Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Brońmy dzieciństwa naszych dzieci !!!

Czy jesteś za nową reformą szkolnictwa?
tak
25%
 25%  [ 4 ]
nie
75%
 75%  [ 12 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
alkatel 



Wiek: 44
Dołączyła: 20 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-07, 10:34   Brońmy dzieciństwa naszych dzieci !!!

Zwracam się z prośbą do wszystkich forumowiczów - i nie tylko - o oddanie swojego głosu przeciwko nowej reformie szkolnictwa. Nasz wspaniały rząd chce zlikwidować "zerówki" i wprowadzić obowiązek szkolny dla dzieci od szóstego roku życia.
Cytat:

Dzieci to nie zabawki
Minister edukacji chce zabrać sześciolatki z przedszkoli i posłać do szkół. Urzędników nie obchodzi, że ani szkoły, ani dzieci, ani nauczyciele nie są na to przygotowani. I wprowadzą swój pomysł w życie już za rok, jeśli ich nie powstrzymamy

CO GROZI NASZYM DZIECIOM:
Z przedszkola do przechowalni.
Przeciętna polska szkoła to miejsce gdzie dzieci uczą się w przepełnionych klasach, nauczyciele nie radzą sobie z agresją starszych uczniów, są sfrustrowani niskimi pensjami i często odchodzą z zawodu. Brakuje pieniędzy na podstawowe rzeczy, jak choćby papier toaletowy czy mydło. Najmłodsze dzieci po kilku godzinach lekcji muszą być odbierane lub iść do "przechowalni", czyli pękającej w szwach świetlicy.


Na stronie www.ratujmaluchy.pl można oddać swój głos.
Patrząc z perspektywy rodzica (kiedyś również dziecka) nie potrafię siedzieć i patrzeć jak nasz rząd odbiera dzieciństwo maluchom. Mam nadzieję, że przyłączycie się do tej akcji i wesprzecie polskie dzieci, które chciałyby trochę dłużej pobawić się w przedszkolu.
Przypomnijcie sobie jak to było miło bawić się z rówieśnikami w przedszkolnych murach i pomóżcie młodszym w obronie ich dzieciństwa.

Dziękuję
0 UP 0 DOWN
 
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2008-10-07, 12:09   

Popieram protest! Reforma jest kompletnie bez sensu. Nie ma odpowiedniego przygotowania nauczycieli, programu nauczania, odpowiednich klas, wyposażenia, itp. itd. Co będzie z dziećmi których rodzice od 7 zaczynają pracę a trzeba jeszcze z 30-40min dojechać? Co będzie z dziećmi w godzinach 15-16?
I jeszcze wczorajsza wiadomość - Ministerstwo Edukacji w specjalnym poradniku podpowiada nauczycielom, że o pieniądze na przygotowanie szkół na przyjęcie sześciolatków mogą poprosić rodziców...
0 UP 0 DOWN
 
alkatel 



Wiek: 44
Dołączyła: 20 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-07, 13:22   

Prosiłabym, żeby osoby, które oddają swój głos w powyższej ankiecie, uzasadniły swoją decyzję i potraktowały temat jak najbardziej poważnie.
Chciałabym poznać punkt widzenia ludzi głosujących zarówno "za" nową reformą jak i przeciwko niej.
Ja widzę w niej tylko tyle, że nasze państwo chce sobie wytresować tanią, przygłupią siłę roboczą, bo nie ma komu robić na emerytury. Nasze dzieci zasługują na tak długie dzieciństwo jakie my mieliśmy. Na codzień obserwuję maluchy w przedszkolu i zgodzę się, że znajdują się tam dzieciaki zdolne do wcześniejszej edukacji szkolnej, ale niech ten wybór pozostanie w kwestii rodziców tak jak to było do tej pory. Moim zdaniem wszystkie dzieci powinny mieć równy start i równe szanse.
A co do przygotowania naszego systemu szkolnictwa do tej reformy to powiem tyle, że jest ono (albo raczej go nie ma) takie jak przygotowana jest każda super reforma w naszym państwie w ostatnich latach.
Ostatnio zmieniony przez alkatel 2008-10-07, 13:24, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
natan 


Wiek: 49
Dołączyła: 13 Lis 2007

UP 24 / UP 4



Wysłany: 2008-10-07, 13:35   

na szczęście mój synuś chodzi teraz do zerówki, a ta reforma to poroniony pomysł, jak wiadomo zerówka jest obowiązkowa i jest masa dzieciaczków, które z przdszkolem stykają się dopiero w zerówce, niektóre idą chetnie a niektóre tak jak maluszki z objawami histeri(płacz a przeważnie wrzaski),a pozatym niektóre przedszkola mają takie programy nauczania na miarę pierwszej klasy i co te dzieci które pierwszy raz poszły do przedszkola mają oderwane od rodziców i na wstepie musza umieć pisać i czytać.
zresztą liczę na to że ta reforma padnie, ci którzy mają dzieci w szkołach pamietają rok 2007 i mundurki, które póżniej okazało sie że nie są obowiązkowe, ale mimo to zagłosuję na nie.
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2008-10-07, 21:20   

Z racji tego, że jestem nauczycielem, który pracuje i z klasą I Podstawową i III gimnazjum a więc z każdym uczniem w wieku szkolnym stwierdzam, że należy coś zrobić z systemem edukacji, bo niejednokrotnie dzieci nie są przygotowane do podjęcia nauki w szkole, dotyczy to właśnie przeważnie dzieci, które do zerówki idą bez uprzedniego uczęszczania do pięciolatków. Dla mnie dobrym rozwiązaniem jest obowiązkowe uczęszczanie pięciolatków do przedszkola, ale nie na zasadzie nauki lecz przygotowania do nauki - czyli zajęcia jak w zerówce ale na poziomie pięciolatków, bez nauki jeszcze liter, cyfr tylko np. zajęcia na koordynację psychoruchową. Takie dziecko cały rok powiedzmy "bawi" się w przedszkolu, ale tak na prawdę uczy się przygotowania do nauki, sześciolatek już ma konkretny cel do zrealizowania i czasami po prostu nie daje rady, a potem nawarstwia się to w szkole.

Ale do takiej formy reformy :P jaką proponuje MEN jestem przeciwna.
0 UP 0 DOWN
 
maaruda 



Wiek: 48
Dołączył: 23 Wrz 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-10-07, 22:06   

Jak sobie zachód Europy poradził z tym problemem? Tam od 9 roku życia dziecki chodzą do szkoły?
0 UP 0 DOWN
 
mamcia21 


Wiek: 39
Dołączyła: 06 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: okolice Brzegu

Wysłany: 2008-10-08, 10:15   

Jestem jak najbardziej przeciwko nowej reformie. Mam 2,5 letniego syna i nie wyobrażam sobie puścić go do szkoły za trzy lata. Może i rok to nie jest dużo dla "tych" z rządu ale dla takiego dziecka to jest rok czerpania przyjemności z zabawy. A co 6-ścio latka czeka w szkole??? Szkoły są nie dostosowane do tego aby przyjąć maluszki. Większość szkół podstawowych znajduje się w jednym budynku z gimnazjum, a nie trzeba chyba nikomu mówić jaka jest dzisiejsza młodzież, więc można sobie wyobrazić co taki dzieciaczek będzie przeżywał w szkole. Jestem jak najbardziej na nie i mam nadzieję że akcje prowadzone przez rodziców dadzą jakieś efekty .
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bronmy, dzieci, dziecinstwa, naszych


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu