Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
2007/08 - 17. Cukierki Brzeg - Wisła Kraków (11.02; 18:30)
Autor Wiadomość
Michal-Lemberg 
W. Studnicki (1867-1953)



Wiek: 41
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 317 / UP 362


Skąd: z Wolnej Polski

Wysłany: 2008-02-09, 08:16   2007/08 - 17. Cukierki Brzeg - Wisła Kraków (11.02; 18:30)

Poniedziałek, 11 lutego, godz. 18:30, Hala Sportowa przy ul. Oławskiej w Brzegu. :)

źródło: www.wislacanpack.pl
Ostatnio zmieniony przez qiero 2008-02-10, 16:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-02-09, 15:51   

Kurcze, alem sie przestraszyl juz. Bo na plkk w menu widnieje data dzisiejsza. Na szczescie w tresci ostatniego newsa jest, ze w poniedzialek.
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-11, 22:03   

Koszykarki Cukierków dzielnie walczyły przez trzy kwarty z zespołem mistrza Polski Wisłą Can-Pack Kraków przez trzy kwarty ostatecznie przegrały jednak 80:96.
„Zdawałem sobie sprawę z tego, że trudno będzie o zwycięstwo w tym meczu – mówił na konferencji pomeczowej trener Leszek Marzec; zakładałem jednak, by jak najdłużej utrzymać wyrównaną walkę z krakowskim zespołem i to udało się osiągnąć przez trzy kwarty, dlatego jestem bardzo zadowolony z postawy mojego zespołu.” I rzeczywiście przez trzy kwarty można było oglądać wyrównany mecz, choć nie stojący na wysokim poziomie, szczególnie ze strony Wisły, która nie pokazywała pełni swoich możliwości.
„Po porażkach w Eurolidze w moim zespole było widać pewną demobilizację i tego efektem była nienajlepsza postawa w pierwszych trzech kwartach – tłumaczył trener krakowskiej Wisły Tomasz Herkt; dopiero w ostatniej odsłonie dziewczyny zagrały tak jak chciałem i udało się uniknąć nerwowej końcówki. Mimo to muszę pochwalić zespół Cukierków, który dzisiaj zagrał dobre spotkanie, a szczególnie trudna do zatrzymania dla nas była Joei Clyburn.” Najskuteczniejsza zawodniczka brzeskiego zespołu w tym sezonie zdobyła przeciwko Wiśle aż 27 punktów, jednak to było za mało, aby tego dnia sprawić niespodziankę.
Pierwsza kwarta zakończyła się 4-punktowym prowadzeniem Wisły. W drugiej, w 15. minucie, brzeżanki zbliżyły się do rywalek na odległość trzech „oczek”, ale później przyjezdne znów im uciekły, a pierwsza połowa zakończyła się różnicą 8 punktów. Po zmianie stron podopieczne Leszka Marca rzuciły się do odrabiania strat, ale bardzo długo nie mogły zbliżyć się do wiślaczek, dopiero na dwie minuty przed zakończeniem trzeciej kwarty po rzucie Justyny Daniel, strata Odry zmalała do dwóch punktów, na co Wisła zdołała opdowiedzieć kilkoma skutecznymi atakami. Na koniec tej odsłony jednak akcja dwa plus jeden Ludmiły Lubarskiej znów pozwoliły Cukierkom na dojście do Wisły na dwa „oczka”. Tak minimalna strata przed ostatnią kwartą dawała ogromne nadzieje na sprawienie niespodzianki. Do nie jednak nie doszło, bowiem w czwartej kwarcie Wisła pokazała, że jej zespół jest z zupełnie innej półki niż Odra i spokojnie zapewniła sobie zwycięstwo.
W meczu z Wisłą z brzeskim zespole zadebiutowała nowa centerka Shantia Owens. Nie zaprezentowała jednak niczego specjalnego. „Na jej usprawiedliwienie należy zaznaczyć, ze jest z nami dopiero od trzech dni i nie zdążyła się jeszcze zaaklimatyzować – mówił trener Marzec.” Sama zawodniczka zapytana o pierwsze wrażenia z gry w Brzegu, zaznaczyła, że jej nowy zespół przegrał z bardzo dobrym zespołem.

Cukierki Odra Brzeg – Wisła Can-Pack Kraków 80:96 (17:21, 21:25, 25:19, 17:31)
Odra:
Joei Clyburn 27, Daria Cybulak 18, Ludmiła Lubarska 13, Magdalena Rzeźnik 6, Justyna Daniel 5, Shantia Owens 5, Khaili Sanders 4, Mirela Pułtorak 2; trener Leszek Marzec
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-11, 22:03   

XIX kolejka

CCC Polkowice – INEA AZS Poznań 70:45
Finepharm KK AZS Jelenia Góra – Utex ROW Rybnik 71:61
Lotos PKO BP Gdynia – MUKS Poznań 100:63
ŁKS Siemens AGD Łódź – PKM Duda Leszno 40:53
Energa Toruń – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 66:64

1. Lotos PKO BP Gdynia 18 36 1495:1045
2. Wisła Can-PAck Kraków 18 34 1447:1089
3. PKM Duda PWSZ Leszno 17 29 1132:1065
4. Utex ROW Rybnik 17 29 1155:1137
5. MUKS Poznań 18 26 1295:1337
6. KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 16 25 1136:1038
7. CCC Polkowice 16 25 1147:1069
8. INEA AZS Poznań 18 25 1200:1193
9. ŁKS Siemens AGD Łódź 17 25 1081:1114
10. Energa Toruń 17 23 1145:1204
11. Cukierki Odra Brzeg 17 21 1107:1257
12. Finepharm KK AZS Jelenia Góra 18 20 1032:1325
13. Arcus SMS PZKosz Łomianki 17 18 923:1422
0 UP 0 DOWN
 
Kwiatuszek 



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-11, 22:11   

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Cukierków, dawno nie było meczu kiedy dziewczyny rzuciły 80 punktów .... Na wiełka pochwałę dzisiaj moim zdaniem zasłużyły
qiero napisał/a:
Joei Clyburn 27, Daria Cybulak 18, Ludmiła Lubarska 13

szkoda, że Khaili Sanders dzisiaj nie szło :( :( bo gdyby trafiała to byłoby inaczej :) Podkreślając brzeskie zawodniczki to Magdalena Rzeźnik najsłabsze "ogniwo: meczu!

A co do Wisły Kraków : Kara Braxton nie do zatrzymania. Przy jej gabarytach, szybka , zwinna, duza orientacja na boisku ... no i centerka , któa jest pierwsza w kontrataku :) :) <brawo>

Cukierki dobry mecz !
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2008-02-11, 22:35   

dzisiaj, zreszta nie pierwszy raz w tym sezonie zaobserwowalem zenujacy doping niektorych brzeskich 'kibicow'. nie rozumiem jaki normalny kibic psioczy na swoja zawodniczke, rzucajac dennymi haslami typu "siadaj na lawke", itd??

a inwektywy kierowane w strone sedziow w przypadkach kiedy ewidentnie mieli racje sa dobitnym dowodem nieznajomosci przepisow przez conajmniej 80% widowni. zatem wlodarze brzeskiego klubu powinni chyba zaznajomic niedouczonych kibicow z podstawowymi zasadami i przepisami jakim rzadzi sie koszykowka.

zaczalbym od ulubionego przewinienia wytrawnej brzeskiej widowni, czyli co sie dzieje kiedy pilka wyladuje na nodze. lol.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-02-11, 23:50   

Ja powiem tylko krotko, ochrona zawalila sprawe ewidentnie, bo ludzi pod wplywem narkotykow czy innych srodkow odurzajacych nie powinno sie wpuszczac na mecze.
Juz dawno nie widzialem, zeby mozna miec takiego haja - widziec zespoly, ktorych nie ma na parkiecie, a nawet kluby-duchy, nieistniejace od paru co najmniej lat...

A powaznie, to nie jestem w stanie zrozumiec tego typu zachowania, jakie ma miejsce na meczach. Ci ludzie nie zasluzyli, zeby nazywac ich "kibicami" nawet w cudzyslowiu.

Z dobrych rzeczy, co by nie mowic o kompetencji widowni, trzeba uznac, ze dzis bylo widac jakas aktywnosc.

No i z jeszcze lepszych wiadomosci - Cukierki dzisiaj zagraly dobry mecz. Teraz wazne, zeby kolejne byly jeszcze lepsze, bo moim zdaniem ten klub stac naprawde na wiele.

I jak zwykle, fotorelacja:









0 UP 0 DOWN
 
Michal-Lemberg 
W. Studnicki (1867-1953)



Wiek: 41
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 317 / UP 362


Skąd: z Wolnej Polski

Wysłany: 2008-02-12, 00:15   

Cytuję mój post z www.kkforum.pl:

"Na "sektorze" Wisły minumum trzy (3) osoby (wszystkie ze Ślaska) cały mecz, w miarę mozliwości, dopingujące "Białą Gwiazdę". N/t brzeskiej ochrony i działczy Cukierków-Odry nie będę się wypowiadał, bo szkoda słów (Panowie nieco przesadzają - kontrole jak za czasów rozkwitu Polski Ludowej lub wręcz stalinizmu). Po meczu podchodzimy do barierki i dziękujemy zawodniczkom Wisły za zwycięstwo. Szkoda też, że do Brzegu nie zdecydowali się przyjechać Bracia z Krakowa, ale nietypowy dzień rozegrania meczu (poniedziałek) i napięty ostatnio terminarz sprawiły, że nie powtórzyli frekwencji z ubiegłego sezonu. ...ale liczę, że będzie jeszcze okazja do wspólnego oglądania jakiegoś meczu. Pzdr!"
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-12, 07:17   

Michal-WKS napisał/a:
Na "sektorze" Wisły minumum trzy (3) osoby (wszystkie ze Ślaska) cały mecz, w miarę mozliwości, dopingujące "Białą Gwiazdę"


Michal sorry, ale gdzie Ty widzialeś te ososby ? Bo ja tam widzialem jedynie anty kibiców, którzy śpiewali i robili coś o czym nawet nie mieli pojęcia...

a jak powiesz mi, że jeszcze Ty kibicowaleś wczoraj z nimi, to wydaje mi się, że stanie z szalikiem Wisly na górze i rozmowa z ludźmi nie jest żadnym kibicowaniem naszej druzynie, a tym bardziej, że jesteś brzeżaninem i do kirwa to nie jest żadna pilka nożna !!!!!
0 UP 0 DOWN
 
Michal-Lemberg 
W. Studnicki (1867-1953)



Wiek: 41
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 317 / UP 362


Skąd: z Wolnej Polski

Wysłany: 2008-02-12, 08:22   

steve napisał/a:
Michal-WKS napisał/a:
Na "sektorze" Wisły minumum trzy (3) osoby (wszystkie ze Ślaska) cały mecz, w miarę mozliwości, dopingujące "Białą Gwiazdę"


Michal sorry, ale gdzie Ty widzialeś te ososby ? Bo ja tam widzialem jedynie anty kibiców, którzy śpiewali i robili coś o czym nawet nie mieli pojęcia...

a jak powiesz mi, że jeszcze Ty kibicowaleś wczoraj z nimi, to wydaje mi się, że stanie z szalikiem Wisly na górze i rozmowa z ludźmi nie jest żadnym kibicowaniem naszej druzynie, a tym bardziej, że jesteś brzeżaninem i do kirwa to nie jest żadna pilka nożna !!!!!


Steve, te trzy osoby kibicujące wczoraj Wiśle to właśnie ja i moich dwóch kolegów. Specjalnie stanęliśmy na samej górze, teoretycznie nad "sektorem gości, aby nie siedzieć razem z "Brygadą Wiśnia". Ja i moi kompani nie mamy sobie nic do zarzucenia. Nie bluzgaliśmy, staliśmy spokojnie. Do skandowania "braliśmy się wtedy", gdy Stal-MJO robiło sobie przerwę (osoby postronne mówiły, że byliśmy słyszalni). Nie muszę też chyba nikomu się spowiadać dlaczego dopingowaliśmy WISŁĘ, bo to nasza osobista, prywatna sprawa. Pzdr! Miłego dnia!

PS. Ś-W-L
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2008-02-12, 09:08   

Rich Kramer ma rację, oglądałem mecz z dołu i poziom sędziowiania był naprawdę wysoki. Nie ma nic do zarzucenia panom z gwizdkami - wiadomo, jedna pomyłka każdemu się może przytrafić, ale na pewno nie wypatrzyło to wyniku meczu. Wisła była zdecydowanie silniejszym zespołem, to było widać, że gdy Odra zbliżała się na dwa punkty, krakowianki natychmiast odskakiwały, grając praktycznie cały mecz na pół-gwizdka. Mimo wszystko cieszy postawa naszej drużyny - szkoda, że Sanders nie miała dobrej skuteczności.

Jeśli Odra tak zagra za tydzień z Poznaniem to jestem spokojny o wynik.

Jeśli chodzi o kibiców - nie będę tego komentował..
0 UP 0 DOWN
 
hamulec 


Wiek: 36
Dołączył: 20 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-12, 10:32   

Cytat:
Jeśli chodzi o kibiców - nie będę tego komentował..



bo nie ma co nawet komentować, niestety dobry doping już się skączył :oops:


a co do gry Odry to widać poprawę, coś zaczyna się dziać dobrego...ale fakty są takie że Wisła kontrolowała cały ten mecz, i oby nasze zagrały tak z Poznaniem to myślę że będzie dobrze...:)
0 UP 0 DOWN
 
Scofield89 


Wiek: 35
Dołączył: 29 Lis 2007

UP 0 / UP 1



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-02-12, 11:04   

hamulec napisał/a:
bo nie ma co nawet komentować, niestety dobry doping już się skączył


W pełni się z tym zgodze. Dziwnym dla mnie jest to że "brzescy fani" dopingują nie istniejący od kilkunastu lat klub :shock:
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2008-02-12, 13:03   

Scofield89 napisał/a:

W pełni się z tym zgodze. Dziwnym dla mnie jest to że "brzescy fani" dopingują nie istniejący od kilkunastu lat klub :shock:



Dokładnie. Owszem, szanujemy historię i nazwę brzeskiego zespołu, ale bez przesady. Na boisku występują koszykarki Cukierków Odry Brzeg i taka też jest obecna nazwa drużyny. Zupełnie nierozumiem co chce (o ile coś chce) osiągnąć swoim skandowaniem "Stal Brzeg" grupka ludzi w szalikach ..Cukierków Odry Brzeg? Co lepsze - wielu (jeśli nie wszyscy) z nich nigdy zapewne nie było na meczu koszykarek ówczesnej Stali.

Druga sprawa - jestem ciekaw czy Ci chłopcy, którzy nazywają się "kibicami" brzeskiej drużyny jeżdżą na mecze wyjazdowe tak jak było to zwyczajem prawdziwych brzeskich fanów..
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-12, 13:14   

Oni dopingują różne drużyny, te istniejące i te już nie, tylko Cukierków jakoś nie potrafią. Wczoraj dopingowali nawet Wisłę.
Przyjmując, że Stal Brzeg jako taka przestała istnieć w 1994 roku i patrząc na "kibiców" a raczej na ich wiek, to można śmiało stwierdzić, że większość z nich o ile w ogóle istniała już na tym świecie to była na tyle mała, że śmiało można stwierdzić że nie mają zielonego pojęcia co to stal.
No cóż skoro teraz dopingują stal (po ponad 10 latach odkąd rozpadła się drużyna), to można przypuszczać że Cukierki Odra Brzeg za około kolejne 10 lat zasłużą sobie na ich szacunek i wtedy będziemy już słyszeć doping dla Cukierków.
...... tylko kto to teraz wie jak nasza drużyna będzie się nazywała za te 10 lat.

A co do samego meczu, był całkiem fajny bo przez te 3 kwarty mieliśmy niewielką stratę do Wisły, przez co istniały realne szanse na to, że ją dojdziemy przez co istniało lekkie napięcie, dla którego na takie mecze się przychodzi. Nie zgodzę się też z Kwiatuszkiem, że najsłabszym ogniwem była Magdalena Rzeźnik. Co prawda miała kilka głupich strat m.in. kiedy podawała piłkę przez całe boisko, ale do tego dołożyła kilka udanych wejść pod kosza i ogromnym duchem walki (którym zresztą zawsze się cechuje), w odróżnieniu od niektórych innych zawodniczek. Dla mnie najsłabszą zawodniczką wczoraj była Khaili Sanders - naszej nowej centerki nie biorę na razie pod uwagę.

A co do znajomości przepisów wśród kibiców to rzeczywiście jest ona co najwyżej średnia, ale to chyba bardziej wynika z tego, że kibice nie patrzą na to co się dziej na parkiecie obiektywnie, bardziej widzą to co chcą zobaczyć. Ale to jest jeden z powodów dla, których lubię chodzić na mecze, jest trochę śmiesznie (nie mówię tu o skrajnych przypadkach obrzucania sędziów mięsem, grożenia im itd.).
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 02, 11, 17, 1830, 200708, brzeg, cukierki, krakow, wisla


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu