Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Podsumowanie sportu szkolnego i młodzieżowego w 2010 roku
Autor Wiadomość
qiero 
11


Wiek: 44
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-06-28, 12:31   Podsumowanie sportu szkolnego i młodzieżowego w 2010 roku

W środę, 22 czerwca, w sali konferencyjnej na Stadionie Miejskim w Brzegu odbyło się uroczyste podsumowanie 2010 roku w sporcie szkolnym i młodzieżowym. Najlepsi młodzi sportowcy ubiegłego roku oraz ich trenerzy zostali uhonorowani Nagrodami Burmistrza, wyróżniono również najaktywniejszych nauczycieli i uczniów z poszczególnych szkół w programie SONIA (Sportowcy Odrzucają Narkotyki i Alkohol).

W okresie od marca do grudnia 2010 r. w ramach programu SONiA przeprowadzono 27 imprez o charakterze sportowo-rekreacyjnym, w których wzięło udział ponad 1100 zawodników. Uczestnikami zawodów byli uczniowie i wychowankowie brzeskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W roku szkolnym 2010/2011 Brzeskie Szkolny Związek Sportowy zorganizował na terenie miasta 60 zawodów sportowych w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz 51 imprezy wyjazdowe. W tych zawodach startowało około 1400 zawodniczek i zawodników.



Najlepsze wyniki osiągnięte w Finałach Wojewódzkich zawodów SZS przez brzeskich uczniów w roku 2010:

Szkoły podstawowe drużyny:
Halowa piłka nożna dziewcząt PSP nr 3 – I miejsce
Mini-piłka ręczna dziewcząt PSP nr 3 – I miejsce
Mini-piłka ręczna chłopców PSP nr 1 – I miejsce
Mini-koszykówka dziewcząt PSP nr 3 – I miejsce
Mini-piłka nożna dziewcząt PSP nr 3 – I miejsce
Mini-koszykówka chłopców ZS nr 2 z OI – II miejsce
Tenis stołowy drużynowy ZS nr 1 z OS – I miejsce

Szkoły podstawowe indywidualnie:
Maciej Wojciechowski ZS nr 2 z OS – bieg na dystansie 500 m – III miejsce
Sabina Wcisło ZS nr 1 - pchnięcie kulą – I miejsce
Stanisław Janczura ZS nr 1 z OS - punktacja indywidualna w czwórboju la – II miejsce

Gimnazja drużyny:
Halowa piłka nożna chłopców PG nr 3 – I miejsce
Piłka ręczna dziewcząt ZS nr 1 z OS – III miejsce
Piłka ręczna chłopców PG nr 1 – III miejsce
Koszykówka dziewcząt PG nr 1 – II miejsce
Tenis stołowy drużynowy chłopców PG nr 3 – II miejsce
Tenis stołowy drużynowy dziewcząt PG nr 3 – III miejsce

Gimnazja indywidualnie:
Michał Galas PG nr 1 - tenis stołowy indywidualny chłopców – I miejsce
Patryk Bajor PG nr 3 - tenis stołowy indywidualny chłopców – II miejsce
Jarosław Franczyk PG nr 3 - tenis stołowy indywidualny chłopców – III miejsce
Natalia Bajor PG nr 3 - tenis stołowy indywidualny dziewcząt – I miejsce
Pamela Chojnacka ZS nr 1 z OS rzut oszczepem – III miejsce

Brzeskie szkoły uczestniczyły także w zawodach ogólnopolskich, a oto wyniki jakie uzyskały:
Mini-koszykówka dziewcząt PSP nr 3 – 8 miejsce
Mini-piłka ręczna chłopców PSP nr 1 – 6 miejsce
Tenis stołowy drużynowy chłopców – ZS nr 1 OS – 10 miejsce

W 2010 roku wojewódzkim współzawodnictwie sportowym szkół najwyżej sklasyfikowane zostały, wśród szkół podstawowych:
PSP nr 3 na 6 miejscu,
a wśród szkół gimnazjalnych:
PG nr 3 na 5 miejscu.



Nagrodzeni podczas podsumowania roku 2010


Nagrody w Programie SONiA

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1
Najbardziej aktywni uczniowie: Michalina Krocz, Arkadiusz Stopka
Najaktywniejszy nauczyciel: Anna Teklińska

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3
Najbardziej aktywni uczniowie: Marta Wdowiuk, Natalia Kucharska
Najaktywniejszy nauczyciel: Danuta Pilch

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5
Najbardziej aktywni uczniowie: Szymon Dymińczuk, Bartosz Skibiński
Najaktywniejszy nauczyciel: Jacek Wojnarowski

Zespół Szkół Nr 1 z Oddziałami Sportowymi
Najbardziej aktywni uczniowie: Justyna Kozielec, Przemysław Noworolski, Karolina Klugiewicz, Adrian Gajewski
Najaktywniejszy nauczyciele: Robert Nowakowski, Zbigniew Makowiecki

Zespół Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
Najbardziej aktywni uczniowie: Marta Korjat, Piotr Brzeziński, Patrycja Stankiewicz, Kamil Karbowiak
Najaktywniejszy nauczyciele: Joanna Iwanicka, Ryszard Milewski

Publiczne Gimnazjum Nr 1
Najbardziej aktywni uczniowie: Malwina Kohnke, Grzegorz Wojcieszek
Najaktywniejszy nauczyciel: Ewa Jarząb

Publiczne Gimnazjum Nr 3
Najbardziej aktywni uczniowie: Natalia Bajor, Patryk Bajor
Najaktywniejszy nauczyciel: Paweł Ciszewski


Nagrody Burmistrza dla zawodników oraz trenerów

UKS Softball Delfiny Brzeg
Zdobywczynie Pucharu Polski w softballu kobiet 2010
Trener: Łukasz Zieliński
Zawodniczki: Karolina Łukasiewicz, Marta Adamczyk, Paulina Czajda, Karolina Górka, Ewa Huk, Kamila Janowska, Michalina Katerynin, Klaudia Litwin, Natalia Litwin, Aleksandra Grzeszczak, Magdalena Popowska, Maja Sokal, Sylwia Stankowska.

Młodzieżowy Klub Softballowy Szóstka Brzeg
Mistrzostwo Polskiej Ligi Softballu Kobiet 2010
Trener: Dariusz Żak
Zawodniczki: Patrycja Brzęczek, Ewa Chrząszcz, Monika Chrząszcz, Anita Chojnacka, Anna Krawczyk, Patrycja Kurowska, Pamela Chojnacka, Magdalena Pasternak, Paulina Marecka, Ewelina Klimek, Justyna Pasionek, Agnieszka Wygaś, Natalia Wyrwas, Adrianna Klugiewicz, Alicja Górka.

SKS Orlik Brzeg
Mistrzostwie Opolszczyzny - 2010
Zwycięzcy 1/4 finałów Pucharu Polski Dzieci – Mielec 2010
Zwycięzcy 1/2 finałów Pucharu Polski Dzieci – Brzeg 2010
Zdobywcy IV miejsca w finale Pucharu Polski Dzieci – Regimin 2010
Trenerzy: Mirosław Kołodziejczyk, Marek Szulczewski
Zawodnicy: Rafał Boszkiewicz, Jaromir Ślusarczyk, Rafał Koliweszka, Paweł Salacz, Adam Jabłoński, Kamil Bajsarowicz, Kamil Majewski, Przemysław Kullanda, Patryk Sanecki, Daniel Zawadzki, Krzysztof Stokowski, Arkadiusz Stopka, Bartosz Świechowski, Karol Szczepaniak, Kamil Stypiński, Dominik Kelmer.

Tenis stołowy
Zawodnicy:
Natalia Bajor – członkini kadry narodowej juniorek, II miejsce indywidualnie i III druzynowo w Kacskmet (Węgry, styczeń 2010), I miejsce drużynowo w Linz (Austria, kwiecień 2010), I miejsce indywidualnie i I miejsce w deblu w Pucharze Polski młodziczek (maj 2010), III miejsce drużynowo i IV miejsce indywidualnie w Międzynarodowych Młodzieżowych Mistrzostwach Luksemburga (czerwiec 2010), I miejsce indywidualnie w mistrzostwach Polski AZS (wrzesień 2010), I miejsce indywidualnie w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetek (październik 2010), II miejsce indywidualnie U-14 i III miejsce w kategorii U-15 w Pro Tour w Szwecji (listopad 2010).
Patryk Bajor – III miejsce drużynowo w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (mistrzostwa Polski) w Ciechanowie (maj 2010), I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Linzu (Austria, kwiecień 2010), II miejsce indywidualnie, I miejsce w deblu i II miejsce w grze mieszanej w mistrzostwach Polski AZS w kategorii kadet w Częstochowie.
Michał Galas – udział w Polish Youth Open - Polish Cadet Open ITTF Junior Cicuit we Władysławowie (maj 20101), udział w Austrian Youth Championships w Liznu (kwiecień 2010), II miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetów w Nadarzynie.

Kolarze LMGKK Ziemia Brzeska
Zawodnicy klubu Ziemia Brzeska w ostatnich latach zdobyli 67 medali mistrzostw Polski, a także mistrzostw Europy i mistrzostw Świata. W 2010 roku zawodnicy zdobyli wicemistrzostwo Polski Elity na torze w wyścigu drużynowym, II miejsce w scratchu, a na Olimpiadzie Młodzieży II miejsce w wyścigu dystansowym.
Trener: Franciszek Moszumański
Zawodnicy:
Mateusz Majdanik – w sezonie 2010 zdobył wicemistrzostwo Polski w wyścigu drużynowym, jest w składzie pierwszej reprezentacji Polski w wyścigu drużynowym.
Szymon Godras – jest wicemistrzem Polski w wyścigu drużynowym, w wyścigu etapowym na szosie o Puchar Bałtyku zajął III miejsce (2010 r.), w roku 2011 w Pucharze Polski w kolarstwie torowym zajął II miejsce.
Paweł Franczak – w kategorii junior i junior młodszy był mistrzem Polski na torze i szosie.
Mateusz Mazepa – wicemistrz Polski.
Damian Zagajski
Marek Łazarewicz – w sezonie 2010 na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zajął II miejsce w wyścigu punktowym na torze, w sezonie 2011 w wyścigu torowym o Puchar Polski.
Wojciech Malec – wygrał wyścig przełajowy o Puchar Polski w sezonie 2010 w Strzelcach Krajeńskich i Goścęcinie, w sezonie 2010 zajął II miejsce w punktacji na najlepszego zawodnika w Polsce (przełaje).
Wojciech Pszczolarski – w sezonie 2009 był mistrzem Polski w wyścigu punktowym, w sezonie 2010 zdobył wicemistrzostwo Polski w wyścigu drużynowym.
Andrzej Bartkiewicz – w sezonie 2010 był wicemistrzem Polski w wyścigu omnium (6 konkurencji) na torze, zdobył wicemistrzostwo Polski na torze w wyścigu Scratch i w wyścigu drużynowym, został powołany do pierwszej reprezentacji Polski w wyścigu drużynowym, scratch i omnium, reprezentował na kraj w mistrzostwach Europy, posiada klasę mistrzowską, w sezonie 2011 zdobył brązowy medal przełajowych mistrzostw Polski.
Adrian Tekliński – jest najlepszym zawodnikiem w Polsce w wyścigach na torze, zdobywał medale i wysokie miejsca w najważniejszych imprezach na świecie (mistrzostwa Świata, mistrzostwa Europy, Puchary Świata), w latach 2005-2010 był wielokrotnie mistrzem Polski na różnych dystansach torowych, przygotowuje się do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.
Dominika Żukowska – w sezonie 2009 była wicemistrzynią Europy (Mińsk), na torowych mistrzostwach Polski w Pruszkowie zdobyła 3 złote medale i 1 srebrny w wyścigu scratch (2010 r.), w sezonie 2010 była najlepszą juniorką w Polsce.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 2010, mlodziezowego, podsumowanie, roku, sportu, szkolnego


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 19
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu