Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Brak okulisty w Brzegu.
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-03-29, 10:27   Brak okulisty w Brzegu.

Kto odpowiada za fakt, że w 40-to tysięcznym mieście brak jest okulisty? Nikt nie ma podpisanej umowy Z NFZ. Z najdrobniejszym przypadkiem trzeba udać się do Opola. W jaki sposób uzyskać zwrot kosztów dojazdu? Czy czasami transport osób z przypadkami nagłymi nie wyniesie drożej niż umowa NFZ z lekarzem okulistą? Marzy nam się EURO 2012, a tak prozaicznej sprawy nie można załatwić.
0 UP 0 DOWN
 
Luna77 



Wiek: 47
Dołączyła: 03 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-03-29, 22:52   

Na Nysańskiej przyjmuje okulistka, która ma podpisaną umowę z NFZ. Byłam na badaniu miesiąc temu. Chyba, że coś się zmieniło przez ten miesiąc?
0 UP 0 DOWN
 
Natek 



Wiek: 37
Dołączyła: 04 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-03-29, 23:11   

Na Trzech Kotwic też jest przychodnia m.in. okulistyczna, wydaje mi się, że tam też mają umowę z nfz - tak przynajmniej było pod koniec ubiegłego roku
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-03-30, 11:38   

Sprostowanie. Na stronie Starostwa Powiatowego w Brzegu znalazłem informację aktualną na dzień 01.01.2007:
Cytat:
1. NZOZ „SANITAS” s.c.
1.Poradnia Okulistyczna ul. Trzech Kotwic 11b
- w nagłych przypadkach osobiście w godzinach pracy poradni
Czas pracy Poradni :
poniedziałek, wtorek, piątek - 800 -1300
środa, czwartek - 800 -1800

2. Gabinet Okulistyczny Barbara Duber ul. Nysańska 4-6
A co z nagłymi przypadkami poza godzinami pracy poradni?


Źródło: http://www.brzeg-powiat.p...=1&limitstart=1
0 UP 0 DOWN
 
zigurd 



Wiek: 40
Dołączył: 15 Lis 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-03-30, 12:28   

W nagłych przypadkach jedyna opcja to ostry dyżur okulistyczny w Opolu na Witosa
0 UP 0 DOWN
 
qwerty 



Wiek: 85
Dołączył: 07 Lut 2006

UP 7 / UP 1


Skąd: OB

Wysłany: 2008-03-30, 12:41   

Luna77 napisał/a:
Na Nysańskiej przyjmuje okulistka, która ma podpisaną umowę z NFZ. Byłam na badaniu miesiąc temu. Chyba, że coś się zmieniło przez ten miesiąc?

Nic się nie zmieniło. Ja tez byłem i żadnych problemów. Nawet okulary na miejscu można zamówić. Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2008-03-30, 13:27   

Roztropku Twoje pytanie jest bardzo dobre :) Mimo, że podane są dwa miejsca gdzie można pojechać w nagłym wypadku to w rezultacie jest tak, że na pogotowiu każą jechać do Opola. Spotkałam się osobiście z dwoma przypadkami, które miały miejsce w ciągu dnia, że panie na pogotowiu powiedziały, że nie ma co jechać na Nysańską czy Trzech Kotwic bo nie mam tam teraz nikogo tylko od razu jechać na Witosa do Opola :( Porażka...
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-03-30, 15:04   

HS-R napisał/a:
Spotkałam się osobiście z dwoma przypadkami, które miały miejsce w ciągu dnia, że panie na pogotowiu powiedziały, że nie ma co jechać na Nysańską czy Trzech Kotwic bo nie mam tam teraz nikogo tylko od razu jechać na Witosa do Opola :( Porażka...
A już myślałem, że czepiam się bez powodu, bo spotkało mnie to w sobotę w godzinach rannych. Pocztą pantoflową dowiedziałem się jak można załatwić to w Brzegu, odpłatnie oczywiście. Tylko po co te składki na NFZ? Oko to jednak nie gardło, z którym można poczekać do poniedziałku, chociaż w przypadku gardła można udać się po pomoc do szpitala nawet w godzinach nocnych.
Zapewnienie opieki lekarskiej to zdaje się zadania powiatowe. Przy czym wskazanie miejsca gdzie należy się udać i to odległego o 40 km trudno nazwać zapewnieniem opieki.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2008-03-30, 15:11, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2008-03-30, 16:04   

Roztropek ma rację, tyle że to nie nowość
tak jest od kilku, a raczej od kilkunastu lat
w szpitalu nie ma oddziału okulistycznego, może kiedyś był jakiś dyżur, ale to dawne dzieje

z drugiej strony nie ma co liczyć, że w przypadku poważnego urazu oka jeden okulista na dyżurze bez oddziału i zaplecza coś poradzi - i tak musiałby kierować do Opola czy Nysy

miałem niecały rok temu uszkodzone oko (od uderzenia mały wylew naczynek - oczywiście piszę niefachowo :) ) - lekarz dyżurny na pogotowiu obejrzał i uspokoił, że mogę z tym poczekać do następnego dnia
rano poszedłem na Nysańską i bez rejestrowania przyjęli mnie i w sumie też tylko uspokoili (dodatkowo dostałem jakieś kropelki i trochę zaleceń typu nie wychodzić na słońce, nie czytać itp.)
ale jeśli nawet potrzebny byłby jakiś zabieg, to przecież oko to nie ręka, żeby dało się tak na poczekaniu zszyć - przynajmniej tak mi się wydaje
0 UP 0 DOWN
 
Acio 
Artur/Bartek



Wiek: 68
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 4 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-10, 11:50   

Polecam okulistkę panią Baranowską Małgorzatę pracuje w Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu i przyjmuje prywatnie, ma pełne zaplecze, dużą wiedzę, praktykę w ciągu paru minut jest w stanie zbadać oczy i postawić diagnozę.

Byłem, badałem się, Polecam.

W Brzegu nie mogli stwierdzić dlaczego nie mogą dobrać mi szkieł( pani Jędrysiak- uważam że wyrządziła mi największą krzywdę, Szpak- nie wie do czego służą szkła cylindryczne, Mrowiec- wizyta i pobranie pieniędzy podobnie jak pani Duberowa w sumie najmniejsze szkody) tylko cały czas wzrok się pogarszał, pani Baranowska po 15 minutach to stwierdziła, przepisała właściwe okulary i było <ok>
0 UP 0 DOWN
 
kacha0405 


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Gru 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-04-12, 11:42   

Prawda jest taka ze na wizyte u naszych okulistow czeka sie bardzo dlugo.rejestrowalam sie w marcu a termin mam na czerwiec.bez rejest.w naglych przypadkach nie przyjmuja.bylam z 2 tygod.dzieckiem i nigdzie mnie nie przyjeli.zlitowala sie pielegniarka na trzech kot.i ublagala by mnie przyjeli.czekajac stan oka sie pogorszyl i wyladowalam w pryw.klinice we wroclawiu.
0 UP 0 DOWN
 
MruQ 


Wiek: 31
Dołączył: 10 Kwi 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-15, 21:21   

ja polecam W Sklepie Real/ Tesco [ nie pamietam, ale one sa nie daleko ] :)
We Wroclawiu Przyjmuje bardzo sympatyczna pani w Vision Express

Mam z tamtad okulary, gdy ktos przyjedzie rano, robi sie tma badania, kompterowe oraz dopasowanie okularow wszystko na miejscu
POLECAM !
0 UP 0 DOWN
 
owip2001 
śniegu niema,a bałwanów pełno



Wiek: 45
Dołączył: 21 Cze 2006

UP 51 / UP 18


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-25, 22:45   

niewiem jak to jest ale na Nysańskiej zarejstrować byłam dziecko we wtorek,termin był na czwartek a w poniedziałek odebrać oklularki,myślę ze to niezły wynik :P wszystko w przeciągu tygodnia
0 UP 0 DOWN
 
$ Koral $ 



Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2008

UP 2 / UP 3


Skąd: BrzeG

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-05-02, 15:26   

Na nysańskiej jest dobry okulista ale tez obok Kamiennej gdzie jest teraz Dermatolog tez ;)
Tam ostatnio znajomy zamawial okulary czekal chyba niecaly tydzien nanie :)
Jesli chodzi oto czy okulista z Nysańskiej ma podpisane z NFZ to tak :)
0 UP 0 DOWN
 
Optometr 


Wiek: 38
Dołączył: 09 Lis 2010

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2013-06-21, 10:47   

Zapraszamy na badanie małych dzieci do salonu

Lazur Optique
ul. Robotnicza 11
tel. 774100326
kom, 502705410
lazuroptique.pl

Od czerwca, raz w miesiącu, przyjmuje u nas mgr Marzena Żółtaniecka (ortoptystka, tyflopedagog), zajmuje się badaniem wcześniaków, noworodków, małych dzieci, diagnostyką zezów. Na co dzień pracuje w Wojewódzkim Centrum Medycznym na ul. Witosa w Opolu oraz prowadzi zajęcia dla studentów na Politechnice Wrocławskiej.

Jest to jedna z najlepszych w Polsce specjalistów od leczenia zezów, niedowidzenia, zaburzenia widzenia obuocznego, terapii wzrokowej i jedyna w naszym wojewódzctwie. Więcej o zawodzie ortoptystki: http://ortoptyka.pl/content/view/73/35/

Godziny przyjęć od 15:00 do 18:00.

Pierwsze badania 26.06.2013r (tj, Środa)

Kolejne wizyty zawsze w ostatnie środy miesiąca.

Rejestracja telefoniczna 774100326 bardzo prosimy podać przy rejestracji do kogo chcą się Państwo zarejestrować.

Aktualnie pracuje u nas trzech specjalistów od ochrony wzroku:

1. Optometrysta, kontaktolog - dobór korekcji okularowej, aplikacja soczewek kontaktowych
2. Ortoptystka - badanie dzieci, diagnostyka i leczenie zeza
3. Okulista - diagnoza i leczenie chorób

Serdecznie zapraszamy
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brak, brzegu, okulisty


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu