Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Wywiad z Agatą Bachryj i Ewą Nierzwicką
Autor Wiadomość
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2006-07-20, 08:28   Wywiad z Agatą Bachryj i Ewą Nierzwicką

Poniżej przedstawiam wywiad mojego autorstwa z dwoma wychowankami Cukierków Odry Brzeg: Agatą Bachryj i Ewą Nierzwicką.



Wciąż niepewna jest sytuacja dwóch juniorek, które w tym roku pisały maturę i ich dalszy rozwój koszykarski uzależniony będzie w dużej mierze od tego, gdzie zdecydują się na studiowanie. Przedstawiamy poniżej rozmowę z Ewą Nierzwicką oraz Agatą Bachryj [na zdjęciu obok: Agata Bachryj (po lewej) i Ewa Nierzwicka] zawodniczkami Cukierków Odry Brzeg.


Matura za Wami. Jak Wam poszło?


Ewa Nierzwicka: Na szczęście jest już po wszystkim. Maturę zdałam i teraz już czekam tylko na wyniki rekrutacji.

Agata Bachryj: Ja również cieszę się, że mam to już za sobą. Najgorsze było dwumiesięczne oczekiwanie na wyniki.


Który przedmiot sprawił Wam najwięcej problemów?


EN: Najtrudniejszy dla mnie na maturze był język polski, gdyż trudno było trafić jednocześnie w klucz odpowiedzi w poszczególnych pytaniach jak i w wypracowaniu.


AB: Przedmioty humanistyczne nigdy nie były moją mocną stroną. Tak też było i tym razem. Najbardziej obawiałam się wyników z języka polskiego.


Jakie macie plany na studia?


EN: Chciałabym bardzo studiować turystykę i rekreację na wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego.


AB: Moje plany na studia. Ubiegam się o indeksy na dwóch uczelniach. Jedną z nich jest również Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Już niedługo wyniki i wtedy okaże się co dalej.


Opowiedzcie o początku Waszej przygody z koszykówką?


EN: W koszykówkę zaczęłam grać w piątej klasie szkoły podstawowej w Strzelcach Opolskich. Pierwszym moim trenerem był pan Paweł Bębas. Następnie trafiłam do Brzegu do Cukierków, gdzie wspólnie z Agatą pod okiem trenera Mariusza Andruchowicza udoskonalałyśmy swoje umiejętności.


AB: W podstawówce chodziłam z rodzicami na mecze koszykówki starszej siostry (Alicja Bachryj - dop. red.), a trenowanie rozpoczęłam w drugiej klasie gimnazjum, kiedy to przeprowadziłam się do Brzegu. Wówczas trenowałam już regularnie.


Agata pochodzisz z Raciborza, Ewa natomiast ze Strzelec Opolskich. Jak czujecie się w Brzegu?


AB: W Brzegu czuję się bardzo dobrze. Mam mnóstwo znajomych. Uczęszczałam tu do gimnazjum i liceum, dlatego też jestem przywiązana do tego miasta.


EN: W Brzegu spędziłam już pięć lat i również przywiązałam się do tego miasta. Zawsze będę miała do niego sentyment.


Kilka Waszych słów o trenerze Kubiaku.


EN: Trener Krzysztof Kubiak jest ambitnym i wymagającym trenerem. Na pewno jego praca z drużyną przynosi wciąż efekty.


AB: Według mnie to bardzo wymagająca osoba. Jest szkoleniowcem, który za wszelką cenę dąży do celu i jest bardzo solidny. Przede wszystkim liczy się dla niego praca na treningach i zaangażowanie w meczach.


Poprzedni sezon Cukierki zakończyły na 6 miejscu. Jak oceniacie ten wynik?


EN: Myślę, że jest to dobry wynik. Wszyscy naprawdę dali z siebie wszystko. Udało nam się zdobyć jedno miejsce wyżej w tabeli niż w poprzednim roku.


AB: Zgadzam się z Ewą. To bardzo dobry wynik i warto zaznaczyć, iż w trakcie sezonu zespół został osłabiony i grałyśmy właściwie bez klasycznej centerki, a jednak udało nam się poprawić zeszłoroczny wynik.


Nowy sezon, nowe nadzieje, kilka zmian w zespole. Jak Wy to oceniacie?


EN: Uważam, że zespół ma szanse na pierwszą czwórkę w tabeli, gdyż skład został wzmocniony.


AB: Wydaje mi się, że ten sezon może być dla Cukierków porównywalny z poprzednim, a dwie nowe zawodniczki niewątpliwie pomogą w osiągnięciu jeszcze lepszego wyniku.


Jakie są Wasze marzenia?


EN: Chcę się dostać na studia, które sobie wybrałam.


AB: Moim marzeniem jest pogodzenie studiów ze sportem oraz dalszy rozwój kariery zawodowej, a przy tym wszystkim mieć także chwile na spędzanie czasu z najbliższymi.


Z którymi dziewczynami z pierwszego składu utrzymujecie najlepszy kontakt?


AB: Od kilku lat bardzo dobry kontakt mam z Ewą i Jupą (Justyna Daniel - dop. red.) poza tym już dużo wcześniej znałam Gosię Morkę, która była moja tegoroczną współlokatorką.


EN: Podobnie jak Agata, bardzo dobry kontakt mam z Jupą, a ponadto z Magdą Rzeźnik i Joanną Chełczyńską.


W Brzegu powstaje nowa hala, gdzie prawdopodobnie będą rozgrywane mecze koszykarek. Czy nie będzie żal opuszczać hali przy ul. Oławskiej?


AB: Na pewno mam wielki sentyment do starej hali. Tam rozpoczęłam swoją prawdziwą przygodę z koszykówką, przy ul. Oławskiej rozgrywałam swoje pierwsze mecze. Wydaje mi się, że z czasem przyzwyczaimy się i polubimy nową halę tak jak poprzednią.


EN: Niestety nie będę miała już okazji, aby potrenować na nowej hali, gdyż nie będzie mnie już w Brzegu, ale myślę, że dla większości dziewczyn, które trenowały na ul. Oławskiej żal będzie opuszczać starą halę.


Jakie jest Wasze zdanie na temat powiększenia ekstraklasy?


EN: Uważam, że jest to dobry pomysł, gdyż drużyny będące na szczycie tabeli pierwszej ligi będą miały teraz szansę zmierzyć się z silniejszymi od siebie drużynami. Jest to także możliwość rozwoju oraz większego ogrania się dla drużyn, które znajda się w tym sezonie w ekstraklasie.


AB: Więcej drużyn, to dłuższy sezon. Z drugiej strony patrząc w meczach ze słabszymi zespołami trener będzie miał okazję do sprawdzenia zawodniczek, które mają mniejsze szanse sprawdzenia się i zaprezentowania w meczach na szczycie. Poza tym beniaminki nabierają doświadczenia wśród najlepszych.


Co sądzicie o wciąż większej liczbie zawodniczek z zagranicy? Nie czujecie, że blokują Wam miejsce na boisku?


AB: Dzięki sprowadzaniu zagranicznych zawodniczek mogę zyskiwać doświadczenie. Nie myślę w ten sposób, że blokują mi miejsce. Skoro są lepsze, to znaczy, że grają więcej, a ja mogę przy tym zyskać ucząc się od nich, co mam nadzieję w przyszłości zaprocentuje.


EN: Na pewno w pewien sposób blokują drogę polskim zawodniczkom. Kluby, które stać na to finansowo, ściągają bardzo dobre dziewczyny z zagranicy, a wówczas wysoko celują miejsca w tabeli.


Dziękuję Wam za rozmowę, życząc jednocześnie powodzenia na studiach i na boiskach.


AB i EN: Dziękujemy.



źródło: www.plkk.pl
0 UP 0 DOWN
 
gurus 
gurus


Wiek: 57
Dołączył: 16 Kwi 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-08-03, 20:26   brawo za takie wywiady

brawo za takie wywiady nie tylko gwiazdy naszgo podwórka. ale młode i piękne i zdolne !!!!!!!!!!!!!.proponuje więcej wywiadów z osobami wyrórzniających śię w róznych dyscyplinach sportu młodzierzowego bo nieznamy na dorą sprawe wszystkich młodych talentów :P :P :P . kto interesuje śie koszem to te nazwiska zna ale przykładowo fan nożnej nie zna dorobku tych młodych dziewczyn a warte są zainteresowania :oops: . ha ha
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 38
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-03, 23:00   

U la la , jakiż wywiadoos :D

Pozdrowionka !
0 UP 0 DOWN
 
sedzia DRED 
sir Rafcio



Wiek: 49
Dołączył: 01 Cze 2005

UP 3 / UP 0


Skąd: Zasiedmiogorogrod

Wysłany: 2006-08-05, 19:54   

:evil: :wink: :evil:
fajniusio się czytało-GRATULUJĘ,dobry materiał i czekamy na dalszeeeee-pozdro :wink:
0 UP 0 DOWN
 
ursus 


Wiek: 55
Dołączył: 07 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-09, 22:20   

FAJNE,MŁODE,ZDOLNE I MĄDRE DZIEWCZYNY,NASTĘPNE ZMARNOWANE TALENTY KOSZYKARSKIE W BRZEGU.SIEDZISZ DWA LATA NA ŁAWCE TO JAK MASZ SIĘ ROZWIJAĆ?W NAJWAŻNIEJSZYM MOMENCIE PRZEJŚCIA Z JUNIORKI DO SENIORKI.DOBRZE,ŻE STRUSIU POSZŁA DO SMSU.BĘDZIE GRAŁA!!!
Cytat:
:oops:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: agata, bachryj, ewa, nierzwicka, wywiad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu