Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Brokeback Mountain
Autor Wiadomość
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-02-01, 10:11   Brokeback Mountain

Wczoraj obejrzałem "The Brokeback Mountain." Film rzeczywiście bardzo dobry, wart nagród, jakie otrzymał. Nurtuje mnie pytanie - czy bohaterowie tegoż filmu i opowiadania, na podstawie którego obraz nakręcono (co interesujace, napisanego przez kobietę), wiedzieli, co to znaczy być gejem? Czy w ogóle byli gejami, czy raczej parą biseksualistów, z których to Jack przejawiał mocniejsze skłonności homoseksualne?
A teraz zauważenie z mojego podwórka - czy w końcu te cieniasy z polskich telewizji nauczą się poprawnie wymawiac słowo "mountain?" Za każdym razem [mołtajn] albo [mołtejn], niech mi będzie wolno uzyć polskich liter dla zobrazowania angielskiej wymowy. Potem uczeń/uczennica przychodzi na lekcję i mówi "A w telewizji mowili [mołtejn], pan nas źle uczy." No to otwieram delikwentowi/delikwentce słownik, gdzie stoi jak byk [małntn], a delikwent/delikwentka na to - W słowniku też jest źle. ;-)
Ostatnio zmieniony przez Grzech 2009-02-01, 13:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-02-01, 11:42   

A nie widziałem do dziś. Co mogę powiedzieć w związku z tym filmem? Ano autorem muzyki jest Gustavo Santaola, który sobie tango pogrywa z zespołem Bajofondo Tango Club.

Wywiad z Gustavem Santaola


Jest też scenarzystą filmu Cafe de los maestros (Kiedy w kinie CENTRUM?).
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2009-02-01, 12:38, w całości zmieniany 5 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2009-02-01, 11:48   

A mnie po tym filmie zastanowilo jedno:
Czas plynie, a czlowiek nie moze/niepotrafi podjac decyzji, ktora zmieni jego zycie. W konsekwencji zalujemy tej naszej opieszalosci w wyborze, ale wtedy jest juz za pozno zeby cofnac czas.
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-02-01, 17:37   

moim zdaniem Corvin bezbłędnie wyłapał ten problem. Mnie się zdaje, że u bohatera granego przez Ledgera zwyciężył pragmatyzm. To niby wygodne żyć praktycznie i nie iśc pod prąd, ale może nie zawsze?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brokeback, mountain


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu