Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Czym się różni JRNowak od Grossa?
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-12-19, 17:39   

No przecież takie są podstawowe ujęcia teoretyczne zjawiska okreslanego mianem narodu. Spojrzył w Hegla, Tonniesa, Kłoskowską i etc. Jesli Polak aspiruje do narodowości polskiej, to tym samym Żyd jest narodowości żydowskiej - zachodzi relacja nawzajem się wykluczająca. Polska w okresie przedwojennym była państwem WIELONARODOWOŚCIOWYM. To doświadczenie, na skutek II Wojny, a także działań "umiłowanych" protoplastów dzisiejszej lewicy, zostało zniszczone, spopielone (dosłownie).

Poza tym myślę, że to charakter kultury żydowskiej, zwłaszcza w jej ortodoksyjnych wydaniach, uniemożliwiał dyfuzję kultur i przeniknięcie sie jednej z drugą (chociaż dyfuzja jak najbardziej zachodziła - jednak w ogranicznonym zakresie).
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-12-19, 18:41, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-12-19, 19:50   

Tak sobie tu gadamy jak teściowa z zięciem:
Teściowa do zięcia :
- Nigdy się nie zrozumiemy ! Ja jestem zagorzałą katoliczką.

Zięć do teściowej :
- Ja też jestem za gorzałą.....
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-12-19, 20:05   

Cóż Franco jak zwykle ma rację, jest na bieżąco z teorią.
Współcześnie jednak często utożsamia się naród z państwem. Weźmy Preambułę do Polskiej Konstytucji „My, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej” Tu nie ma podziału wynikającego z teoretycznych definicji narodu i słusznie, wszyscy obywatele stanowią naród.
Jak już jesteśmy przy Konstytucji to zacytuję Art. 32.pkt.2 „Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.” Wymienianie tych nazwisk to próba dyskryminacji z powodu przynależności, no właśnie do czego? Do innego narodu? Do innej grupy etnicznej? Do inaczej myślących? Ja wiem o czym piszę, Marcim B. zdaje się też, a Franco klasyków cytuje.
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2008-12-20, 08:37   

i znów do Franco - cytat z Ciebie: "a także działań "umiłowanych" protoplastów dzisiejszej lewicy." Ponieważ tejże "lewicy" jestem zwolennikiem i na nią oddaję głosy wyborcze, pragnę, byś zaprzestał czynienia tegoż porówniania.
Pojmuję, iż w Twoim rozumieniu "dzisiejsza lewica" zamyka przeciwników politycznych do więzień, organizuje drugą Berezę Kartuską, zabrania społeczeństwu uczestniczenia w praktykach religijnych, morduje księży, uchwala totalitarne ustawy, w tym konstytucję, itp i Twe porównanie, które nie po raz pierwszy czynisz, wynika z tej własnie głębokiej wiedzy ogólnej na temat dzisiejszej Polski i obecnej w niej "dzisiejszej lewicy." Jeśli tak to widzisz, Twoja sprawa, Twoim dobrym prawem jest tak uważać.
Pragne jednak poprosić, byś wykazał, co łączy mnie z mordercą pracującym dla Józefa Stalina z lat 1944-56. I chodzi mi jedynie o to, bys wykazał, co mnie łączy z tym własnie mordercą, nie tymi ubekami, którzy nie zhańbili się zabijaniem ludzi.
Nie wątpię, iz ambitny człek, cytujący Hegla (miło mi!) i innych wielkich, będzie w stanie tego dokonać. Oczekuję z niecierpliwością. Nie zapominaj, iz atakuję Twój pogląd, nie Ciebie osobiście, co często mi drzewiej zarzucałeś. "Osobiście" proponuję wspólny wyjazd do ukochanych przez nas Głuchołaz...
Ostatnio zmieniony przez Grzech 2008-12-20, 08:40, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2008-12-20, 08:55   

By być prezycyjnym - po 1953 roku już raczej dla Stalina nie pracował:)
Moderatorze/Moderatorko - wybacz!!
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-12-20, 10:37   

Roztropek napisał/a:
32.pkt.2 „Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.”


Serio? Wydaje mi się, że spora część Twoich postów, a także ich charakter wynikała z poczucia bycia dyskryminowanym w życiu publicznym i gospodarczym.

Roztropek napisał/a:
Wymienianie tych nazwisk to próba dyskryminacji z powodu przynależności, no właśnie do czego?


Jakich nazwisk? Może się pogubiłem... nie wiem?

Roztropek napisał/a:
Do innego narodu? Do innej grupy etnicznej? Do inaczej myślących? Ja wiem o czym piszę, Marcim B. zdaje się też, a Franco klasyków cytuje.


Pytania w tym temacie (o co chodzi i jak mam tytułować) padało tutaj kilkukrotnie. Z moich wirtualnych ust.

Wydaje mi się, że upaństwawianie narodów, szczególnie wielu w jedno państwo, kończyło się nienajlepiej, a owocem tego są liczne wojny, nawet w końcówce XX wieku. Nie mówię też, że jest to tendencja w założeniach zła, ale coś chyba nie jest tak. Być może kulturowo uwarunkowana jednostka nie jest w stanie zaakceptować inności, chociażby na poziomie różnic religijnych. Pojęcie Innego, Obcego - to jedno z głównych zagadnień antropologii i jedna z dziedzin filozofii (dodam, że nie jestem zbyt biegły w tych tematach, chociaż przeczytałem co nieco). Zresztą antropologia w dużej mierze to teraz filozofia.

Teoria to teoria - praktyka to co innego. Jeśli krytykujesz kogoś, za dążenie do utożsamienia się np z symbolem narodowym, to tak samo krytykujesz Polaka jak i Żyda. Obaj mają swoje barwy - jeden biało-czerwoną, drugi biało niebieską. Jeden ma swojego Orła, drugi ma Gwiazdę Dawida. Obaj mają swoich nacjonalistów, a co najmniej jeden z nich jest w stanie czynnej wojny z sąsiadem i do tego najprawdopodobiej w imię interesów narodowościowcyh wyszczególnionych przez Ciebie Roztropku, poprzez podlinkowanie.

Jak do tej pory oboje z Marcinem prowadzicie dyskusję z pozycji, którą ja dla celów dyskusji nazwę: "Nasze (Ich?) gówno nie śmierdzi !". Po czym wchodzi Marcin i udowadnia, że nie śmierdzi, bo użyłem niestosownego języka, a do tego powiedziałem "gówno" przez "u zwykłe". A jeśli nie ja, to ktoś inny.

Grzech napisał/a:
Pojmuję, iż w Twoim rozumieniu "dzisiejsza lewica"


Nadinterpretacje, Grzechu. Odkąd trwa na tym forum dyskusja, przybierająca czasami rozmiary emocjonalnego sporu, mam wrażenie, że próbuje mi się wmawiać winę za coś, czego nie zrobiłem. Poza tym jesli już, to raczej chodziło mi o protoplastów, którzy narodami po mapie Europy jako pionkami na szachownicy pomiatali.

Grzech napisał/a:
co mnie łączy z tym własnie mordercą, nie tymi ubekami, którzy nie zhańbili się zabijaniem ludzi.


Tyle samo, co mnie z mordercami np z Kielc czy Jedwabnego. Albo Auschwitz. Czy taka odpowiedź jest satysfkacjonująca ?

Grzech napisał/a:
Nie zapominaj, iz atakuję Twój pogląd,


Nie zapomniałem chyba. Nie dodaję "winka", bo temat dość poważny. Pewnikiem i tak mi się dostanie za uzycie słowa na "g".

Grzech napisał/a:
cytujący Hegla (miło mi!)
Heglistą nie jestem raczej (za mało go znam), cytowałem go "za", bodajże Weberem, który zajmował się socjologią kultury, a także kilkoma innymi autorami, których nazwisk i tytułów tekstów w tej chwili nie pamiętam. W każdym razie G.W.F Hegel utrwalil mi się jako "ten gościu", od "ducha narodu". I jeszcze autor pewnego cytatu, nie do końca związanego z tematem wątku.

Głuchałazy jak najbardziej aktualne.' Niestety czas ku temu nienajlepszy :) . Powoli.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-12-20, 10:40, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-12-20, 15:50   

Franku, temat wcale nie jest (po)ważny - trudno mówić o Nowaku bez uśmiechu (przynajmniej politowania). Z tym g... to nie przypominam sobie wymiany poglądów na temat zapachu ani ortografii.
Zanim się zacznie komuś przypisywać protoplastów warto zastanowić się jacy byliby odpowiedni dla Nowaka i jego zwolenników.
Obrażasz się kiedy ktoś zasugeruje, że Twoje posty tchną antysemityzmem albo rasizmem, a jednocześnie nie widzisz nic niestosownego w odkryciach Robina i kazaniach Nowaka. Czasem trudno Cię zrozumieć...
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-22, 09:35   

Roztropek napisał/a:

Jak już jesteśmy przy Konstytucji to zacytuję Art. 32.pkt.2 „Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.”


Świetnie Roztropku.
To teraz obrońco "wielce dyskriminowanej w Polsce nacji Żydowskiej", odpowiedz mi na czym ta rzekoma dyskryminacja miała by polegać???

Ale uwarzaj bo teraz dam Ci jeszcze trudniejsze zadanie. Udowodnij mi, że zarówno Ty, jak i pozostałe osoby z tego wątka (oczywiście poza Franco), nie łamią zasad głoszonych w tymże art. 32. pkt 2 Konstytucji....
Bo jak inaczej nazwać próby "zagłuszenia", "zakrzyczenia" i najlepiej zepchnięcia na bruk JRN?
Zresztą to samo zrobiły nasze wilkie autorytety z UWr...
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-22, 09:41   

Grzech napisał/a:
i znów do Franco - cytat z Ciebie: "a także działań "umiłowanych" protoplastów dzisiejszej lewicy." Ponieważ tejże "lewicy" jestem zwolennikiem i na nią oddaję głosy wyborcze, pragnę, byś zaprzestał czynienia tegoż porówniania.
Pojmuję, iż w Twoim rozumieniu "dzisiejsza lewica" zamyka przeciwników politycznych do więzień, organizuje drugą Berezę Kartuską, zabrania społeczeństwu uczestniczenia w praktykach religijnych, morduje księży, uchwala totalitarne ustawy, w tym konstytucję, itp i Twe porównanie, które nie po raz pierwszy czynisz, wynika z tej własnie głębokiej wiedzy ogólnej na temat dzisiejszej Polski i obecnej w niej "dzisiejszej lewicy." Jeśli tak to widzisz, Twoja sprawa, Twoim dobrym prawem jest tak uważać.
Pragne jednak poprosić, byś wykazał, co łączy mnie z mordercą pracującym dla Józefa Stalina z lat 1944-56. I chodzi mi jedynie o to, bys wykazał, co mnie łączy z tym własnie mordercą, nie tymi ubekami, którzy nie zhańbili się zabijaniem ludzi.
Nie wątpię, iz ambitny człek, cytujący Hegla (miło mi!) i innych wielkich, będzie w stanie tego dokonać. Oczekuję z niecierpliwością. Nie zapominaj, iz atakuję Twój pogląd, nie Ciebie osobiście, co często mi drzewiej zarzucałeś. "Osobiście" proponuję wspólny wyjazd do ukochanych przez nas Głuchołaz...


Grzechu oczywiście dziesiejsza lewica - "nie zamyka przeciwników politycznych do więzień, organizuje drugą Berezę Kartuską, zabrania społeczeństwu uczestniczenia w praktykach religijnych, morduje księży, uchwala totalitarne ustawy, w tym konstytucję," - gdyż nawet gdyby chciała coś takiego robić, to na szczęście w tych czasach nikt juz na to nie pozwoli!
Ale za to dzisiejsza lewica widac, że wciąż z utęsknieniem zerka na dawne czasy , czego najlepszym dowodem jest poparcie dla Generała Jaruzelskiego - który pozostanie chyba na wieki Waszym ostatnim wilekim bohaterem narodowym, bo późniejsze jego mutacje już nie były takie udane ...
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-12-22, 10:02   

robin napisał/a:
Bo jak inaczej nazwać próby "zagłuszenia", "zakrzyczenia" i najlepiej zepchnięcia na bruk JRN?

A któż go zagłusza? Facet ma swoją stronę w necie, publikuje w różnych szmatławcach i nadaje z eteru. Jeździ też po kraju ze swoimi kazaniami. Jeżeli przyjedzie do Brzegu, to możesz być pewny, że krzywda mu się nie stanie. Nie będzie plakatów z hasłem "wyrwać chwasta" itp., bandy łysych będą go serdecznie witały, a nie rzucały w niego kamieniami. Czy Gross ma tak komfortowe warunki?
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-22, 10:55   

Marcim B. napisał/a:
robin napisał/a:
Bo jak inaczej nazwać próby "zagłuszenia", "zakrzyczenia" i najlepiej zepchnięcia na bruk JRN?

A któż go zagłusza?


No a co było z konferencją na UWr? Czy to nie była czysta dyskryminacja???
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-22, 12:30   

W związku z tym, iż niektórzy forumowicze na tym wątku poddawali w wątpliwość biografię JRN, czesto na podstawie kłamliwych i zmanipulowanych artykułów w pewnych głównie "lewicowych" i ateistycznych mediach, gorąco wszystkich zachęcam do poświęcenia 10 min. na przeczytanie artykułu JRN będącego jego odpowiedzią na oszczerczy tekst z tygodnika Wporst o rzekomej współracy JRN z SB oraz o wychwalaniu przez niego socjalizmu na Węgrzech i w Hiszpanii, w jego książkach.

http://www.jerzyrobertnow.../2007.09.12.htm
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-22, 12:36   

Prof. Jerzy Robert Nowak zapowiada pozew przeciwko "Gazecie Wyborczej" i jej redaktorowi naczelnemu Adamowi Michnikowi
Pozew za kłamstwa



"Gazeta Wyborcza" i jej redaktor naczelny Adam Michnik, nazywając mnie "antysemitą" i fałszywie relacjonując moje spotkanie w Krakowie dotyczące kłamstw zawartych w książce Jana Tomasza Grossa "Strach", naruszyli moje dobra osobiste - twierdzi znany historyk prof. Jerzy Robert Nowak. Dlatego zapowiada złożenie stosownego pozwu w tej sprawie do sądu. Nowak podkreśla, że zarówno krakowskie spotkanie, jak i inne tego typu przedsięwzięcia odbywają się w obronie prawdy o Kościele i polskości, w reakcji na pełną oszczerstw książkę Grossa.

Profesor Jerzy Robert Nowak poinformował nas, że zdecydował się na dochodzenie sprawiedliwości w sądzie w związku ze stwierdzeniami zawartymi w"Gazecie Wyborczej" naruszającymi jego dobra osobiste. - Złożę pozew za nazwanie mnie naczelnym antysemitą Radia Maryja oraz za fałszywe i dezinformujące przedstawienie moich wystąpień w Krakowie - wyjaśnia profesor.
Historyk początkowo nie chciał wdawać się w procesowanie z "Gazetą Wyborczą", uznając tego typu epitety za "ujadanie kundli". Stwierdził, że najlepszą odpowiedzią na "oszczerstwa żurnalistów-paszkwilantów" z "Wyborczej" będą jego nowe książki, w tym publikacje prostujące liczne kłamstwa o stosunkach polsko-żydowskich. Jednak rozpętana przez "GW" nagonka medialna na jego osobę, która wywołała m.in. skierowanie listu do ks. kard. Stanisława Dziwisza przez czołową organizację żydowską w USA Ligę przeciw Zniesławieniom, domagającą się reakcji polskiego Kościoła katolickiego na krakowskie spotkanie, wpłynęła na zmianę jego stanowiska. - Ze względu na rozszerzanie się oszczerstwa "Wyborczej", także na forum międzynarodowym, zdecydowałem się jednak wejść na drogę sądową - powiedział prof. Nowak. Uczestnicy krakowskiego spotkania odpierają zarzuty gazety, uznając je za niezasadne.
Ksiądz biskup Albin Małysiak, odznaczony medalem "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata" za ratowanie Żydów podczas II wojny światowej, powiedział, że "media potrafią doszukać się nawet cienia wypowiedzi uznawanych przez nie jako 'antysemickie', a nie potrafią dostrzec, jak bardzo dużo, jak naprawdę dużo pozytywnego powiedziano na spotkaniu o Żydach, co zostało przyjęte oklaskami. Z powodu pominięcia tego faktu czujemy się pokrzywdzeni". Podkreślił także, iż Polacy muszą się bronić, "gdy Kościół jest niesłusznie atakowany czy też fałszywie oskarżany o szerzenie antysemityzmu".
Nowak zapowiada, że stosowny pozew trafi do sądu w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Podkreśla, że dysponuje nagraniami krakowskiego spotkania i przedstawi je w sądzie. - Mamy pełne dowody kłamliwości twierdzeń "Wyborczej" - zaznacza.
Profesor Nowak podkreśla, że te medialne ataki "Gazety", stwarzającej fałszywy obraz przebiegu spotkań, wynikają z obserwowanego entuzjastycznego poparcia w kwestii obrony Kościoła i obrazu Polski i Polaków, który został oczerniony w książce Grossa. Nowak zwraca uwagę, że ten entuzjazm się rozszerza i zatacza coraz większe kręgi.
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-22, 13:20   

No i co Wy na to?

W obronie wolności nauki

15 grudnia 2008


Protestujemy przeciw powrotowi do stalinowskich praktyk na Uniwersytecie Wrocławskim. Piętnujemy dławienie wolności nauki poprzez nagonkę wymierzoną w konferencję naukową tylko z powodu uznania za "niepoprawnego politycznie" jednego z jej uczestników. Ze szczególnym oburzeniem protestujemy przeciwko wyraźnym przejawom blokowania swobody dyskusji o aktualnych, trudnych problemach stosunków polsko-niemieckich i polsko-rosyjskich. W szczególności w tej sprawie solidaryzujemy się z dotychczasowym dyrektorem Instytutu Studiów Międzynarodowych prof. Tadeuszem Marczakiem, którego usuwa się ze stanowiska z powodu jego inicjatyw służących ugruntowywaniu wiedzy o najnowszych dziejach Polski, oraz z prof. Jerzym Robertem Nowakiem, oszczerczo atakowanym przez "Gazetę Wyborczą" i konformistycznych naukowców. Domagamy się natychmiastowego wycofania wszystkich posunięć godzących w wolność nauki na Uniwersytecie Wrocławskim i zapewnienie na przyszłość pełnej swobody badań naukowych, nieskrępowanej żadnymi kagańcami.

- Dorota Arciszewska-Mielewczyk, senator
- doc. dr prawa Olgierd Baehr
- ks. prof. dr hab. Jerzy Bajda
- Kinga Baraniuk-Morka, menedżer
- ks. prof. dr hab. Czesław Bartnik, KUL
- prof. dr hab. Jacek Bartyzel, UMK
- dr inż. Hanna Bassara, Politechnika Warszawska
- prof. dr hab. Ryszard Bender, KUL,
senator RP, prezes lubelskiego KIK
- Janina Bieleniak-Kirschner, polonistka
- o. dr Krzysztof Bieliński, CSsR,
rektor WSKSiM, Toruń
- Barbara Błasińska, historyk filozofii
- prof. dr hab. Ryszard Błaszczyszyn,
fizyk, Uniwersytet Wrocławski
- dr Barbara Bober, Politechnika Wrocławska
- dr Zdzisław Bober, Wrocław
- Jadwiga Bobrowska, artysta plastyk
- dr Ewa Boerner, geolog, wiceprezes Fundacji "Polskie Gniazdo", Wrocław
- Krzysztof Boerner, geolog, wiceprezes Fundacji "Polskie Gniazdo", Wrocław
- prof. dr hab. Stanisław Borkacki, Kraków
- prof. dr hab. Rafał Broda
- Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych
- Czesław Chroz, poseł na Sejm RP
- o. Jacek Cydzik, CSsR
- reżyser Alina Czerniakowska
- dr hab. profesor uczelniany Janusz Czyż
- prof. dr hab. Mirosław Dakowski
- prof. dr hab. Kazimierz Denek, UAM, Poznań, dr honoris causa
- dr Maria Dębowska, Wrocław
- Janusz Dobrosz, b. wicemarszałek Sejmu RP, prezes partii "Naprzód Polsko"
- Jarosław Domosławski, prezes Społecznej Fundacji Pamięci Narodu Polskiego
- prof. dr hab. Włodzimierz Roch Doruchowski
- muzyk Marek Dyżewski, b. rektor Akademii Muzycznej, Wrocław
- ks. prof. dr hab. Roman Dzwonkowski
- Maciej Eckhardt, prezes Towarzystwa Kamrackiego
- Teresa Faligowska, artysta plastyk, Wrocław
- Mieczysław Falto, kpt. ż.w. PŻM, przewodniczacy Rady Pracowniczej
- Maria Fieldorf-Czarska
- prof. dr hab. Andrzej Flaga, Politechnika Krakowska
- Arkadiusz Gacparski, artysta plastyk
- Mieczysław Gil, b. przewodniczący Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego, b. poseł paru kadencji
- Zbigniew Girzyński, poseł na Sejm RP
- Edmund Glaza, przewodniczący Rady Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Szczecinie
- dr Kazimierz Golinowski
- Maria Gołębiewska, artysta plastyk
- prof. dr hab. Grzegorz Górski, KUL
- Stefan Grabski, radny miasta Gdańsk, b. wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Gdańska
- Krystyna Grabicka, poseł na Sejm RP
- prof. dr hab. Bogumił Grott
- prof. dr hab. Krzysztof Grygajtis, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie
- prof. dr hab. Maria Grynia, Uniwersytet Przyrodniczy, Poznań
- ks. Ryszard Hałwa, redaktor naczelny "Rodziny Polskiej"
- Władysław Iwanek, artysta plastyk
- Jerzy Jachnik, prezes stowarzyszenia "Przeciw bezprawiu"
- prof. dr hab. Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz, Poznań
- Marian Jakubiszyn, prezes Fundacji "Polskie Gniazdo"
- prof. dr hab. Leszek Jankiewicz, Instytut Warzywnictwa, Skierniewice
- Paweł Jankiewicz, radny sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego
- prof. dr hab. Piotr Jaroszyński
- dr Rudolf Jaworek, przewodniczący Klubu Inteligencji Polskiej, Warszawa
- prof. Jerzy Jelonkowski, Politechnika Warszawska
- Lech Jęczmyk, literat i publicysta
- dr Marek Kania, poseł na Sejm RP V kadencji
- prof. dr hab. Marek Kamiński, Warszawa
- Lucjan Kasprzak, prof. sztuk plastycznych
- prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki
- dr Krzysztof Kawęcki, wiceprzewodniczący Ruchu Przełomu Narodowego
- prof. dr hab. Andrzej Kaźmierczak
- prof. dr hab. Henryk Kiereś, KUL
- prof. dr hab. Witold Kieżun, Warszawa
- prof. dr hab. Tadeusz Kisielewski
- prof. dr hab. Janina Marciak
- o. dr Zdzisław Klafka, CSsR
- dr Mieczysław Kleczek, Uniwersytet Wrocławski
- Zbigniew Kluz, prezes Związku Sybiraków
- dr Zbigniew Kobyliński, sekretarz generalny Stronnictwa Pracy
- Ewa Koniuszaniec, artysta plastyk
- Bożena Koroczycka, artysta plastyk
- Janusz Korwin-Mikke
- prof. dr hab. Janusz Kotlarczyk
- Bogusław Kowalski, poseł do Sejmu RP, prezes Ruchu Ludowo-Narodowego
- prof. dr hab. Edmund Kozal
- Elżbieta Królikowska-Avis, pisarka, dziennikarka, tłumaczka
- prof. dr hab. Ryszard Henryk Kozłowski
- prof. dr hab. Józef Krasinkiewicz
- prof. dr hab. Aleksander Krzemiński
- red. Jacek Krzystek, wydawca "Ad astra"
- Bożena Krzysztoforska, nauczycielka
- Bożena Krzyżagórska, artysta plastyk
- inż. Władysław Kucia, wiceprzewodniczący Ruchu Przełomu Narodowego
- dr nauk humanistycznych Lucyna Kulińska
- prof. dr hab. Stefan Kurowski
- prof. dr hab. Ryszard Legutko
- Antoni Lenkiewicz, redaktor naczelny "Wrocławskiej Gazety Polskiej"
- dr Danuta Leszczyńska
- prof. dr hab. Wacław Leszczyński
- prof. dr hab. Ignacy Lewandowski
- red. Zbigniew Lipiński, publicysta
- Anna Lucińska, radna Rady Miejskiej w Łodzi
- Bogdan Lutkowski, znany wrocławski przedsiębiorca
- dr Grzegorz Łęcicki, prorektor Warszawskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej im. B. Prusa
- dr Aleksandra Łomnicka
- dr inż. Stanisław Łomnicki
- dr Eryk Łoń
- Jan Łopuszański, poseł na Sejm RP X, I, III i IV kadencji
- dr Łucja Łukaszewicz
- Adam Macedoński, Komitet Katyński, Kraków
- Mirosława Machaj, artysta plastyk
- prof. dr hab. Andrzej Maciejewski, UAM Poznań
- Krzysztof Maciejewski, poseł na Sejm RP
- Adam Maksymowicz, prezes Związku Dolnośląskiego, Wrocław
- prof. dr hab. Marian Malikowski
- prof. dr hab. Danuta Małecka
- prof. dr hab. Janina Marciak-Kozłowska, Instytut Technologii Elektronowej, Warszawa
- Bogusław Marciński, oficer PMH
- prof. dr hab. Jerzy Marcinek, Uniwersytet Przyrodniczy, Poznań
- dr Magdalena Martyńska, Warszawa
- dr Gabriela Masłowska, poseł Sejmu RP
- dr Maria Maślanka-Błaszczyszyn, Wrocław
- dr Zdzisław Matyniak, Wrocław
- Lech Maziakowski, redaktor naczelny czasopisma "Bibuła", Waszyngton
- Stefan Melak, prezes Kręgu Pamięci Narodu, Warszawa
- prof. dr hab. Ryszard Michalski
- red. Stanisław Michalkiewicz
- prof. dr hab. Barbara Migdalska
- Nina Mirecka, rzeźbiarz
- Sławomir Młodzikowski, prezes Stowarzyszenia Uwłaszczeniowego Bydgoszczy
- prof. dr hab. Janina Moniuszko
- Kornel Morawiecki, założyciel i wiceprzewodniczący "Solidarności Walczącej"
- Bogusław Morka, solista Opery Narodowej
- Andrzej Możejko, artysta plastyk
- Krystyna Możejko, artysta plastyk
- dr hab. Grzegorz Musiał, Poznań
- prof. Zbigniew Musiał, Instytut Filozofii, Uniwersytet Warszawski
- Wojciech Muszyński, naczelny redaktor czasopisma "Glaukopis"
- Stanisław Niewiński, prezes Patriotycznego Ruchu Kresowego
- prof. dr hab. Andrzej Nowak, redaktor naczelny "Arcanów"
- Maria Nowak, wydawca ("Maron")
- prof. dr hab. Olgierd Nowosielski
- dr hab. Andrzej Owsiński, wieloletni prezes Chrześcijańskiej Demokracji - Stronnictwa Pracy
- Teresa Panasiuk, artysta malarz
- prof. dr hab. Czesław Partacz
- Paweł Pasionek, dziekan WSKSiM, Toruń
- Henryk Pawelec, prezes Polskiego Patriotycznego Klubu Dyskusyjnego w Nowym Jorku
- Bogdan Pilarski, b. poseł na Sejm, b. delegat do Rady Europy, muzykolog
- inż. Krystyna Petrus, elektronik
- Renata Piętniewicz, historyk
- prof. Mieczysław Piotrowski, KUL, poseł do Parlamentu Europejskiego
- red. Tadeusz M. Płużański
- Zdzisław Z. Podkański, poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący Stronnictwa "Piast"
- Jarzy Przystawa
- prof. dr hab. Anna Raźny, dyrektor Instytutu Rosji i Europy Wschodniej, kulturoznawca, UJ
- Tomasz Rega, wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy
- red. Wojciech Reszczyński
- prof. dr hab. Wojciech Roszkowski, poseł do Parlamentu Europejskiego
- lek. med. Irena Rudzka
- dr n. med. Zenon Rudzki
- prof. dr hab. Janusz Rulka
- dr hab. Mieczysław Ryba, KUL
- prof. dr hab. Eugeniusz Rychlewski
- o. Tadeusz Rydzyk, CSsR,
dyrektor Radia Maryja
- ks. Stanisław Pawlaczek,
prezes "Pro Cultura Catholica"
- prof. dr hab. Jan Rusek, AGH, Kraków
- Edward Rybnik, dziennikarz pism niezależnych zagłębia miedziowego
- Czesław Ryszka, senator RP
- prof. dr hab. Dominik Sankowski
- prof. dr hab. Ulrich Schrade, kierownik Zakładu Filozofii Politechniki Warszawskiej
- Ewa Siemaszko, badacz losów ludności Kresów
- prof. dr hab. Krystyna Skarżyńska-Bocheńska, arabista
- ks. Edward Skotnicki, prezes Klubu Inteligencji Katolickiej, Kielce
- prof. dr hab. Anna Maria Słowik-Gabryelska, Szczecin
- prof. Irena Snarska, artysta plastyk
- Anna Sobecka, poseł do Sejmu RP
- Józef Sobolewski, oficer marynarki
- red. dr inż. Maciej K. Sokołowski
- Małgorzata Sołtysiak, b. kurator Sądu Okręgowego w Kielcach, pełnomocnik Ruchu Przełomu Narodowego w Kielcach
- Lech Stefan, prezes stowarzyszenia "Spotkania i Dialog" we Wrocławiu, b. działacz podziemnej "Solidarności"
- prof. dr hab. Kazimierz Stępczak, UAM, Poznań
- Ryszard Strzałkowski, prezes Warszawskiego Forum Uwłaszczeniowego "Nasza Własność"
- Antoni Stryjewski, poseł IV kadencji
- prof. dr hab. med. Kazimierz Sułek
- Alojzy Szablewski, b. poseł i b. przewodniczący "Solidarności" w Stoczni Gdańskiej od 1981 do 1991 r.
- prof. dr hab. Jan Szarliński
- prof. dr Ryszard Szawłowski, PUNO, Londyn
- Tadeusz Szczyrbak, prezes stowarzyszenia "Polski Ruch Społeczny - Rodzina Rodła"
- Janusz Szewczak, analityk gospodarczy
- prof. dr hab. Henryk Szydłowski, UAM, Poznań
- ks. prof. dr hab. Jan Śledzianowski
- dr Ryszard Ślęzak
- ks. prof. dr hab. Tadeusz Ślipko, Kraków
- dr Delfina Terlecka-Weiss
- Witold Tomczak, poseł do Parlamentu Europejskiego
- Norbert Tomczyk, prezes wydawnictwa "Nortom"
- dr Wiesława Troczyńska-Nakonieczna, WSKSiM, językoznawca
- sędzia Maria Trzcińska
- prof. dr hab. Bożena Turowska
- prof. dr hab. Gabriel Turowski
- ks. dr Andrzej Ulaczyk
- Bohdan Urbankowski, dramaturg, poeta i filozof
- prof. dr hab. Jacek Walczewski, IMiGW, Kraków
- prof. dr hab. Jan Wawrzyńczyk,
emeryt. prof. UJ
- dr hab. inż. Krzysztof Weiss, Warszawa
- dr Bogdan Więckiewicz, KUL
- Andrzej Witkowski, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polskich Prawników Katolickich
- Krzysztof Wojciechowski, reżyser filmowy,
- prof. dr hab. Bogusław Wolniewicz, Instytut Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego
- Edward Wultański, b. działacz podziemia solidarnościowego w zagłębiu miedziowym, Lubin
- prof. Józef Wysocki
- prof. dr hab. Wiesław J. Wysocki, UKSW
- Krzysztof Wyszkowski, założyciel Wolnych Związków Zawodowych, publicysta
- inż. Zdzisław Zaborski
- prof. dr hab. Zdzisław Zagórski, Uniwersytet Wrocławski
- prof. dr hab. Zygmunt Zagórski, UAM, Poznań
- Zdzisław Zakrzewski, prezes Rady Politycznej Stronnictwa Pracy
- Jerzy Zalewski, reżyser
- Dorota Zbierzchowska, prorektor WSKSiM
- ks. prof. dr hab. Witold Zdaniewicz, SAC, dyrektor Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, Warszawa
- prof. dr hab. Maria Zduniak, emeryt. pracownik Akademii Medycznej,
Wrocław
- ks. prof. dr hab. Zygmunt Zieliński, KUL
- red. Rafał A. Ziemkiewicz, publicysta
- prof. dr hab. Jacek Zimny, Kraków
- Jerzy Ziomek, prezes Rady Fundacji "Orle Gniazdo", Wrocław
- dr hab. Andrzej Zybertowicz, prof. UMK
- dr hab. Aleksander Zyśko, b. działacz opozycji narodowej
- prof. dr hab. Zbigniew Żmigrodzki
- red. Waldemar Żyszkiewicz, publicysta
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-12-22, 18:14   

Marcim B. napisał/a:
A któż go zagłusza?


Wygląda na to, że jednak zagłusza...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czym, grossa, jrnowak, od, rozni, sie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu