Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Dziwne zjawisko na niebie - sobota 22.15
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-07-29, 00:46   

Bilu - inteligencja Twojej wypowiedzi mnie poraża. Zwłaszcza w kontekście mojego pierwszego posta w tym wątku. Interesuje mnie NIEZIDENTYFIKOWANY OBIEKT LATAJĄCY na niebie, którego charakter, czas i miejsce w miarę skrótowo opisałem. UFO nie oznacza od razu mniej lub bardziej inteligentych form życia (zwłaszcza pozaziemskiego). Oznacza dokładnie to, co w nazwie. NIEZIDENTYFIKOWANY.
Wątek założono po to, aby wyjaśnić i zidentyfikować. Nawet gdyby miało to oznaczać latające majtki panienek z jakiejś hucznej imprezy.

Co do kosmitów, których rzekomo coś tam intersuje lub nie. Na jakiej podstawie uważasz, że ewentualnych kosmitów zainteresuje akurat cywilizacja Człowieka? A w ogóle skąd przypusczenie, że oni myślą naszymi kategoriami? Może interesuje ich na przykład migracja pingwinów, albo wpływ zorazy polarnej na ich miesiączkowanie? Albo w ogóle po prostu badają (jeśli istnieją i mają ku temu zaplecze załóżmy techniczne) Wszechświat i inne planety? Czy ludzkość wysyłając (rzekomo) człowieka na Księżyc, wysyłała go w celu badania jakiejś zdegenerowanej cywilizacji?

Myślisz kategorią projekcji - przekładania siebie na kategorie innych - zarówno Obcych, jak i innych użytkowników.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-07-29, 00:50, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-07-29, 06:17   

sie podniecacie.... a i tak umrzecie.... ale ja mam cos co wszedzie wjedzie...lub wejdzie... jak kto woli....

swoją droga cholera juz wie co to bylo... ja jestem za tym ze to była akcja KGB ktora byla skierowana przeciwko naszym władzom... Prezydent premier i rada ministrow juz zostala powiadomiona... Prezydent cos mowil o klesce zywiołowej... chcial zebysmy sie integrowali z UFo... i zielonymi ludkami... ale oni nie maja ani pavulonu spirytusu ani nic wiec odpada...


z hawajskim pozdrowieniem
ALOHA

Pan Pasztet... ktory wspolpracuje z zielonymi... oni was Wszystkich aj kill ju....


ps. jak chcecie zglaszac posta prosze ;) mam to w nosie ;)
0 UP 0 DOWN
 
Bolasso 
ale o so chodzi


Wiek: 48
Dołączył: 29 Lip 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: z piwnicy

Wysłany: 2008-07-29, 09:13   

Ale się uśmiałem, niezłe teorie wymyślacie. :D :D :D :D :D :D
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 39
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2008-07-29, 09:31   

Franco , źle mnie odczytałeś , nie odnosiłem sie do twojego posta i tego konkretnie zjawiska , raczej miałem na myśli ogół ludzi wierzących w NOLe ale może byłem za mało czytelny . I ponownie wracając do kosmitów ... słucznie zauwazyłeś że jesteśmy cywilizacją zdegenerowaną ale CIEKAWSZĄ niż pingwiny, pytasz na jakiej podstawie zainteresowali by cię akurat ludźmi ? Misje kosmiczne , tysiące sygnałów w celu kontaktu etc. to chyba wystarczające zaproszenie ?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-07-29, 10:22   

Ok - trochę mnie poniosło. Może gdzieś warto tutaj wątek rozwinąć (w innym miejscu na Forum?).

Co do ISS (Stacji Kosmicznej ALFA), to można sobie po niej pospacerować wirtualnie:

http://www.nasa.gov/externalflash/ISSRG/


A tu zaśmiecenie orbity ziemskiej w 3d:

http://science.nasa.gov/R...d/JTrack3D.html
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-07-29, 10:24, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Bolasso 
ale o so chodzi


Wiek: 48
Dołączył: 29 Lip 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: z piwnicy

Wysłany: 2008-07-29, 12:07   

No obserwujcie dziś niebo. Będzie UFO jak się ściemni. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-07-29, 12:33   

O której? O której? Z jakiego kierunku nadleci?
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-29, 13:20   

Bolasso napisał/a:
No obserwujcie dziś niebo. Będzie UFO jak się ściemni. :wink:
czy we Wrocławiu też będzie widoczne i o której dokładnie?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-07-29, 13:41   

Eee Jad - mam wrażenie, że chodzi o to, że znowu będą nas robili w balona, znaczy puszczali bąki... tfu... balony ;) . W Brzegu chyba - dobrze myślę?
0 UP 0 DOWN
 
Bolasso 
ale o so chodzi


Wiek: 48
Dołączył: 29 Lip 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: z piwnicy

Wysłany: 2008-07-29, 14:32   

jadore napisał/a:
Bolasso napisał/a:
No obserwujcie dziś niebo. Będzie UFO jak się ściemni. :wink:
czy we Wrocławiu też będzie widoczne i o której dokładnie?


we Wrocku niestety nie, tylko my Brzeżanie widzimy takie rzeczy :wink:
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-29, 14:34   

Bolasso napisał/a:
tylko my Brzeżanie
a skoro jestem Brzeżanką mieszkającą obecnie we Wrocławiu, to co wtedy? :)
0 UP 0 DOWN
 
Bolasso 
ale o so chodzi


Wiek: 48
Dołączył: 29 Lip 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: z piwnicy

Wysłany: 2008-07-29, 14:58   

[/quote] a skoro jestem Brzeżanką mieszkającą obecnie we Wrocławiu, to co wtedy? :) [/quote]

musisz być jeszcze w granicach naszego miasta, niestety :-P
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-07-29, 15:02   

No kurna - o której godzinie będziemy mogli obserwować to "tajemnicze" zjawisko?
A wczoraj obserwowaliśmy chyba ISS ok 22-23 - muszę poczytać, jak ona przemierza nieboskłon - bardzo bardzo jasny obiekt poruszający się z zachodu na wschód - stabilne światło - jasność w okolicy najjaśniejszej "gwiazdy" na nieboskłonie z tendencją nawet na nieco jaśniejszą.

Jest tu jakiś nieco bardziej oznajmioniony astronom-amator?

Fajne są też wątki (to dla Ciebie Jad i Mason) o fotografowaniu obiektów na niebie na forach astronomicznych.
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 39
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2008-07-29, 16:45   

Tak dokładnie tak jak mówisz to jest ISS , tak sie własnie składa że wczoraj obserwawłem sobie Jowisza z jego ksiezycami ( z każdym razem gdy patrze na niego przez teleskop robi na mnie wrażenie choc widze go niewiele wiekszego niż główke szpilki :) ) i właśnie po 22 najpierw pomykała sobie jakas satelita a potem szybciutko przemknął iss stajac sie najjasniejszym obiektem na niebie :) Aaaa i pare kamyków też sie spaliło w atmosferze , generalnie jeszcze pare dni możemy oglądać ten niesamowity rój meteorów , potem bedzie ich już mniej.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-07-29, 17:10   

Holender a nawet latający... Zaczynają mi wracać stare pasje. Może jakie kółko forumowe astronomiczne założymy? :D . Kiedyś w BDKu był sobie i klub i teleskop też (ciekawe co się stało ze sprzętem).

Swego czasu nawet rakiete wystrzeliwaliśmy - można było kupić takie coś w Składnicy Harcerskiej - bodajże "Mirek" się nazywała. Próba odpalenia skończyła się eksplozją silnika w twarze młodych pionierów kosmosu - gdzieś późne lata 70te chyba - w rowie wzdłuż Poprzecznej (kopano wtedy pod ciepłociąg).


Co do kamyków, to jaki jest radiant roju ? Obserwujesz pewnikiem z Pawłowa, więc lepsza widoczność. A my w centrum osiedla w Brzegu.



Dodane: To Akwarydy z radiantem w Wodniku?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-07-29, 17:13, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 15, 22, dziwne, na, niebie, sobota, zjawisko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu