Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: KtOŚ
2009-07-04, 20:00
Strzały w Gruzji podczas wizyty Kaczyńskiego.
Autor Wiadomość
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-11-23, 18:34   Strzały w Gruzji podczas wizyty Kaczyńskiego.

Podjechaliśmy do miejsca, w którym Rosjan, zgodnie z planem prezydenta Sarkozy'ego, być nie powinno - powiedział polskim dziennikarzom prezydent Lech Kaczyński.

- Usłyszeliśmy serię z broni maszynowej, co było jakieś 30 metrów ode mnie - powiedział dziennikarzom Lech Kaczyński.
Po południu kolumna samochodów z prezydentami Polski i Gruzji została ostrzelana w drodze z lotniska w Tbilisi do jednego z osiedli przy granicy z Osetią Południową.
Prezydent, pytany dlaczego konwój pojechał w stronę Osetii, odpowiedział: Żebym zobaczył, że Rosjanie są w miejscach, które nie są objęte planem (pokojowym). - Tam być ich nie powinno - dodał.
- Uważam, że zadaniem kogoś, kto czuje się sojusznikiem Gruzji i reprezentuje państwo Unii i NATO, było zobaczyć to miejsce - powiedział dziennikarzom prezydent.
- Ledwo dwóch prezydentów wyszło z samochodu, poszło kilka serii - relacjonował. - Najpierw przyglądałem się temu, żeby zobaczyć, co się dzieje, potem podszedłem do prezydenta Saakaszwilego, poszliśmy wolnym krokiem i zmieniliśmy samochody. Nie sądziłem, żeby było zagrożenie - dodał.
Sakaszwili mówił polskim dziennikarzom po zdarzeniu, że jeśli ktokolwiek w Europie miał złudzenia, że Rosja zmieniła swoje postępowanie, "to niech tu przyjadą i sami zobaczą". Jak podkreślił, Lech Kaczyński "był tak odważny, że widział to na własne oczy".


"W Gruzji nawet dyplomata nie jest bezpieczny"

Ostrzelanie kolumny samochodów z prezydentami Polski i Gruzji pokazuje, że w związku z tym, że Gruzja jest w trakcie "cichej" wojny z Rosją, nawet dyplomata nie jest i nie może się tam czuć bezpieczny - ocenił politolog Andrzej Maciejewski z Instytutu Sobieskiego.

Zaznaczył też, że na razie jest ostrożny w ocenie tego wydarzenia, należy poczekać na więcej szczegółów.
- Polski prezydent jest na terenie będącym w trakcie "cichej" wojny z Rosją - powiedział Maciejewski i dodał, że sytuacja na tym terenie jest sytuacją o podwyższonym ryzyku, gdzie nawet dyplomata jest zagrożony.
- Wszystko jest prawdopodobne - dodał, ale zaznaczył, że na razie sytuacja jest zbyt gorąca, by ją szczegółowo analizować. "Gruzja nie jest terenem bezpiecznym" - podkreślił.
Zdaniem Maciejewskiego Gruzja ma obecnie znacznie więcej problemów wewnętrznych niż sam fakt zmiany stosunków z Rosją. Zauważył, że obchodom piątej rocznicy Rewolucji Róż towarzyszą manifestacje opozycji o wydźwięku prorosyjskim.

zrodlo; onet.pl

Wojna rosyjsko amerykańska pod flagą biało czerwoną..?
Ostatnio zmieniony przez Bochen 2008-11-23, 18:38, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-11-23, 18:42   

Wątku kombatanckiego w życiorysie kaczorowi brakowało i tyle. A strzelał pewnie któryś z ochroniarzy. Czysty PR.
0 UP 0 DOWN
 
Kadi 


Wiek: 41
Dołączył: 02 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz/Brzeg

Wysłany: 2008-11-23, 20:40   

Niezły pasztet się narobił. Nasz prezydent powinien się zastanowić co mówi bo ewidentnie to wygląda na prowokacje Gruzinów. Chyba że jakiś rosyjski żołnierz na warcie popił i chciał se postrzelać do prezydentów. Przecież nie byli by tacy głupi żeby koło swojego posterunku strzelać.Jak już to byli by skuteczni.
0 UP 0 DOWN
 
Octopus 



Wiek: 33
Dołączyła: 27 Paź 2008

UP 2 / UP 3


Skąd: brzeg

Wysłany: 2008-11-23, 20:47   

Widać w Gruzji rozpoczął sie sezon na kaczki?
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-23, 21:10   

Możliwe że może być to prowokacji Gruzji jak i Osetyjczyków.

Na razie poczekałbym na oficjalne informacje.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-11-23, 21:47   

Rosyjskie MSZ i MON podało, że żaden żołnierz rosyjski nie strzelał w stronę gruzińskiej granicy. I to by było na tyle. Niestety nasza delegacja słyszała rozmowy w języku rosyjskim. A w jakim języku mieli rozmawiać żołnierze z Osetii skoro tamtejszym urzędowym jest osetyjski i rosyjski może po angielsku?
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-23, 22:25   

chcieli kaczke ustrzelić albo bynajmniej przypalić ją ostrzeliwując kawalek dalej
0 UP 0 DOWN
 
bartek0123456789 


Wiek: 99
Dołączył: 09 Wrz 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-11-23, 23:32   

Ja bym powiedział co o tym myślę, ale wystarczy mi już to co mam:):):)
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-23, 23:47   

komu może zależeć na śmierci Kaczora? rozumiem, gdyby jakimś autorytetem był, stanowił realne zagrożenie dla polityki rosyjskiej (a może radzieckiej?), ale to zwykłe pośmiewisko ;)
dlatego w tym przypadku ostrzał to głupota albo przypadek.
Ostatnio zmieniony przez zalev 2008-11-23, 23:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
zipi 



Wiek: 70
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 64 / UP 34


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-24, 00:13   

zalev napisał/a:
komu może zależeć na śmierci Kaczora?

Gdyby tylko chcieli, to byłaby tam masakra. Wydaje mi się, że wjechali do terenu zajmowanego przez Osetię i na punkcie granicznym były strzały ostrzegawcze, że dalej nie wpuszczą. Kolumna po spuszczeniu głowy potulnie wróciła. A teraz punkty podskoczą za kombatanctwo i odwagę. Przy okazji druga ocena, że to prowokacja gruzińska też jest bardzo prawdopodobna, słysząc opinie wypowiadane na ten temat przez prezydentów. Było ciemno, ale wie na pewno, ze to byli żołnierze rosyjscy i konieczna jest natychmiastowa pomoc Europy dla Gruzji.
Nawet Stasiak z BBP (Biura Bezpieczeństwa Pisu :) ) mimo, że tam nie był, jest przekonany, że to Rosjanie strzelali.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-11-24, 08:38   

bartek0123456789 napisał/a:
Ja bym powiedział co o tym myślę, ale wystarczy mi już to co mam:):):)

Eee tam. Jak już "beknąć" to lepiej za prezydenta niż starostę. Będzie co dzieciakom opowiadać :wink:
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-24, 11:50   

szkoda ze nikt nie trafil... :) :P :-P
0 UP 0 DOWN
 
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2008-11-24, 13:03   

Komorowski dzisiaj powiedział "jaka wizyta, taki zamach". A moje zdanie jest takie "jaki prezydent, taki zamach"...
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-11-24, 13:17   

Widzę, że większość przedmówców jest już albo mocno zmanipulowana przez otoczenie Gazety.pl, albo ma w d... postawę patriotyczną.
Czy Wy wszyscy nie widzicie co się naprawdę dzieje w Gruzji (nie w Osetii - bo to nadal Gruzja). Przecież to co zrobiła Rosja to nieco zmodyfikowana akcja III Rzeszy z Austrią, albo bardziej z Czechosłowacją. A jak się zachowuje UE i nasz politycznie poprawny rząd? Udaje, że nic się takiego nie stało, tak aby nie drażnić wilekiego niedźwiedzia. Czy identycznie nie zachowywały się zachodnie mocarstwa w obliczu coraz większej agresji Hitlera?
I żeby było jasne, nie jestem zwolennikiem obecnego prezydenta RP, ale akurat w tych kwestiach go całkowicie popieram.
I ciekawy jestem czy podobne podśmiechujki byłyby w identycznej sytuacji, ale wtedy, gdyby prezydentem był nie wyśmiewany na około Kaczor a np. taki "pseudo" zasłużony prezydent -A.K.
Tak więc pomyslcie ludzie trochę zanim coś napiszecie i nie pozwólcie, aby za Was myśleli inni (np. otoczenie gazety.pl).
0 UP 0 DOWN
 
IRENEUSZ 
yyyyyyyyyyy



Wiek: 52
Dołączył: 03 Lis 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2008-11-24, 13:26   

Zastrzelić tego co nie trafił...23-ego listopada w Gruzji rozpoczyna się sezon odstrzału KACZEK,ciekawe czy Kamiński o tym wiedział? Jak myślicie? :lol: :lol: :lol:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: gruzji, kaczynskiego, podczas, strzaly, wizyty


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu