Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
[Sierpień 2008] Brzeg - miasto ludzi długowiecznych
Autor Wiadomość
Rzecznik UM Brzeg 

Wiek: 51
Dołączył: 08 Maj 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-08-18, 14:24   [Sierpień 2008] Brzeg - miasto ludzi długowiecznych

Dwie mieszkanki Brzegu obchodziły piękny jubileusz – setną rocznicę urodzin. 10 sierpnia br. swoje święto miała Pani Teofila Wiercińska, a 12 sierpnia br. – Pani Janina Rokitowska. Obie Jubilatki odwiedził wiceburmistrz Brzegu Stanisław Kowalczyk i w imieniu burmistrza Wojciecha Huczyńskiego oraz mieszkańców Brzegu złożył Paniom serdeczne życzenia, a także wręczył bukiety kwiatów, pamiątkowe listy gratulacyjne i kosze pełne łakoci. Z obiema Jubilatkami i ich bliskimi wiceburmistrz również chwilę porozmawiał.
Pani Teofila Wiercińska urodziła się w miejscowości Paszuki (ok. 100 km od Wilna), do Brzegu przyjechała w 1958 roku. W swoim życiu najpierw pracowała w gospodarstwie rolnym, a później opiekowała się w domu dziećmi. Dochowała się 3 synów (2 już nie żyje), 4 wnuków, 2 wnuczek, 3 prawnuczek i 3 prawnuków. Jaka jest recepta Pani Teofili na długowieczność? – Całe życie jem dużo potraw mlecznych, nie piłam alkoholu i nie paliłam papierosów – odpowiada. – A najlepszy okres w moim życiu był wtedy, kiedy miałam 16 – 18 lat i żadnych kłopotów.
Natomiast Pani Janina Rokitowska urodziła się w Myślenicach koło Krakowa, a do Brzegu przyjechała w 1970 roku (z Wrocławia). – Dożyłam 100 lat dzięki głębokiej wierze w Boga – podkreśla Jubilatka. Pani Janina wraz z rodziną prowadziła fabrykę korków do butelek pod Wrocławiem. Dochowała się dwóch córek, nie ma wnuków.
Najstarsza mieszkanka Brzegu ma 104 lata. Sześć Pań ma 100 lat (trzy z nich będą miały urodziny jesienią tego roku). Jest też jedna 99-latka, która setne urodziny świętować będzie w przyszłym roku.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

pwiercinska.jpg
Plik ściągnięto 93 raz(y) 164,68 KB

prokitowska.jpg
Plik ściągnięto 78 raz(y) 180,99 KB

0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-08-18, 22:47   

Już to gdzies było ?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 2008, brzeg, dlugowiecznych, ludzi, miasto, sierpien


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu