Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Internauta poszukiwany za pomówienie na forum.
Autor Wiadomość
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-10-20, 21:56   

A.Mason napisał/a:
ako nasi przedstawiciele maja (i powinni miec) wieksze uprawnienia niz przecietny czlowiek.


to nie jest mój przedstawiciel...zycie czasem plata figle... wiem o kilku "akcjach" Pana S. ale nie napisze bo nie chce siedziec na ławie oskarżonych za prawde... pewne osoby wywina sie z każdej nieprzyjemnej sytuacji...

odnośnie uprawnień... Pan S. jet takim samym czlowiekiem jak kazdy obywatej i nie powinien się wywyższać wsród swoich wyborcow... ale wyrazem "ZWŁASZCZA" poczulem sie jako ktoś gorszy ponieważ nie sprawuje urzedu...

moje zdanie... "zreszta nie moj cyrk nie moje małpy" takie jakies przyslowie...
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-10-20, 22:14   

Pan_Pasztet napisał/a:
to nie jest mój przedstawiciel...

A jaki inny ustroj proponujesz temu krajowi? Czy chcemy, czy nie, zyjemy w kraju demokratycznym, gdzie przedstawiciele narodu wybierani sa w wyborach. To ze starosta nie jest wybierany przez nas w bezposrednim glosowaniu, wcale nie oznacza, ze nie jest naszym reprezentantem (niezaleznie od tego czy nam, Tobie i mnie, sie to podoba czy nie).

Pan_Pasztet napisał/a:
poczulem sie jako ktoś gorszy ponieważ nie sprawuje urzedu...

To pewnie poczujesz sie jeszcze gorzej, kiedy Ci powiem, ze jest wiecej osob, ktore moga powiedziec "a zwlaszcza" - od prezydenta (ktory ma ochronie, samochod, itd.), przez rzad, itd... ;-)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-10-20, 22:43   

A.Mason napisał/a:
A jaki inny ustroj proponujesz temu krajowi?


Mason - może nie tyle chodzi o sam ustrój ile o jego parodię. Demokracja to rządy ludu, lud wybiera sobie reprezantów, ale niestety prawo tej parodii demokracji nie ustala limitów zarobkowych dla radnych, burmistrzó, starostów, urzedników państwowych i innych. Tu się już kończą rządy ludu a zaczyna się Dziki Zachów - kto więcej i jak najprędzej, nie patrząc na budżet, na dochody i rozchody, na potrzeby gminy, miasta czy powiatu.

Wejdź sobie łaskawie na strony BIP Starostwa i zobacz jak ono realizuje ustawowe cele, np w zakresie utworzenia placówki zwanej biblioteką powiatową.

Jak myślisz - mamy takie coś w Brzegu albo powiecie? Śmiem wątpić, no chyba że się grubo mylę.
Całe wydatki na POWIAT na BIBLIOTEKĘ POWIATOWĄ, to JEDNA pensja pana SS.

ILE nasz powiat liczy mieszkańców? Jaka jest średnia wydatków na książki dla mieszkańca powiata w skali roku? A może chodzi właśnie o to, aby nie było tej oświaty?

Luknij w wydatki na kulturę, np na Jazz Nad Odrą. Byłeś dwa lata temu na koncertach? Nie byłeś, więc nie pamiętasz, jak pan SS błyszczał na scenie i jaki to on nie jazzman. O ile dobrze zajrzałem (robiłem to w przelocie), to SP nie dołożyło ani złotego do tej imprezy. Być może istniały jakies inne formy współpracy, ale o tym zapewne wie tylko Człowiek z Saszetką i ludzie z kręgów.

Kontrowersje budzi wiele spraw, ludzie wiele mowią, widzą, słyszą. Trudno mówić o publicznym zaufaniu przy takiej ilości wypowiedzi. Ludzie Honoru robią w takich wypadkach sepuku, inni robią se puk puk i wierzą dalej w misję od najwyższego i diablo za małe wynagrodzenie za swoje zasługi dla ludu, miasta i w ogóle.

Może gdyby rzeczywiście zarobki były odgórnie regulowane, np w relacji do wielkości powiatu, A ZWŁASZCZA jego przychodów, to może wtedy mieszkańcy powiatu darzyli by SSa większym szacunkiem i sami by wiedzieli ŻE ZWŁASZCZA SS należy się szacunek.

Mi osobiście jak dacie połowę tego co ma SS miesięcznie, to możecie mnie nazywać złodziejem, możecie podejrzewać o machanie bachorów na lewo i prawo, ja będę sobie łaził po imprezach, pokazywał swoją gębę do zdjęć i robił dobrą minę.

Za taką kasę, A ZWŁASZCZA 10 tyś PLN miesięcznie, należy się nieco pokory przed mieszkańcami wyrabiającymi tę pensję.

BARTEK123456789 jest jednym z nich. PRACUJE na te ZaWŁASZCZA 10 tys pln.

A poza tym sądy sądami a sprawiedliwość i tak jest po naszej stronie :P .
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-10-20, 22:54   

Albo Franek sie starzeje albo sie nawraca bo co post to mądrzej pisze !!!! :evil:
Szkoda Franco że YaŚ pifa skasował bo bym ci dał z 10 za tego posta !!!
A tak moze przy okazji w realu :-P :evil: :-P
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-10-20, 23:25   

a2r napisał/a:
tak moze przy okazji w realu


Pewnikiem trza będzie w koncu to porozpijać - tyle go już nawarzyliśmy tu na forum :P

A tymczasem proszę - jak na zamówienie:

Cytat:
Poszukuję dwóch książek:

Fukuyama- Koniec Historii
Huntington- Zderzenie cywilizacji

Pytałam w bibliotece ale Fukuyamy nie ma a książka Huntingtona jest wypożyczona, a potrzebuję bo muszę owe książki przeczytac, bo będą z nich pytac na egzaminie z międzynarodowych stosunków politycznych;)

Kontakt ze mną przez gg 8773775

Oczywiście odwdzięczę się


Panie STAROSTO! Instytucja, którą pan zarządza, a pan sam nawet tytułuje się starostą brzeskim nie jest w stanie zapewnić elementarnych i podstawowych książek swoim podatnikom. Kto nie inwestuje w przyszłość, w młodzież i w jej wykształcenie, nie ma pojęcia o perspektywach, o zapobieganiu, o rozwoju potencjału kapitału społeczeńśtwa zwłaszcza obywatelskiego. W sumie pokusiłbym sie o nieco ostrzejsze SyFormułowania, ale trochę sie obawiam, że zamiast jeździć do Opola do bibliotek i księgarń po książki, skończę marnie ciągany po sądach, policjach i tak dalej.


Ile Fukuyamy można kupić za ZaWŁASZCZA 10 TYS?

Czy Pan wie, że w bibliotekach w Brzegu, pomimo 20 lat od czasów rzekomego upadku komuny, nadal nie można dostać (stan na przełom 200/2008) nieocenzurowanego wydania Świadectwa Poezji Czesława Miłosza? I nie dlatego, że jest wypożyczone. NIE MA! (nie było ostatnio jak potrzebowałem - kupiłem własne).


Panie SS - ile lat pan był Burmistrzem? Ile lat Pan jest Starostą? Ile lat pan był nauczycielem? Co prawda może uważa pan, że wychowanie zwłaszcza fizyczne, jest potrzebne, natomiast Miłosz nie... ale JA I MASA PODATNIKOW NIE JEST W STANIE DOSTAĆ W NASZYCH BIBLIOTEKACH podstawowych książek potrzebnych po prostu do studiowania, nie mówiąc już o szerzeniu horyzontów myślowych i tak dalej...

Zdarza się. ZaWŁASZCZA za 10 tys mcznie. Można i tak.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-10-20, 23:29, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-10-21, 01:09   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Może gdyby rzeczywiście zarobki były odgórnie regulowane, np w relacji do wielkości powiatu, A ZWŁASZCZA jego przychodów, to może wtedy mieszkańcy powiatu darzyli by SSa większym szacunkiem

Oj, bo chyba zle zostalem zrozumiany, albo ktos niedoczytal mojego postu wczesniejszego.
1. Co do tego, ze Starosta zarabia za duzo, to jestesmy zgodni.
2. Mnie nie interesuje jakim i czy w ogole jakimkolwiek szacunkiem cieszy sie Starosta.
Ale nie podoba mi sie jesli ktos najezdza na cudza rodzine, albo rzucanie oskarzen, co do ktorych sie nie ma dowodow, albo nie chce ujawnic zrodla. Albo zajmujemy sie konkretnymi zarzutami, albo dajmy sobie spokoj, bo bedziemy jedynie plesc bez konca.

Przyjmuje zarzuty, ktore wystawiasz wobec Starosty w ostatnim poscie, Franco.

Zastrzezenia mam jedynie co do wytykania konkretnych tytulow, bo przeciez starosta nie jest bezposrednim zwierzchnikiem biblioteki. Od tego jest chyba dyrektor?, ktory dziala ograniczony budzetem...
Czyli, teraz zastanowmy sie, skad w budzecie mozna przesunac finanse na biblioteke?
Z pensji starosty?... Hmm... a moze pieniadze z pensji starosty przeznaczyc na ratowanie zabytkow, ktore sa w oplakanym stanie?...
Ostatnio zmieniony przez A.Mason 2008-10-21, 01:10, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-10-21, 01:30   

A.Mason napisał/a:
2. Mnie nie interesuje jakim i czy w ogole jakimkolwiek szacunkiem cieszy sie Starosta.


A mnie intersuje. I to bardzo. Nawet wg Ciebie on mnie reprezentuje i ma dbać o moje bezpieczeństwo, inteteresy. Ja sobie nie życzę, żeby za moje pieniądze reprezenrtował mnie ktoś o podejrzanej reputacji, albo nie posiadający zaufania publicznego. Źle się z takim czymś śpi. A jeszcze gorzej płaci wymuszone podatki.

A.Mason napisał/a:
Hmm... a moze pieniadze z pensji starosty przeznaczyc na ratowanie zabytkow, ktore sa w oplakanym stanie?...


Tu nie ma miejsca na hmmm. Nie znam dokładnie ustawy o samorządach ani kompetencji poszczególnych organów administracji państwowej. Ale na najważniejszy zabytek naszego miasta pieniądze się znalazły i to raczej nie dzięki SS. Mało tego, zdaje się że podczas kadencji SS jako burmistrza miały miejsce dramatyczne wydarzenia związane z naszym zamkiem (przy czym tutaj mogę się nieco mylić).

A.Mason napisał/a:
Zastrzezenia mam jedynie co do wytykania konkretnych tytulow, bo przeciez starosta nie jest bezposrednim zwierzchnikiem biblioteki.


Po pierwsze jakiej biblioteki? Ja dalej nei wiem, czy jakakolwiek jest (w rozumieniu powiatowa), pod rugie zdaje się, że jeśli by była, to zdaje się chyba by był. To pytanie nie do mnie - są tutaj specjaliści od grzebania w paragrafach i etc.

Poza tym od zastanawiania się skąd i na co ktoś pobiera odpowiednie zwłaszcza 10 tys. Ja jestem tylko zwykłym niezwłaszcza obywatelem, który chce pożyczyć książkę, i wie, że jest jakiś tam ustawowy obowiązek, ale nie może jej pożyczyć, bo ustawa jest niereazliowana, albo realizowana na opak.

A.Mason napisał/a:
Od tego jest chyba dyrektor?, ktory dziala ograniczony budzetem...


Coś ostatnio pisałeś o stadzie baranów... hmm a kto ten budżet ustala? Więc kto co ogranicza?
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-10-21, 02:27   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Ja sobie nie życzę, żeby za moje pieniądze reprezenrtował mnie ktoś o podejrzanej reputacji

Podejrzana reputacja...

Franco Zarrazzo napisał/a:
Po pierwsze jakiej biblioteki? Ja dalej nei wiem, czy jakakolwiek jest (w rozumieniu powiatowa)

To sprawdz w google, a bedziesz mial jasnosc :-P

Franco Zarrazzo napisał/a:
Coś ostatnio pisałeś o stadzie baranów... hmm a kto ten budżet ustala? Więc kto co ogranicza?

Odwrociles kolejnosc moich slow i teraz chcesz mnie pytac? :-D
Byc moze sie myle, ale biblioteka powiatowa powinna miec dyrektora. Musi sie znalezc tez na nia odpowiednia dzialka w budzecie. Budzet nie bierze sie z "widzimisie" starosty, wiec na pewno nie obwinialbym tylko jego. Bo zamiast glow, poleci tylko jedna glowa...

Ale faktem jest, ze wydzielenie zaledwie 10 tysiakow na biblioteke, to jest co najmniej dziwne. Zastanawia mnie jeszcze, czy w to jest wliczone wynagrodzenie i oplaty za uzytkowanie budynku? Ewentualnie co jeszcze miesci sie w kosztach?
Bo przy sredniej cenie ksiazki ok. 35zl, taki budzet wystarczy, zeby w ciagu roku co miesiac w bibliotece pojawialo sie 20 nowych ksiazek... Moim zdaniem to wcale nie tak malo...
Zanim zaczniemy narzekac trzebaby wypytac jakiegos badacza pisma, co miesci sie w tych 10 tysiacach?
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-10-21, 08:02   

A.Mason napisał/a:
nie podoba mi sie jesli ktos najezdza na cudza rodzine, albo rzucanie oskarzen, co do ktorych sie nie ma dowodow, albo nie chce ujawnic zrodla.

Święta prawda Mason, tym bardziej, że w wyniku podobnych sytuacji upadały w Polsce rządy, "kasowało" się kontrkandydatów w wyborach prezydenckich itp. To się nikomu nie podoba, ale jeżeli sprawa dotyczy gościa, który np. daje "buta" ze stanowiska kobiecie tuż przed emeryturą bez żadnych merytorycznych powodów do jej odwołania tylko dlatego, że kolega chce sobie dorobić do marnych paru groszy szefa RM i potrzebuje stanowiska, to jakoś nie potrafię w sobie wzbudzić sympatii dla "pomawianego". Z całej awantury wynika jeden pozytywny aspekt - zanim starosta coś zrobi to pewnie się zastanowi, a przed nami jeszcze 2 lata jego miłościwych rządów.
Ostatnio zmieniony przez Marcim B. 2008-10-21, 08:28, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-10-21, 08:43   

A.Mason napisał/a:
To sprawdz w google, a bedziesz mial jasnosc


Sprawdziłem. Jest coś o Grodkowie i bibliotece powiatowej.

A.Mason napisał/a:
20 nowych ksiazek... Moim zdaniem to wcale nie tak malo...


vs

Cytat:
Powiat brzeski położony jest w zachodniej części województwa opolskiego, na Nizinie Śląskiej w dorzeczu środkowej Odry. Zajmuje powierzchnię 877 km2, którą zamieszkuje 94 tys. ludności. Ludność skupiona jest w trzech miastach: Brzegu, Grodkowie i Lewinie Brzeskim oraz trzech gminach wiejskich: Skarbimierzu, Lubszy i Olszance.



20 książek miesięcznie na 100 tyś mieszkańców. Kpiny sobie robisz Mason...

0,0001 książki miesięcznie na jednego mieszkańca powiatu. Przy średniej objętości książki powiedzmy 150 stron, wychodzi mi z obliczeń, że w budżecie na rok 2008 starostwo powiatowe przewidziało 0,015 stronicy książki na statystycznego mieszkańca.

Inaczej: 10 tyś dzielone przez 365 dni - 28 pln dziennie (w zaokrągleniu) - nie wiem czy taka kwota wystarczy na zakup dzienników do czytelni. A gdzie utrzymanie substancji, zabezpiecznie księgozbioru i tak dalej?

Dziwi mnie Twoje podejście zważywszy chociażby na fakt, że sam z literaturą związany jesteś. Do jakiej szybkości czytania przyznała się jedna z naszych towarzyszek niedzielnego wieczoru? Jednej książki na 1,5-2 godziny?

Pamiętaj, że mówimy o powiecie - trzech miastach i trzech gminach wiejskich i STU TYSIĄCACH mieszkańców.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-10-21, 08:52, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-10-21, 09:36   

Franco, moim zdaniem popelniasz naduzycie i idziesz coraz glebiej, ale drazysz rozne sprawy.

Po pierwsze - wezmy pod uwage poziom czytelnictwa w Polsce. Nie wiem, czy te dane sa aktualne, ale przecietny Polak swego czasu czytal dwie (albo 1/2, bo nie jestem pewien) ksiazki rocznie... ;-/

Po drugie, powiatowa biblioteka nie jest chyba jedyna w powiecie?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-10-21, 10:00   

A.Mason napisał/a:
Po drugie, powiatowa biblioteka nie jest chyba jedyna w powiecie?


Sprawdzałeś w google?

A.Mason napisał/a:
Po pierwsze - wezmy pod uwage poziom czytelnictwa w Polsce. Nie wiem, czy te dane sa aktualne, ale przecietny Polak swego czasu czytal dwie (albo 1/2, bo nie jestem pewien) ksiazki rocznie... ;-/


Znasz taki kawał o Żydzie, co to się modlił do swego Boga o to, żeby w końcu zesłał mu wygraną w totolotka? Pamiętasz morał?

Poza tym jak zwykle kota ogonem odwracasz. Instytucje i organa administracji państwowej mają raczej wpisane w teksty uprawomacniające ich istnienie takie pojęcia jak "zapewnienie, stworzenie, rozwój, dostęp".

Bez zaplecza nie będzie tzw oświaty, młodzież aktywna, nastawiona do życia kreatywnie, która nie znajdzie w powiecie tego co ptrzebuje, wyjedzie dalej. I to się dokładnie dzieje. Brzeg pustoszeje, bo ... bo np nie ma książek potrzebnych do nauki i studiowania. Więc wsiadam w pociąg, auto, na rower czy co tam - i jadę dalej. Więc gdzie indziej kupuję colę, zapieknakę, gazetę...
0 UP 0 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2008-10-21, 10:36   

Masz rację Franco, mnie się przypomniało jak za komuny był problem z literaturą,może chodzi o to że ciemnotą można lepiej manipulować :wink:
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-10-21, 11:05   

Franco, a to nie Wy mnie kierowaliscie do biblioteki w Brzegu na JPII?

Z tego, co zrozumialem w Brzegu sa ksiazki, ale bywaja wypozyczone ;-D Nie wymagasz chyba, zeby kupowac ksiazki na kazdego potencjalnego czytelnika? Bo dojdziemy do paradoksow, ze w bibliotekach bedzie po kilkadziesiat egzemplarzy kazdej lektury szkolnej na wypadek gdyby w jakiejs szkole polonista chcialby je przerobic... :-P

Oczywiscie robie sobie zarty z powaznej sprawy, bo prawda jest taka, ze nawet na jedna biblioteke, 10 tysiecy rocznie to kwota smieszna. Tyle ze zanim zaczne panikowac wolalbym wiedziec, bo nie wiem jak w rzeczywistosci wygladaja potrzeby, a jak budzet biblioteki.
Nie wiem jak jest w Brzegu, ale u mnie w Nysie filia biblioteki miejskiej kupowala to, na co byl popyt, a pozbywala sie tego, czego nie czytano. Oznaczalo to kupowanie romansidel na rowni z pomocami szkolnymi...
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-10-21, 11:28   

A.Mason napisał/a:
Franco, a to nie Wy mnie kierowaliscie do biblioteki w Brzegu na JPII?


No ba... ale to raczej podmiot leżący w strukturach admnistracyjnych miasta, a nie powiatu.


A.Mason napisał/a:
Oznaczalo to kupowanie romansidel na rowni z pomocami szkolnymi...


No cóż. Generalnie to jakoś tak powinno być, że skoro jest na coś pobyt, to to na siebie zarabia. A z drugiej strony pojęcie kultury popularnej i masowej, a zwłaszcza jej traktowanie, ostatnimi czasy przeżywa jakby totalne przewartościowanie.

Potrzeby potrzebami. Potrzeby biblioteki, to współpraca z lokalnymi i okolicznymi szkołami, uczelniami, zapobieganie potrzebom programowym, wyprzedzanie. Zapobieganie kryzysom. Coś, co w Brzegu jakoś za dobrze nie wychodzi...

A nie mam siły. Idę do parku potuptać. Pozdrawiam :) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-10-21, 13:45, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: forum, internauta, na, pomowienie, poszukiwany, za


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu