Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Potrącenie na skrzyżowaniu
Autor Wiadomość
PPB 
Redakcja PPB


Wiek: 47
Dołączył: 21 Lut 2007

UP 7 / UP 18


Skąd: Plac Dworcowy 3

Wysłany: 2008-09-02, 16:44   Potrącenie na skrzyżowaniu

Dziś około godziny 16:00 na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Piłsudskiego doszło do potrącenia dziecka przez samochód osobowy marki FIat Punto. Do zdarzenia doszło w czasie gdy dziecko próbowało przebiec na drugą stronę ulicy. Dziewczynka z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony do Brzeskiego szpitala.

więcej na http://panorama.info.pl/i...d=1339&Itemid=1
Ostatnio zmieniony przez PPB 2008-09-03, 10:10, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2008-09-02, 17:50   

heh...
i wypuść dziecko na drogę nie ucząc go jak przechodzi się przez ulicę...

już kilka razy, jak jechałem autem, to pod maskę pakowali się ludzie, chociaż pasy były kilka metrów obok, ale nie chciało się podejść, tylko na szybko...zdążę...

a czy kierowca zdąży wyhamować? o tym już tacy ludzie nie myślą :/
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-09-02, 21:40   

Na ruchliwym skrzyżowaniu we Wrocławiu obserwowałem pieska wielorasowego raczej większego. Szedł sam i mógł przebiec w dowolnym miejscu, ale nic z tego. Przechodził dokładnie na pasach obserwując światła. Myślałem, że obserwuje ludzi, ale nawet w miejscu gdzie nikt nie przechodził wiedział kiedy można iść. Morał z tego wynika prosty, nawet pieska można nauczyć zachowania na skrzyżowaniu.
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-02, 21:49   

Nie raz widziałem na ulicy Robotniczej jak dzieci dosłownie przed maską lądowały.

i to chłopaki w wieku 10-13 lat, wogóle nie uważają...!
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2008-09-02, 22:22   

Bo tak na prawdę to dzieciom można tłumaczyć i tysiąc razy to samo, ale jeśli myślami jest gdzie indziej to wtedy właśnie dochodzi do takich wypadków. Także ja zamiast nawymyślać dziecku, jego rodzicom czy kierowcy apeluję to kierowców aby teraz szczególnie zwracali uwagę na drogę ponieważ dzieci są rozentuzjazmowane nowym rokiem szkolnym :)
Dzisiaj w szkole dziewczynka, która wie, że zasuwa się za sobą krzesło na którym siedzi, trzy razy podbiegała do mnie z zapytaniem czy już może iść pod swoją klasę i za każdym razem wracała po moim upominaniu zasunąć to krzesło, ale wiem, że za tydzień już nie będę musiała jej tego przypominać :) Tak samo na drodze, dziecko wie, jak ma się zachować, ale inne ważniejsze sprawy na głowie powodują, że po prostu biegnie na oślep.

Tak w ogóle to ja już od jakiegoś czasu po Brzegu jeżdżę przeważnie 40km/h, szczególnie tam gdzie mogą pojawić się dzieciątka, bo wiem, że niektóre mają tzw. klapki na oczach.

Sami wiecie jak się gdzieś spieszycie to biegniecie nie zważając na wiele rzeczy, tu dziecko biegnie np, bo zapomniało rano nakarmić żółwia, martwi się cały dzień w szkole o niego :) , chce jak najszybciej dobiec do domu, żeby dać mu amu i potem pech - zdarzenie na ulicy...
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2008-09-02, 22:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
natan 


Wiek: 48
Dołączyła: 13 Lis 2007

UP 24 / UP 4



Wysłany: 2008-09-03, 09:03   

ManiekBRG! napisał/a:
Nie raz widziałem na ulicy Robotniczej jak dzieci dosłownie przed maską lądowały.

i to chłopaki w wieku 10-13 lat, wogóle nie uważają...!



to my zacznijmy bardziej uważać w miejscach, o których wiemy że dzieci " wogóle nie uważają".
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2008-09-03, 18:29   

natan napisał/a:
to my zacznijmy bardziej uważać w miejscach, o których wiemy że dzieci " wogóle nie uważają".


uważać sobie można jak dziecko wbiegnie przed autem to go w miejscu nie zatrzymasz...ale czemu tu się dziwić jak nie raz widziałem matkę z małym dzieckiem za rękę i przez drogę biegiem...no wybaczcie jak dziecko takie coś widzi u rodziców to nie ma sę potem co dziwić ze samo też przez drogę przebiegnie...

ale zgadzam się zwłaszcza przy szkołach należy zwolnić i uważać czy aby jakieś dziecko nie szykowało się do przejścia na 2 stronę...
0 UP 0 DOWN
 
natan 


Wiek: 48
Dołączyła: 13 Lis 2007

UP 24 / UP 4



Wysłany: 2008-09-05, 12:26   

sama jetem kierowcą i matką dlatego wiem o co ci chodzi, dużo jest ludzi bez wyobraźni a jeszcze więcej " niedobrych kierowców", taka mamusia, która z marszu wlezie nawet na pasy i kierowca przejedzie zaraz za piętami to wtedy kierowca jest niedobry i pirat bo przejechał "mamie z dzieckiem trzymanym za rękę" zaraz za plecami, a to mamusia powinna się zatrzymać przed przejściem i upewnić się czy droga jest wolna.
a teraz pewnie się posypią posty, że droga nigdy nie jest wolna, że wśród kierowców jest ogólne chamstwo i że trzeba stać i czekać aż ktoś się zatrzyma.

wracając do tematu, gdyby uczyć dzieci prawidłowego przechodzenia przez ulicę to może takich wypadków byłoby mniej, ale dużo zależy też od nas kierowców bo my jesteśmy dorośli i możemy niektóre sytuacje przewidzieć z doświadczenia a dzieci to tylko dzieci, kochane osóbki nieprzewidywalne.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: na, potracenie, skrzyzowaniu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu