Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Edukacja, Młodzież - szkoły, przedszkola, żołbki
Autor Wiadomość
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-10-15, 21:36   

Z brzeską kulturą nie jest tak źle ale mogłoby być o wiele lepiej! Panie Franco wypraszam sobie, to nie są tylko puste hasła. Ja swoje hasła popieram czynami. Oto kilka przykładów:
1. Byłem współorganizatorem koncertów o których wspominałem wyżej (Ja pertraktowałem i ściągałem zespoły spoza Brzegu)
2. Ja byłem współtwórcą zespołów wokalnych ALTA i Incognito, w których to zrzeszała się młodzież chcąca się wykazać wokalnie.
3. U mnie dodatkowe zajęcia z informatyki w PG2 kończyły się po godzinie 20.00 (16 grup w ciągu tygodnia)
4. Ja stworzyłem w PG2 kawiarenkę internetową dla społeczności brzeskiej
itd. itp. ect.
Większość moich czynów po jakimś czasie było ucinane krótko hasłem "nie ma kasy" (więc mam chyba prawo narzekać na władze i system.
Gdy nadarzyła się okazja zareklamowania miasta Brzeg na ogólnopolskim festiwalu przez jeden z zespołów, to podczas wizyty u naszego "władcy" w sprawie zrefundowania przynajmniej części kosztów usłyszeliśmy, że sory, że miasto zadłużone, że .... i wyszliśmy z tamtąd z niesmakiem aczkolwiek obdarowani przez "władcę" koszulkami i czapeczkami firmowymi - celem rozławiania Brzegu po Polsce (tak na marginesie, to zespół zajął na tym festiwalu 3 miejsce a koncert był transmitowany przez TVP2 - a na dole ekranu telewizora nie było info, że to zespół np. Orsona, tylko zespół Incognito z Brzegu).
I tak to wygląda w naszym mieście.

Czy to są tylko puste hasła?
Jestem jak najbardziej chętny do współpracy i działania.
Spotkajmy się w realu przy piwku i zacznijmy jak najbardziej działać ale też przy wsparciu naszych włodarzy. Niech oni też zaczną czuć się odpowiedzialni za to co dzieje się lub nie w tym mieście.

pozdro

Orson
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-15, 21:39   

ps. po czasie przeczytałem Twój ostani post Franco i popieram...(pozwole sobie juz nie cytować ;) )
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-10-15, 21:41   

Chylę czoła, ale odpisze konkretnie już nie dziś. Morfeusz wzywa. No i jakie "Kulturowe podstawy osobowości" trza by poczytać. Albo inną "Trzecią falę". Tudzież "Dzienniki" Malinowskiego z zamianą na "Kultura" Chrisa Jenksa... masakra hi hi hi. Tzn nie że nie lubię czytać, tylko od czego zacząć?
Pozdrawiam Orsonie i na piwko po Przylądkach do Wodnika zapraszam... :D :D:D. Tzn nie stac mnie na sponsoring, ale pogadać może ramy dadę...

Z szacunkiem tym razem i pokorą

Franek zdecydowanie w tej chwili mnie Zaraza :P

DOBRANOC

PS
Na SDM to byłem cuś jakoś na 10 koncertach w ciągu dwóch lat. Nie licząc grania luzackiego w pubach Bieszczadów...
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-10-17, 18:28   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Przylądki Dobrej Nadziei - wspólna impreza kilku środowisk, próba przełamania barier i uprzedzeń wielu ludzi. Współpraca prasy lokalnej, lokalnych przedsiębiorców i urzędników. Zainteresowanie ? Organizatorzy i rodzynek w postaci Smootha. Nawet patron medialny /niniejsze forum/ cisza. I tak dalej...

Można byłoby zrobić wiele, tylko skąd wziąć informacje. Jak mogę promować coś, o czym nie mam zielonego pojęcia, o czym info czerpię nawet nie z drugiej a z trzeciej ręki :?: Jak mogę pomagać, jeśli wręcz proszę o dostęp do plakatów (dla niewtajemniczonych - rozmowy z Radkiem W.), a mimo tego z drugiej strony nie ma odzewu :( Nie wiem Franku jak Ty sobie wyobrażałeś współpracę z forum w zakresie "Przylądków..." skoro nie chiałeś nam przekazywać żadnych informacji. Skoro uważałeś, że pomoc jest zbędna, mimo, że ją nie raz próbowaliśmy ofiarować, to nie miej żalu, że nic nie robimy. Nim nas ocenisz i wrzucisz wszystkich w jeden worek, popatrz co Ty zrobiłeś w kierunku tej współpracy. Nie zamierzam wyciągać informacji na siłę. Nie chciałeś pomocy to nie... Ja nikogo nie zmuszę do współpracy ze mną. Nie podoba Ci się moja osoba to trzeba było uderzyć do Cyborga, z tego co wiem, On też rozmawiał z Tobą na temat dostępu do plakatów oraz ofiarował pomoc i podobnie jak ja został olany.
Jak widać w temacie dotyczącym "Przylądków...", gdy tylko dostałam zaproszenie od Radka natychmiast pojawiło się ono na forum. Na tym polega współpraca, że jedna strona musi dać, by inna mogła wziąć. Ale komu ja to tłumaczę. Najprościej jest powiedzieć to Wasza wina, Wy nic nie zrobiliście, Wy się nie interesujecie... To właśnie Twoja 'wygodna' prawda :/ A jaka jest 'prawdziwa' prawda wiedzą Ci, którzy mieli z nami kontakt, których wypytywaliśmy na temat co jest grane, co ustalone, kiedy będzie coś wiadomo, których prosiliśmy dajcie nam znać, a pomożemy. Niestety nie dali, nic nie powiedzieli a teraz jeszcze mają żal, że się nie pomogło :/

To wszystko miało inaczej wyglądać :/

Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-10-17, 21:03   

Hmm .... nawet bardzo hmmm... za chwilę spotkam się z mecenasem Przylądków - poodświeżamy sobie pamięć. Może rzeczywiście jakiś detal spotkania z Cyborgiem umknął naszej uwadze. Przecież siedzieliśmy późnym wieczorem na luzie w Kebabie przy piwku i nieodmiennie dobrej zapiekance. Spotkanie po prostu było przypadkowe.

A co do reszty - nie cierpię kopiowania niepublicznej korespondecji i raczej tego nie zrobię. Nie mniej mam kopie maili od i do Yasia w kwestii imprezy. Toteż prosze uprzejmnie o sprostowanie powyższej wypowiedzi odnoście pewnych sugestii, że ktoś przed kimś coś ukrywał. Przecież wszystkie info lecą na Forum od razu.

W trakcie pisania tego posta przeprowadziłem rozmowę z Mateuszem Stachem. W kwestii spotkania z Cyborgiem - jego wersja jest tożsama z moją. Plakaty leżały wtedy przy nas i raczej nie cieszyły się zainteresowaniem.
W kwestii chwili obecnej - plakaty się skończyły. Potrzebna jest natentychmiast konkretna pomoc w postaci jednej lub dwu paczek papieru ksero formatu a3 celem dodrukowania. Resztę srpaw Mateusz /prosił, żeby podkreślić, że NIE POSIADA w tej chwili ani komputera ani netu/ załatwia osobiście. Tel. do niego: 603 317 830.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-10-18, 00:02   

Nie wiem Franku jak Ty sobie wyobrażałeś współpracę z forum w zakresie "Przylądków..." skoro nie chiałeś nam przekazywać żadnych informacji. Skoro uważałeś, że pomoc jest zbędna, mimo, że ją nie raz próbowaliśmy ofiarować, to nie miej żalu, że nic nie robimy. Nim nas ocenisz i wrzucisz wszystkich w jeden worek, popatrz co Ty zrobiłeś w kierunku tej współpracy. Nie zamierzam wyciągać informacji na siłę. Nie chciałeś pomocy to nie... Ja nikogo nie zmuszę do współpracy ze mną. Nie podoba Ci się moja osoba to trzeba było uderzyć do Cyborga, z tego co wiem, On też rozmawiał z Tobą na temat dostępu do plakatów oraz ofiarował pomoc i podobnie jak ja został olany.
Jak widać w temacie dotyczącym "Przylądków...", gdy tylko dostałam zaproszenie od Radka natychmiast pojawiło się ono na forum. Na tym polega współpraca, że jedna strona musi dać, by inna mogła wziąć. Ale komu ja to tłumaczę. Najprościej jest powiedzieć to Wasza wina, Wy nic nie zrobiliście, Wy się nie interesujecie... To właśnie Twoja 'wygodna' prawda :/ A jaka jest 'prawdziwa' prawda wiedzą Ci, którzy mieli z nami kontakt, których wypytywaliśmy na temat co jest grane, co ustalone, kiedy będzie coś wiadomo, których prosiliśmy dajcie nam znać, a pomożemy. Niestety nie dali, nic nie powiedzieli a teraz jeszcze mają żal, że się nie pomogło :/

To wszystko miało inaczej wyglądać :/

Pozdrawiam[/quote]

Jany julek - kiedy ja to wszystko napisałem bądź powiedziałem? Kiedy oceniłem? Kiedy powiedziałem: "Wasza wina" ? Jaka wygodna prawda? Kto co miał dawać... Kto to są "Ci którzy mieli z nami kontakt" ??? Kogo wypytywałaś i o co? Bo nie mnie ani nie Sponsora... Kogo prosiliście "Dajcie nam znać ?". Kto ma jaki żal ? Do kogo ? O co? Bo ja mam wrażenie, że żale to tutaj się leją w zupełnie drugą stronę.
A impreza ma takie piękne przesłanie... Dziękuję...
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-18, 01:04   

Któryś raz na tym forum z uporem maniaka postaram wrócić do tematu. Nie wiem na ile skutecznie ale przynajmniej spróbuję :)
Otóż ze szkolnictwem jest tak, ze samorząd administruje złobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, gimnazjami i szkołami ponadgimanzjalnymi publicznymi. Pod względem że siętak wyraże edukacyjnym podlegają one jednak ministerstu edukacji.
Proponuję Panu, kótry stworzył ten temat na forum sprecyzowanie swoich obaw co do szkolnictwa w Brzegu i określenie zagadnienia nad którym trzeba by podyskutować. To nieco ułatwi rozmowę. Panom (całej reszcie niamal) proponuję stworzenie osobnego tematu np. pod hasłem kultura w Brzegu. Jak najbardziej nadaje się to a propos Wyborów Samorządowych! traktowane jest to po macoszemu ale moim zdaniem jest to bardzo ważny temat.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-18, 13:25   

Samorząd Gminny dodajmy zajmuje sie szkolnictwem podstawowym a powiatowy pondpodstawowym, nadzór ma MEN, ale głownie od strony programowej a wiele szczegółów leży w gestii samorządu.

Wątek był założony dla polityków, lub ich sympatyków, własnie w tym celu żeby mogli przedstawić swoja diagnoze sytuacji i propziycje swoich działań. Bo to oni sa ekspertami w tej sprawie a nie obywatel. Obywatel ma oddac głos na ekspertów, ludzi światłyhc, którzy mają działac w jego imieniu. I prawde mówiąc oczekiwałem takiego własnie rezonansu w tym wątku.

Nie wiem jak jest na przykład z tak prosta sprawą jak opieka psychologiczna w szkołach. Wydaje mi sie że nader czesto mylona jest z funkcja tzw. pedagoga szolnego. Kilka lat temu ze znajomymi ze studiów chcielismy zmontowac taka lotna grupe opieki psychologicznej dla szkół ponadgimnazjalnych zeby dyerkltorzy nie musieli nikogo zatrudniac na teat (chociaz np. sprzataczka ma etat a psycholog nie...) i nie było wtedy zadnego zainteresowania sprawą.

Podejrzewam że takich spraw jest więcej.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-20, 01:19   

Radek W. napisał/a:
Wątek był założony dla polityków, lub ich sympatyków, własnie w tym celu żeby mogli przedstawić swoja diagnoze sytuacji i propziycje swoich działań. Bo to oni sa ekspertami w tej sprawie a nie obywatel. Obywatel ma oddac głos na ekspertów, ludzi światłyhc, którzy mają działac w jego imieniu. I prawde mówiąc oczekiwałem takiego własnie rezonansu w tym wątku.

Ciekawe. Przyjąłem. Proszę o chwilę czasu :)

Radek W. napisał/a:
Nie wiem jak jest na przykład z tak prosta sprawą jak opieka psychologiczna w szkołach. Wydaje mi sie że nader czesto mylona jest z funkcja tzw. pedagoga szolnego. Kilka lat temu ze znajomymi ze studiów chcielismy zmontowac taka lotna grupe opieki psychologicznej dla szkół ponadgimnazjalnych

I znowu ciekawe! Osobiście uważam że ta funkcja szkoły, jaką jest dbanie o rozwój psychologiczny i psychiczny dzieci i młodzieży niestety kuleje. Podobnie ma się sprawa z wychowaniem seksualnym i jak to się tam nazywa... przysposobieniem do zycia w rodzinie. Ponadto jest jeszcze problem alternatywnych lekscji dla katechezy prowadzonej w szkołach ale to jakby nieco inna kwestia (choć nie do końca). Niestety, to o czym piszemy to bardziej podpada mi na rozwiązania systemowe, w MEN ("ha-ha") więc trochę wody upłynie. Niestety. A problemy są i będą. Póki co udaje się że tak nie jest. Aż do jakiejś tragedii.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-20, 08:42   

Tak sie składa, że akurat opieka psychologiczna i sposób jej organizacji juz pod MEN nie podpada. MEN zajmuje się - przynajmniej na razie - programem. A takie rozwiązania organizacyjne o jakich mowa - mogłyby byc animowane przez samorząd. Samorząd może wiele, tylko musi chcieć to robic i musi chceic za pewne sprawy zapłacić.

Ja na przykład się zastanawiam nad tym czy tej sadzawki zwanej basenem nie dąłoby sie rozbudowac podciagając tego pod jakis program związny z rozwojem edukacji, a scislej infrastruktury edukacyjnej i sportowej. I wtedy szkoły z naszego miasta zapewniłyby obłozenie basenowi, który by powstał. No a dla obywatelstwa powszechnego jak np. ja i moja familija byłyby popołudnia i wieczory. teraz nie chadzam na basen bo ja potrzebuję PŁYWALNI a nie brodizka w wodotryskami.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-23, 01:11   

Radek W. napisał/a:
Samorząd może wiele, tylko musi chcieć to robic i musi chceic za pewne sprawy zapłacić.

I musi wiedzieć że może to zrobić.

Radek W. napisał/a:
teraz nie chadzam na basen bo ja potrzebuję PŁYWALNI a nie brodizka w wodotryskami.

Tzn co - nie mieści się Pan? Rozumiem że sprawa dot. basenu krytego a nie stawu na Korfantego? Więc gdzie rozbudować? nie bardzo jest miejsce.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-23, 08:33   

Bartek T. napisał/a:
Tzn co - nie mieści się Pan? Rozumiem że sprawa dot. basenu krytego a nie stawu na Korfantego? Więc gdzie rozbudować? nie bardzo jest miejsce.


Nie to żebym był mistrzem domyślania się, ale sądząc po użyciu słowa brodzik i wodotrysk, to mam wrażenie, że autor miał na myśli basen kryty. Oczywiście przy tej okazji również życzyłbym sobie pływalni, a nie brodzika z wodotryskami.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-23, 17:08   

Heh właśnie zauważyłem, że i Pan Bartek T. miał kryty na myśli...heh Pan wybaczy Panie Bartku T. :)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-24, 00:08   

Wybaczę, wybaczę.

A jakieś pomysły co do rozbudowy basenu?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-24, 00:21   

Bartek T. napisał/a:
A jakieś pomysły co do rozbudowy basenu?


Niestety...swego czasu myśalałem..że tam gdzieś w strone Inter...albo tam gdzie garaże..warsztaty..czy co tam jest... hmmm bo kino..ono chyba już za daleko... jako teren.. grunt w tym..ze zanim powstał ten basen (choć w sumie ma klientów sporo..)..można było jakoś inaczej zaplanować to wszystko..ale ja jako szary zwykły obywatel..słyszałem wersje..o 100 basenach i hotelach...:)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: edukacja, mlodziez, przedszkola, szkoly, zolbki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu