Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Microsoft Vista ???
Autor Wiadomość
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2007-05-19, 12:38   

z Vista bedzie tak jak z XP na poczatku, malo kto sie chcial przesiadac, bo to niepotrzebne bajery, zasobożerność itp. , natomiast za 2-3 lata pewnie bedzie wiecej na kompach Visty niz XP
Ostatnio zmieniony przez slawq 2007-05-19, 12:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
stempol 
Ś.P.



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 13 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław

Wysłany: 2007-05-19, 12:41   

Cyborg napisał/a:
1 ) większość pomysłów jest kopią tego co od dawna jest w linux-ach ( a skuteczniej rozwiązanych)

Microsoft tak ma ze wszystkim, wszystkie pomysły nowe ściągają od innych firm.
Jak ostatnio zobaczyłem najnowszego IE to szok, bo zobaczyłem mojego Firefoxa...

Jak dla mnie Vista jest dla laików którzy nie mają pojęcia o komputerach, zrobili ogromny szum medialny, ludzie sie napalili. Teraz kupując kompa mówią, że musi być Vista, nie wiedzą co to i o co chodzi ale muszą mieć. Uważam, że w takiej formie nikt kto ma jako takie pojęcie o kompach nie zainstaluje Visty. A sprzedawcy rodem z MediaMarkt, będa wciskali to nieświadomym.

Slawq napisał/a:
z Vista bedzie tak jak z XP na poczatku, malo kto sie chcial przesiadac, bo to niepotrzebne bajery, zasobożerność itp. , natomiast za 2-3 lata pewnie bedzie wiecej na kompach Visty niz XP


Obawiam się, że masz racje :) Chociaż pamiętam, że ja szybciutko zainstalowałem XP, się spodobał i tak do tej pory go używam.
Ostatnio zmieniony przez stempol 2007-05-19, 12:46, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2007-05-19, 14:00   

stempol napisał/a:
Chociaż pamiętam, że ja szybciutko zainstalowałem XP, się spodobał i tak do tej pory go używam.

oczywiscie, ale w momencie pojawienia sie na rynku wielu uzytkownikow nie moglo sobie na to pozwolic, masa komputerow miala po 64MB - 128 MB pamieci RAM, a to przy XP samobójstwo - tylko dla baardzo cierpliwych
0 UP 0 DOWN
 
stempol 
Ś.P.



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 13 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław

Wysłany: 2007-05-19, 14:08   

slawq napisał/a:
oczywiście, ale w momencie pojawienia sie na rynku wielu użytkowników nie mogło sobie na to pozwolić, masa komputerów miała po 64MB - 128 MB pamięci RAM, a to przy XP samobójstwo - tylko dla bardzo cierpliwych

Szczerze to ja nie mam zawsze najlepszego sprzętu, i chyba miałem 128 wtedy (teraz 512), i spokojnie działało, bo sztuką jest XPka ustawić, powyłączać opcje o których normalny użytkownik nie ma pojęcia, np.: identyfikacja legalności, rejestracji, wysyłanie danych do Microsoftu ale inne użytkowe także.
Przy samej instalacji XP takim jakim jest, to nie polecił bym go nikomu, podobnie z innymi sprawami np. Firefox
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2007-05-19, 23:01   

slawq napisał/a:
z Vista bedzie tak jak z XP na poczatku, malo kto sie chcial przesiadac, bo to niepotrzebne bajery, zasobożerność itp. , natomiast za 2-3 lata pewnie bedzie wiecej na kompach Visty niz XP


za 2-3 lata to nie będzie już komputerów z pamięciami niższymi niż 1 GB...
i technologia zmieni się, nie znacznie, a może i wcale ale jeśli to coś z tego będzie...
zawsze tak jest
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-08, 09:42   

z tego co widziałem u kumpla toniewszystko jeszcze na viscie chodzi miemy nadzieje ze szybko to sie zmieni
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-08, 09:54   

Wczoraj i w zeszłą niedzielę byłem u Ciotki , która kupiła sobie notebooka z Windowsem Vista Home Basic.

Na początku motałem się okrutnie, nie wiedziałem co i jak, gdzie szukać gdzie ustawiać.
Ale po paru godzinkach wszystko wróciło do normy, opanowałem inszość Visty.

Nie wiem czy są plusy, ogólnie Ciotka używa notebooka jako komputer biurowo-domowy (office, internet, multimedia, komunikatory) i wszystkie aplikacje chodzą (na szczęście ma 1GB RAMu).

Jak na pierwszy raz - Vista to taki inny XP :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: microsoft, vista


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 20
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu