Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Przepuszczenie pieszego na pasach, kultura czy wymuszenie
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-10-18, 09:53   

Ja zawsze zatrzymuję się przed przejściem dla pieszych jeżeli widzę osoby stojące przy nim. Szczerze? W poważaniu mam czy komuś wymusiłem, i tak się zatrzymam i tak, może nawet mi wjechać w tył i tak będzie to jego wina (niezachowanie bezpiecznej odległości do pojazdu poprzedzającego).

Pieszego potrafię też czasami uświadomić, że nie jest świętą krową. Jak wyjdzie mi bezpośrednio przed auto nie patrząc nawet lub z premedytacją jak widzi, że jestem na tyle blisko, że nie będę wstanie wyhamować. Uznaję zasadę, pieszy który jest fair wobec mnie zostanie przeze mnie przepuszczony zawsze, natomiast pieszy który sam chce zostać kaleką i wchodzi wprost przed auto (nie zwalniając nawet kroku i nie upewniając się czy coś jedzie) też popełnia wykroczenie (z kodeksu ruchu drogowego) dostaje reprymendę słowną lub klaksonem.

Jestem pieszym jak i kierowcą i wiem jak wygląda to z obu stron, szacunek należy się w obu przypadkach bez względu czy teraz jestem pieszym czy kierowcą.
0 UP 0 DOWN
 
natan 


Wiek: 49
Dołączyła: 13 Lis 2007

UP 24 / UP 4



Wysłany: 2008-10-18, 10:40   

i tu się z tobą zgadzam, bo istnieje cos takiego jak kultura jazdy, która obowiązuje nie tylko wobec kierowców ale także wobec pieszych ale mnie uczono że na drodze kierowca ma pierszeństwo a pieszy na pasach, i zanim wejdzie na pasy to musi sie upewnić że może przejśc bezpiecznie na drugą stronę, często to upewnianie trwa bardzo długo a pieszych którzy wchodzą z merszu na pasy też jest sporo dlatego proponuję zamknąć ten temat bo robi się niezdrowy klimat a co niektórzy dogryzają sobie co niema nic wspólnego z tym tematem i jaszcze jedno mam prawko i jeżdżę już sporo i przepuszczam pieszych na pasach i mam w gdzieś co sobie o mnie myślą inni kierowcy.
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-18, 10:52   

pieszy a pasach ma pierwszestwo, ale czesto puszczam stojacych ktorzy GRZECZIE czekaja na mozliwosc przejscia- wtedy zatrzymuje sie i prosze bardzo przechodzic... nienawidze jak jakies ........................... wlaza pod sam zderzak bo niby maja pierwszestwo i za nic maja ze samochod w miejscu sie nie zatrzymuje no i przeciez wrazie czego samochodu wina... i jeszcze jeden przyklad... nie rozumiem kompletnie ludzi ktorzy wchodza na pasy przed nadjezdzajacy samochod, a za tym samochodem nikt nie jedzie :shock: jak by nie mogli poczekac jeszcze 5 sekund :?
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



  Wysłany: 2008-10-18, 12:25   

do SLAWQ masz oczywiście rację .Miał być to wstęp do szerszej wypowiedzi na temat młodzieżowych mistrzów kierownicy , którzy zabierają głos na forum.Niestety mój podeszły wiek oraz rodzaj spożywanych płynów nie pozwolił mi na rozwinięcie tematu :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czy, kultura, na, pasach, pieszego, przepuszczenie, wymuszenie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu