Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Aukcje Allegro
Autor Wiadomość
BASSEPROD 


Wiek: 39
Dołączył: 05 Sty 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-04-16, 10:24   Aukcje Allegro

Wczoraj zalicytowałem na aukcji allegro rzecz, której wyjściowa wartość wynosiła 60zł.
Na szczęście przelicytowałem tylko o 1zł, lecz dziś długo przeglądając strony w internecie znalazłem dokładnie tą samą, nową rzecz jak i ten sam jej model za 40zł w wielu sklepach internetowych, w związku z czym nie trudno wywnioskować, że sprzedawca próbuje naciągnąć (w tym przypadku mnie ) o dodatkowe 20 zł.

Czy po zalicytowaniu na Allegro mogę zrezygnować z licytowanej rzeczy podając stosowny powód?
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2009-04-16, 10:35   

O ile się nie mylę jeśli kupujesz od firmy czyli dostaniesz paragon-fakturę możesz w ciągu 10 dni odesłać na swój koszt i żadać zwrotu pieniędzy bez podania przyczyny. Natomiast jeśli kupiłeś od osoby prywatnej nic z tym nie zrobisz, chyba że towar będzie uszkodzony - nie zgodny z opisem. Na allegro jest masa cwaniaczków wykupujących towar w promocjach marketowych a później z przebitką sprzedających na aukcjach.

A czy sprzedawca próbuje Cię naciągnąć ? Sprawa dyskusyjna, każdy ma prawo wystawić co chce i za ile chce - oczywiście wszystko co jest zgodne z regulaminem serwisu aukcyjnego. Sam jesteś winien tej sytuacji, najpierw trzeba było zrobić rozeznanie w inych sklepach , a nie licytować.
Ostatnio zmieniony przez slawq 2009-04-16, 10:38, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-16, 12:29   

możesz napisać maila z prośba o wycofanie swojej oferty, ale wtedy wszystko zależy od sprzedającego
0 UP 0 DOWN
 
Graham 



Wiek: 31
Dołączył: 20 Wrz 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-04-16, 16:21   

albo nie wysłać przelewu, alledrogo zwróci sprzedawcy koszt aukcji, a Ty dostaniesz ostrzeżenie i pewnie negatywa...
Zawsze możesz napisać do kolesia, że ktoś Ci wszedł na konto i to zamówił lub inne taki tam rzeczy... :evil:

Edit
Cytat:
(...)koszt wysyłki,(...)
na
Cytat:
(...)koszt aukcji,(...)
Ostatnio zmieniony przez Graham 2009-04-17, 17:20, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2009-04-16, 16:29   

jesli licytacja to można wycofać, jesli kup teraz to tak jak pisał Graham123
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2009-04-16, 23:02   

Necia napisał/a:
jesli licytacja to można wycofać,

nie do końca...bo wygrywa najwyższa oferta (chyba że nie przekroczono ceny minimalnej)
jeśli wygrasz licytacje to jest to wiążące...pamiętam swego czasu było coś podobnego ale w 2 stronę, facet sprzedawał auto ktoś je kupił (nie było ceny minimalnej) i sprawa trafiła do sądu. Kupujący sprawę wygrał bo sąd uznał aukcje na allegro jako pełnoprawne i wiążące obie strony...
0 UP 0 DOWN
 
dahek 



Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-16, 23:36   

warlike napisał/a:
Necia napisał/a:
jesli licytacja to można wycofać,

nie do końca...bo wygrywa najwyższa oferta (chyba że nie przekroczono ceny minimalnej)
jeśli wygrasz licytacje to jest to wiążące...pamiętam swego czasu było coś podobnego ale w 2 stronę, facet sprzedawał auto ktoś je kupił (nie było ceny minimalnej) i sprawa trafiła do sądu. Kupujący sprawę wygrał bo sąd uznał aukcje na allegro jako pełnoprawne i wiążące obie strony...

nie wiem czy o tym samy piszesz ale byla glosna sprawa ze koles kupil auto na allegro za grosze bo wygral aukcje sad jednak uznal ze to stalo sie pomylkowo ale opcja byla chyba kup teraz
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2009-04-16, 23:40   

dahek napisał/a:
nie wiem czy o tym samy piszesz ale byla glosna sprawa ze koles kupil auto na allegro za grosze bo wygral aukcje sad jednak uznal ze to stalo sie pomylkowo ale opcja byla chyba kup teraz


to chyba coś innego
była licytacja, koleś wystawił auto (w sądzie się tłumaczył że chciał się zorientować za ile może takie auto sprzedać) sąd przyznał wtedy racje kupującemu...
0 UP 0 DOWN
 
Graham 



Wiek: 31
Dołączył: 20 Wrz 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-04-17, 17:29   

warlike napisał/a:
Necia napisał/a:
jesli licytacja to można wycofać,

nie do końca...bo wygrywa najwyższa oferta (chyba że nie przekroczono ceny minimalnej)
jeśli wygrasz licytacje to jest to wiążące...pamiętam swego czasu było coś podobnego ale w 2 stronę, facet sprzedawał auto ktoś je kupił (nie było ceny minimalnej) i sprawa trafiła do sądu. Kupujący sprawę wygrał bo sąd uznał aukcje na allegro jako pełnoprawne i wiążące obie strony...


W całości się z tym zgadzam, ale za porozumieniem stron można ją unieważnić.
Poza tym, tutaj chodzi o nisko wartościowe przedmioty, które mają realną cenę!
Wiec w żadnym wypadku nie porównywałbym tego do sprawy z samochodem :!:
Gdzie cena za samochód jest skrajnie niska, nawet dodając koszty sądowe, kupujący wyszedł dużo na plus. Dostać coś wartościowego za grosze?!? Ciekawy jestem który polak przepuściłby taką okazje :?: :-P
0 UP 0 DOWN
 
ślicznotka-e-34 
Transporter



Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2009-04-17, 17:33   

a ja znów pamiętam sytuację jak sprzedający wystawił na sprzedaż pojazd (chyba marki Jeep ) chociaż go nie miał (zdjęcia sobie zapożyczył) fikcyjna aukcja zakończyła się jakoś na kilkunastu tysiącach zł chociaż wartość takiej terenówki sięgała ok 40 tyś zł, zwycięzca założył chłopkowi sprawę. i w konsekwencji musiał oddać kupującemu 1/2 lub całość realnej wartości przedstawianego samochodu :x i właśnie pomysłowy chłopak się tłumaczył iż chciał sprawdzić jaką kwotę osiągnie licytowany pojazd :)
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2009-04-17, 22:52   

Graham123, masz racje...wątpie aby poszło to do sądu ale chodziło mi o to że takie aukcje są wiążące dla obu stron...jeśli obie strony dojdą do porozumienia to można aukcje wycofać ale to muszą obie strony chcieć...w tym wypadku wątpie aby sprzedający tego chciał
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: allegro, aukcje


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu