Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa centerka?
Autor Wiadomość
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-01-30, 02:47   Nowa centerka?

"30-letnia Amerykanka Shantia Owens wzmocni zespół brzeskich Cukierków. W środowym spotkaniu z Uteksem ROW-em Rybnik jeszcze jednak nie zagra.
Działaczom z Brzegu udało się pozyskać Amerykankę niemalże w ostatniej chwili, bowiem 31 stycznia zamyka się okienko transferowe. Tym samym udało się zakończyć długie poszukiwania i zapełnić największą lukę w zespole, jaką był brak nominalnej centerki. Owens ma 30 lat, 190 centymetrów wzrostu i spore doświadczenie także w ligach europejskich, co nie jest bez znaczenia. Poza Stanami Zjednoczonymi grała także w Hiszpanii, Turcji, Portugalii i na Cyprze. "

Wiecej na stronie Gazety Wyborczej Opole (http://miasta.gazeta.pl/opole/1,35087,4880565.html).

Shantia nie zagra jeszcze w najblizszym meczu, a Wyborcza pisze, ze mecz z Wisla odbedzie sie w Krakowie. Mam nadzieje, ze to pomylka, bo chcialbym zobaczyc jak najszybciej, jak sie spisywac bedzie nowa zawodniczka :-)

Ciekawy jestem, w jakiej jest formie nowy nabytek. Przebieg kariery ma w sumie ciekawy, ale nie mialem czasu, zeby porzadnie wygooglac, jak sie sprawiala w poprzednich klubach. W WNBA statystyki miala niezbyt przekonujace. Na stronach portugalskich na szybko nie udalo mi sie znalezc za wiele, a z tego co znalazlem, niewiele zrozumialem.
Wyglada na to, ze Owens potrafi zbierac i punktowac, ale nie udalo mi sie znalezc ogolnej oceny stabilnosci jej formy i poziomu.

Niezle, w teori, przedstawia sie linia ataku Cukierkow.
Kurcze, az sie ciesze, ze specjalnie na mecze Cukierkow kupilem nowy aparat. Jesli dziewczyny sie rozkreca, nie bede nadazal z fotografowaniem :-D
Ostatnio zmieniony przez A.Mason 2008-01-30, 02:51, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2008-01-30, 11:19   

miejmy nadzieje ze zagra lepiej niz dworskaja... a tak przy okazji Ci co pamietaja odre z lat poprzednich zaciekawia sie chyba newsem z oficjalnej strony polkowic ze najprawdopodobniej zagra tam znana z wystepow z Brzegu Olga Muraszkina....
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2008-01-30, 12:26   

statystyki z wnba nie powalaja..
http://www.wnba.com/playe...wens/index.html
0 UP 0 DOWN
 
qBK 


Wiek: 35
Dołączył: 14 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-02-01, 19:09   

Kim Williams też nie miała jakiś super statsów w WNBA a na brzeskim parkiecie ośmieszała Krupską-Tyszkiewicz... Parę dni temu jak szukałem coś o Owens to natknąłem się na info że bodajże w finale Pucharu Portugalii miała 27 pkt. i 20 zbiórek - całkiem ładnie :wink: Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale gorzej niż Dworska to na pewno nie zagra :D
0 UP 0 DOWN
 
KOZIOL 


Wiek: 42
Dołączył: 09 Wrz 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-03, 10:45   

No i statystyki sa z przed 8 lat wiec moze byc kicha. No ale pozyjemy zobaczymy.
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2008-02-03, 15:22   

O ile ta zawodniczka wystąpi w Cukierkach. Na konferencji prasowej po meczu z Rybnikiem na pytanie co z nową zawodniczką trener odpowiedział, że w najbliższych dniach być może będzie wzmocnienie. Chciałem tylko dodać, że okienko transferowe zamknęło się 31 stycznia o godzinie 24:00 - mecz z Rybnikiem był w środę 30.01.2008.

Drugą kwestią jest fakt, że menedżerem "nowej" (?) zawodniczki z USA jest ta sama osoba, która sprowadziła Kim Williams - a każdy pamięta jakie problemy były z listem czystości Williams - musiała opuścić kilka ważnych meczów.. oby historia się nie powtórzyła, chociaż już są problemy z formalnościami..
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2008-02-05, 20:01   

wyglada na to ze Shantia rozmyslila sie i nie wsiadla do samolotu..

http://video2.v2.tvp.pl/2008/02/05/151303/film.asf
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-06, 08:19   

Wczoraj zawodniczka miała przylecieć do Wrocławia, skąd mieli ją odebrać brzescy działacze. Wieczorem Amerykanka miała już trenować z zespołem. Okazało się jednak, że koszykarka nie wsiadła do samolotu lecącego do Polski. Tym samym postawiła brzeski
klub w bardzo trudnej sytuacji.
- Jestem zszokowany -mówi Czesław Greczyn, prezes Cukierków Odry. - Długo szukaliśmy
wysokiej zawodniczki i kiedy w końcu ją znaleźliśmy wyniknęła taka sytuacja.
Kontrakt z zawodniczką podpisano przy pomocy dwóch menedżerek - amerykańskiej
i polskiej.
- W poniedziałek amerykańska menedżerka poinformowała nas, że zawodniczka jest już gotowa do gry i przyleci do Polski - kończy prezes. - Wczoraj natomiast okazało się, że Owens „ma mały problem” i nie przyleci. Nie wiem co to za problem, dlaczego nie wsiadła
do samolotu. Przez cały dzień usiłowaliśmy też przez polską menedżerkę, która też
jest zaskoczona sytuacją, nawiązać kontakt z zawodniczką, ale jej telefon milczał.

NTO
0 UP 0 DOWN
 
sorokajtis 


Wiek: 48
Dołączył: 12 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-06, 08:57   

Oj ludzie, panie Graczyn niech sie Państwo lepiej zabiora za sprzedaz cukierkow, bo pozostałe rzeczy Wam kiepsko wychodza.

Smiac sie chce jak sie słyszy takie tłumaczenia
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-02-06, 10:34   

E tam, po prostu najzwyczajniejszy w swiecie pech.
W tym sezonie to juz chyba nawet najwieksi optymisci nie spodziewaja sie cudu. Wazne, zeby zespol sie zgral, moze wzmocnil po sezonie, a w przyszlym zaczal wygrywac.
Ja czekam moze nie na zwyciestwa w tym sezonie, ale na dobra gre i wykrzesanie zapalu do gry.
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2008-02-06, 11:16   

sorokajtis napisał/a:
Oj ludzie, panie Graczyn niech sie Państwo lepiej zabiora za sprzedaz cukierkow, bo pozostałe rzeczy Wam kiepsko wychodza.

Smiac sie chce jak sie słyszy takie tłumaczenia

Pewnie znasz sytuację lepiej... Niestety w sporcie niektórych rzeczy przewidzieć się nie da. Nie jest to przecież sytuacja jednostkowa, niestety niektóre amerykanki robią od czasu do czasu podobne rzeczy.

A.Mason napisał/a:
Wazne, zeby zespol sie zgral, moze wzmocnil po sezonie, a w przyszlym zaczal wygrywac.

Ja niestety takim optymistą nie jestem. Jak to widać po poprzednich kilku latach - z sezonu na sezon jest coraz gorzej. Nie ma wyników więc sponsorzy zmniejszają nakłady. Zmniejszone nakłady skutkują coraz to mniejszą siłą zespołu, a co za tym idzie jeszcze słabszymi wynikami oraz koniecznością budowania zespołu od nowa co sezon.
To niestety błędne koło, które w związku z pozycją w tabeli nie wydaje się przerwać na plus. Niechybnie zmierza to do końca, lub chociaż kilkuletniej zapaści brzeskiej koszykówki (wszak już potrafiliśmy się podnieść z podobnych kolan).
0 UP 0 DOWN
 
sorokajtis 


Wiek: 48
Dołączył: 12 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-06, 11:36   

To nie jest jednostkowy przepadek u nas niestety. Przypomnijmy sobie poczatek sezonu i dwie amerykanki ktore nastepnie nazwijmy to "uciekaja" bo klub nie spelnil ich wymagan.

Od mysle 2 sezonow niesty w Brzegu cukiery wg tego co widze chca poprostu zrezygnawac ze sponsorowania klubu tyle ze robia to w sposob dziwny. Jezeli sie myle to przeciez zawodniczki nie kontraktuje sie w ten sposób, a jezeli robi sie w ten sposó to wyglada to maloprofesjonalnie. Zespol w obecnym sezonie jest nieprzygotowany do rozgrywek. Moje zdanie jest takie ze nalezy calosc "zaorac" i zaczac od nowa: mowie tu o zarzadzie (przynajmniej jego czesci) i skladzie kierowniczym klubu.

Za robienie zespołu maja sie zabrac przede wszystkim ludzie "zakochani" w tym a nie tacy ktorzy nie beda za darmo pracowac, nalezy poszukac fanatyków tego sportu.
Ostatnio zmieniony przez sorokajtis 2008-02-06, 11:52, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-02-06, 14:09   

Fanatyzm ma to do siebie, ze jest niebezpieczny. Zarowno dla otoczenia, jak i samego fanatyka.

Co do zaorania... Jest to mysl, ale czy dobra?
Zmienil sie glowny trener, pomimo brakow wynikow (puchar mozna roznie traktowac), widac jakas konsekwencje w prowadzeniu zespolu. Nie ma tez ukrywania i zamiatania problemow pod dywan. Otwarcie w klubie mowi sie o problemie z centrem i z rozgrywajacymi.
Nie ukrywa sie tez faktu, ze Brzegu nie stac na wieksze zakupy.

Nie wiem, jak wygladalo to kiedys, ale wg mnie po uwzglednieniu tego, co wydarzylo sie w tym sezonie (zmiany), poczekam jeszcze i dam szanse nowemu trenerowi.
0 UP 0 DOWN
 
sorokajtis 


Wiek: 48
Dołączył: 12 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-06, 14:37   

ja absolutnie nie mam nic do nowego trenera! Zmiana na tym stanowisku to krok w dobrym kierunku. Mam na mysli ludzi ktorzy wokol tego dzialaja. A co do zakupow w tym sezonie i tego ze nie ma pieniedzy:
jest center w Brzegu, Agnieszka Pietraszek - nie chce mi sie pisac czemu nie gra ale jest to żenujące. Agnieszka spokojnie mogłaby grac, ma potencjal - swego czasu byla w kadrze zaznaczam

a co do zakupów: zakup nalezy przemyslec a nie na ostatnia chwile kupowac dziewczyny ktorych sie nawet nie widzialo w akcji tylko na filmach lub na youtube. I z tym budzetem ktory jest teraz moznabylo spokounie cos wiecej osiagnac
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-06, 17:01   

sorokajtis napisał/a:
jest center w Brzegu, Agnieszka Pietraszek - nie chce mi sie pisac czemu nie gra ale jest to żenujące. Agnieszka spokojnie mogłaby grac, ma potencjal - swego czasu byla w kadrze zaznaczam


a ja zaznaczam, że Agnieszka gra teraz w I ligowej drużynie Glucholaz, gdzie jest podstawową zawodniczką...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: centerka, nowa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu