Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc w wyborze aparatu ...
Autor Wiadomość
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2007-08-05, 23:38   Pomoc w wyborze aparatu ...

Przymierzam się do kupna aparatu (do 1000zł), byłem dzisiaj w MM i jedyny który odpowiadał mi gabarytowo (nie lubie płaskich) to Fuji Finepix S 5700.

W czym ma mi słuzyć : w celach pamiątkowcych ale i także mam zamiar pobawić się w "fotografa"
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-08-05, 23:42   

szczerze jak dla mnie nie kupuj w Media bo ceny mają wyższe niz np w sklepach internetowych czy salonach.... widze po opolu to jest moje zdanie ;) a o aparat pytaj doświadczonych:D
0 UP 0 DOWN
 
Fabian 



Wiek: 34
Dołączył: 10 Lip 2007

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-05, 23:44   

Moim zdaniem to w Media Markcie mozesz kupic ten aparat,wkoncu gwarancja i wszystko do niego bedzie wiec co Ci szkodzi a w sklepach internetowych nie zawsze jest tak jak w sklepie w ktorym mozesz go zobaczyc dotknac i wogole.Pozdrawiam :)
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2007-08-05, 23:46   

pasztet007 napisał/a:
a o aparat pytaj doświadczonych:D


czekam na : devona, wojatazika, alferxa czy tez woytega :P (BIG 4)
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-08-05, 23:48   

Fabian napisał/a:
w sklepach internetowych nie zawsze jest tak jak w sklepie w ktorym mozesz go zobaczyc dotknac i wogole.
masz jednak sklepy internetowe ktore oferują odbior osobisty np we wrocławiu i mozesz dotknąc zobaczyc i cena nizsza ;) ale to jest jego wybor ja tylko zwracam na to uwage ;)
0 UP 0 DOWN
 
wojtazik 
Photography



Wiek: 34
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg/Opole/Wrocław

Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-08-06, 00:05   

szczerze do 1000 zł super aparatu do "pobawienia" się fotografią nie kupisz... wymienie Ci kilka modeli wartych poświęcenia kilku minut uwagi mniej więcej w tym przedziale cenowym...
1. Canon PS A95
2. Canon PowerShot S2 IS
3. FUJI 5600
I używane :
http://allegro.pl/item220..._gw_gratis.html samo body... to już z lustrzanek
No i ciasteczko : PANASONIC DMC-FZ50 ... jak dobrze znajdziesz to do 1300kupisz go :] heh...
Ja osobiście jestem zadowolony z mojego Fuji`aka ... S 9500... fakt że rozmazuje krawędzie... (ale to tylko widac przy wycwiczonym oku) ... ale to już wydatek ok. ~1900 zł
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-06, 00:15   

wojtazik napisał/a:
2. Canon PowerShot S2 IS
3. FUJI 5600


Ze wskazaniem na Canona ;)
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2007-08-06, 00:16   

wojtazik napisał/a:
FUJI 5600


czyli S 5700 też będzie dobry ?
0 UP 0 DOWN
 
wojtazik 
Photography



Wiek: 34
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg/Opole/Wrocław

Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-08-06, 08:46   

No Fuji nie jest zły :) ... ale jak mówi alfrex... ze wskazaniem na Canona :] hehe jezeli chodzi o ten przedział cenowy :-P
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-06, 11:41   

Hmm a może Nikon 8700 ?
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2007-08-06, 13:32   

draq napisał/a:
czekam na : devona, wojatazika, alferxa czy tez woytega :P (BIG 4)


Chetnie bym pomogl, ale ja sie naprawde nie znam. Proponuje Ci jednak posledzic w internecie opinie uzytkownikow zanim cos kupisz. Nie znam tez realiow cenowych w Polsce. Tutaj za okolo $500 mozna juz kupic D40 z jakims szklem. Z tego co czytam, nawet w takiej bardzo PRO fotograficznej prasie, czterdziestka Nikona laczy w sobie sporo z cech rodzinnego pstrykadla z cechami lustrzanki. I nie pisze tu tego dlatego, ze sam obecnie uzywam Nikonow, Jestem osoba, ktora aparatu, a nie jego marki dlatego uzywam takiego sprzetu, jaki spelni moje wymogi w danej chwili.

Pozdraiwam.
0 UP 0 DOWN
 
Programosy 


Wiek: 36
Dołączył: 28 Lip 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-06, 15:14   

Może by tak Canon A640 lub A630. Poprzednik A610 zbierał znakomite recenzje. :)
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2007-08-06, 19:10   

Tak sie zastanawialem jakby tu byc pomocnym skoro juz mnie wywolano do tablicy i przyszlo mi do glowy takie cos. Nie podajac jaki model byl kupil, bo to troche nad moje sily, postanowilem napisac czym bym sie kierowal w doborze kompakta. Przede wszystkim, skoro to ma byc maszynka wszechstronnie uzdolniona, wzialbym pod uwage wartosc zoomu optycznego. Osobiscie nie zawracalbym sobie glowy zoomem cyfrowym bo uwazam ze podobnie jak ilosc megapixeli to tylko chwyt marketingowy. Zoom optyczny jest tym, ktory generuje powiekszony soczewkami obraz na sensorze i tylko ten wg. mnie sie liczy. Kolejna sprawa, nie gonilbym w zadnym przypadku za megapixelami. Pamietaj, ze aparaty kompaktowe maja sensory wielkosci paznokcia malego palca przecietnie zbudowanej dziwczyny. Czyli rozumujac fizycznie niejako, im wiecej pixeli na takiej powierzchni, tym mniejsze foto komorki, a co za tym idzie tym wiekszy szum. Poza tym czy naprawde potrzebujemy do domowych warunkow wiecej niz 5-6 megapixeli? Kolejna dosc istotna wg. mnie sprawa to sustem antywstrzasowy. W Canonie bedzie to IS w Nikonie VR, a w Sony AS. Zwal go jak zwal, ale nawet ten najgorszy jak jest przydaje sie. O jakosci sensora swiadczy tez najnizsze ISO jakie mozesz uzyc. Im mniejsze tym lepiej, ale tez nie sugerowalbym sie tylko i wylacznie tym. No i jeszcze troche z punktu widzenia fotografa, a mniej sprzetu. W zaleznosci od tego jak jestes zaawansowanym fotografikiem fajnie byloby miec mozliwosc recznego dobierania parametrow czasu i przyslony (tu: o doborze sposobu naswietlania nie wspomne, ale nie ludzilbym sie zbytnio). Reczne ustawienia pozostawiaja spore pole do popisu nawet fotografujac kompaktem. Na koniec, o ile bedzie to mozliwe, sprawdzaj ktory sprzet ma najmniejsze opoznienie w migawce. Ta decyduje o tym czy uda Ci sie zlapac moment, ktory chcesz czy nie. ... no i ja osobiscie po tym wszystkim dopiero patrzylbym na gadzety jakie producent ulokowal w tym kompaktowym pudelku. Powodzenia w poszukiwaniach.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-07, 11:02   

Jak dla Ciebie draq to polecałbym własnie Nikon 8700 jest to profesjonalny aparat cyfrowy i można nim zrobić bardzo ładne zdjęcia. A w tej cenie go już kupisz z full wypasem :)

pozdro
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2007-08-07, 17:07   

Devon napisał/a:
Jak dla Ciebie draq to polecałbym własnie Nikon 8700 jest to profesjonalny aparat cyfrowy i można nim zrobić bardzo ładne zdjęcia. A w tej cenie go już kupisz z full wypasem :)
... i przypadkiem mam wlasnie taki na zbyciu (zapomniales dodac) :-)
Ostatnio zmieniony przez woyteg 2007-08-07, 17:08, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: aparatu, pomoc, wyborze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu