Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia nastolatki z Majdanka w prokuraturze
Autor Wiadomość
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-14, 17:58   

Kalderon napisał/a:
Gdy byłem w Auschwitz Birkenau to przechodziły mnie ciarki po plecach, czułem bardziej szacunek i strach. Chyba nie zdarzyło mi sie uśmiechnąć przez cały dzień, za duże przeżycie.


No dokładnie tak jak wcześniej wspomniałem tam nie ma się z czego cieszyc, to nie jest miejsce na robienie sobie zdjęc...! Tylko nie wszyscy umieją to zrozumiec....:/ tak jak ci na zdjęciach.
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-09-14, 18:02   

Ja to bym nasza-klasa, fotka i inne otłumaniające gówna pozamykał, lub zakazał do jakiego progu wiekowego.
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-14, 18:08   

Janio napisał/a:
Ja to bym nasza-klasa, fotka i inne otłumaniające gówna pozamykał, lub zakazał do jakiego progu wiekowego.

Janio powiedz mi czy to jest wina portali internetowych, czy bezmózgich ludzi(dzieci, młodzieży) którzy robią te zdjęcia...???
Mi się wydaje że winic trzeba osoby które są autorami tych zdjęc a nie portale.
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-09-14, 18:15   

ManiekBRG! napisał/a:
Janio napisał/a:
Ja to bym nasza-klasa, fotka i inne otłumaniające gówna pozamykał, lub zakazał do jakiego progu wiekowego.

Janio powiedz mi czy to jest wina portali internetowych, czy bezmózgich ludzi(dzieci, młodzieży) którzy robią te zdjęcia...???
Mi się wydaje że winic trzeba osoby które są autorami tych zdjęc a nie portale.


To jest jak każdy inny nałóg. Im więcej, tym gorzej. A mogło dziecko zamiast komputera, skrzypce dostac, albo rower.
0 UP 0 DOWN
 
rastaman 



Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-14, 21:56   

Janio napisał/a:
A mogło dziecko zamiast komputera, skrzypce dostac, albo rower.


W przypadku tej dziewczyny to dość dobry poomysł, ale bardziej przydałaby się jej jakaś książka historyczna, nawet z obrazkami. A za to co zrobiła to rodzice powinni zapłacić grzywne i to wysoką.
0 UP 0 DOWN
 
Darek 
...trzeba było uważać...



Wiek: 46
Dołączył: 11 Wrz 2005

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2008-09-14, 23:23   

Trudno się dziwić takim zachowaniom skoro ostatnim krzykiem mody jest wizerunek "trupiej czaszki" na odzieży np. naszytej z cekinów lub np. na kasku rowerowym dla dziecka: kask dla dziecka?
Czaszka to mimo wszystko symbol śmierci. A w dzisiejszych czasach styczność ze śmiercią w rzeczywistości mają nieliczni, lekarze, żołnierze, policjanci, świadkowie wypadków itp. Dawniej większość ludzi starszych umierała we własnym domu a nie jak dziś w szpitalu, prawie każda rodzina przeżyła śmierć dziecka w skutek choroby i pojęcie śmierci dla młodego człowieka było czymś realnym. Dziś młody człowiek "spotyka się" ze śmiercią jedynie abstrakcyjnie na ekranie telewizora, na zdjęciu w gazecie lub w grze komputerowej. Jest to dla niego zjawisko odległe i mało realne. Wracając do wizyt w muzeach, nie byłem w muzeum w Majdanku, za to byłem w Muzeum Powstania Warszawskiego -tam przewodnicy i sama forma ekspozycji potrafią tak przybliżyć tragiczną walkę Powstańców iż wątpię aby komuś do głowy przyszły tam takie głupie pomysły, które zwykle przychodzą do głowy gdy człowiek się nudzi lub nie rozumie co się wokół niego dzieje. Według mnie większą winę za zdarzenie ponoszą osoby dorosłe, które dopuściły do sytuacji przedstawionej na zdjęciu niż jej "bohaterka".
0 UP 0 DOWN
 
Calipso1 
walczę o pokój aż się krew leje...



Wiek: 46
Dołączył: 16 Kwi 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-15, 09:54   

Nie widzę tu większego związku pomiędzy kaskiem dla dziecka a wizerunkiem czaszki na nim ale nieważne,nie na ten temat toczy się ta dyskusja.

Dla wspaniale wyedukowanej i bardzo dobrze znającej, jak widać, historię polskiej i nie tylko młodzieży polecam kawałek Comy

Nie chodzi mi o warstwę muzyczną lecz o oprawę wizualną która może im uświadomi jak się powinno zachowywać w takich miejscach jak Auschwitz Birkenau czy Majdanek.Po tym może zrozumieją co tam się działo....chociaż wątpię :?

http://pl.youtube.com/wat...feature=related
0 UP 0 DOWN
 
Piotr S. 
Nadszyszkownik



Wiek: 51
Dołączył: 08 Wrz 2006

UP 3 / UP 7


Skąd: /dev/null

Wysłany: 2008-09-15, 17:16   

@Calipso1 śmiem wątpić w moc filmu z YouTube. Tutaj winę ponoszą rodzice. Zależy to tylko od tego jak wychowali swoją córkę lub syna. Nauczyciel w szkole też niewiele zdziała. Nie szukajmy winnych w serwisach internetowych typu fotka lub innych, które zamulają mózgi. Wszystko jest dla ludzi. Jeśli mieszkam w kamienicy w której jest pub to będę alkoholikiem? Nie! Wszystko zależy od wychowania i ilości czasu poświęconemu dla naszego dziecka. Rodzice są w tych czasach bardziej zaganiani niż nasi rodzice. Nie maja kontaktu ze swoimi pociechami.
Nie można też robić wielkiego "halo", nie widzieliśmy blogu tej dziewczyny. Może to jedna "głupia" fota, którą umieściła przez głupotę? Przecież każdy z nas popełniał błędy. Należy o tym pamiętać.

Co robią teraz Wasze dzieci?
0 UP 0 DOWN
 
Kalderon 


Wiek: 32
Dołączył: 07 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-16, 13:12   

Jak dobrze mi sie zdaje są to kawałki z filmu Lista Schindlera, i myślę że raczej chodziło tu o pokazanie całości, w tym filmie raczej dobitnie pokazano co działo się w tych piecach w których zrobiła sobie zdjęcie ta dziewczyna i nie tylko.
0 UP 0 DOWN
 
Calipso1 
walczę o pokój aż się krew leje...



Wiek: 46
Dołączył: 16 Kwi 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-16, 14:04   

O to mi właśnie chodziło.Takie filmy powinny być obowiązkową lekturą przed zwiedzaniem takich miejsc jak obóz koncentracyjny.Może wtedy młodzi ludzie bardziej by się zastanawiali nad tym co robią :shock:
0 UP 0 DOWN
 
$ Koral $ 



Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2008

UP 2 / UP 3


Skąd: BrzeG

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-09-16, 14:05   

Wszystko oki jak by no nie wiem zrobiła se zdjęcie ale obok a nie już ładowała cielsko do miejsca historycznego biorąc pod uwagę ile tam osób zgineło nie zdziwił bym się jak by to była blondyna bo one bywają takie puste :lol: .

Teraz to będzie miała trochę problemów za parę fotek na n-k :wink: Powodzenia jej życzę
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-09-21, 12:28   

Wyluzujcie nieco, to dziecko ma aż 9 lat. To szukanie tanich sensacji i dyskusja o zachowaniu młodzieży, tylko to jeszcze nie młodzież. Wstęp do takich miejsc powinien być od 16-tu lat i tyle.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-27, 14:45   

Polecam artykuł.

pardon.pl napisał/a:
(...)
Zdjęcie z nasza-klasa.pl, właśnie nadeszło od Czytelnika (donosy@pardon.pl). Podpis: "Któż to pamięta te czasy gdy mnie pociągiem do obozu wywozili." Komentarze: "Godne pożałowania jest to że tak mało Judaszków tam zginęło", "hehe, dobre zdjęcie :) ". Też tak sądzicie?


db7c5301001ece0d48d35889.jpg
Plik ściągnięto 2548 raz(y) 96,48 KB

0 UP 0 DOWN
 
sumienie


Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2008-09-27, 18:36   

o Boze,
jak sie wszystkie swiete przyglupy ciesza,
ze znalazl sie przyglup wiekszy od nich,
0 UP 0 DOWN
 
Calipso1 
walczę o pokój aż się krew leje...



Wiek: 46
Dołączył: 16 Kwi 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-29, 10:33   

sumienie napisał/a:
o Boze,
jak sie wszystkie swiete przyglupy ciesza,
ze znalazl sie przyglup wiekszy od nich,



Żal.pl
Pacanie, masz tyle lat a nie rozumiesz powagi sytacji :shock:
Jeśli nie masz nic do powiedzenia to się nie odzywaj :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: majdanka, nastolatki, prokuraturze, zdjecia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu