Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Dziwne zjawisko na niebie - sobota 22.15
Autor Wiadomość
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-07-28, 09:29   

watpie... to cos leciało ladny kawalek za olawska.... nie wiem ....moze to Moskwa cos knuje w zwiazku z tarcza antyrakietowa??
0 UP 0 DOWN
 
MrsRay 

Wiek: 31
Dołączyła: 10 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-07-28, 09:40   

hahaha :shock: no penie tak ... wojna sie szykuje moze... haha ale wy macie mysli ;p
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-28, 10:13   

wczoraj oglądałem film Wojna Światów to może coś w tym jest że UFO nadchodzi w połączeniu z Moskwą
0 UP 0 DOWN
 
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2008-07-28, 10:37   

W piątek była w Polsce premiera Z archiwum X: Chcę wierzyć... :wink:
Ostatnio zmieniony przez barmanik 2008-07-28, 10:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
misterio 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 47
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 17 / UP 6


Skąd: B R Z E G

Wysłany: 2008-07-28, 10:57   

To amerykański balon meteorologiczny.
0 UP 0 DOWN
 
Michał78 

Wiek: 30
Dołączył: 27 Paź 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-07-28, 12:47   

creatiFF napisał/a:
MrsRay napisał/a:
Mieszkam koło kauflanda i w hotelu Romeo faktycznie byla jakas impreza 8) czy nie wiem co .. i puszczali tkaie worki czy to balony.. cos wsrodku sie podpalało i lecialo.. bylo tego znacznie duzo .. wiec nie przeżywajcie tak .. :P ..


Dokładnie, te worki były z takiego papieru koloru czerwonego i jak to podpalili, to świeciło na czerwono i unosiło się do góry, aż w końcu wypalała się ta wata i spadała na ziemie ;)

Haha, a jeden słyszał helikoptery :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Boże nie wierzysz że słyszałem śmigła to nie, mieszkam na drugim końcu miasta to nizbyt wiedzialem że sa ta jakies latawce. Słyszałem ten dźwięk a że leciały w grupkach czerwone światełka to od razu skojarzyłem helikoptery. I nic tego nie zmieni, slyszalem i już! :D Sam nie byłem, inni tez słyszeli. Starczy (?) :P
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-07-28, 13:03   

ze też nikt nie wpadł na pomysł żeby zestrzelić ...;/ wtedy wszystko by sie wyjasniło... ja miałem pod ręką tylko pistolet na kapiszony... ale chcialem zastrzymac... biegałem przebrany za kowboja i krzyczałem Baj Baj maszkaro..... Stój Bandyto... Aj kill ju... wtedy widziałem że przyszło wdóch panów .... ubrani byli jak na impreze techno... na biało... chcieli mnie zabrac... dali biala bluzke wiązana z tylu... zabrali na impreze... w domu gdzie kazdy widzial latajace balony... albo zielone stworki... czasem tez crazy frog albo biegające kanapki z Pasztetem...



wczoraj na 100 % nie był to balon...
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2008-07-28, 17:08   

A robicie jakieś akcje, leciało, przeleciało, znikło - dalej zyjemy więc nie ma problemu :D
0 UP 0 DOWN
 
Walenty 



Wiek: 48
Dołączył: 02 Mar 2007

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-28, 21:22   

Tyle wszyscy piszą o tym zjawisku a nikt nie podał konkretnie co to było i jak wyglądało. Zadałem sobie odrobinę trudu i znalazłem w necie taki oto opis:
Latające lampiony - pod tą nietypową nazwą kryją się niezwykłe papierowe lampy rodem z Chin, które łączą w sobie właściwości latawca, sztucznych ogni i klasycznych lamp. Na Dalekim Wschodzie to jeden z elementów tamtejszej kultury. U nas Latające Lampiony oświecą i uświetnią każdą imprezę, czy ważne wydarzenie. Puszczone, wznoszą się na wysokość około 1000 metrów tworząc przy tym prawdziwie magiczny obraz na niebie, który faluje przez całe 20 minut. Nie musisz się martwić, że uciekną jak balony z helem. Kiedy kończy się im paliwo (specjalna, spalająca się kostka), po prostu opadają w pobliżu miejsca startu.
Zdjęcia poniżej.
Swoją drogą, czytając inne fora, lampiony te wprowadziły zamieszanie wszędzie tam, gdzie się pojawiły... Nie są więc chyba tak popularne w Polsce i Europie :)

lampion2.jpeg
Plik ściągnięto 2755 raz(y) 9,92 KB

lampion1.jpeg
Plik ściągnięto 2755 raz(y) 23,11 KB

0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-07-28, 21:42   

No to chyba nie o to chodzi - to co ja widziałem miało paraboliczny tor lotu - nie wzosiło się ku górze, tylko przecinało niebosłkon. Aura była bezwietrzna, no chyba że te lampiony wpadły w jakiś prąd powietrzny. Ktoś obiecał wkleić zdjęcie resztek, które znalazł ?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-07-29, 00:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Walenty 



Wiek: 48
Dołączył: 02 Mar 2007

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-28, 21:54   

Franco, nie zamierzam się wykłócać, ale kolor i kształt odpowiadają temu, co widzieliśmy. Zasada lotu balonu jest chyba wszystkim znana. Noc była ciepła, balonik niewielki, więc osiągnął on pewien pułap lotu i nie był w stanie wznieść się wyżej. Wszystkie "baloniki" podążały tym samym kursem, więc można przyjąć, że to prąd powietrzny je poniósł.
Ja też chętnie zobaczę zdjęcia pozostałości po tym latającym obiekcie.
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2008-07-28, 22:44   

Wydaje mi sie że to te lampiony, z 2 piętra wydawały sie podobnego rozmiaru :)
0 UP 0 DOWN
 
creatiFF 


Wiek: 30
Dołączył: 26 Lip 2008

UP 12 / UP 5



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-07-28, 23:41   

Ta, tylko te co puszczali w Brzegu były czerwone :D Przynajmniej w większości bo widziałem tylko 1 biały. No i może zrobie jutro fotki tego co znalazłem, tylko porwał mi się - odleciał ten dól co jest na nim ta paląca się wata/kostka.
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 39
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2008-07-29, 00:28   

myśle że w tym wszystkim niektórzy zapędzili się łohooho , jak kazdy kto sie interesuje napewno zna program SETI a jak wiecie na projekt idą ogromne pieniądze i naprawde gdyby coś tam sobie fruwało pozaziemskiego nie było by podstaw aby sobie nasłuchiwac każda gwiazdeczke których część już pewnie dawno przestała istnieć ... zapewne jakbyście dobrze poszukali w latach 70 tych odebrano sygnał własnie przez ów projekt najprawdopodobniej pochodzenia pozaziemskiego i był wyemitowany przez inteligentne formy życia ( równie dobrze mogło to być odbicie i zniekształcenie fal ) to co wydaje sie nam niewytłumaczalne to w wiekszej czesci satelity a nawet ostatnim czasy przy gwieździstym niebie nasza ISS której rozmiary rosna i rosna stad coraz łatwiejsza do zaobserwowana a z racji swej niskiej orbity bardzo fajnie widoczna kilka razy w nocy i to nad naszym niebem , spora czesc to też kosmiczne śmieci których jest naprawde MASA i dopalając sie w atmosferze sa widowiskowe ... ale żeby nie było też jestem skłonny uwierzyć w terie spiskowe na temat lądowania na ksieżycu :) i to dyskusyjne umieszczanie loga i flagi USA na każdej kosmicznej msji ... naprawde uwierzcie że kosmici nie mieli by czego szukać na planecie ktora sama siebie niszczy , ludzie wysnaczyli sobie granice terytorialne, ludzka godność już nic nie znaczy, a życiem żądzą pieniądze ...
gdyby faktycznie coś w tym było automatycznie upadaja wszystkie religie , zachodzi haos i apoklipsa , może lepiej nie wiedzieć ?
0 UP 0 DOWN
 
$ Koral $ 



Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2008

UP 2 / UP 3


Skąd: BrzeG

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-07-29, 00:40   

No i sprawa wyjaśniona żadne ufo :P ani śmigłowce :] po prostu balony na ciepłe powietrze ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 15, 22, dziwne, na, niebie, sobota, zjawisko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 38
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu