Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2006-07-01, 15:05
Lubimy sobie poczytać

Co najczęściej czytamy?
poezję
7%
 7%  [ 24 ]
kryminały
10%
 10%  [ 33 ]
romanse
4%
 4%  [ 14 ]
thrillery/horrory
9%
 9%  [ 29 ]
sensacyjne
10%
 10%  [ 33 ]
historyczne
7%
 7%  [ 23 ]
poradniki
7%
 7%  [ 23 ]
fantasy
12%
 12%  [ 39 ]
popularno-naukowe
10%
 10%  [ 32 ]
obyczajowe
12%
 12%  [ 38 ]
sportowe
4%
 4%  [ 14 ]
Głosowań: 126
Wszystkich Głosów: 302

Autor Wiadomość
misiolinka 



Wiek: 33
Dołączyła: 17 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-02, 15:15   

Ja się pochwalę, bo od początku ferii przeczytałam aż 4 książki :D
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-02-02, 15:17   

Garuda napisał/a:
czy ktoś z Was miał do czynienia z książką "Nieśmiertelność" Milana Kundery


Dobrze się sprzedaje cały Kundera. Osobiście nie czytałem.

[ Dodano: 2007-02-02, 15:18 ]
misiolinka napisał/a:
Ja się pochwalę, bo od początku ferii przeczytałam aż 4 książki


GRatuluję!!!! Specjalna nagroda dla Panny do odebrania przy najbliższej okazji. Mówię serio - a jakie to książki?
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-02, 15:44   

Garuda napisał/a:
"Nieśmiertelność" Milana Kundery

Wątpię, że ją znajdziesz. Aktualnie nie ma żadnych książek Kundery w bibliotece w której byłam, a nie zapuszczam się w inne ciemne czeluście Brzegu w poszukiwaniu ich. Ja kończę pochłaniać jego " Żart" (pewnie, gdybym go nie miała w domu, to bym się do tego nie dobrała...) Nie wiedziałam, że on jest taki popularny...
Dzisiaj wypożyczyłam sobie dwie książki Sarte. Nie zaczęłam jeszcze czytać, ale myślę, że przez te 4 dni najbliższe, kiedy prawdopodobnie w górach nie będę miała internetu pochłonę je (właśnie z tą myślą je wypożyczyłam). Tymczasem powracam do "Żartu", jeśli ktoś nie czytał, to polecam... powieść przedstawia losy mężczyzny w okresie socjalizmu w Czechach, a dokładniej jego wspomnienia z czasów, kiedy to przez donos swojej dziewczyny, jako że na kartce do niej znajdował się polityczny żart, zostaje wydalony z partii i wyrzucony ze studiów, a następnie trafia do "czarnych" (karnej kompanii) na resocjalizację. / książka była niegdyś dołączona go Gazety w kolekcji XX-tego wieku. /
0 UP 0 DOWN
 
Dalville 


Wiek: 34
Dołączył: 19 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-02, 16:20   

Garuda napisał/a:
a czy ktoś z Was miał do czynienia z książką "Nieśmiertelność" Milana Kundery...tak sobie przeczytałem recenzję i wygląda zachęcająco do pochłonięcia. Może ktoś już czytał i chce mi odradzić wyboru?


Chyba będę miał niedługo, więc dam znać, jak już chapnę:P


Sam mam zamiar zabrać się teraz za jakąś klasykę; może będzie to coś Stendhal'a, ewentualnie jakiś Dostojewski, który dał jeszcze radę się przede mną uchować:P
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-02, 16:34   

Dalville napisał/a:
ewentualnie jakiś Dostojewski, który dał jeszcze radę się przede mną uchować:P


Tzn. chcesz przez to powiedzieć, że nie czytałeś "Zbrodnia i Kara"..
Kurcze to jedna z niewielu lektur szkolnych, która mi się szczerze podobała..
0 UP 0 DOWN
 
Dalville 


Wiek: 34
Dołączył: 19 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-02, 17:37   

smooth napisał/a:
Tzn. chcesz przez to powiedzieć, że nie czytałeś "Zbrodnia i Kara"..
Kurcze to jedna z niewielu lektur szkolnych, która mi się szczerze podobała..


Ummm...właściwie to miałem na myśli to, że 'niewiele jego książek zdołało się przedemną uchować". My bad:P. Z ważniejszych dzieł Dostojewskiego nie czytałem jeszcze "Idioty". Chciałem go kupić na tym bazarku przed BCK, ale ktoś mnie uprzedził:P

W jego dorobku chyba najbardziej zachwyciły mnie "Biesy"; maligna większa nawet niż w "Zbrodni i Karze". Zresztą, Dostojewski bardzo lubił eksploatować temat rozmaitych schorzeń swoich bohaterów:P[/quote]
0 UP 0 DOWN
 
Agaj 

Wiek: 36
Dołączyła: 18 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-03, 04:01   

Saw_woman napisał/a:
Garuda napisał/a:
Mdłości".


Lepiej nie, bo a nuż mi się spodoba i wyjdzie na to, że nie mam własnego gustu (moja siostra jest fanatyczką Sartre'a )

Ziomek napisał/a:
"Namiętnik" Manueli Gretkowskiej (...) Historie o życiu, pragnieniach i namiętnościach towarzyszących zwykłym ludziom


Interesujące...... jakoś mnie ten tytuł tak wiesz...hmm....zainteresował :oczko:


:mrgreen: Muahaha.
Oj, Saw_woman, jak sądzę, Justyna byłaby wniebowzięta, mając świadomość, że dla swojej młodszej siostry jest niezbitym autorytetem *przybiera nad wyraz przebiegłą minę*.
Akurat w tej kwestii nie wahaj się ani chwili.
Niezwłocznie pochwyć Sartre'a i skonsumuj go roztropnie, zdanie po zdaniu. :mrgreen:
I co najważniejsze, nie miej dość. Nigdy, przenigdy.

W moim odczuciu, 'Mdłości' to naprawdę szczególna książka,hm. :mrgreen:
Żłobi czerep niemiłosiernie- przy czym rozgrzewa synapsy do czerwoności, co sprawia, że czyta się ją z niezwykłą rozkoszą. :mrgreen: :lol:

W napięciu oczekiwałam klarownych i dobitnych opisów napadów Mdłości *mrrau*. Sartre uchwycił każdy z nich w najmniejszym szczególiku, co wydało mi się niezwykle zajmujące.
Co ciekawsze opisy stanów emocjonalnych Antoine'a Roquentin chłonęłam kilkakrotnie, gdyż absorbowały mnie ze straszliwą intensywnością :roll: :mrgreen:

Ach, wyrafinowane cudo *mlask*. Czytaj koniecznie.



I ta 'okropeczna świadomość istnienia' :roll:
Ojejku,jej. ---
Ostatnio zmieniony przez Agaj 2007-02-03, 13:13, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Rei 


Wiek: 34
Dołączyła: 22 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-03, 23:11   

Sarte jest dzisiaj mainstreamowy, wszyscy czytają, nevermind.




Cytat:
Z ważniejszych dzieł Dostojewskiego nie czytałem jeszcze "Idioty". Chciałem go kupić na tym bazarku przed BCK, ale ktoś mnie uprzedził:P


I tym razem to nie byłam ja;] 'Idiotę' czytałam ,oparły się mi tylko 'Biesy' i 'Wspomnienia z domu umarłych'

A poczytaj sobie 'Anne Kareninę' w końcu, bądź o podobnej tematyce tym razem bardziej romańską 'Panią Bovary' - dwie prześwietne książki o kobiecej nautrze ( i jej okrutności;p)
0 UP 0 DOWN
 
Włóczykij 
Indianer



Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z mnogości ech...

Wysłany: 2007-02-04, 12:58   

Rei napisał/a:
...dwie prześwietne książki o kobiecej nautrze ( i jej okrutności;p)


jeśli chodzi o kobiecą naturę, to doskonale przedstawia ją de Sade w książce pt. " Justyna, czyli nieszczęścia cnoty", a dokładniej, to upartość i nieuległość kobiet w wyznawanych przez nie zasadach (wydaje mi się, że w książce jest poniekąd ukazana wizja naiwności ludzkiej wobec rzeczywistości, w której by przeżyć, należy porzucić wszelkie uczucia i dbać jedynie o swój "interes"). Wiarę w takie pojęcia jak: miłość, czy uczciwość, tytułowej bohaterce nieustająco pragną wybić ludzie (przede wszystkim libertyni), których spotyka podczas nieoczekiwanych wydarzeń... książka na pewno trudna, nie dla osób o słabej psychice :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Rei 


Wiek: 34
Dołączyła: 22 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-04, 14:18   

Desadowska (xD) wersja kobiety nie opiera się wyłącznie na Justynie, jej przeciwieństwem jest Julietta, i jak widać zejście z drogi cnoty wyszło jej na lepsze, niż przemodlonej młodszej siostrze. Markiz nie opisuje wyłącznie kobiet słabych i ślepo wierzących swoim własnym wyimaginowanym racjom, lecz również te, którym się powodzi, poprzez lekceważanie ogólnie przyjętych norm - wspomiana wyżej Julietta, jak i inne spotkane przez Justynę podczas swej podróży. Nie wymienię imion, bo w dwóch wersjach występują inne (przykład Dalville - w nieszczęściach był całkiem prawym człowiekiem)
0 UP 0 DOWN
 
misiolinka 



Wiek: 33
Dołączyła: 17 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-04, 16:08   

Franco Zarrazzo napisał/a:
GRatuluję!!!! Specjalna nagroda dla Panny do odebrania przy najbliższej okazji. Mówię serio - a jakie to książki?


Dziękuję, chociaż dla mnie to nie jest wielkie osiągnięcie. Po prostu jestem uzależniona od czytania :D Z tych czterech książek polecić mogłabym jedynie
Harlana Cobena "Nie mów nikomu" - bardzo ciekawy kryminał
A poza tym to przeczytałam jeszcze powieść jakiegoś psychoanalityka " Jak likwidowałam dom moich rodziców", Jakąś japońską " Na południe od granicy na zachód od słońca" i ze zbioru Siesickiej " Między pierwszą, a kwietniem"
A teraz czytam "Poscriptum" i Jonatana Carolla "Śpiąc w płomieniu"




dodano: smooth
Pamiętamy o cytowaniu selektywnym !!
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-02-05, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Włóczykij 
Indianer



Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z mnogości ech...

Wysłany: 2007-02-05, 20:56   

misiolinka napisał/a:
Jonatana Carolla "Śpiąc w płomieniu"


jeśli chodzi o Jonathana Carrolla, to przez ostatnie trzy dni zdążyłem przeczytać jego dwie książki z trylogii Crane's View: "Całując Ul" i "Zaślubiny patyków". Do pochłonięcia pozostało mi jeszcze "Drewniane morze". Po przeczytaniu pierwszej pozycji trochę się zraziłem, bo tak naprawdę nic ciekawego z niej nie mogłem dla siebie wyciągnąć, druga książka zdecydowanie lepsza, trochę zabawy słowem, trzeba było pomyśleć... jutro wybieram się do biblioteki, może uda mi się zdobyć "drewniane morze". Dzisiaj zacząłem czytać "Dżumę"...bardzo zaintrygował mnie Staruszek, który miał dosyć niecodzienną rozrywkę... :)
Ostatnio zmieniony przez Włóczykij 2007-02-05, 20:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-12, 20:58   

Ostatnio po kilku szowinistycznych książkach, które musiałam przeczytać, bo mi kazali (bardzo nie chętnie... :/ ), bądź chamskich żartach w "Boracie" sięgnęłam po Manuelę Gretkowską (podobno jest feministką? tak gdzieś słyszałam) i jest dużo lepiej się czuję :D

Polecam po raz kolejny "Namiętnik" (polecałam go i postanowiłam sobie jego treści przypomnieć :D ), dzisiaj zaś zaczęłam "Światowidza".
Sądzę jednak, że opowiadania Gretkowskiej są raczej dla kobiet, tak stwierdziłam obserwując reakcję kolegów na niektóre opisy miłości fizycznej...
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2007-02-12, 21:53   

Ziomek napisał/a:
dzisiaj zaś zaczęłam "Światowidza"

Nie uświadczysz tutaj ani feminizmu, ani opisów miłości, ani wątków tylko dla kobiet.
To jest opis jej podróży po świecie, jej przemyśleń z tym związanych etc. Sama zobaczysz, jak przeczytasz.
Ja polecam, bo w sumie czytało się bardzo dobrze [choć to było dawno temu, jeszcze zanim przeczytałem to wszystko, co mam już przeczytane :P ] Ale pochłonąłem w jeden dzień, więc musi być co najmniej przyzwoite ;)
Ostatnio zmieniony przez Derian 2007-02-12, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-12, 22:02   

Derian napisał/a:
Nie uświadczysz tutaj ani feminizmu, ani opisów miłości, ani wątków tylko dla kobiet.
To jest opis jej podróży po świecie, jej przemyśleń z tym związanych etc. Sama zobaczysz, jak przeczytasz.
Ja polecam, bo w sumie czytało się bardzo dobrze [choć to było dawno temu, jeszcze zanim przeczytałem to wszystko, co mam już przeczytane :P ] Ale pochłonąłem w jeden dzień, więc musi być co najmniej przyzwoite ;)


Podoba mi się jak na razie - opisy Buddy i Indii :) rozważania o Bycie i Nie-Bycie. Pewnie bym w jeden dzień przeczytała, ale czasy zbytnio dzisiaj nie mam i za późno zaczęłam... Jutro w szkole pewnie skończę :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: lubimy, poczytac, sobie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 38
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu