Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak i gdzie założyć swojego fotobloga?
Autor Wiadomość
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-24, 20:28   Jak i gdzie założyć swojego fotobloga?

Osobiście marzy mi się w przyszłości posiadać fotoblog, jednakże jak do tej pory nie wiem nawet jak się zabrać za jakąś teorię: jak i gdzie najlepiej go założyć, gdzie szukac przydatnych informacji, jak je wykorzystać itp.

Chętnie więc skorzystalabym z porad dotyczących tego tematu, przeszukiwanie internetu na niewiele mi się zdaje, bowiem nawet nie wiem czasem o czym czytam :(
Jestem skłonna zainwestować trochę w fotoblog z prawdziwego zdarzenia, choć nie jestem profesjonalistą w dziedzinie fotografii, a raczej zwykłym pstrykaczem fotek.

Proszę więc Was - tych co już mają swoje fotoblogi i tych co tylko znają teorię, o jakieś konkretne rady dla zainteresowanych. Myślę że będzie to skorzyścią nie tylko dla mnie :)
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-24, 21:06   

jadore, ja osobiście polecam Devianta - http://deviantart.com/
Jedynym minusem jest to, że jest ona po angielsku, jednakże da się ją łatwo rozgryźć :)

Istnieje też dużo polskich portali... Oto niektóre z nich:
www.photoblog.pl
www.digart.pl
www.fotolog.pl

Można również założyć bloga i tam wrzucać zdjęcia :)
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-04-24, 22:45   

ja wyrobiłem sobie swój własny świat właśnie dzięki Photoblogowi... czytając teraz niektóre podpisy wracam myślami do pięknych chwil....
www.pasztet87.photoblog.pl
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-04-25, 02:13   

jadore napisał/a:
Poza tym bardzo ostro potraktowałeś picase, a przyznam szczerze, że i ja z niej korzystam i ogólnie nie narzekam

Ja patrze z troche innej strony na to.
Jako ze mam wolne lacze internetowe (komorka) bolesnie odczuwam kazdy wolniejszy serwer, a niestety ani devianart, ani picassa do demonow nie naleza.
Nie lubie takze galerii we flashu i z duza iloscia java scriptu.
Do wiekszosci galerii zagladam w ten sposob, ze wchodze na strone glowna galerii uzytkownika, a nastepnie klikam ciekawiace mnie miniatury srodkowym klawiszem myszki (aby ich wieksze wersje otworzyly sie na nowej zakladce). W ten sposob otwieram np. 10 zdjec i czekam az sie zaladuja, a ja w tym czasie sobie robie cos innego. W przypadku picassy nie mam takiej mozliwosci. Musze otworzyc jeden obrazek, poczekac az sie zaladuje, potem otworzyc drugi, czesto wrocic do galerii glownej i wybrac inny ciekawiacy mnie obrazek... Sa to cholernie upierdliwe i meczace czynnosci.

Co do miejsc, gdzie mozna umiescic swoje zdjecia, to jest jeszcze:

- Onet foto
- fotosik
- fotoforum Gazety Wyborczej
- garnek.pl
- dfv.pl
- plfoto.com

Adresy trzech pierwszych trzeba sobie wygooglac, poniewaz nazwy podaje z glowy, bo nie korzystam, lub korzystam sporadycznie z ich uslug.

dfv to strona czasopisma o fotografii, a plfoto.com to jeden z najwiekszych portali sluzacych publikacji i ocenie zdjec. Generalnie nie polecam takich serwisow poczatkujacym, bo rzadko na takich forach mozna uzyskac konkretne uwagi i komentarze.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-20, 12:26   

Jakoś nei przemawia do mnie to co poleciliście (wiem, wiem, chciałabym gotowe rozwiązanie :) ). Dziś znalazłam coś o foto galeriach - zamierzam się wgłębić bardziej w ten temat - bo być może jest to idealne rozwiązanie dla profesjonalistów... a co ma zrobić zwykły pstrykacz zdjęć?
Link do pierwszej lepsze informacji o galerii foto:
http://www.bwa.netgaleria.pl/galeria/
0 UP 0 DOWN
 
Berni 



Wiek: 36
Dołączył: 28 Paź 2006

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2008-06-22, 18:21   

A ja mam fotobloga na wordpress.com i bardzo mi się tam podoba :wink:
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2008-06-22, 19:36   

Jezeli masz wlasny serwer, zobacz sobie "silnik" Pixelposta -- http://www.pixelpost.org/
0 UP 0 DOWN
 
Cover 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2008-06-22, 20:40   

Najlepszy jest chyba deviantart.com ;] zdjęcia dla siebie fajnie można przechowywać na photobucket.com ;)
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-25, 11:48   

Dziękuję wszystkim za Wasze rady.
Zdecydowałam się na początek na coś prostego - na fotolog.
Zobaczymy jak to będzie funkcjonowało i czy spełni moje oczekiwania w dalszym użytkowaniu. Jak na razie to dopiero początki, ale co jakiś czas będą się tam pojawiały nowe zdjęcia.
Dla innych zainteresowanych prezentacją swoich zdjęć na fotoblogach różnego rodzaju, za jakiś czas postaram się podać wady i zalety fotologu, a może nawet coś w rodzaju przewodnika po nim :)

Zapraszam więc na http://jadoree.fotolog.pl
0 UP 0 DOWN
 
Magdalena83 

Wiek: 40
Dołączyła: 17 Lip 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-07-17, 22:19   

Wątek co prawda stary, ale ja mogę polecić jeszcze inny fotoblog. Może komuś się przyda.

Pozdrowienia
Magda
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: fotobloga, gdzie, jak, swojego, zalozyc


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu