Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Sezon ogórkowy 2008 w Orliku
Autor Wiadomość
qiero 
11


Wiek: 44
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-18, 07:39   Sezon ogórkowy 2008 w Orliku

Na początku tygodnia na testy do Mielca przyjechała grupa zawodników, którzy mają szanse w przyszłym sezonie reprezentować barwy beniaminka ekstraklasy. Trening prowadził jeszcze Wojciech Ostrowski, który po awansie postanowił zakończyć swoją karierę trenerską. Na chwilę obecną trudno powiedzieć, który z testowanych zawodników wzmocni ekipę Stali.
W ostatni wtorek w Mielcu pojawiło się ośmiu zawodników. Czterech z nich występuje na pozycji bramkarza. Są to: Jakub Kruk (Olimpia Piekary Śląskie), Tomasz Stankiewicz (Techtrans Elbląg), Marek Długosz (AZS Zielona Góra) i Paweł Kuczyński (ASPR Zawadzkie). Widać, że działacze z Mielca chcą zabezpieczyć drużynę, na wypadek, gdyby nie udało się zatrzymać na dłużej wypożyczonego z Piotrkowa Trybunalskiego Adama Turowskiego.

Oprócz bramkarzy z zespołem trenowali również zawodnicy z pola. Swoje umiejętności w grze kołowego zaprezentował Mateusz Płaczek, który w ostatnim sezonie grał w Piekarach Śląskich. Dwaj kolejni zawodnicy grają na skrzydle, byli to bracia Konrad i Rafał Janas, którzy ostatnio grali zagranicą. Grupę dopełnia wysoki rozgrywający Łukasz Ogorzelec z Orlika Brzeg.

Ciągle nie wiadomo, kto w przyszłym sezonie poprowadzi drużynę Stali. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to Tomasz Strząbała, który ostatnio zajmował się rezerwami Vive Kielce. Jeśli te informacje się potwierdzą, to bardzo prawdopodobne, że trener weźmie ze sobą kilku zawodników, z którymi pracował.

www.sportowefakty.pl
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-19, 10:21   

Kolejni szczypiorniści z Kielc zagrają w mieleckiej Stali. Powrót Bartłomieja Pawlaka. Białorusin na testach.


Kibice drużyny beniaminka ekstraklasy piłki ręcznej mężczyzn, BRW Stali Mielec mogli naocznie przekonać się o tym, którzy nowi zawodnicy mogą wzmocnić ich ukochaną drużynę przed nowym sezonem.

Współpraca mieleckiej Stali i Vive Kielce kwitnie. Jest bardzo prawdopodobne, że w Stali grać będą kolejni, po Tomaszu Mrozie, Tomaszu Mochockim i Łukaszu Janyście, kielczanie.

PAWLAK WRACA

Do Stali wraca bramkarz Bartłomiej Pawlak, wraz z nim przyjdą Paweł Gawęcki i Kami Sadowski. Z naszym informacji wynika, że niebawem na testy do Mielca przyjedzie szczypiornista z Białorusi, prowadzone są rozmowy z grającym dotychczas w Gwardii Opole Maciejem Ścigajem. Coraz bliższy przyjścia do Mielca jest Adam Babicz, grający w Stali przed rokiem, a w minionym sezonie w Zagłębiu Lubin.
- Tak, rozmawiałem z tymi zawodnikami i jesteśmy zainteresowani ich pozyskaniem. Nie będzie jednak u nas armii zaciężnej.

Musimy w pierwszej kolejności myśleć o tych, którzy włożyli swoje serce i zdrowie w to, by ekstraklasa znów była w Mielcu. Ale chcemy, by była ona u nas na dłużej, stąd też nasze plany odnośnie wzmocnienia drużyny - mówi prezes Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Stal Mielec Antoni Weryński.

NIE RZUCILI NA KOLANA

W minionym tygodniu na swego rodzaju casting do Mielca przyjechało ośmiu zawodników, w tym aż połowę stanowili bramkarze. Byli nimi: Paweł Kuczyński (ASPR Zawadzkie), Tomasz Stankiewicz z Techtrans Elbląg, Jakub Kruk z Olimpii Piekary Śląskie i Mateusz Długosz z AZS Zielona Góra. W gronie nowicjuszy byli także Łukasz Ogorzelec z Orlika Brzeg, Mateusz Płaczek z Olimpii Piekary Śląskie oraz mający za sobą grę w lidze holenderskiej i belgijskiej bracia Konrad i Rafał Janasowie.

Zajęcia prowadził Wojciech Ostrowski, trener, który wprowadził "Stalowców” do ekstraklasy i który zapowiedział zakończenie swej trenerskiej kariery. Pomagał mu najbardziej doświadczony zawodnik mieleckiego zespołu Michał Przybylski. W mieleckiej hali pojawił się także były bramkarz Miedzi Legnica Kazimierz Kotliński, który jest teraz menażerem. Zawodnicy zaprezentowali jednak bardzo przeciętne umiejętności i wątpliwe, by którykolwiek z nich "załapał” się do Stali.


NIEZBĘDNE REZERWY

Był to pierwszy, ale nieostatni casting w Mielcu. Niebawem poznamy też nazwisko nowego trenera, najpoważniejszym kandydatem jest Tomasz Strząbała, prowadzący w minionym sezonie rezerwy Vive Kielce. Cały czas trwać będą poszukiwania nowych wartościowych graczy.

Do Mielca przyjechali ostatnio dwaj młodzi szczypiorniści ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, jednak nie byliby oni jeszcze w stanie walczyć w ekstraklasie. Jest jednak szansa, że podpiszą umowy z mieleckim klubem. Wszystko uzależnione będzie od budżetu klubu i tego czy wystarczy pieniędzy na zgłoszenie drugiego zespołu do rozgrywek drugiej ligi, a to wydaje się być bardzo rozsądnym, wręcz niezbędnym pomysłem.

www.reczna.pl
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-23, 20:47   

Donosewicz zostaje, a Ścigaj odchodzi

Opolska Gwardia podpisała umowy z czterema zawodnikami, ale będzie też strata.

Działacze opolskiego I-ligowca rozpoczęli kompletowanie składu na następny sezon. Pierwszym zadaniem było zatrzymanie w drużynie Sławomira Donosewicza.

40-letni bramkarz nazywany przez kolegów z drużyny "Dziadkiem", który w większości spotkań był pierwszoplanowym zawodnikiem Gwardii zdecydował się zostać w Opolu na kolejny sezon.

- Cieszymy się, że udało się Sławka zatrzymać u nas - mówi kierownik sekcji piłki ręcznej w Gwardii Leszek Urbański. - Nowe umowy podpisało też trzech innych zawodników: Bogusław Baran, Marcin Śmieszek i Andrzej Maty-szok. Prowadzimy też rozmowy z kolejnymi i raczej zdecydowana większość naszej dotychczasowej kadry zostanie u nas. Wyjątkiem jest Maciek Ścigaj. Szanse na jego zatrzymanie są bardzo małe. Ma poważne oferty z ekstraklasy i chyba będzie próbował skorzystać z szansy.
reklama

Opolski klub szuka też nowych zawodników. Na "celowniku“ jest mający znakomite warunki fizyczne, najlepszy strzelec II-ligowego Orlika Brzeg, 20-letni Łukasz Ogorzelec.

- Jest duża szansa, że trafi on do nas - zdradza Urbański.

Jest też i zła wiadomość. Wspierać opolskiego klubu nie będzie już jego dotychczasowy największy sponsor - firma Norgips.

- Wiedzieliśmy już o tym od kilku tygodni - mówi Urbański. - Prowadzimy poważne rozmowy i być może uda nam się pozyskać nowego dużego sponsora.

Marcin Sagan www.nto.pl
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-03, 07:23   

Drużyna Politechniki Opolskiej zajęła 10 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych. Jednak do Opola powrócili ze srebrnym medalem jako Vice Mistrz Politechnik.

W składzie Politechniki znaleźli się brzescy szczypiorniści: Lukasz Ogorzelec, Piotrek Sendra, Marcin Stefaniszyn, Bartosz Galar i Michał Naróg.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-24, 12:39   

Nowym zawodnikiem Orlika Brzeg na sezon 2008/09 będzie środkowy - Bartosz Mikulski, który dotychczas trenował w juniorach Olimpii Grodków.

Jest to jak na razie pierwsze wzmocnienie po utracie Lukasza Ogorzelca. Bartosz będzie mógł grac na skrzydle, środku, jak i również na rozegraniu.

Orlik treningi rozpoczyna 30 lipca, gdzie następnie 9 sierpnia wyjeżdża na obóz do Poronina koło Zakopanego.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-31, 09:12   

Pierwszoligowi szczypiorniści opolskiej Gwardii i ASPR-u Zawadzkie zakończyli już urlopy i powrócili do treningów.

W kadrze Gwardii w przerwie letniej nie doszło do większych zmian. Co prawda dużym osłabieniem jest odejście Macieja Ścigaja, jednak wszyscy pozostali zawodnicy pozostali w Opolu. Nowym szczypiornistą gwardzistów jest z kolei Łukasz Ogorzelec, który przyszedł z Orlika Brzeg. - Nie ma się co martwić o zgranie zespołu, bo przecież nie ma żadnych rewolucji kadrowych. Jedynie Ogorzelec i Krzysztof Bujak muszą wkomponować się w drużynę - komentuje Marek Jagielski, który wrócił na posadę pierwszego trenera opolan, w ubiegłym sezonie był asystentem Henryka Zajączkowskiego.

Plan przygotowań Gwardii do rozgrywek to przez najbliższe dwa tygodnie treningi kondycyjne i siłownia, a później jak najwięcej gry. 18 sierpnia rozegrany zostanie pierwszy sparing z OSiR-em Komprachcice. Planowany jest także rewanż. - Chciałbym grać co tydzień. Szukamy zespołów z okolic, może Brzeg lub Wrocław - mówi szkoleniowiec. Tradycyjnie opolanie nie planują obozów kondycyjnych, a trenować będą jedynie na własnym obiekcie.

Niespodziewanie na treningach pojawił się bramkarz Marcin Śledź, który szuka klubu, choć oficjalnie cały czas jest zawodnikiem Gwardii. - Chciałbym mieć go w składzie jako drugiego bramkarza, jednak dużo zależy od niego - dodaje trener Gwardii.

Według Jagielskiego tegoroczne rozgrywki będą bardzo wyrównane. - Widać, że zarówno Powen Zabrze jak i MTS Chrzanów będą bardzo mocne, nie można ignorować jednak także innych rywali - zaznacza.

Zawadzkie się zbroi

Przygotowania do sezonu rozpoczął także drugi z naszych I-ligowców - ASPR Zawadzkie. W klubie poczyniono już poważne wzmocnienia. - Nasza kadra będzie mocniejsza i zdecydowanie bardziej wyrównana niż w poprzednim sezonie - podsumowuje ruchy transferowe trener Stanisław Pakuła. - Na awans jeszcze nas nie stać, ale chcemy walczyć o trzecie miejsce - dodaje.

Ze składu ubył co prawda najlepszy strzelec zespołu Adam Skrabania, który przeszedł do ekstraklasowej Miedzi Legnica, ale w jego miejsce ASPR pozyskał Daniela Skowrońskiego. Grający na lewym rozegraniu zawodnik w poprzednich rozgrywkach występował w AZS-ie Katowice i był trzecim strzelcem I ligi. Z tego samego klubu przyszedł do Zawadzkiego kołowy Dominik Droździk, który może być przydatny zarówno w obronie, jak i w ataku, a kolejnym wzmocnieniem jest skrzydłowy Janusz Bykowski z Zabrza. - To doświadczony zawodnik, który wspomoże nas na pewno swoim obyciem, również na parkietach ekstraklasy - chwali zawodnika trener Pakuła. Poza tą trójką nową twarzą zespołu jest także 21-letni wychowanek ASPR-u rozgrywający Łukasz Pawlak, który powraca z wypożyczenia z Vive Kielce.

Źródło: Gazeta Wyborcza Opole
Ostatnio zmieniony przez steve 2008-07-31, 09:13, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-31, 09:28   

Szczypiorniści brzeskiego Orlika powrócili z wakacji i zaczęli treningi. Na pierwszym spotkaniu znalazło się 8 zawodników w tym nowy nabytek Orlika - Bartosz Mikulski.

Orlik przez tydzień będzie trenował w Brzegu pod okiem Pawła Pietraszka, gdzie 9 sierpnia wyjedzie na obóz przygotowawczy do Poronina koło Zakopanego, tam z trenerem Jurkiem Rusinem zadbają o kondycję i siłę naszego zespołu.

Brzeg jak już wcześniej wiadomo opuścił Lukasz Ogorzelec, który od poniedziałku trenuje już z Gwardią Opole, jednak oprócz Mikulskiego do naszego zespołu prawdopodobnie powróci Krzysztof Bort, co byłoby wzmocnieniem i zastąpieniem pozycji po Lukaszu. W nowym sezonie wzmocni się również pozycja bramkarzy, ma dojść do zespołu młody Sebastian Gołębiewski.

Po obozie brzeżanie zamierzają trenować na hali w Brzegu, gdzie następnie rozegrać we wrześniu sparingi i turnieje, już jeden turniej jest planowany na 6 września w Opolu.
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 44
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-20, 18:21   

Orlik Brzeg zagra w prawie niezmienionym składzie

W nowym sezonie Orlik Brzeg będzie grać w prawie niezmienionym składzie. Z zespołu odszedł Łukasz Ogorzelec, czołowy strzelec.

Młody zespół, prowadzony przez Jerzego Rusina i Pawła Pietraszka, zakończył II-ligowe rozgrywki na 7. pozycji. Wygrał 11 spotkań i do nowego sezonu przystąpi z chęcią poprawienia tego wyniku.

- Jesteśmy na zgrupowaniu w Poroninie, gdzie pracujemy nad motoryką - mówi Pietraszek. - Po powrocie do Brzegu zaczniemy zajęcia z piłką i będziemy mieli dalsze treningi ogólnorozwojowe.

Ze składu ubył podstawowy zawodnik Łukasz Ogorzelec, który był czołowym strzelcem II ligi. W nowym sezonie będzie bronił barw opolskiej Gwardii. Do drużyny powrócą natomiast Krzysztof Bort, Łukasz Bazylewicz i Szymon Suwiczak.

- Chcemy co najmniej powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu - kończy Pietraszek. - Zobaczymy jaką siłę mają rywale, ale w każdym meczu zagramy na maksa. Najważniejsze, żeby chłopcy czerpali radość z gry, a wtedy wynik sam przyjdzie.

Tadeusz Wyspiański
www.nto.pl
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-12, 17:05   

Dzisiaj brzeżanie zagrają sparing z Olimpem Grodków o 19:00 na wyjeździe.

Olimp Grodków - SKS Orlik Brzeg
0 UP 0 DOWN
 
Szewoo Wiek: 31
Dołączył: 17 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-12, 21:32   

No niestety ale po bardzo słabym meczu przegraliśmy ok 6 bramkami dokładnego wyniku nie pamiętam.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-16, 20:19   

Po pierwszym dawnym meczu seniorów Orlika z Olimpem górą byli gospodarze, którzy wygrali 28:23 (13:12).

Olimp Grodków - SKS Orlik Brzeg 28:23 (13:12)

Orlik: Stefaniszyn, Gołębiewski - Bort, Bazylewicz, Hofman, Galar, Sendra, Janklowski, Cuper, Szewczuk, Buklarewicz, Włodek, Krawczyk, Klimczak, Worobiec, Orzycki.

Trener: Paweł Pietraszek
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 2008, ogorkowy, orliku, sezon


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:

Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu