życie... :wink:

BeZet, w takim wypadku oczekujemy owocnego początku maja. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2008-01-25, 21:06   

BeZet napisał/a:
Otóż program z występami artystów (Steczkowska, Bracia, Czerwone Gitary) - to 1/3 całego programu.
W planie, oprócz właśnie ww imprez na brzeskim stadionie, jest zagospodarowanie takich miejsc w Brzegu, jak dziedziniec zamkowy oraz brzeski Rynek.


To w amfiteatrze nic nie będzie? ;>

Co do nazwy to słowo "księstwo" zobowiązuje ;) Mam nadzieję, że nie będzie chałtury :P

Czy lista 'gwiazd' jest już zamknięta? Bo Steczkowska, Bracia a tym bardziej Czerwone Gitary mnie nie kręcą :P
0 UP 0 DOWN
 
hanka 


Wiek: 50
Dołączyła: 09 Wrz 2007

UP 15 / UP 11



Wysłany: 2008-01-25, 21:52   

Co do Jarmarku Świątecznego - do komentatorki, która snuje wątki "zapyziałe miasteczko" - powiem tylko: Pierwsze koty za płoty..... i nikt nie powiedział, że początki będą łatwe... :wink:
A zapyziałość miasteczka można również mierzyć zapyziałością jego mieszkańców.... :P [/quote]

albo pracowników miejskich urzędów
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-25, 22:43   

hanka napisał/a:
BeZet napisał/a:
A zapyziałość miasteczka można również mierzyć zapyziałością jego mieszkańców....
albo pracowników miejskich urzędów

@hanka: lepiej bym tego nie ujął...

idąc za tropem, może zmienimy kolejną nazwę:
Sopot Festiwal -> Festiwal Księstwa Pomorskiego

już widzę to rosnące zainteresowanie :)

BeZet napisał/a:
Dlaczego mamy się ograniczać, skoro historia daje nam ogromne możliwości?

a czy to daje nam prawo do jej bezgranicznego wykorzystywania nawet tam, gdzie jest zbędna? czy ktokolwiek oczekiwał/oczekuje, że zmiana nazwy na "bardziej historyczną" wywoła wzrost popularności imprezy? szczerze mówiąc wątpię - obym się mylił... mnie się takie coś kojarzy z pokazami rycerskimi.

każdy z punktów programu można było przecież zrealizować pod etykietką "Dni Brzegu". to organizacja i plan imprezy decydują o jej powodzeniu, nie nazewnictwo. jeśli wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, będzie mnóstwo atrakcji i ciekawych koncertów - dla mnie mogą to być nawet "Dni Zapyziałego Miasteczka B. Nad Rzeczką O.", i tak będzie dobrze.
Ostatnio zmieniony przez zalev 2008-01-25, 22:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bedzie, brzegu, dni, nie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu