Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Aukcja cegiełek na budowę pomnika Jana Pawła II w Brzegu
Autor Wiadomość
PPB 
Redakcja PPB


Wiek: 47
Dołączył: 21 Lut 2007

UP 7 / UP 18


Skąd: Plac Dworcowy 3

Wysłany: 2008-01-30, 10:37   Aukcja cegiełek na budowę pomnika Jana Pawła II w Brzegu

Milowymi krokami zbliżamy się do momentu odsłonięcia w naszym mieście pomnika naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II. Trwa właśnie remont placu, na którym ma stanąć monument. Odsłonięcie planowane jest na październik 2008. Pomnik Papieża będzie stanowił z pewnością ważny element w zabytkowej substancji naszego miasta, stając się jego integralną częścią.

więcej http://panorama.info.pl/i...id=894&Itemid=1
0 UP 0 DOWN
 
Cuba 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-02-01, 18:10   

Nie wiem czy wolno mieć SWOJE zdanie na ten temat i czy czasami człowieka nie spotka jakaś wątpliwa przyjemność z tego tytułu. Ale co mi tam raz nie będę oportunistą. Otóż jestem przeciwny budowie tego pomnika ponieważ:
-jak dla mnie lokalizacja jest nie najszczęśliwsza, ale rozumiem pod bokiem kościól no i centrum miasta.
- są naprawde pilniejsze potrzeby niżli pomnik, jak już się z nimi miasto upora to czemu nie można budować.
-kontrowersje budzi inwestor bo nie wiadomo w końcu kto finansuje jego budowę.
- i czy potrzeba budować bez mała w każdym mieście pomnik aby uczcić J.P II a nie wystarczy po prostu mieć Go w sercu a nie w spiżu?
Jakby co spakowałem już szczoteczkę do zębów :- /
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-02-01, 18:30   

Cuba napisał/a:
Otóż jestem przeciwny budowie tego pomnika ponieważ:
Ten temat był już poruszany na forumbrzeg i dyskutanci mieli podobne odczucia. Oczywiście komitet organizacyjny może mieć całkiem odmienne zdanie w tej sprawie co nie zmienia faktu, że odczucie dużej części społeczeństwa jest inne niż komitetu organizacyjnego. W końcu w latach 80-tych o demokrację walczono, czy się to komuś podoba, czy nie.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-01, 18:38   

a cegiełki ida na pomnik czy na cały plac?
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-02-01, 18:50   

Na plac idą pieniądze z naszych podatków, chociaż to teren po części kościelny ( w jakiej częci nie mam pojęcia). Na pomnik póki co z cegiełek, jak zabraknie to zrobi się uchwałę i też dołoży z podatków. Jakoś chętnych do dokładania wspólnotom mieszkaniowym czy spółdzielni mieszkaniowej do utwardzania podwórek choćby polbrukiem nie widać. Coraz bardziej popieram inicjatywę posłanki Senyszyn, aby wzorem Niemiec zadeklarowani wierni płacili podatki na kościół ze swojej własnej kieszeni.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2008-02-01, 18:58, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-02-01, 19:27   

Ciekawe czy wówczas byłoby 95% katolików... pocieszeniem niech będzie fakt, że ładowanie publicznych pieniędzy dla najbogatszej (chyba) instytucji w tym kraju nie jest domeną tylko brzeskich władz. Podobnie jest np. w Skarbimierzu. Tam proboszcz dostał najpierw barak wraz z działką potem działkę pod budowę kościoła i plebanii a w ubiegłym roku blisko hektar osiedla na jakąś kalwarię. Trochę ziemi się w sumie nazbierało. Ile są dziś warte te wszystkie działki darowane bądź sprzedane z 98% upustem?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-01, 21:53   

Roztropek napisał/a:
chociaż to teren po części kościelny


Z tego co mi wiadomo wcale nie jest to teren kościelny, ale mogę się mylić. Był problem bo albo droga do budowy albo kawałek ogrodzenia wchodziło na teren kościelny. W każdym razie akurat tu nie ma problemu. Przebudowa dotyczy placów miejskich.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: aukcja, brzegu, budowe, cegielek, ii, jana, na, pawla, pomnika


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu