Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
ICE (=in Case of Emergency)
Autor Wiadomość
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-06-08, 12:50   ICE (=in Case of Emergency)

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

Włoskie media, po przeprowadzonych rozmowach z pracownikami służb ratowniczych - zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer - pod którym to w nagłych wpadkach można byłoby skontaktować się z bliskimi poszkodowanych.
Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy nich znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak grupa krwi, jakie przyjmują leki, czy cierpią na jakieś choroby, czy są alergikami...

Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów - osobę, z którą trzeba się skontaktować w nagłych wypadkach. Lista kontaktów w naszych telefonach - zwykle jest bardzo długa i nie wiadomo kogo w pierwszej kolejności powinniśmy powiadomić.

Według włoskich ratowników, międzynarodowy skrót pod którym można byłoby umieścić taki numer to: ICE (=in Case of Emergency) tzn. w nagłym wypadku.
Takie oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym. Gdyby ktoś chciał umieścić więcej osób w swoim telefonie mógłby je oznaczyć w następujący sposób: ICE1, ICE2, ICE3, itd.

Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje - a może być bardzo użyteczny. Przecież dzisiaj prawie każdy dysponuje telefonem komórkowym.

Aktualnie podobna akcja jest rozwijana w innych krajach Europy (i nie tylko). W Polsce włączyło się m.in. forum Subaru , streetracing.pl. i STK

Ponieważ szczególnie w Polsce, gdzie ginie o wiele za dużo osób w ruchu drogowym (ale dotyczy to przecież nie tylko takich sytuacji !) proszę Państwa o wprowadzenie pod hasłem ICE "namiarów" Waszych najbliższych. J dnocześnie proszę o popularyzację tej idei:

Nie kosztuje nic, a może pomóc ocalić życie.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2008-06-08, 13:35   

mam to już od dawna....i proponuje każdemu aby takie cos zrobił w razie W
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-06-08, 14:27   

ja także ale wiele osób nie ma a licho nie śpi ;)


I Tutaj mój i nie tylko apel ;) zapiszcie w ten sposób numery do bliskich
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-06-08, 14:31   

Świetny pomysł. Warto przy sobie wozić też oświadczenie o zgodzie na pośmiertne wykorzystanie swoich organów (o ile ktoś się zgadza). Takie oświadczenie ułatwia procedurę i może komuś uratować życie. Ja wożę przy sobie gotowy "plastik" z odpowiednim tekstem, nr pesel i oczywiście podpisany.
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2008-06-08, 14:36   

Marcim B. napisał/a:
Takie oświadczenie ułatwia procedurę i może komuś uratować życie. Ja wożę przy sobie gotowy "plastik" z odpowiednim tekstem

O! Mam pytanie odnośnie "plastiku",gdzie można nabyć "oświadczenie woli"? Wiem,że dostępne jest na stronie internetowej,ale jako,że nie posiadam drukarki szukam innego miejsca do nabycia,jak na razie bez efektów.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-06-08, 14:38   

A jak jest z grupą krwi? Wystarczy zapis w telefonie komórkowym, czy informacja od rodziny, czy konieczny jest dokument potwierdzający np. ze stacji krwiodawstwa?
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-06-08, 14:52   

Roztropek napisał/a:
A jak jest z grupą krwi? Wystarczy zapis w telefonie komórkowym, czy informacja od rodziny, czy konieczny jest dokument potwierdzający np. ze stacji krwiodawstwa?


o ile się nie mylę są testy ze szybko można ustalić grupę krwi...
osobiście nie znam ale mam zamiar zrobic badania...

otóż jeszcze fajną rzeczą są nieśmiertelniki

ja mam wypisane swoje dane adres pesel i sentencję zyciowa na drugim...


Marta jak nie możesz załatwić to idziesz do wujka Pasztecika ;D

Oświadczenia woli można zdobyć poprzez stronę www.przeszczep.pl bądź wydrukować jak wczesniej wspomniałaś... ja czekam teraz na nowa partię druczków także jezeli Ci sie nie spieszy to dostaniesz nawet 2 :) osobiście oświadczenie woli nosze od ukończenia 18 roku zycia :)


Przestrzegam także przed rejestrowaniem sie na nieznanych stronach z takimi akcjami... byla kiedys strona www.przeszczep.one.pl na której możnabylo sie rejestrowac a dane byly wykorzystywane do niecnych celów... być może pamiętacie był takze program bodajże uwaga na ten temat :)
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-06-08, 18:26   

Panna Nikt napisał/a:
O! Mam pytanie odnośnie "plastiku",gdzie można nabyć "oświadczenie woli"? Wiem,że dostępne jest na stronie internetowej,ale jako,że nie posiadam drukarki szukam innego miejsca do nabycia,jak na razie bez efektów.

Mam ich sporo. Oddam za free.
0 UP 0 DOWN
 
R002 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-06-08, 18:54   Re: ICE (=in Case of Emergency)

Pan_Pasztet napisał/a:
Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

Włoskie media, po przeprowadzonych rozmowach z pracownikami służb ratowniczych - zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer - pod którym to w nagłych wpadkach można byłoby skontaktować się z bliskimi poszkodowanych.
Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy nich znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak grupa krwi, jakie przyjmują leki, czy cierpią na jakieś choroby, czy są alergikami...

Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów - osobę, z którą trzeba się skontaktować w nagłych wypadkach. Lista kontaktów w naszych telefonach - zwykle jest bardzo długa i nie wiadomo kogo w pierwszej kolejności powinniśmy powiadomić.

Według włoskich ratowników, międzynarodowy skrót pod którym można byłoby umieścić taki numer to: ICE (=in Case of Emergency) tzn. w nagłym wypadku.
Takie oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym. Gdyby ktoś chciał umieścić więcej osób w swoim telefonie mógłby je oznaczyć w następujący sposób: ICE1, ICE2, ICE3, itd.

Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje - a może być bardzo użyteczny. Przecież dzisiaj prawie każdy dysponuje telefonem komórkowym.

Aktualnie podobna akcja jest rozwijana w innych krajach Europy (i nie tylko). W Polsce włączyło się m.in. forum Subaru , streetracing.pl. i STK

Ponieważ szczególnie w Polsce, gdzie ginie o wiele za dużo osób w ruchu drogowym (ale dotyczy to przecież nie tylko takich sytuacji !) proszę Państwa o wprowadzenie pod hasłem ICE "namiarów" Waszych najbliższych. J dnocześnie proszę o popularyzację tej idei:

Nie kosztuje nic, a może pomóc ocalić życie.


warto by było podać źródło takiej informacji.

podaję za pana paszteta który tego nie uczynił. :twisted:

http://www.eioba.pl/a7679...swoim_telefonie :twisted: :twisted:
Ostatnio zmieniony przez R002 2008-06-08, 18:56, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-06-08, 23:00   

R002, przepraszam umkneło mi ;) masz za to Piwko ;)


ale niestety nie moge wystawic ;/ bo wywala mi błąd :(
Ostatnio zmieniony przez Pan_Pasztet 2008-06-08, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Masta Eis 
Son of the audio cassette era



Wiek: 40
Dołączył: 29 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-11, 02:17   

Roztropek napisał/a:
A jak jest z grupą krwi? Wystarczy zapis w telefonie komórkowym, czy informacja od rodziny, czy konieczny jest dokument potwierdzający np. ze stacji krwiodawstwa?

Jakiś czas temu w sprzedaży były (nie wiem czy jeszcze są) takie gumowe "breloki" z grupą krwi.Do kupienia w EMPiK'u za ok 5 pln.Noszę taki przy kluczach,bo mam dość nietypową grupę.Dobra rzecz :!:
0 UP 0 DOWN
 
Darek 
...trzeba było uważać...



Wiek: 46
Dołączył: 11 Wrz 2005

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2008-06-11, 22:37   

Ostatnio widziałem program w telewizji na temat oznaczeń grup krwi. Niestety wynikało z niego, że dla ratowników wiarygodne jest tylko takie źródło informacji, które jest potwierdzone przez laboratorium. Np. karta z grupą krwi i danymi osobowymi, jej wyrobienie kosztuje chyba około 50-60 złotych, ale z tego co wiem to honorowi krwiodawcy otrzymują taki dokument bezpłatnie. Breloczek nie jest uznawany, przecież klucze w kieszeni mogą należeć np. do właściciela auta a kierował kto inny - i co w tej sytuacji?
Jeżeli ktoś jest bardziej zorientowany w kwestii kart z grupą krwi to proszę o sprostowanie.
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2008-06-11, 23:21   

honorowy dawca otrzymuje karte przy 2 oddaniu krwi
0 UP 0 DOWN
 
Masta Eis 
Son of the audio cassette era



Wiek: 40
Dołączył: 29 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-12, 00:49   

Darek napisał/a:
Ostatnio widziałem program w telewizji na temat oznaczeń grup krwi. Niestety wynikało z niego, że dla ratowników wiarygodne jest tylko takie źródło informacji, które jest potwierdzone przez laboratorium. Np. karta z grupą krwi i danymi osobowymi, jej wyrobienie kosztuje chyba około 50-60 złotych, ale z tego co wiem to honorowi krwiodawcy otrzymują taki dokument bezpłatnie. Breloczek nie jest uznawany, przecież klucze w kieszeni mogą należeć np. do właściciela auta a kierował kto inny - i co w tej sytuacji?
Jeżeli ktoś jest bardziej zorientowany w kwestii kart z grupą krwi to proszę o sprostowanie.

Nie wiem czy "breloki" są uznawane czy nie,ja w każdym razie używam.W sytuacji kiedy pożyczamy komuś auto,zawsze można taki brelok odczepić i po kłopocie.Ta cała akcja (mam na myśli krewniaków) była zainicjowana chyba w jakimś celu,innym niż tylko wyciąganie pieniędzy od ludzi.Wystarczy spojrzeć kto ze "znanych" osób ją wspierał/wspiera.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-06-12, 01:47   

odnośnie tego uznawania prosiłbym o zabranie głosu przez R002 :) i po klopocie ;)

a akcje krewniacy wspiera bardzo wiele znanych osób min Radosław Pazura, który po wypadku samochodowym ( w którym zginął W.Goszcz ) przekonał się jak cenna jest krew. Uratowała mu bowiem życie od tego momentu wpiera akcje ;) to tylko jeden przykład
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: =in, case, emergency, ice, of


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu