Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Sponsorem działu jest:

kiwi w Brzegu
Autor Wiadomość
dahek 



Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2007



Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-31, 22:06   kiwi w Brzegu

jak temat dom i ogrod to chcialem sie pochwalic dosc zadko spotykana roslinka w Polsc o to adresik do zdjecia kiwi u mnie na ogrodzie drzewo rosnace przy domu zbiory okolo 2-3 skrzynek http://www.digart.pl/zoom...a_ogrodzie.html
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007



Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-31, 22:20   

Ooo kurczę, ale fajnie :o Nie wiedziałam, że kiwi może urosnąć w Polsce, tym bardziej w ogrodzie!
Ja za to w domu mam kilka drzewek mandarynek, póki co mają około 50cm, ale to i tak imponujące rozmiary, zważywszy na fakt, że zostały wyhodowane z małej pestki. :mrgreen:

PS. skąd wziąłeś drzewko kiwi? :P
 
Nuta 



Wiek: 32
Dołączyła: 02 Paź 2008



Skąd: a stad...!

Wysłany: 2008-10-31, 22:32   

mozna tez sadzic,ze tez z pestek:P

ale naprawde podziwiam tych,ktorzy hoduja roslinnosc egzotyczna w swoich domach-u mnie w mieszkaniu nawet paprotki 'zdychaja'... :D
 
dahek 



Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2007



Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-01, 01:36   

troszke z historii gdzies z katalogu zostalo kupione roslo sobie roslo sa dwa korzenie "meski" i "zenski" po 3 latach dostalo pierwsze owoce pozniej niestety jakis pies obgryzl meski ped i dzrewko przestalo rodzic po 3 latach meski pet odrósł i do dzis rodzi.. wszystkie gatunki na Polske owoce sa male ja mialem na tyle szczesci ze po posadzeniu byla lekka zima nio i ze rosnie przy budynku to tez duzo daje i jakos udalo sie uchowac..zaklimatyzowalo sie w Polsce i tak daje owoce :)
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007



Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2008-11-01, 06:51   

Kurczę, ale bajer :) Dahek, zamawiam sobie kiwi z Twojego drzewka :P

Nuta napisał/a:
u mnie w mieszkaniu nawet paprotki 'zdychaja

U mnie to samo :wink: Dlatego naprawdę jestem pod wrażeniem, bo domyślam się ile trzeba czasu i cierpliwości, żeby wyhodować takie cudo.
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007



Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-01, 08:40   

dahek, jaaaaa........... szok :)
Może warto by o tym napisać... ;>

Media wojewódzkie powinny się tym zająć p. NTO czy Radio Opole :)
 
dahek 



Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2007



Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-01, 10:03   

no własnie chodzi o to ze drzewko zstalo zostawione na pastwe losu i samo dalo sobie rade niestety kazdy kto bral szczepke mial juz malenkie owoce i czesto szybko padlao drzewko..
alfix napisał/a:
Kurczę, ale bajer :) Dahek, zamawiam sobie kiwi z Twojego drzewka :P
ja bede dzis o 18.00 na kauflandzie na spocie BCC wiec moge zabrac pare ale oczywiscie zamowien juz nie zbieram wiecej :D
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007



Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-01, 11:00   

Nuta napisał/a:
ale naprawde podziwiam tych,ktorzy hoduja roslinnosc egzotyczna w swoich domach-u mnie w mieszkaniu nawet paprotki 'zdychaja'...

Oj tam, u mnie też zawsze tak było, ale uwierzcie mi, że wystarczy odrobina cierpliwości i codzienne 5 minut poświęcone roślinkom, od czasu do czasu kropla jakiegoś nawozu oraz garść wiedzy na ich temat.

dahek napisał/a:
wszystkie gatunki na Polske owoce sa male ja mialem na tyle szczesci ze po posadzeniu byla lekka zima nio i ze rosnie przy budynku to tez duzo daje i jakos udalo sie uchowac..zaklimatyzowalo sie w Polsce i tak daje owoce

No właśnie, oby tylko straszna zima nie zabiła drzewka, bo one chyba raczej nie powinny nawet przebywać w (wysokiej) ujemnej temperaturze, szkoda by było.

dahek napisał/a:
niestety kazdy kto bral szczepke mial juz malenkie owoce i czesto szybko padlao drzewko..
A jak się je szczepi? :>

A jestem ciekawa jakiej wysokości jest to drzewko, skoro daje 2-3 skrzynki owoców - to sporo! I czy "polskie" kiwi na prawdę bardzo różni się od tych ze sklepu. :roll:
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2008-11-01, 11:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
dahek 



Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2007



Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-01, 11:24   

Yvvone napisał/a:
A jestem ciekawa jakiej wysokości jest to drzewko, skoro daje 2-3 skrzynki owoców - to sporo! I czy "polskie" kiwi na prawdę bardzo różni się od tych ze sklepu. :roll:
polskie kiwi jest malutkie. zima juz nic nie da bo drzewko ma okolo 10lat dodam zdjecie tylko nie komentowac jakosci tego zdjecia :)




jak sie szczepi od gałazki puszcza korzenie w wodzie i pozniej zenski i meski sadzi sie razem..
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007



Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-01, 11:40   

dahek napisał/a:
polskie kiwi jest malutkie. zima juz nic nie da bo drzewko ma okolo 10lat

Malutkie? Jest całkiem spore :mrgreen:

dahek napisał/a:
jak sie szczepi od gałazki puszcza korzenie w wodzie i pozniej zenski i meski sadzi sie razem..

To ja bym była chętna kiedyś przy okazji na taką szczepeczkę. :mrgreen:
 
dahek 



Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2007



Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-01, 11:47   

Yvvone napisał/a:
dahek napisał/a:
polskie kiwi jest malutkie. zima juz nic nie da bo drzewko ma okolo 10lat

Malutkie? Jest całkiem spore :mrgreen:


pisalem ze nie mam polskiego gatunku :) ze wystepuja w polsce gatunki ktore moga rosnac w polsce ale sa wtedy male owoce ja mam gatunek normalny i sie przyjelo dlatego sie pochwalilem- chodz ktos mnie do tego namowil zeby tu napisac o tym
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007




Wysłany: 2008-11-16, 17:49   

aktinidia :) to pnacze normalnie sobie u nas radzi ;)
Ostatnio zmieniony przez colutea 2008-11-16, 17:54, w całości zmieniany 3 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, kiwi


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu