Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozmowa z Martą Żyłczyńską
Autor Wiadomość
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-01, 16:29   Rozmowa z Martą Żyłczyńską

Co cię skłoniło do zmiany klubu w trakcie sezonu?
Przede wszystkim chęć gry. W Toruniu wytworzyła się taka sytuacja, że nie miałam wiele takich możliwości, mieliśmy bardzo dużo zawodniczek i często dla mnie brakowało miejsca na boisku. Otrzymałam propozycję z Brzegu, która akurat pod względem możliwości gry była bardzo atrakcyjna, dlatego nie zastanawiałam się nad nią długo.

Mówi się, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, a ty byłaś już kilka lat temu zawodniczką Odry.
Nie podchodzę do tego w ten sposób. Ja za sobą mostów w Brzegu nie spaliłam i nie było żadnych przeciwwskazań, by tu wrócić. Taka jest koszykówka, że raz się gra dla tego zespołu, a później dla innego. Mi przede wszystkim zależy na grze w ekstraklasie, a tu stworzono mi takie możliwości. Mam nadzieję, że i ja i klub na tym skorzystają.

W Toruniu mogłaś jednak walczyć o wyższe lokaty, a tu pozostaje walka o utrzymanie.
Zgadza się, ale mimo tego podoba mi się to jak wygląda mój nowy zespół. W Toruniu było bardzo dużo zawodniczek zagranicznych, a w Cukierkach obecnie jest więcej Polek i dodatkowo jest to bardzo młody zespół. Niedawno nawet jedna z dziewczyn zwróciła mi uwagę, że jestem najstarsza w zespole. To jest zespół, który jeszcze może się rozwijać i mam nadzieję, że za kilka lat te dziewczyny będą siłą brzeskiej koszykówki.

Jak wspominasz swój pierwszy pobyt w Brzegu?
Bardzo dobrze wspominam tamten rok i to był jeden z powodów, dlaczego chętnie tu wróciłam. Teraz jestem nawet w lepszej sytuacji, bowiem na stałe mieszkam w Brzegu, a wówczas dojeżdżałam na mecze i treningi z Wrocławia.

Jaki były Twoje pierwsze wrażenia po treningach z trenerem Zyskowskim?
Polska koszykówka to mały świat i jeszcze zanim tu trafiłam, to zadziałał wywiad. Tak samo, jak trener z pewnością dowiadywał się o moją dyspozycję, tak samo ja zasięgałam informacji o nim. Bardzo mi się podoba to co robi z młodzieżą, jego skupienie uwagi na szczegółach i myślę, że w perspektywie dłuższego czasu to przyniesie jakieś efekty. Sam ma ogromne doświadczenie i liczę na to, że potrafi je przełożyć na naszą grę.

W tej chwili pozostaje wam już tylko walka o utrzymanie, zapewne nie wyobrażasz sobie, żeby nie udało się zrealizować tego celu?
Oczywiście, że sobie tego nie wyobrażam, ale sport jest sportem. Jest kilka zespołów, które o to będą walczyły a wśród nich są tak zasłużone kluby jak ŁKS, czy Pabianice i z tymi zespołami z pewnością będzie się ciężko walczyło. Myślę jednak, że my obecnie tworzymy na tyle mocny zespół, że sobie poradzimy w tej walce.

Masz za sobą rok gry w lidze belgijskiej, jak tamta koszykówka wypada w porównaniu z polską?
Różnica jest bardzo duża, choćby z tego względu, że w Polsce jest duże zainteresowanie mediów koszykówką i są mocni sponsorzy. Między innymi z tego względu w obu ligach gra się i trenuje zupełnie inaczej. W Belgii gra się przede wszystkim dla przyjemności, koszykówka dla wielu zawodniczek jest tylko dodatkiem do innych zajęć. U nas ponadto jest więcej taktyki, gra jest bardziej ułożona, a tam jest dużo biegania i gry jeden na jeden.

Dziękuję za rozmowę.
0 UP 0 DOWN
 
zdanek 



Wiek: 44
Dołączył: 10 Gru 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Zagłębie Wałbrzych

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-02-01, 19:20   

Witaj z powrotem w Brzegu. Mamy nadzieję, że odnajdziesz właściwą formę i miejsce w drużynie, tak abyśmy spokojnie się utrzymali i myśleli perspektywicznie o kolejnym sezonie z Tobą w składzie. Życzymy udanego pobytu w klubie.
0 UP 0 DOWN
 
Tomo 

Wiek: 38
Dołączył: 29 Paź 2007

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2009-02-01, 21:50   

Bardzo się ciesze z transferu bo to są chyba pierwsze fundusze od kilku sezonów wyłożone na zawodniczkę polską którą ściąga się podczas sezonu a nie na zagraniczną która wegetuje przez jakiś czas(często miesiąc góra dwa)i nic nie wnosi do gry,a klub tylko niepotrzebnie traci pieniądze,a po Marcie wiemy czego możemy oczekiwać(a według mnie tylko dobrego)co pokazały dwa mecze ligowe w jej wykonaniu.Bardzo dobrym posunięciem według mnie też był drugi transfer Magdaleny Gawrońskiej gdyż w ciągu dwóch meczy pokazała że będzie dużym wzmocnieniem dla drużyny szczególnie na rozegraniu z czym jest chyba największy problem. Życzę powodzenia obu zawodniczkom
Ostatnio zmieniony przez Tomo 2009-02-01, 21:58, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: marta, rozmowa, zylczynska


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu