Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
...pasażerów PKP
Autor Wiadomość
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-04, 12:30   ...pasażerów PKP

Pytanko do tych pasażerów, którzy kupowali PO 1 grudnia 2008 "bilet miesięczny na pośpieszne". Jeździliście pociągami osobowymi z "biletem pospiesznym" ? jak reagowali konduktorzy? Z tego co doczytałam się, można jeździć (jednak) z biletem na pociągi pospieszne w osobówkach, ale żaden konduktor z którym miałam do czynienia nie jest poinformowany


Cytat:
Od 2 grudnia 2008 r. bilety PKP Intercity okresowe (tygodniowe, miesięczne, kwartalne) nabyte po 30 listopada 2008 r. na połączenia pospieszne międzywojewódzkie i pociągi TLK są honorowane w pociągach Spółki PKP Przewozy Regionalne, z wyjątkiem pociągów uruchamianych w relacji Kraków Główny – Kraków Balice i Kraków Balice – Kraków Główny.



Cytat:
Od 1 grudnia 2008 r. na połączenia pospieszne międzywojewódzkie są sprzedawane bilety PKP Intercity odcinkowe (tygodniowe, miesięczne, kwartalne) bez zmiany cen i bez obowiązku wykupienia miejscówki. Bilety obowiązują w pociągach pospiesznych uruchamianych przez PKP Intercity i pociągach TLK.


Z drugiej strony co nieco mi koliduje w tych fragmentach

Wiem, że jestem panikara i roztrząsam temat, ale nie chcę kupić biletu i zostać "z ręką w nocniku" :-P i wiem, że był temat o PKP ale nie jest to miejsce na moje przeżywki

Z góry dziękuję ludziom dobrego serca :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-04, 13:10   

z tego co słyszałem, to jeżeli ktoś ma bilet na pociąg pospieszny a jedzie pociągiem osobowym to tak naprawdę NIE MA BILETU i musi kupić na pociąg osobowy. pociągi pospieszne należą do PKP IC a osobowe do PKP PR i spółki nie uznają nawzajem biletów drugiego przewoźnika.
Ostatnio zmieniony przez iero10 2009-01-04, 13:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2009-01-04, 13:14   

iero10, ale mówimy o miesiecznych :) ....jednorazowe to co innego :)
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-04, 16:04   

Cytat:
Od 1 grudnia 2008 r. na połączenia pospieszne międzywojewódzkie są sprzedawane bilety PKP Intercity odcinkowe (tygodniowe, miesięczne, kwartalne) bez zmiany cen i bez obowiązku wykupienia miejscówki. Bilety obowiązują w pociągach pospiesznych uruchamianych przez PKP Intercity i pociągach TLK.

nic się tutaj nie wyklucza ani nie koliduje. błędem byłoby napisanie o biletach IC, że obowiązują w pociągach osobowych :] są honorowane, ale nie obowiązują, bo to trochę absurdalne by było

szczerze mówiąc sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądało. zaraz wybieram się po miesięczny na IC i mam nadzieję, że nie będę musiał cały miesiąc użerać się z konduktorami PR. niektórzy są niereformowalni i aż się proszą o potraktowanie paralizatorem na ten przykład :evil:
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-04, 16:17   

@Ktoś: ale ja też mówię o biletach miesięcznych.
jeszcze przed tą zmianą konduktor mówił przy mnie jakiejś osobie, że jak będzie kupować na następny miesiąc to żeby pamiętała na jaki pociąg ma bilet.
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-04, 16:26   

Tak, do mnie też tak mówił ale sęk w tym, że (jak z dyskusji wyniknęło) nie są "na bieżąco" od połowy listopada :?
0 UP 0 DOWN
 
gosia_85 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Kwi 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-04, 20:15   

Bilet jest jeden na osobowe i pospiechy (miesieczny). Codziennie jezdze i nie mialam do tej pory zadnej nieprzyjemnosci ze strony konduktorow z PR czy IC. Choc wczesniej tez slyszalam ze trzeba bedzie 2 bilety itp...
Ostatnio nawet sie zdziwilam bo wychodzi na to ze TLK tez mozna jezdzic na tym bilecie (jak poinformowala mnie pani na kasie) <tak2>
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-01-04, 21:42   

Gosia_85 ma rację, na biletach okresowych odcinkowych imiennych w taryfie D ("pośpieszne") i M ("pośpieszne" i TLK) możemy jeździć także w pociągach osobowych.


Co ciekawe bilety okresowe na pośpiechy i TLK są tańsze od biletów na same pośpieszne:)
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-04, 22:08   

Pamiec mnie zawodzi, czy w TLK (tanie lnie kolejowe) są miejscówki??? jesli tak to jak to sie ma do biletu miesięcznego na pośpiechy???
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2009-01-04, 22:15   

czyli wnioskując z tego można nim jechać, ale trzeba sobie jeszcze miejscówkę wykupić ;]
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-01-04, 22:50   

Do biletów okresowych odcinkowych imiennych w taryfie M ("pośpieszne" i TLK) miejscówek nie trzeba wykupywać (w przeciwieństwie do biletów jednorazowych na TLK). Zajmuje się wolne miejsce. Jeżeli jednak wsiądzie pasażer z miejscówką na dane miejsce ustępujemy mu i zajmujemy inne wolne miejsce.

P.S. Przez Brzeg przejeżdża tylko jeden pociąg TLK;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: pasazerow, pkp


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu